Въпрос за боядисване на метална врата

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Въпрос за боядисване на метална врата

Мнение от Iso »

Здравейте колеги и честит празник!
Имам затруднение с боядисването на метална врата. Вратата е изработена от черна ламарина и профили и беше прахово боядисана. Наложи се да и направим ремонт и сега се налага отново да се боядиса, но друг цвят и боята да е матова, а не гланцова. Разгледах какви бои се предлагат и установих, че матовите бои са на водна основа, а съответно и грундовете за тях са на водна основа. Вратата е входна и много или малко е изложена на атмосферно влияние, пече я слънце, вали я дъжд и сняг въпреки, че има козирка над нея. Та въпросите ми са:
Може ли да се грундира върху прахово боядисаните повърхности и след това да се боядиса с матовата боя?
Тази боя на водна основа подходяща ли е за такива атмосферни влияния?

Очаквам с ваша помощ да се образовам и в тази насока. :D
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Въпрос за боядисване на метална врата

Мнение от баш майстора »

Наскоро правих същото упражнение, само че на входна врата на апартамент. Вратата беше нова, на грунд, с идея да се облепва с фолио, но благоверната изока, че фолио не ще и да съм я направил "по-индустриалничко да изглежда". :lol: :lol: :lol: Направих я черен мат с тази боя и мисля че стана прилично. В магазините е пълно с бои на този принцип, няма да се занимаваш с грундове и т.н. Само не вземай спрей-бои, опитвах на друго място и покритието стана много нетрайно, не знам може и аз нещо да не съм се справил. :roll:
0201010441_552x552_pad_478b24840a.jpg
0201010441_552x552_pad_478b24840a.jpg (33.32 KiB) Преглеждано 1531 пъти
Ако те притеснява старото покритие, удари една шкурка, колкото да го понараниш, и после действай с каквото си решил.
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
emmo22
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 1:42
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Въпрос за боядисване на метална врата

Мнение от emmo22 »

Правил съм и аз същото упражнение - боядисване на прахово боядисана входна врата на гараж :)

Първо грунд на алкидна основа, след това маслена боя - държи на УВ-та, сняг, на леки удари...
Друг вариант за боя е алкиден емайл или смачкан емайл, но при тях е малко по-сложно ако се удари повечко...

А боя на водна основа не бих препоръчал.

Дано да съм помогнал.
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Въпрос за боядисване на метална врата

Мнение от Iso »

Благодаря за съветите. :D
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”