От възпроизведената киферица на Любака

- Рибата прясна ли е?
- Не знам, аз съм тук от три месеца.
Аватар
Алеко
Мнения: 11058
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

От възпроизведената киферица на Любака

Мнение от Алеко »

ДоФтУрьеееееее, увапцауми я май, да са възпроизвеждам в празната киферица, да са възпроизвеждам макар
Забелязах аз, че при теб има няква отявлена страст към океанския/морския риболов...
През `99 когато бях в концентрационен летен лагер Фрайдей Бридж при Уизбич, работех за предприемач от Бостън - Анди Фърт (Firth ~ Fart ) Работодатели бяха Маршал Банистър и Синове, тея са едри земевладелци пак от същия Бостън, аллах куршум и на тях и на козите им... Ама по темата, Анди се оказа душа човек и през няколкото дни, в които полетата с броколи бяха оплешивяли, в тея с карфиол не можеше да се намери нищо по завидно от мозък на павиан, зелките бяха още на път а на всички им беше писнало на большой пръст на левия крак от сортиране на картофи на импровизираните конвейри - един вид работа нямаше, та моя газда ме покани на риболов! Пропътува 1 час да ме вземе от лагера, беше станал час преди това да накопае някви свръхмиризливи червеи по половин метър и ги беше увил като фиш`н`чипс във лайнян вестник откара ме на неколкочасов преход в Скаг Нес (не мойш си представи, колко тоя Скаг Нес прилича на съвременните туристически дупки тука - 1 главна улица с еврейски магазини и останалото леш) кааааааааааакто и да е. Като опънахме 2 сърф-сопи от по 3.50-4.00 м с по едно сателитно олово да не го мандахерца прибоя застопорихме ги на едни триноги и отпушихме по един Фостърс (Ъустрайлиьън фо бийъ ) и те върховете почнаха да играят веднага, ма кво ти знам аз тва били гадните раци... С 2 думи от всичките червеи които накачихме закачихме само веднъж риба, по негови думи Треска, по моя преценка тупа водорасли (щото нищо не извадихме) сбрахме панаира и по задните пътища спряхме на едни напоителни канали, където с очите си видях под Клъстите Лебеди как се носят няколко тупалки Баби Щуки, навря ми в ръцете един спининг и аз си изчекнах раменната става да замятам воблери ама без ефект, онея добичета бяха в такава бистра вода и така безапелативно патрулираха, че можех само да си представя колко Речен Кефал (ебати изобилната риба там) бяха опоскали преди това. Не се свърши с това, щото Анди като домакин искаше да ме сложи на риба все пак и ме откара в града (Бостън) - точно под офиса на Баркли Банк - имаше няколко древни потопени дървени баржи и подобни халтури, обаче не заварихме прилив инак ми се закле, че оттам не може да се върнем без Писии и Змиорки...
За това, че там има много риби съдя по снимките на един от шофьорите на компанията Клайд (запомних му името щото си го беше татуирал на врата като се бръсне рано сабахлавим да не го забравя в махмурлийско състояние) та тоя тип донесе няколко полароидни снимки с "Щуклета" близо до 40 паунда, беше ги ловил под преливника на някакво изкуствено езеро до Бостън - и се гордееше много, че там не пускали простосмъртни, щото е на територия на частен голф-клуб. Така че докторе живи и здрави и да се лекуваме с рибя слуз, че инак не се знае къде ще му излезе края...
_________________
Айде умната и да се пазите!
От мен Наздраве и Наслука!
инж Любомир Енчев Антонов
Уисконсин Делс, Щат Уисконсин, САЩ
Публикувай отговор

Обратно към “Забавни рибарски лакърдии”