Какво гледам и какво виждам

Разправят, че не всичко било риболов.
Публикувай отговор
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от outsider »

Iso написа: Сря Яну 20, 2021 15:38 Вижте и намерете разликите между Путин и Боко. :wink:

https://www.youtube.com/watch?v=ipAnwil ... e=emb_logo
Не следя отблизо българската политика от последните години , затова не мога да оценя достойнствата и недостатъците на джентълмена , когото сравнявате с Путин. :wink:

Що се отнася до качествата на политик и държавен глава на Владимир Владимирович , не съм броил милиардите , които е откраднал , не познавам мацките с които спи , а и не ме интересува особено . Въпросите , които са важни , за мен са следните -къде беше , КАКВО беше , , и колко струваше Русия преди той да дойде на власт? ( Има ли още достатъчно възрастни хора във форума , които да си спомнят в какво се беше превърнала и накъде вървеше Русията на Елцин? )Каква държава наследи Путин , и къде е Русия днес? Как живеха руснаците преди него , и как живеят днес? :roll:

И върху тази база , без да отричаме нито един от многобройните му недостатъци , може би ще трябва да кажем " Кога и ние ще имаме един Путин?" :? :(
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
bat.galin
Мнения: 1953
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от bat.galin »

а за двореца му кой ще плаща, имаш ли виждане по въпроса ?
Аватар
Фитипалди
Мнения: 163
Регистриран на: Нед Дек 13, 2020 16:30
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 172 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от Фитипалди »

bat.galin написа: Чет Яну 28, 2021 7:07 а за двореца му кой ще плаща, .......... ?
.....а негов ли е??? :roll: ....
Десетгодишна претоплена манджа!!! :wink:
Аватар
bat.galin
Мнения: 1953
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от bat.galin »

написа:...негов ли е?
Ko?
-He!
Аватар
Iso
Мнения: 2061
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от Iso »

outsider написа: Съб Яну 23, 2021 20:03
Iso написа: Сря Яну 20, 2021 15:38 Вижте и намерете разликите между Путин и Боко. :wink:

https://www.youtube.com/watch?v=ipAnwil ... e=emb_logo
...
Що се отнася до качествата на политик и държавен глава на Владимир Владимирович , не съм броил милиардите , които е откраднал , не познавам мацките с които спи , а и не ме интересува особено . Въпросите , които са важни , за мен са следните -къде беше , КАКВО беше , , и колко струваше Русия преди той да дойде на власт? ( Има ли още достатъчно възрастни хора във форума , които да си спомнят в какво се беше превърнала и накъде вървеше Русията на Елцин? )Каква държава наследи Путин , и къде е Русия днес? Как живеха руснаците преди него , и как живеят днес? :roll:

И върху тази база , без да отричаме нито един от многобройните му недостатъци , може би ще трябва да кажем " Кога и ние ще имаме един Путин?" :? :(
Как са живели руснаците преди и след ерата Хрушчов, Брежнев, Андропов, Черненко, Горбачов, Елцин, Путин може да кажат само самите те. Но отговорите не трябва да се приемат като 100% достоверни. Ако ми позволите да перифразирам: "Страхът определя битието" така, че за удолетвореността от качеството на живот в Русия може да кажат само обикновените хора, живели там и имащи определени критерии за сравнение с други страни. Аз не мога да кажа нищо за живота на хората там, но мога да цитирам двама господа с които съм работил по различно време по различни проекти. На въпроса ми: "Има ли корупция в момента в Турция? - отговора е, цитирам дословно: "Преди имаше корупция (преди Ердоган), а сега има много голяма корупция".
В другият случай въпросът ми беше: "Има ли корупция в момента в Русия"? - отговора беше предшестван от смях и гласеше: "Колкото по-богата е една страна, толкова по-големи мошеници има в нея. Това се отнася и за корупцията. Русия е една от най-богатите страни в света и извода се налага от самосебеси." - край на цитата.

Всеки сам за себе си определя къде и как да живее без страх и заплахи. Това определя имиграцията от съответната страна. Не знам дали има "реална" оценка за броя на имигрантите от Русия, както и тези от нашата страна от 1990г. до наши дни.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от outsider »

Iso написа: Чет Яну 28, 2021 19:52
Как са живели руснаците преди и след ерата Хрушчов, Брежнев, Андропов, Черненко, Горбачов, Елцин, Путин може да кажат само самите те.
По-горният ми пост не целеше развиване на кръвопролитни спорове и кръстоносни походи. Посочваше очевидни неща , известни на всеки - като почти пълния крах на Русия в периода след Горбачов , загуба на територии , на население , бандитизъм , жизнен стандарт на африканска държава и тотален произвол - всичко което свързваме с времето на Елцин.

Оттам до сегашното ниво на Русия , разликата е такава , за която на повечето страни са им били нужни векове. Да , има корупция - непостижима за въображението на повечето хора , и разира се има проблеми. Къде ги няма?

Фактът , който не подлежи на никаква дискусия , това е че в Русия никога не се е живяло по-добре ,и че средностатистическият гражданин никога не е имал по-висок стандарт на живот . Не сравнявам Русия със Швейцария - сравнявам Русия вчера с Русия днес. И заслугата за тази работа не знам дали е била на Путин , но положителните промени се случиха по времето на неговото управление.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Фитипалди
Мнения: 163
Регистриран на: Нед Дек 13, 2020 16:30
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 172 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от Фитипалди »

bat.galin написа: Чет Яну 28, 2021 10:53........
НЕ...!

КО...!!!

Баси наивниците!!!
Аватар
Iso
Мнения: 2061
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от Iso »

Няма да си кривя душата аз съм гнуслив човек и никога не съм възприемал за естествена потната, миризлива близост на КПСС и лидерите на Русия след този епоха. Скептичен бях, а сега съм убеден, че българските "дупедавци" наречени политици от всички разновидности са мислили за България, когато са говорили и подписвали глупости, свързани с нашето битие с НАТО и ЕС. Това е така защото те не са "тъпи", а са продукти на тъпи системите за управление.В момента има достатъчно доказателства, че всички системи за държавно управление не отговарят на променената световна действителност. Според мен това се дължи на некадърността на световния политически елит да прогнозира световни катаклизми и как да реагира адекватно.
Пример: Има ли отговорна "калинка", която може да обясни какво се прави, ако на територията на ББ падне астероид. Като пожарникар на "Републиката" на баце известно ли му е? Едва ли? Щом не става за пари за усвояване това не то интересува. Разбирам го. Аз нищо не разбирам от симфонична музика, опитвам се да я разбирам, но не печеля от концертите на музикантите, които изпълняват такава музика.
Извода е, че един човек свързва всички мечти, надежди, прогнози, планове със собствения си жизнен цикъл. А след това?..........................
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от Павел Иванов »

outsider написа: Чет Яну 28, 2021 21:25...Оттам до сегашното ниво на Русия ,...
То по тая логика при Боце сме излетели направо в космоса сравнение с предшествалите го .....
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от outsider »

Павел Иванов написа: Нед Яну 31, 2021 17:10
outsider написа: Чет Яну 28, 2021 21:25...Оттам до сегашното ниво на Русия ,...
То по тая логика при Боце сме излетели направо в космоса сравнение с предшествалите го .....
Хм :) ...няма да повярваш как изглежда България и промените в нея , през погледа на някой , който си идва веднъж годишно , ама не всяка година. :roll:

Виж , за излитане в Космоса може би не става дума - докато в Русия... чакай да ти разкажа една забавна история : преди 5-6 години , във фирмата , където бачках по онова време идвaт руски клиенти. Посещават цеха , задават въпроси - имаха някаква пишман преводачка която сричаше на някакъв неподражаем руски... :mrgreen:
В един момент на мен ми писна , и отговорих на руснака директно , при което преводачката излезе от обръщение , и ние с руснака завързахме дълъг разговор , при което той полюбопитства за заплащането във Франция в нашия бизнес. Аз не тръгнах да се правя на интересен , и му отговорих с точни цифри , при което руснакът се замисли за няколко секунди , погледна ме в очите и ми каза : "Нямаше да е зле да Ви чуят някои хора у нас - в Москва вече не могат да се намерят хора , коиё да са навити да работят за такива пари"

Този стандарт - нека да става дума само за Москва , 5 години преди това беше научна фантастика. :wink: И да - в Русия има много , много страшна корупция (балгодарение на което , ние имахме руски клиенти :mrgreen: ) - и все пак...
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от Павел Иванов »

outsider написа: Нед Яну 31, 2021 20:48....
Тъй , тъй , за да се ограничим от субективни фактори като възнаграждение на определена длъжност в дадена област и без да влизаме в излишни полемики на база пристрастия взимаме независим фактор който обхваща цялата страна като СРЗ , примерно .
Наистина в България със 700 евра СРЗ си е смешно съпоставено с другите страни от ЕС , но примерно съпоставени с 300 евро СРЗ в Русия си е два и половина пъти по-висок стандарт а ако се връщаме в миналото назад виждаме , че са с почти пет пъти повече от 150 евро при серьожа дмитриевич и около 12 пъти повече от 6те евра при Жан Виденов , а ако съпоставяме минималната заплата и тръгнем от едно евро такава при Жан ...
В случаят имам предвид да гледаме комплексно , нормално всеки отхвърлил соца да върви напред след като премине през някакъв преход .
Друг е въпроса , че тоя "преход" лично на нас ни излиза през носа , трябваше още деветдесета да украсим стълбовете с красная сволач как направиха в Румъния , ама е , не го направихме и сега си сърбаме попарата за това :?
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от outsider »

Павел Иванов написа: Пон Фев 01, 2021 0:15
outsider написа: Нед Яну 31, 2021 20:48....
Тъй , тъй , за да се ограничим от субективни фактори като възнаграждение на определена длъжност в дадена област и без да влизаме в излишни полемики на база пристрастия взимаме независим фактор който обхваща цялата страна като СРЗ , примерно .
Съвсем неслучайно подчертах че говоря конкретно за Москва. Работата е там , че на 80 км от град , в който касиерка в супермаркет взема 1000 евро , има села без ток , течаща вода , канализация и асфалтирани улици. :?
И в такава ситуация СРЗ не дава обективен поглед върху нито една от крайностите - особенности национальной рыбалки... :wink:

Що се отнася до прехода у нас , на тая тема съм песимист и черноглед :oops: ...не искам да се впускам в спорове , но мисля че каквото и да бяхме направили , резултатът щеше да е все същия. Или по-лош...
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Iso
Мнения: 2061
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от Iso »

Кой как живеел преди 100, преди 50, преди 30, преди 20 или преди 10 години. Оценката е субективна до като няма определени общовалидни критерии за всички епохи.
Според мен от 1415г., от когато се отчита началното на колониализма на земята той е неотменната обществено-политическо-икономическа световна система. Без значение, че света преминава през робовладелство, крепостничество, капитализъм, фашизъм, социализъм, комунизъм, всякакви управленски форми обявявани за "прогресивни" и "демократични" всичко това си е колониална система с различни окраски.
Колониализъм:
Характеристики - Да се реализират печалби, Да се разшири властта на метрополията, Да се приобщи местното население към културата и начина на живот на колонизаторите.
- Първичен колониализъм - завладяване на територии, ограбване на материални богатства и експлоатация на туземците. Това е Европейска, класическа версия на колонизация, но в последствие се зараждат много разновидности например:
- Религиозна колонизация - проникване на религията на нови територии, привличане на последователи и обогатяване на религиозните върхушки;
- Американска - завладяване на нови територии + преселение на огромни човешки маси като роби, ограбване на природните богатства и понеже местното население е малобройно и оказва съпротива се налага жестока експлоатация на роби докарани на сила от друг континент.
- Идеологическо-икономическа колонизация. Появява се с появата на капитализма и новите обществено-икономически отношения. Епохата на преход от средновековие към капитализъм, поява на промишленост, забогатяване на свободни граждани и превръщането им в буржоазия, развиване на банки и банкови институции. Преминаване през много и различни етапи, между които милитаризиран фашизъм, комунизъм и т.н.
Може да се каже, че до 1989г. всички форми на колонизация, в голяма или по-малка степен съ съществували съвместно.
1962г. се приема, че официално световната колониална система престава да съществува. Това е само една декларация. Колониалната система съществува и днес. Нима "Глобализацията" не е друг вид "Колонизация".
Китай и сега е най-голямата колониална държава. Колко народи и националности са в тяхното тотално владение. Всъщност сега се води война между САЩ и Китай за икономическа колонизация на света.
Русия до 1986г. си беше колонизатор на 14-15 държави + всички страни от т.н. "Варшавски договор" и СИВ (Съвет за икономическа взаимопомощ), които и сега продължават да са икономически колонии. Пример: Р.България.
Бившите колонии на "ОбидеНото кралство" да не би да са скъсали напълно с "Дъртата баба"?
Какво всъщност са напъните на н.пр. Султан Ердоган. Възстановяване на Османската колониална империя?
Какво е идеята за "Мегали Елада"?
Какво са "мокрите" сънища нашенските патРеотари за излаз на три морета?

Всички тези, много приказки ги изписах за да кажа, че човешкото развитие, прогресът се дължи на алчността и мързела. Доколкото си спомням на Наполеон му докладвали, че хазната е празна и няма пари за похода, които планирал. Тогава той бил казал: "Ще печелим от глупостта на хората" и бил създаден "прототипа" на лотарията (може да е виц).
outsider написа: Нед Яну 31, 2021 20:48 ... Аз не тръгнах да се правя на интересен , и му отговорих с точни цифри , при което руснакът се замисли за няколко секунди , погледна ме в очите и ми каза : "Нямаше да е зле да Ви чуят някои хора у нас - в Москва вече не могат да се намерят хора , коиё да са навити да работят за такива пари".
Този стандарт - нека да става дума само за Москва , 5 години преди това беше научна фантастика. :wink: И да - в Русия има много , много страшна корупция (благодарение на което , ние имахме руски клиенти :mrgreen: ) - и все пак...
Какво казва един "клиент", независимо какъв е и от коя страна е, трябва да се възприема като "манипулация" при преговорите за сделка, независимо пред кои представител на изпълнителя се прави "посланието". В повечето случаи преговарящите търсят "многознайковци" чрез които да направят пробив при договарянето. Предполагам всички ги знаете тези трикове. Лично аз в подобни случаи, изказвания при неформални разговори ги възприемам като лъжа, измама, реклама и в повечето случаи и "силикон". :D
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от Павел Иванов »

Iso написа: Пон Фев 01, 2021 23:25... трябва да се възприема като "манипулация" при преговорите за сделка, ...
Абе и аз мислех да спомена , че когато руснак ми каже "добър ден" поглеждам небето , а когато ми каже "колко много взима" да очаквам да ме нахрани с пресни марули брани май месец 1986 година покрай Чернобил , ама се въздържах , макар и трудно 8)
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от Павел Иванов »

Чакай , че пропуснах :oops:
Още навремето дедо Зигмунд много добре е обяснил , че в случаи как :
... при което руснакът се замисли за няколко секунди , погледна ме в очите и ми каза ...
респективно да акцентира на нещо и да го затвърди гледайки те в очите , то на 100% те лъже :D
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”