Въпрос пътната обстановка

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Въпрос пътната обстановка

Мнение от Iso »

Здравейте колеги, предстои ми пътуване от Стара Загора до Попово и Разград.
Интересува ме от къде е по-добре да пътувам: през Велико Търново през Стражица до Попово, през Котел и Омуртаг до Попово или да предпочета друг маршрут?

Поздрави!
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1953
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Въпрос пътната обстановка

Мнение от bat.galin »

през Стражица до Попово
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Въпрос пътната обстановка

Мнение от Iso »

bat.galin написа: Нед Мар 14, 2021 7:40 през Стражица до Попово
Благодаря! :tup:
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Въпрос пътната обстановка

Мнение от Iso »

Здравейте колеги.
Вече от мога да ви предоставя информация за състоянието на пътуването до гр. Попово.
Пътя от разклона на главния път В. Търново - Варна към Стражица общо взето е в добро състояние, все пак Стражица е в област В. Търново. Тъй нареченото "околовръстно" на Стражица е под всякаква критика. Пътя от Стражица през Николаево до разклона с пътя за с. Камен е подходящ за по-високо проходими автомобили с по-широки протектори на гумите заради многобройните дълбоко нагънати участъци и дупки. По тази причина пътуването от В. Търново през Стражица не е за препоръчване.
Другият маршрут В. Търново - Лясковец - Долна Оряховица - Попово е значително по-приемлив. Като се изключи участъка от разклона за Лясковец до с. Сушица, които е изкърпен, но не особено равен. Останалия път до Попово е просто като "току що открит от ББ без свлачища и срутища". Пътя си е направо отличен.
Двата маршрута са почти еднакви като разстояние и време.
При следващото ми пътуване мисля да атакувам през "Петолъчката" - Котел - Омуртаг - Попово. Получих информация, че пътя е в много добро състояние и не толкова натоварен като Хаинбоаз.

п.п. Като пътувах забелязах доста водоеми и реки. Видях някакъв яз. Водица и яз. Калакоч, които се използва за някакви промишлени дейности. Някой може ли да ми даде повече информация за риболов на спининг в района?
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Павел Три
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Апр 07, 2015 19:20
Риболов: свободен
получил Браво: 1 път

Re: Въпрос пътната обстановка

Мнение от Павел Три »

Този ти е най– приемлив. Петолъчка,Котел ,Омуртаг, Попово.Не е много натоварен,поносим е във всяко отношение.Има и рекички и язовирчета и езерца.
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Въпрос пътната обстановка

Мнение от Златев »

Сега виждам темата и въпроса.
Аз използвам Търново-Лясковец-Драганово-Камен-Попово (и в двете посоки).
Драганово-Камен е на практика на 5 години. Лясковец-Драганово е малко поизносен, но се кара без проблеми. От с. Камен до включването Бяла-Попово пътят също е амортизиран, но са само няколко километра. Главният път е хубав.


Упсех и безаварийни пътувания!
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”