Куриози

- Рибата прясна ли е?
- Не знам, аз съм тук от три месеца.
jive
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 11:42
Местоположение: Struma

Куриози

Мнение от jive »

Здравейте,виждам че почти във всички теми се прокрадват нотки мна Майстори - съперници .Та за това ви предлагам да захванем нова тема.Т.е. на кой какви куриози са му се случвали.Казвам че ходенето за риба за мен е само удоволствие и нищо друго,но имам приятели и познати които понякога се чудя дали "люспите" са им от мрена ,клен или шаран.А много от вас сигурно познават разни Циркове,Еврейчета ит.н. други приятни индивиди подвизяаващи се по Струма и безброй състезания та се сещат за какво говоря. Та какво ми се случи на мене.
През лятото с един приятел отиваме на Струма между Четирци и Пастух.Бяхме позакъсняли всички"наши" гиолове естествено вече бяха заети.Почнахме да си търсиме"място под слънцето" и наедно място единдядо съсухренимного опърпан застанал малко над "нашия "гиол.Приятеля казва щего елиминираме тоя и дазамаже очи му казва може ли и ние тука...Старчето казва а не ми пречите.Фърляите си....Описание на старчето(казвам го с възхищение).Съсъхрен ги казах,Въдицата му беше за музей -бамбукова с телени водачи от 60-та година сигурно а макарата я задвижваше седин пирон тип гредарски и издаваше такива звуци че имах чуството ,че ако е имало риба след тоя шум отдавна е избягала.Та настаняваме се ние до него,салтанати ,подхранки кепове,живарници стйки да не ви казвам приятеля е голям"състезател" Хвърляме и чакамеее а аз очите са ми само в дядката.Ловеше на рибе и беше дошъл малко преди нас зашото в кошчето(от ония плетените_)нямаше нищо.Хванахме по две мрени и приятеля вика ,са дедката ще се засрами и ще си тръне глей какво става.... Да ама не.Стария хора като задърпа едни костури ,ама гол след гол и костурите хич не бяха за подценяване.Бамбука пръщеше отвсякъде.Докато се опомноме си надърпа триесетина костура(несъм и предполагал,че в този район на Струма го има толкова)Сложи си кошчето нарамо и си замина. Приятеля никога не е споменавал за този излет повече ,а някога да го подразня му го при помям .Тресе се като облят ссъс студена вода. Та за какво го казвам От всеки винаги има какво да се научи!
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

От Майстор Саки

Мнение от Алеко »

Ето и един куриоз, описан от Дунавския Майстор:

То не е много за разправяне, ама както и да е... Една пролет сме на Дунава близо до Белене за шарани, в едно шибано време. Ту валеше, ту спираше. И не кълвеше, разбира се. По едно време ме налегна скуката и от самосебе си стигнах до извода, че трябва да разнообразя малко ситуацията. Както се случва често, човек като няма кво да прави, измисля глупости. Извадих от водата най-дебелата пръчка, с якия Корморан и навито влакно 0.60 - от некадърната марка Алба Стар беше, ама имайки предвид дебелината, хич не беше слабо. И тъй, почнах да зяпам какво влачи водата... Понеже беше пролет и нивото се беше вдигнало, реката носеше какви ли не боклуци, даже от време на време преминаваше величествено по някой сочен примамлив тополов дънер. Един такъв, с обиколка като на Пол талията /предполагам де / и тегло гонещо стотина кила, го издебнах и успях да го преметна с монтажа, на около трийсетина метра навътре, след което зверски го засякох. Ми имате ли си идея тоя чукан колко вода е попил по време на воаяжа си, а и каква тяга му придава течението? Без грам аванс, не успя да ми скъса, обаче ако не се бях опрял в едно дърво на брега, щеше без малко да ме вкара във водата. Въртях, дърпах, суках, ама не можах да го задържа особено. Накрая куката се изправи, а чуканчето отплува...
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

От ZLAK

Мнение от Алеко »

А гусин ЗЛАК написа туй:

Е сега да ви кажа една случка , подобна на историята на Майстор Саки :
Едно наше момче музикантче си свири в Швеция и изкарва по някоя друга пара. Човечето хал-хабер си няма от риболов. Да ама при честите си разходки край езерото , забелязва че хората вадят страшни пъстърви. То не е някакво диво езеро , а до сами града - около него хора , продавачи на хот дог , дечурлига с балони... Във водата не е по-спокойно - водни колелета с безумно влюбени шведски младежи и корабчета разкарващи безпричинно щастливи пенсионери . И въпреки цялата тая олелия местните спинингисти вадят добри риби.
До тук добре-е-е-е.
Нашия човек решава че риболова е фасулска работа - засилен влиза в първия рибарски магазин и с портфейла напред и се хвърля на най - скъпото. То би трябвало да хване най-много риба... - яка корда от порядъка на 0.45 , голяма клатушка на Абу Гарсия , съответните прът и една здрава макара Шимано с две години гаранция.
Със стра-а-а-ашен бяг се изнася към езерото готов да излови всичко що плува. Започва да мята тежката клатушка и като всеки начинаещ с всяко ново хвърляне се опиянява от кастинга си. Естествено не хваща, докато в един момент не следва стра-а-а-а-а-шен удар. Пръта е сгънат на ер малък. Аванса - пищи та се не трае. Радостта от първия момент стихва и ентусиазма съвсем се изпарява когато нашето момче разбира че е закачило не друго , а малко корабче за разходки със съответната му там пасажерска маса.
И тука следва повратния момент:
Виждайки че аванса бясно се развива , човека взима единственото правилно за всеки дилетант решение - а то е ...................затягане аванса до край и опъване с всичка сила в обратна посока. Не знам какво е искал да направи в този момент. Може би ... да изтегли корабчето на брега ...?
И понеже влакното си е здравичко и не се къса - все някой детайл трябва да поддаде. В случая това е макарата - скобата се изкривявя и отхвърча , изскачат някакви пружинки и сума ти дребни черкалъци.
Музикантчето е потресено - все пак Шиманото е с две години гаранция !!!
Подсмърчайки отива в магазина да направи рекламация и да си вземе паричките. Хората го гледат с безумни погледи:
- Извинете господине но как стана това?
- Е ми ....както си ловях риба-а-а-а.
- Е от двайсет години съм в тоя бранш , ама такова нещо виждам за пръв път.
Викнали представител на Шимано - човека не могъл да си представи що за риба е било това. Нашето момче обаче хленчи и си иска парите. Най - накрая му ги върнали , защото ....както знаете - макарата е с две години гаранция. Тук историята свършва.
Поуките :
Не слагайте много здраво влакно - не винаги помага
Не хвърляйте по всичко що се движи.
И-и-и-и-и не разчитайте че ще ви върнат парите при подобно развитие на нещата - все пак не сме в Швеция.
А-а-а-айде чао и ...УМНАТА
Публикувай отговор

Обратно към “Забавни рибарски лакърдии”