Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от babydoctor »

Имаше готин виц - паднал някакъв космически цилиндър в Щатите, пробвнали учени от вси страни с лазери и кво ли не да го отворят, нъцки...Накрая дошъл инж. Ганев и с неизвестният инструмент тесла и заклинанието сега ти е.ах мамата го отворил. Великден - 90 000 автгмобила са напуснали СОФИЯ, софиянци си заминали на село...По средно 3 души на кола, това са 300 000 души най-малко. В доста страни на Европа няма забрани, особено в Скандинавия, но хората стриктно спазват препоръките, а тук властва принципът е.ал съм му майката...За Бойко няма да пиша, 40 г.живях при комунизъм, в по-ново време преживях и Виденов, та...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от pux »

lubobg написа: Вто Апр 21, 2020 10:55...
заповедта която цитираш е изменяна и допълвана поне 10 пъти.Виж и датата само от кога е. Освен нея има и доста други заповеди....
:) Не споря, така е. Само казвам, че аз не намирам друга заповед, която да забранява риболова или пребиваването на брега на някой водоем, изключая парковете. Иначе, може да ти напишат акт за много неща, дори и без никакво основание и реалният проблем е, че аргументите се възприемат трудно, а най-често се действа от позиция на силата :twisted:. Обаче пък съм бил свидетел, как отношението коренно се променя, когато "органът" разбере, че си има работа с адвокат или друг подобен, познаващ добре закона и правата си :wink:.
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от lubobg »

И една новина от преди малко.
От няколко дни се говори (и е така), че в болницата има цяло семейство болно.
РЗИ Плевен тръгнали да изследват и колегите от работа и се оказва че в една от шивашките фирми в града има още 20 положителни.

Понеже говорих с познат,който работи там и знам че никой от болните няма никакви симптоми.
Просто дава положителен тест.

Както писах преди месец не е ясно защо в други държави е различно пък тука заболяването протича в най-леката си форма.

Днеска са отворили болниците за планов прием.
Очаква се доста народ отишъл по съвсем други причини да бъде диагностициран и за това.
Иначе и тука много народ замина за празниците.Но това няма значение.

Вече никой почти не вярва на умните глави.
Ако имаше някакъв голям проблем гетата пък и самия град отдавна да са пламнали.
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от Асти »

Професор Ицхак Бен Израел от Университета в Тел Авив, изследва статистиката на нови коронавирусни инфекции на САЩ, Великобритания, Швеция, Италия, Израел, Швейцария, Франция, Германия и Испания. Цифрите показват шокираща история: независимо от това дали страната е поставена под карантина като Израел или живее както обикновено, като Швеция, коронавирусът достига своя най-висок пик и утихва по същия начин. По точно същия начин. Неговите графики показват, че всички страни са имали привидно идентични модели на коронавирусна инфекция, като броят на заразените достига най-много през шестата седмица и бързо стихва до осмата седмица.

"Нашият анализ показва, че това е постоянен модел в различните страни. Изненадващо този модел е общ за страни, които са предприели сериозно блокиране, включително парализа на икономиката, както и за страни, които провеждат далеч по-снизходителна политика и продължава обикновения живот “, пише проф. Исак Бен-Израел. Заключението му е просто: коронавирусът „намалява дори без пълно блокиране“
Д-р Дулитъл
Мнения: 2054
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от Д-р Дулитъл »

lubobg написа: Вто Апр 21, 2020 10:55 Колега Пукс,
заповедта която цитираш е изменяна и допълвана поне 10 пъти.Виж и датата само от кога е. Освен нея има и доста други заповеди.
Не това е важното.
Вече има наколоко сучая (за които знам аз) за хора с два акта.
Неизпълнене на разпореждане от контролен орган.
Като решиш да си отстояваш мнението и си готов.

В нета имаше и описан случай за накакви дето пиели бира пред блока.
Те пък нямали и лични карти и трябвало да бъдат задържани за 24 часа и накрая си тръгнали с по 3 акта.

На практика сме оставени на милостта на контролните органи.

Мен ми е итересно д-р Дулитъл ако иска да сподели как му е минала срещата .
Само предупреждение или пък се стигна до акт?И ако има написан акт по кой закон и кои членове е?
Патрулката тръгна по брега,като на няколко пъти даде предупредителен сигнал.Зяпачите горе се обадиха:патрулката идва.След малко зад мен цъфна един екземпляр от РПУ Козлодуй ,цивилен и още едно полицайче с нещастна физиономия.Тоя цивилния ходи да се разправя с някакви по долу,идва и вика-и за вас се отнася ,господине...А аз си седя на стола с въдица в ръка и с маска на муцуната на 27 градуса,покрай мен на 7-8 метра няма никой.Обръщам се и му викам-така,сега ако ми кажете какъв нормативен документ нарушавам в момента,веднага ставам и си тръгвам.Маска сложил ли съм-сложил съм,стоя ли на дистанция,стоя,имам ли в мен докумети да се легитимирам-имам и при поискване ще ви ги покажа.От тук ако ме глобите,ще ви разходя до Козлодуйският съд и то два пъти,щото ви знам номерата,че на първото дело не идвате и накрая и аз съм си губил времето и вие.Тия се дръпнаха назад ,обадиха се на някакъв началник,че дефакто ние нищо не нарушаваме,пожелаха ни успешен улов и се изнесоха...
Понякога си мисля, че за всичко е виновен Васко Кръпката. Той ни пееше по митингите: „Комунизмът си отива, спете спокойно деца.” И ние спахме. А те не спаха....
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”