Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Владимир
Мнения: 10384
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 487 пъти

Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от Владимир »

Интересен начин да успокоиш населението.
Спират се запорите на заплати и пенсии,както и се разчита ,банковите институции да отсрочат с един месец вноските....
Понеже живея в БГ,ще коментирам само положението тук!
Ясно е на всички(макар да има наивници,мислещи,че след 29ти си се връщат на работа),че извънредните мерки,няма да бъдат спрени в следващите 60дни.
Нито една банкова институция,няма да заработи на заден ход,заради обявеното положение и липсата на заетост и заплащате при длъжниците си.
Реално излиза,че след отпадане на извънредните мерки и връщане в работен процес на все още съществуващите бизнеси,като казина,барове,дискотеки,кина....на хората ще им се ще да са умрели от вируса!
ГОСПОДАТА от управляващата власт,са страхотни лъжци и манипулатори,но смятам,че страшното ще е след отпадане на мерките им!!!
Ще има запори на заплати,натрупани лихви и вноски,изгубили имоти,бизнеси,както и работата си!
Е,дупе да ни е яко,знаейки ,как работи милата ни татковина!!!
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от Асти »

Аз съм съгласен две седмици да не работя и единствените живи същества, с които се срещам да са рибите, ако това ще реши проблема. И няма да фалирам от това.
Но не съм съгласен да ме затворят вкъщи. Никой не се сеща да каже ходете сред природата, вместо това настояват - стойте у дома!
Аватар
баш майстора
Мнения: 5820
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1772 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от баш майстора »

Това няма да продължи седмица или две. Само наивници биха повярвали на това. Става дума за месеци наред. Гарантирам, че ако ни затворят по къщята, за няколко месеца и без вирус ще почнем да мрем като мухи. Първо от сринат имунитет и второ от срината психика. Дръжте се братя... поне докато има ракия!🤣🤣🤣
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от Асти »

Е, така каза националният инспектор, член на щаба, че ако всички се затворим за две седмици, вирусът ще ни прескочи.
Истината е че никоя здравна система не е подготвена за лавина от тежко заболели, затова се опитват да забавят процеса. Аз това разбрах.
Аз се държа като се уединявам на водата, не пропуснах и двата дни, нищо, че не кълве
cekal
Мнения: 247
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 3:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 198 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от cekal »

баш майстора написа: Съб Мар 21, 2020 23:59 Това няма да продължи седмица или две. Само наивници биха повярвали на това. Става дума за месеци наред.
Ако не премине по естествен път - с пик и затихване, като грипния вирус, то тогава идва чумния вариант - който оцелее, оцелее. Вероятно властта се надява в скоро време да излезе я лекарство,я ваксина, я вируса да си почупи главата из циганските махали. Към днешната дата е забранено да ходиш на риба или в планината на разходка, защото предприемаш безпричинно пътуване. Обаче няма пречка да се навираш в метрото и там да си подсилваш имунитета.
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от lubobg »

Поздрави от Плевен.
първият болен беше тука.
За две седмици свободно движение 4 случая.
Не е толкова трагично както го описват.
Повече ще умрат от цигарите.
И аз съм учуден какво налага новите мерки.

Между другото:
Не знам как е по другите градове но маски няма никъде.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 486 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от Iso »

lubobg написа: Нед Мар 22, 2020 20:53 Поздрави от Плевен.
...
Между другото:
Не знам как е по другите градове но маски няма никъде.
Бойко сега ги шие, а Джамбазки разпределя спирта по аптеките, но за Марешки няма да има.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от outsider »

lubobg написа: Нед Мар 22, 2020 20:53
Не е толкова трагично както го описват.

И аз съм учуден какво налага новите мерки.
Не пропускай да съобщиш добрата новина на италианците , ще ги ободриш :wink:

... извинявай за страшно безвкусната шега :oops: , ама е трудно да се сдържи човек - тук имаме двеста смъртни случая за 24 часа...
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Владимир
Мнения: 10384
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 487 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от Владимир »

outsider написа: Пон Мар 23, 2020 22:57
lubobg написа: Нед Мар 22, 2020 20:53
Не е толкова трагично както го описват.

И аз съм учуден какво налага новите мерки.
Не пропускай да съобщиш добрата новина на италианците , ще ги ободриш :wink:

... извинявай за страшно безвкусната шега :oops: , ама е трудно да се сдържи човек - тук имаме двеста смъртни случая за 24 часа...
Провери статистиката,колко човека,умират на ден в цял свят,по-принцип!!!
Как го наричаха,ааа да,"война по пътищата",нито са спрели магистралите,няма допълнително разположени патрули,нито камери....
Измират,милиони хора по света от" Рак",аз също изгубих майка си в борбата с рака!Нито съм забелязал да се стимулира ,производството/продажбата на био продукти,нито са спрели влагането са канцерогени в храните!!!

Пак ще го кажа,след отминаването на този вирус,ще ни се иска да сме умрели от него,такава криза ни чака!!!
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от lubobg »

Хора,
не искам с никой да се заяждам.
Ковид-19 има различни щамове.

Не можете ли да разберете че в Китай е едно,в Италия друго пък Испания и Англия трето и т. н.
Тука щама няма такава смъртност.
Общо смъртните случаи до момента са три или четири.
За момента драма при нас няма.
И тука може да настъпи мор понеже много народ тръгна да се прибира,а задължителната карантина много народ не я спазва.
Не говорим само за циганите ами изобщо.

Генералчето хвърля много усилия,но той е просто добър хирург.Тези заразни болести са извън неговите компетенции.
Не знам защо е приел изобщо.
По тази причина най-вероято сме свидетели на някой странни решения.

Тази криза ясно показа какво е Европейска солидарност.Богатите седят и гледат отстрани.
Точно както беше и кризата с бежанците.
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от outsider »

Владимир написа: Вто Мар 24, 2020 6:30
Провери статистиката,колко човека,умират на ден в цял свят,по-принцип!!!
Влади , статистиката е ясна. 21 000 умрели от грип само в Испания преди две години. 80 000 в Щатите. И за кризата си прав. :)
Обаче аз като гледам статистики , ги гледам всичките. Те: смъртност от новия вирус в Испания: 6% . В Германия : 0.03% (има малко шмекеруване и в тая статистика , но не е това въпроса) Разликата ако се вземат и НЕ се вземат мерки е изчислена на средно 10-кратно увеличаване на смъртните случаи. Изчислението на експертите на френското правителство , при НИКАКВИ мерки , тва е между 300 000 и 500 000 жертви за Франция.

И след това ПАК ще имаш криза....
На съм тръгнал да предлагам решения , не съм толкова умен :oops: - изказвам мнение

lubobg, във всички страни , където сега имат по десетки умрели на ден и тотално задръстени болници , тръгнаха от един-два смъртни случая и от "това тук няма да се случи" , не си прави илюзии...
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от Асти »

Любо, какво гледат богатите отстрани, те са по-засегнати от нас?
Интересно интерпретираш различните щамове. Те си избират в коя страна да отидат или са родно производство? Ако има различни щамове те могат да се смесят във всяка страна, аз така си мисля без да разбирам.
Предлагам ви да чуете мнението на специалист, пък всеки да си преценява:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=0XZx4Rt ... k6GUQqtwcw[/youtube]
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от babydoctor »

Пичове, много "умности" можем да родим тгук. Просто трябва да спазваме правилата, нищо, че някои са прекалено рестриктивни - лично мен много зле ме засягат, ама...това е. За различни щамове при съвременните транспортни връзки не може да се говори,2 а честно казано, все ми е тая кой щам ще ме утепа. За сведение, досега са открити 2 щама, които на практика са близнаци. Спазвайте правилата и бъдете здрави :tup: Пък за после ще мислим, като дойде - вярно, ще е тежко...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Ilian70
Мнения: 1718
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2094 пъти
получил Браво: 2530 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от Ilian70 »

Прави впечатление, че в България всички разбират от политика, футбол, либоф, а вече и от инфекциазни болести.
Всеки може да ти обясни колко безумен, професионално неподготвен и посредствен е в решенията си генералът и че това не е неговата професионална сфера.
В Китай всички като един се организираха и пребориха инфекцията, тук само мрънкаме преди нещо съществено да се е случило. Мерките ни са прекалено затегнати, нямаме достъп до гьола, не можем да идем до село за зелен лук и спанак...
Относно щамовете - мисля, че в държавите, в които има развито гражданско общество и дисциплина, нещата минават доста по-леко. Обратно - по-темпераментните, с "южна кръв", явно ги лови друг щам и най-много жертви има в Италия, Испания...
Наслушах се в изминалите дни на мнения как ще заобиколим системата, блокадата, карантината, как да се сдобия с документ, който ми позволява да ида до точка Б.
Не е това идеята, колеги!
Самодисциплина! Властите са направили каквото смятат за добре и то на база на чужд опит, но няма ли самодисциплина и човек да разбере смисъла от ограниченията, няма блокада, която да го спре.
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Извънредната ситуация и последствията за БГ!?

Мнение от lubobg »

Споко.Първият потвърден случай даже знам кой е.
Разболял се е доста преди 7 март,когато беше официално потвърден.
Тагава ни обясняваха задух и висока температура са симптомите.
Имаше и втора грипна епидемия официално обявена.
Работеха ,кафета,дискотеки ,ресторанти.....
Ако беше като в Италия Плевен да е пламнал.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”