Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Разправят, че не всичко било риболов.
cekal
Мнения: 247
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 3:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 198 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от cekal »

lubobg написа: Вто Мар 24, 2020 10:06 Тука щама няма такава смъртност.
Общо смъртните случаи до момента са три или четири.
За момента драма при нас няма.
И тука може да настъпи мор понеже много народ тръгна да се прибира,а задължителната карантина много народ не я спазва.
Не говорим само за циганите ами изобщо.
На мен не ми се връзват съвсем нещата - италианците мятат някакви бомбастични цифри на хиляди новозаразени и стотици починали дневно, обаче при нас нещата са минимални на тоя етап. А сума ти народ се прибра от Италия, от Испания и къде ли не, допреди няколко седмици и нашите китайци спокойно кацаха от родината в София, без карантини и други ограничения.
Възрастните италианци в Ломбардия къде се заразиха така масово - по църкви ли, по кафета или магазини? Някъде написаха средна възраст на починали в Италия - 79.9г. Ако е така, дали всички са починали точно от тоя вирус или всичко се пише в графата "Корона"?
В Италия живеят приблизително 10 пъти повече от нас, заразата официално влезе там някъде през февруари и първите двама починаха в края на месеца. Значи, до месец и у нас трябва да очакваме хиляди заразени и стотици жертви, защото каквито и мерки да се взимат, хората продължават да ходят на работа, по аптеки, магазини, лекари и градски транспорт. По домовете пък никой не се пази от семейните, то е ясно, а когато някой е карантиниран след връщане от чужбина, семейството му няма как да отиде на хотел.
Ако се разминем и тази гадост не се случи у нас, то или някъде някой стъкмисва цифрите на заразени и починали за свои долни цели, или нашият имунитет към вируса / заради чесън, ракия или Божията промисъл/ е в пъти над този на италианци и испанци.
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от Владимир »

Тука си имаме г-л Мутафчийски,когато каже"Да не идва",вируса бяга от границите ни!
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от lubobg »

Вчера е имало репортаж по БТВ.
В село Буковлък и кмета е говорил.Намира се на няколко километра от града.
Няколко човека имало официално по данни на РЗИ-Плевен които реално трябва да спазват карантина.
Реално над 200 са се прибрали. По официални данни циганите там са 3500 .
Масово събиране на тумби и никаква карантина.
И това само там.
Плевен е заобиколен от села с братя които съвестно спазват всичко.

Така че каквото има да става-тепърва предстои.
Не си правя илюзии че видиш ли това е само тука.
Пазете се доколкото може.

И да не подценявате ракията.
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от Iso »

cekal написа: Сря Мар 25, 2020 14:27
lubobg написа: Вто Мар 24, 2020 10:06 Тука щама няма такава смъртност.
Общо смъртните случаи до момента са три или четири.
За момента драма при нас няма.
И тука може да настъпи мор понеже много народ тръгна да се прибира,а задължителната карантина много народ не я спазва.
Не говорим само за циганите ами изобщо.
На мен не ми се връзват съвсем нещата - италианците мятат някакви бомбастични цифри на хиляди новозаразени и стотици починали дневно, обаче .... .
И аз си мисля в тази насока и се чудя дали статистиката в Италия е на такова високо ниво или италианските политици целят да предизвикат състрадание и да извлекат полза от ситуацията.

Що се отнася до официалните данни предоставяни от правителствата човек трябва да има едно на ум. Нищо лично към статистиците. Меко казано изобщо не вярвам на китайските статистики, а за всички останали си мисля, че не са коректни по някакви причини. В случая не е важно кой и по каква методика набира и обработва данните, важно е за кого се набират, как той ти тълкува и с каква цел ги използва.

Какво става с мигрантите те влизат ли в тези статистики?
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от Асти »

Владо, тревогата ти е напълно точна, но това е положението.Кой е бил прав времето ще покаже. Все пак, в някои страни като Германия, Франция, щатите, а и в други, правителствата се загрижиха и за икономиката и вземат адекватни мерки. Докато у нас хибридът между То-р Живков и Христо Стоичков се върти като Андрешко.
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от Владимир »

Асти написа: Сря Мар 25, 2020 21:09 Владо, тревогата ти е напълно точна, но това е положението.Кой е бил прав времето ще покаже. Все пак, в някои страни като Германия, Франция, щатите, а и в други, правителствата се загрижиха и за икономиката и вземат адекватни мерки. Докато у нас хибридът между То-р Живков и Христо Стоичков се върти като Андрешко.
Аз работя във верига "казина",затвориха ни още на 13ти,изобщо не ми се мисли за след месец,виждайки от сега как съм и колегите ми също!
А,като мен са хиляди;сервитьори,бармани,хостеси,камериерки,пиколота,рецепционисти..........Страшното ще е след отминаване на"заразата",както казах,вече!



Пп.Искренно съчувствам на хората със бизнес!
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от Iso »

Децата имат интелект и възможности да учат дистанционно по време на епидемия, а депутатите излизат в платена, "безсрочна" ваканция. Защо ги избираме изобщо?
Според мен правителството и "народните избраници" трябва да се откажат от заплатите си до края на извънредното положение.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от lubobg »

https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/te ... st-6107473

Ето още на едно място е излязла тази новина.Който иска да гледа видеото.

Муждо другото селските автобуси са също препълнени.

Още не са излезли резултатите от аутопсията но от РЗИ знаят че не е коронавирус.
Евала.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от баш майстора »

Мангъров каза, че заповедта на министъра трябва да се изпълнява, иначе ше ни глобяват. И понеже с жената сме примерни граждани сме готови да я изпълним.
IMG_20200330_234044.jpg
IMG_20200330_234044.jpg (158.01 KiB) Преглеждано 2302 пъти
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от Владимир »

Една снимка,на път за аптеката,от миналата седмица и една от събота,от Панчарево(още не бях метнал и дойде патрул)!
...
IMG_20200321_141648.jpg
IMG_20200321_141648.jpg (123.49 KiB) Преглеждано 2292 пъти
IMG-f85217db21fb01175a0b83becb557648-V.jpg
IMG-f85217db21fb01175a0b83becb557648-V.jpg (77.36 KiB) Преглеждано 2292 пъти
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от Асти »

И глобиха ли те?
Аз ударих катинара на фабриката. Горанов да им плаща!
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от Владимир »

Асти написа: Вто Мар 31, 2020 17:05 И глобиха ли те?
Аз ударих катинара на фабриката. Горанов да им плаща!
Не,не ме глобиха,но още не бе затегнато до,толкова.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от Асти »

Отнеха ни правото да дишаме чист въздух
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от Iso »

Само на мен ли ми се струва или има нещо невярно в думите на управляващите?!
Днес пазаря същите колбаси, които пазарих преди три-четири дни в кварталния магазин и забелязвам, че цената им е с от 0.5 до 1лв. на кг. по-висока. Обяснението бе, че поради наложените ограничения имало затруднения в доставките. Обяснението, защо цената на водката е повишена беше като за първокласници - Нямало спирт, защото от него правели дезинфектанти и производителите на алкохол били затруднени, както и доставките.
Обясненията бяха от продавачките, от които нищо не зависи и ми предават това, което са им казали.
Изглежда онзи подпухналия социално слаб министър, живеещ безплатно в чуждо жилище, не пазари от кварталните магазини и за него няма увеличение на цените.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”