Харизмата на спинингиста!

- Рибата прясна ли е?
- Не знам, аз съм тук от три месеца.
Аватар
vidalix
Мнения: 1052
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:37
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Харизмата на спинингиста!

Мнение от vidalix »

Здравейте на всички,
Скоро гледах завещаната ми дядова библиотека с рибарски четива. Изчел съм му всичките учебници по сто пъти и някак не ми се щеше да ги подхващам за 101 път. И ето открих книгата "Годината на въдичаря" 1966г., автор - Мануил Семьонов - руска. Забавна книжка, за това какво да очаква рибаря във всеки месец на годината. Доста неприложима за България, но все пак забавна. И ето на какъв важен отговор се натъкнах там.
Не сте ли се питали от къде идва тази харизма, този ореол около главата на спинингистите и особено на славните "Видри"?
Ето и отговора:
"Облекло. Най-обикновено. Както казахме, изключение прави облеклото на спинингистите, което винаги е елегантно. Спинингистът много се движи, среща се с разни хора, дори с представителки на нежния пол (птицевъдки, доячки, градинарки) и затова много се докарва. Всички спинингисти по правило са контета..."
Ето , това е то! Да не си птицевъдка, попаднала на спинингист в днешно време :lol: :lol: :lol: !
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

:lol: :lol: Хахахаха да ме беше видял след последното състезание на Исъра :shock: Две падания по гъз в калта и само най тъмнато ми място беше сухо :lol: Бях доста елегантен :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Харизмата на спинингиста!

Мнение от Павел Иванов »

vidalix написа: дори с представителки на нежния пол (птицевъдки, доячки, градинарки) и затова много се докарва. Всички спинингисти по правило са контета..."
:lol: :lol: :lol:
Е тва е истината , мани го Стефанаки що ти дума , на Искара пада щот блееше по " разни хора " единя пат по Доячка млада а другио пат по парашутисти двама :lol: :lol: :lol:
То за тва ако си си земал и БГ Риболовец си го видел че е елегантен не само кат спинингува ами и кат бабушколувува :lol:
А да не ти разправям за спинингиста в кръчмата ( не само за Левака де :wink: ) 8)
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Re: Харизмата на спинингиста!

Мнение от kalinanimal »

[quote="vidalix" Както казахме, изключение прави облеклото на спинингистите, което винаги е елегантно. Спинингистът много се движи, среща се с разни хора, дори с представителки на нежния пол (птицевъдки, доячки, градинарки) и затова много се докарва. Всички спинингисти по правило са контета..."
Ето , това е то! Да не си птицевъдка, попаднала на спинингист в днешно време :lol: :lol: :lol: ![/quote]

Ауууууу , аз съм си спинингис по призвание. :lol: :lol: :lol:
А жената се чуди що се парфюмирам кат хода за риба. :lol:
Добре дошли под шарената сянка .
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Доячки. Пхахахахахахаа :lol:

Да ви споменавам ли свищовските митничари как ловят от пристанищната стена /понеже там им е сградата/ по време на обедната си почивка? :wink:

П.С. По костюм и вратовръзка, ъф корс. :D

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Re: Харизмата на спинингиста!

Мнение от Алеко »

vidalix написа: Всички спинингисти по правило са контета..."
Те това трябва да стане мото на "Видрите"! :D
Аватар
vidalix
Мнения: 1052
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:37
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Мнение от vidalix »

Радвам се, че моето откритие, макар и с давност от 1966-та е адекватно и в днешни дни, а ако възприемете лафа на другаря Семьонов:
" Всички спинингисти по правило са контета..." за мото на "Видрите", ще се подписвам "почетен кръстник" :)
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Ми че видрите отдавна сме си елегантни!

Изображение
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Майстор Саки написа: Доячки. Пхахахахахахаа :lol:

Да ви споменавам ли свищовските митничари как ловят от пристанищната стена /понеже там им е сградата/ по време на обедната си почивка? :wink:

П.С. По костюм и вратовръзка, ъф корс. :D
Декември 2003 докато правехме разни работи по Стопанската академия бях през ден в Свищов и имах щастието да се запозная с двама кустюмирани . Начи първият ден си карам колата и виждам един колега с колело и пръчка , веднага спрех и събрах инфо :D ама след обиколка по кланици , паметници и други таквизи бех тотално разочарован от неможенето на риболов от брега просто щот Дунава беше бегала навътре и аз какво да праа право на пристанището . Бех много изненадан че на никой не му направи впечетление че влезнах със колата зад оградата ( по инфо на колегата с колелото там едва ли не бесеха ) , и тъй спрех си точно до граничната полиция , слезнах до реката ( имаше един колега със 7 въдици на рибе за щука и аз прас до него ) и след полвин час те ти двама с кустюми 8) колегата се оказа и техен колега :lol: та уместо да ме прогонат след десетина минути приказки единят от кустумите донесе по чайче да се позгрееме :D Та там не мога да се пофала с голем улов ( три попчета а колегата със седемтях пръта едно маломерно щуче ) ама поне видех как проверяват контетата :lol:
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Павка, по протежение на цялото пристанище гонеха здраво. Единственото решение на проблема беше да имаш познати, работещи на Пристанището, които да ти изкарат пропуск. Другият вариант е да ходиш след работно време, ама е на късмет. :wink: А специално Гранична полиция вече не е там, където си бил спрял колата си - миналата година /към края, мисля/ са я преместили в една друга сграда, малко по-нагоре и сега не е проблем да се лови в района. 8)
Само не разбрах тия щедрите, митничари или гранични бяха? :D

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Ми не съм много сигурен :oops: ама първо подходиха с " Знаете ли че тук риболова е забранен ? " , после " А колега и ти ли си тука " , след това " От къде си " , по натам " Да додеш от София да ловиш попчета ?!? " и тъй нататък :D
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Е, както и да е. Щом са те питали тва, по-вероятно е да са били баш граничните. :)

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Ми питаха хората , ама от къде да знаят че не бех дошел точно за попчета ама кат не фанах друго :oops: ама кое си е верно верно си е , беха много елегантни :D
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 205 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

!

Мнение от shaman »

Не знам какво е смешното.. но лятото костюма ми е нормалното облекло за риболов :wink:

Тръгвам малко по-рано за работа, минавам през Дунава... Излизам от работа - пак през Дунава... Офиса ми е на 50 метра от реката :lol:

Една раничка с пръчката и жилетката и съм готов ! Специално за тази работа си купих това:
Изображение - 45 см транспортна дължина ;-)
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Харизмата на спинингиста!

Мнение от Мунчо »

vidalix написа:... И ето открих книгата "Годината на въдичаря" 1966г., автор - Мануил Семьонов - руска. Забавна книжка, за това какво да очаква рибаря във всеки месец на годината. Доста неприложима за България, но все пак забавна...
Тва е голяма книга! Айде, честио!
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Публикувай отговор

Обратно към “Забавни рибарски лакърдии”