Репортажи на бащата

- Рибата прясна ли е?
- Не знам, аз съм тук от три месеца.
bashtata
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Яну 05, 2018 13:56
Риболов: Сладко
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти

Репортажи на бащата

Мнение от bashtata »

Разходка в Бейчифлик
Събуждам се. Ставам. Мисля само за риба. Грабвам въдичката и тръгвам на поход. Крайна точка Бейчифлик. След 4 часа ходене стигам до там и започвам да разплитам мрежите...шегичка. Слагам една клатушка незацепляйка да проверя за закачки. Нямаше. Слагам едно ружно паче, приводнвам и започвам бавна първа проводка. Патето чистак бърсак ново, некъпано. Още на първото замятане УДАР. Сигурно 20 минути се борих и на повърхността се усмихна едно малко кефалче 5-6см. Пребих го от бой, защото е плевелна риба и пречи и го пуснах да се свестява. На телескопа се хвана една малка таранка. Добре че носех една кука 1. Закачих таранката през гърба на тази кука и я вързах на едно дърво с плетеняк, за сом. Оставям я да си играе и отивам да моря кефали. Втора, трета проводка КАПО. Едва на шестата излезе едно кефалче с приличен размер 70см. Много хубав удар, трофеен. Продължавам да търся късмета. По едно време усещам как земята се надига. Обръщам си главата и гледам как дървото, на което бях вързал таранката се клати като си опира клоните в земята. Тичам на пожар. Започвам да дърпам. Добре, че беше вързана на плетеняк 0.2, че иначе със сома ми до там. Двама човека бяхме, до вечерта играхме на дядо вади ряпа. Накрая извадихме едно сомче и нивото на реката падна с около 60см. Така завърши първия ден на Бейчифлик, райско кътче за риболов в Русенско. Очаквайте още репортажи. :fish15:
Sharpirate
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Май 21, 2017 11:41
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Репортажи на бащата

Мнение от Sharpirate »

Брутален репортаж! Изкефих се, луд си, bashtata!
Аватар
Monov
Мнения: 198
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 23:49
Риболов: спининг
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: Репортажи на бащата

Мнение от Monov »

Колега, пак си направил риболов поне, аз днес цял ден хвърлям на джиг с 0гр. глава и по едно време ме подхвана течението и на отворен бигел взе цялата шпула с влакно. Останах без линия и теглих една майна на всичко и се прибрах. Мисля утре пак да мина, ама тоя път да се подготвя по-добре и да намотая PE #0, че като гледам при теб излизат риби.
Публикувай отговор

Обратно към “Забавни рибарски лакърдии”