Багажник за таван на автомобил

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Багажник за таван на автомобил

Мнение от Златев »

Здравейте!

Смятам да взема багажник за таван на автбомоила. Но си нямам абсолютно никаква идея накъде да се насоча, т.е. какво ще е най-подходящо като обем и форма спрямо характеристиките на колата. Става дума за Reinault Scenic 2000г., 1,6, бензин. Можете ли да ме насочите или посъветвате?
Има ли значение какви са релсите за багажника или са универсални?
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Багажник за таван на автомобил

Мнение от Д-р Флекс »

Здравей! Аз имам един изостанал от минали автомобили универсален заключващ се багажник, закрепващ се за тавана под вратите на колата, плюс ски-багажник към него. Събира прах в гаража от години, а е почти нов. С радост ще ти го подаря, стига да измислиш начин за транспорт от София до Варна. Не е необходимо да имаш фабрични релси на покрива на твоята кола.
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Багажник за таван на автомобил

Мнение от Златев »

Еха! Страхотно предложение, благодаря! Бих го платил според стойността му. Проблемът с транспорта не е малък към днешна дата, да. А и нямам фабрични надлъжни греди. Това е едно от нещата, които проучвам сега. Какво въобще ми е необходимо, за да монтирам багажник "куфар" (или кутия, не знам даже как точно се води). Имам само надлъжни канали на тавана. И сега чета и се образовам...
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Багажник за таван на автомобил

Мнение от Д-р Флекс »

Това, което предлагам, са именно напречните греди, на които ще монтираш куфара-багажник. Те не се захващат на фабрични релси на тавана, както е при по-съвременните автомобили, а за купето, по-точно, под вратите. Монтажът е лесен и много сигурен, дължината на всяка от гредите се регулира според размера на тавана, и се заключват надежно. Аз съм го ползвал на коли, произведени между 94 и 98-а, които нямаха релси/канали. Но дори и да има колата релси или канали, те не пречат на монтажа на гредите според предписанията. Помисли, наистина ти ги подарявам с чисто сърце, не искам продажба - само да намерим начин да ги пратя до Варна. Не ми се занимава с Еконт - откакто настъпи ковид-кризата, опашките от клиенти поне тук са страховити, просто нямам време и нерви за куриери...

ПП утре ще ги извадя "на светло", ще проверя окомплектовката, и ще се опитам да направя адекватни снимки.
Аватар
Драго
Мнения: 753
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 624 пъти
получил Браво: 498 пъти

Re: Багажник за таван на автомобил

Мнение от Драго »

Привет колеги. Интересува ме пасна ли багажника, тъй като съм със същата каляска :D и би ми било интересно ако може и на снимка да го видя как седи.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Багажник за таван на автомобил

Мнение от Д-р Флекс »

Драго написа: Нед Яну 17, 2021 18:42 Привет колеги. Интересува ме пасна ли багажника, тъй като съм със същата каляска :D и би ми било интересно ако може и на снимка да го видя как седи.
Привет. Колегата Златев не се обади повече, предполагам, намерил е по-добро решение :)
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”