Какво гледам и какво виждам

Разправят, че не всичко било риболов.
Публикувай отговор
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от Iso »

Руските туристи шокираха Занзибар с поведението си
Какво ли още има да научи света за "братята" от голямата северна страна?! :lol:

https://www.vesti.bg/sviat/ruskite-turi ... si-6121951
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от баш майстора »

Абе, къде го "батко"? От недела го нема... :22:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от Iso »

Чета, гледам, слушам и установих, че политиците и памперсите трябва да се сменят често. :D
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от Iso »

И `ся к`во пр`аим?
Гледам, слушам и се старая да не се напрягам излишно.
Алеко загуби живота си защото показа Ганьо без да го разсъблича излишно освен в банята, ама във Виенаааа.
От тогава "семето" на бай Ганьо все е на върха, в политиката, в "бизнеса" в самовъзпроизвеждащата се държавна и местна администрация - чиновник до чиновник, мила моя майнольо!!! "Демек" (чисто Български израз) вместо да се върви към електронно управление и намаляване на административните структури все по-често се правят референдуми за нови общини, което означава нови чиновници и нови разходи за данъкоплатеца.
След Ганьовците преди 1944г. минахме през "великите" вождове и минаАме през татовото после през разни Ганьови внучета-продажници на страната като много други ..... докато не Упряхме до "чепа" на Боко ТЪПОТО и "сие".
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от Iso »

Здравейте колеги. Тази сутрин съм леко смутен. От централните медии изтече "новина": "показно убийство на столичен бизнесмен" с пояснението, че застреляния имал 22 регистрации в полицията за най-различни "безобидни" провинения в.т.ч и наркотици.
Подобни "новини" за убийство на уважаван бизнесмен с криминални регистрации са нещо нормално за нашата страна. Изненада ме колко развълнувани бяха интервюираните прокурорка и полицейски шеф. В мен се прокрадна мисълта дали като станаха ясни резултатите от изборите вече не започна преразпределение на определени сфери и пазари в сенчестия и полусенчестия бизнес - "Чадърите падат". Ако бях полицай или прокурор поназнайващ това-онова за структурата и връзките на определени бизнесмени с политици и аз щях да съм притеснен, от къде да знаеш разнищения конец до къде ще стигне?!
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от Iso »

"Малейй, Саше колко съм тъп!" Нямам много време да познавам всички популярни личности в страната ни и попадам на снимката от тази публикация:
https://frognews.bg/novini/borisov-vche ... iavam.html

И като всеки Бг. "джентълмен" първо гледам снимката, сиреч първо получавам визуално-естетически впечатления на основание на които в главата ми избухват няколко въпроса:
- дамата каква е на ББ? - жена, дъщеря, гадже, миска ли е и ако е от кой конкурс, или мисирка? - чудя се докато оглеждам снимката. Не проумявам?!
По стар Бг. обичай, присъщ най-вече на мъжката половина, на табели, съобщения, знаци и т.н. не обръщаме внимание или, ако случайно ги погледнем не им се доверяваме.
Помните вица за милиционерите, които са в сладкарница и единия вади цигара и пуши. Другият му сочи табелата "Пушенето забранено!". Пушачът отговаря: "Не вярвам на табели. Онзи ден виждам табела "Жени", отварям вратата, а... то било тоалетна!
Та и аз след като доста мисли се извъртяхя в главата ми и накрая прочетох текста, сега се чудя Баце как я е харесал за министЕрка??? :D
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от bat.galin »

Гледаш в погрешната посока - това е миналото.
А там нямаше голямо разнообразие от статуси - или мисирка или пкп...е, може и да съм пропуснал някой статус, де.
Тъй че - мисирка.
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от Iso »

Гледам и виждам "Преброяване на населението на РБ 2021г. от 07.09.2021г. до 03.10.2021г.
Преброяване чрез попълване на електронна преброителна карта по интернет от 00.00 часа на 07.09.2021г. до 24.00 часа на 17.09.2021г.
Преброяване на място, чрез посещение на домакинствата от 08.00 часа на 18.09.2021г. до 20.00 часа на 03.12021г.
Това са 27 календарни дни от които 10 са т.н. "електронно преброяване". Следователно 17 дни по 12 часа са определени за ръчното преброяване.
По мои прости сметки максималния възможен брой на въпросите за попълване на една преброителна карта са 227, може и да греша.
В момента продължава набирането на преброители и контрольори, като се има предвид, че преброяването трябваше да се проведе от 00.00 часа на 22 януари 2021г. и приключва в 20.00 часа на 15 февруари 2021г., съгласно "ЗАКОН ЗА ПРЕБРОЯВАНЕ НА НАСЕЛЕНИЕТО И ЖИЛИЩНИЯ ФОНД В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ ПРЕЗ 2021Г."
... последните членове на това законче са:
...
Чл. 45. (1) Разходите, необходими за подготовката, организацията, провеждането, обработването и публикуването на резултатите от преброяването, са за сметка на централния бюджет.
(2) Министерският съвет по предложение на председателя на НСИ приема разчети за разходите по ал. 1.
(3) Разходите за съответната година се предоставят по реда на чл. 109, ал. 3 от Закона за публичните финанси.
Чл. 46. Председателят на НСИ подготвя и представя в Министерството на финансите годишни отчети за изразходваните средства по подготовката, провеждането, обработването и публикуването на резултатите от преброяването.
Чл. 47. Лице, което откаже да предостави на преброител данните по чл. 17 - 19, се наказва с глоба в размер 160 лв.
Чл. 48. Контрольор, преброител и друго лице, заето с преброяването, което не изпълни задълженията си по този закон, се наказва с глоба от 500 до 1000 лв.
Чл. 49. Лице, което има достъп до индивидуални данни от преброяването и ги предостави или използва за други цели освен определените в чл. 39, се наказва с глоба от 2000 до 6000 лв., ако деянието не съставлява престъпление.
(Според мен това е процедурата за опазване на данните в съответствие с Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета от 27 април 2016 г. относно защитата на физическите лица във връзка с обработването на лични данни и относно свободното движение на такива данни и за отмяна на Директива 95/46/ЕО (ОВ, L 119/1 от 4 май 2016 г. За мен туй е онуй `дето "мастърите" му викат GDPR, ама не знам!?).
Чл. 50. (1) Актовете за установяване на нарушенията се съставят и връчват от секретаря на общинската преброителна комисия.
(Тук не е ясно кой определя и на какво основание се определят нарушенията????!!!! Въпросът е Преброителите ли ами, ако са в конфликт с преброяваните??? То пък, ако се вземе нивото и на преброителите във всичките общини - Към 31 декември 2019 г. България е разделена административно-териториално на 28 области и 265 общини, в които има обособени 3 177 кметства. Освен това Столична община и градовете Пловдив и Варна са разделени административно-териториално на райони: Столична община - на 24 района, гр. Пловдив - на 6 района, гр. Варна - на 5 района, съобщават от НСИ.
Населените места в Република България към 31 декември 2019 г. са 5 257 на брой (в т.ч. градове - 257, и села - 5 000), а селищните образувания са 163 на брой (в т.ч. с национално значение- 8, с местно значение - 155)...

Ей така ни в клин ни в ръкав:
Наети лица в администрацията на изпълнителната власт: https://www.nsi.bg/bg/content/3942/%D0% ... 1%81%D1%82
Забележете: * В данните не се включват наетите лица в Министерство на вътрешните работи и Министерство на отбраната
25.08.2021г.)


(2) Въз основа на съставените актове председателят на НСИ или оправомощени от него длъжностни лица издават и връчват наказателните постановления.
(3) Съставянето на актовете, издаването, обжалването и изпълнението на наказателните постановления се извършват по реда на Закона за административните нарушения и наказания.

Няма лошо да се прави преброяване на населението и жилищата в страната, но е недопустимо да се харчат толкова толкова пари:
- разход на време (от 4 до 8 часа) и материали (около 100 страници) за обучение на на всички членове на комисии, контрольори, преброители и придружаващи лица, вероятно има други.
- разход на спомагателни материали (тонер, маски, дезинфектанти, химикалки, електричество и т.н.)
- ...
Според мен голяма част от информацията може да бъде набрана предварително, ако се изпълняваха изискванията от закона за "ЗАКОН ЗА УПРАВЛЕНИЕ НА ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОСТ", ако "Националната кадастрално-информационна система" е наистина такава и в нея има пълна и актуална информация за имотите, сградите и жилищата в страната, ако имаше надеждна система, чрез която се следи броя на населението в населените места. Това, че в община "Х" официално има 22 000 жители, а в действителност постоянните обитатели са 2 000 човека, или обратно в населено място с 300 жители, а в рамките на 8 месеца от годината, там хората са 4 000.

Пак според мен преброяването е един допотопно организиран процес, който оправдава заплатите на, казано на чист Български език": "çok fazla memur - прекалено много чиновници" (превода е от чрез гугъл).
А как е в "белите държави" ???!!! :D
Бюджета за преброяването ще е от порядъка на едни избори?!

Аман и амин!
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от Iso »

Мама мия,защо ми е толкова познато?!?

https://frognews.bg/novini/zemetras-mos ... video.html
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от Iso »

Снощи е приключило едно шоу (гласът на Бг.) Днес явно стартира ново шоу, но не знам как се нарича. Не гледам телевизия, но слушам радио като пътувам до работа и обратно и чух доста глупости от някои т.н. политици, псевдо политици, магистрати, псевдо магистрати и друга позната и непозната за мен сволач. Добре, че има станции излъчващи само музика. От малкото което разбрах е, че новото правителство предстои следващите няколко месеца, може би половин година, да работи с държавна администрация от полуидиоти. Защо мисля така:
1. Интелигентните, образованите, умните и работливите напуснаха администрациите и ПП граБ още по време или след първия мандат на правителството на ББ. Същото се случваше и при ББ №2 и №3.
2. Издънилите се "калинки" боко ги нарита безцеремонно. Тези си бяха класифицирани като "глупаците" в т.ч. Цецка, Цветанчо, Суджучко и др. знайни и незнайни калинки.
3. Следователно на служба са останали преобладаващо полуидиоти и "надеждни" корумпета. Доказаните корумпета ще бъдат освободени първи и остават само полуидиотите до провеждане на конкурси и появата на кадърни и порядъчни специалисти.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от Iso »

Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Фитипалди
Мнения: 153
Регистриран на: Нед Дек 13, 2020 16:30
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 163 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от Фитипалди »

— Кой тропа в този късен час? — Аз тропам — каза Рашков


Изображение

:arrow: https://svobodnoslovo.eu/%d0%ba%d0%be%d ... %bf%d0%b0/
,
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от Iso »

Фитипалди написа: Чет Дек 16, 2021 8:20 — Кой тропа в този късен час? — Аз тропам — каза Рашков
Когато прочетох това заглавие се сетих за: "Кой чука в този късен час?" Чукането е може и да е от налъми, както в едновремешните затвори.

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0 ... 1%8A%D0%BC
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Фитипалди
Мнения: 153
Регистриран на: Нед Дек 13, 2020 16:30
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 163 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от Фитипалди »

Борисов:
Нека Рашков ме арестува, тогава ще ме канонизират!
:lol: :lol: :lol:

Изображение
Аватар
Фитипалди
Мнения: 153
Регистриран на: Нед Дек 13, 2020 16:30
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 163 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от Фитипалди »

Гледайте Погледа - Той Ще Ви Каже Всичкооо.

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”