яз. Люти дол 06-08.08.06

- Рибата прясна ли е?
- Не знам, аз съм тук от три месеца.
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

яз. Люти дол 06-08.08.06

Мнение от Ivan VP »

Привет колеги!
Да споделя слуката ми за двудневният риболов на този язовир. Време прекрасно, ракия бол. Спокойно, чисто и приветливо за риболов място. Постояно под наблюдението на риболовните органи.
Такъми- капронов конец от пазара и в последствие личен колан и две три връзки от обукви. За удължаване на линията. Въдица- Макров 270 см с акция 9мм. Макара- Кашалот 17А.
Стръв- тройна порция пилешки филета на ф-ма "Петел-Пърличево".
Осттаналото е желание на 100 процента и чакане...
Изображение
Желая подобна слука на всички колеги!


Темата е много чаровна, но просто не й е мястото тук... :D
Преместена от РиболОФФ
Майстор Саки
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
коко
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Юни 14, 2005 12:46
Местоположение: Луковит

Мнение от коко »

Здрасти,колега!
Подобен успех имах и аз миналата година на същия язовир, но от страната на дигата. Ката гледам, ти си бил от към папурите в дясно от пътя. Незнам в какво състояние е сега този път, като се има впредвид миналогодишното покочване на нивото на язовира. Предполагам, че се стига до там само с високо проходим автомобил. Ето и моята слука:
Изображение
Но за разлика от Пърличевските пилешки филета аз използвах бяло чорисо, киснато предварително за случая в аниз. Скоро възнамерявам пак да отида там, и ако искаш може да организираме нещо съвместно. Разполагам с трактор-шаси.
Поздрави и наслука!
П.С Имам инфо, че водолази, влезли във този водоем не се завръщат никога повече по домовете си!
Обичам да я ловя заради тръпката!!!!!
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

:shock: :shock: :shock: Еййй който си го разбира сома си личи :lol: :lol: Браво юнацииии :lol: :lol: :lol: :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
robko
Мнения: 245
Регистриран на: Пон Авг 15, 2005 22:41
Местоположение: ГАБРОВО
Обратна връзка:

Мнение от robko »

Хе-хе.Аз тия сомчета на същия гьол ги закачам за стръв за бяла риба :lol: :lol:
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Сома, май по-ми прилича на Пигов Сан! Пигенсон, ти сома ли си или пича, полегнал отстрани? Инак - РЕСПЕКТ!
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Левак, не знаех, че е такава тръпка да одиш за сом. Още, като напъна викам-край! После аванса на Кашалота взе да свири здравата, но добре, че има четворен АБР лагер та да не се изпари от загряване.
Гледам след малко и кордата свършва, сега какво!
Алем далеко, ще удълажвам с коланя. Ама и той замина, ОК свалих връзките. И като гарнизонен арестант. Ама добитчето не спира да шава. Все още съм млад сомаджия и не мога още да давам акъл. Но и мезето е много важно. Мд-аааа.
Роска, в язовира има и доста по-големи сомове. Този на снимката е от детската градина. Днес, ще се пробвам на учителката....
Бат Гошо, добре, че не се снимах със шаран. Та да питаш. Альо, кой е шарана тука. :wink:
Днес с колегата Коко имаме сртеща и ще ходим на язовира с трактора-шаси. Трябва да сме подготвени, че инак знаее ли се?
Ще има инфо от Люти Дол-един от многобройните прекрасни язовири в БГ....
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Христо Златев
Мнения: 1062
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 21:17
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 145 пъти

Мнение от Христо Златев »

Люти дол село с такова име, ще има и люта ракия. Така ,че не сомове ами и птеродактил може да хванат момчетата :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ей тия софианци ни изловиха рибата :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Мнение от чичо Док »

Ivan VP написа:... Днес, ще се пробвам на учителката...
Как го хваща .... сома.
:D :D
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

хехе

Мнение от Бат Стан »

Обладан от истерия по уловения от Пигов сом, който както се оказа тежал 87.9 кг, вчера хванах електричката за Люти дол от централна гара и някъде сабаалем се изтипосах на язовира. Отивам значи право на папурите, където Пигов е хванал неговата риба. По пътя ме среща един в камуфлажни дрехи и вика: добър ден, аз съм инспектор Тюхчев от ИАРА, билетчето ако обичате. Малко се позачудих, щото не ми личеше, че отивам за риба - носех само една тобра и в нея на дядо ми дънната, дето е навъртяна на едно шише от бира "Загора", ама от оная с белия етикет, дето навремето се избивахме за нея по магазините. Викам му Тюхчев, ей го билета, ама как позна че отивам за риба. Абе кай, будала, нали ти си оня на снимката, дето победил на Панега с 1:0 пъстърви лидера в риболова Иван Пигов. Викам, аааааа, така значи...Разписа ми билета, нещо измърмори че не съм си нанесъл излета предварително, и хоп - озовах се на гьола.
За стръв, съобразно напътствията на Пигов, си носех една торба пилешки вътрешности на фирма "Петел - Пърличево". Вадя значи дънната на дядо, тя една овехтяла братяяя - оловото ръждясало, куката и тя, само влакното си беше в ред, то и след 15 години пак ще е в ред, щото е 0.90 на "Прогрес Плевен", сигурна работа. Куката е девет нули, кована, орловка, навремето с нея дядо ми ловил китове в Индийския океан, докато плавал на пиратския кораб на капитан Флинт. Турям значи на куката сичкия дроб, целия далак, окачих и воденичката най-накрая, фанах значи кордата и цялата тая работа я размахах над главата си и я зафутих на 150 метра навътре, точно по средата на гьола. След тва сложих една камбанка и се излегнах на тревата да си чета "Зехир" на Пауло Куельо.
Някъде около пладне вече стигнах момента, в който главният герой ааха да намери жена си къде е избягала, и изведнъж наоколо екна камбанен звън. Е, не точно камбанен, ама звънецът на въдицата, изработен (естествено) от капачка за бушони от най-големите, индикираше, че от другата страна става нещо. Затворих значи съвсем внимателно Куельо, отивам, хванах влакното с ръка и му отпрасках такава засечка, че да съм сигурен, че куката е влязла където трябва и колкото трябва.
Леееееелееее, кво стана!!! Онова чудо като дръпна, като ме подкара на водни ски из язовира....Няма и кой да попиташ, то само едни двама минаха с един трактор-шаси, ама единият ми изглеждаше на Пигов, на реших да не им се обаждам...По едно време гледам някой ръкомаха от брега. Добре че рибата зави натам и гледам - инспектор Тюхчев размахва едно ласо и вика: Бат Станееееее, фани тва въже да те изтегля, и двамата да борим сома (щото друго нямаше кво да е...). Мятка го значи, фашам се аз с едната ръка за въжето, в другата държа дънната и стана една, не ви е работа - сома опъва навътре, Тюхчев към брега, а аз разчекнат по средата като първите християни. В крайна сметка Тюхчев се оказа по-слаб и сомът пак ме подкара на водни ски из водоема. И така около половин час....в един момент обаче чувам че нещо бръмчи, поглеждам и ооо ч,удеса - идва един катер, а в него самият Тюхчев. Окщазало си, че ИАРА са получили нови катери, на Тюхчев му дали, ама той не го използвал често, но се сетил, че плавателният съд е баш на тоя язовир в Люти дол. Покатерих се аз, и заедно с риболовния почнахме да борим тва чудовище.
След залез слънце борбата все още продължаваше, а най-досадното от всичко беше, че се счупиха да ми звънят. Първо ми се обади Пигов да каже, че лови пръскачи на Панега, след тва към 23 часа звънна жена ми да пита кога съм щял да се прибирам, а накрая около полунощ се обади Крилов да каже по едно наздраве. В тва време ние с Тюхчев се потяхме да морим тая гад, тва чудо, дето ни разкарваше из водоема.
На другия ден сутринта тва животно вече нямаше сили, щото дойде и другия иараджия от съседното село, доплува с неговия си катер, донесе и една лебедка, та почнахме да прибираме сома с нея. Мамооо, скърца тва нещо под напора на рибата, "Прогрес Плевен" също всеки момент щеше да сдаде багажа, ама в крайъна сметка всичко свърши благополучно - извадихме сома, 88 кила, със сто грама по-тежък от тоя, дето Пигов го е хванал на 8 август.
Ето го и самият сом в ръцете на мен и ТюХчев:


Изображение

Та след тая снимка, която ни беше нпаравена с гсм-а на другия иараджия пуснахме сома да си ходи обратно, щото ние такива дреболяци по принцип не прибираме, и отидохме да пием ракия, от най-лютата. Другата седмица сме там, по принцип дотогава Пигов трябва вече да е хванал учителката, а ние да заложим въдицата за директорката.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Бат Стане, благодаря за споделеното инфо.
Тъкмо се връщам от кметството на село Люти Дол/ както язовира/ и добрата новина, е, че нашият клуб " Клуб за тематичен риболов-дружбенските гларуси 2004" го взима за неопределено време.
Лично кмета се ангажира със съдействие, а местната ИАРА в лицето на Тюхчиев обеща сериозен контрол из лютидолско.
На язовира заварих колегата Коко, уловил вече два блек баса:
Изображение
Мислех, че ще остане скрито със блекбасовете но да разкажа:
Значи мой познат много запален акварист си поръчва някакви екзотични рибки от един он-лине Зоо магазин. Плаща човека и започва да чака. Първо покупката се забавя доста, после, вместо екзотичните риби идват ято блек басчета. Силно редуцурани. Ако още се беше забавила поръчката и тези нямяше да ги има, а само една. Най-много две. Явно е станал някакъв жмел и когато моят човек си потърсил правата. Се оказало, че въпросният търговец е вече зад решетките тъй като продал на руски милиардер препоядисан уличен котарак за бенгалско тигърче. Естествено предпочита да е зад решетката, защото навън го чакат, поръчителите...
Сега, какво да правим с ятото от блек басчета. Това което се сетихме, че Люти дол е отличен за тази цел. Освен това в бъдеще планираме да се проведе кръг от европейският шампионат по улов на тази риба. Ми ко толкоз, една две скари бири. Ще поканим някой популярен изпълнител. Станил има сериозни връзки в Пайнер. Девойки също, пържоли и други мезелъци.
За утрешният излет се чудя, дали да залложа на басовете или на някой сом.
П.С.
Бат Стане, както поръча. От мазата изнамерих иситински бушони производство на АПК Звъничево. Тез звъничевските фасунги, като им се сложи една бурма М6, вадят звук като от миланската скала. А завсири ли онази ти му песен, някой па е е нападнал пърличевските филенца. Имам доста, ако желае и друг колега.
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
коко
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Юни 14, 2005 12:46
Местоположение: Луковит

Мнение от коко »

Що се отнася до Пърличевските филета, лоша новина : след публикуване на статията на Пигов във форума за пил. филета ,шефа на месокомбината е обвинен в корупция, свързана с това, че изнасял целенасочено "горепосочената стръв", като за целта получавал от Пигов сомски филета+отлежала гроздова ракия . Още по-лошото е, че Борда на Директорите иска неговата оставка след като той отказал категорично да дели с тях предлаганите му благинки, така, че сега трябва да се търсят други начини за доставка на така ценните филета. :(
Обичам да я ловя заради тръпката!!!!!
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

да дели с тях предлаганите му благинки
Коко не съм съгласен. Просто нямя никава "игра".
С изпълнителният Управител на "Петел-Пърличево", Цонко Барута се договорихме да спонсорира състезание по улов на липани от световната верига "Free grayling catchers". Това на лютидолската река, дет се влива в язовира при папурите. Там има стада, изгладнял липан. Изобщо отлични условия за провеждане на подобно състезание. Нашият отбор "Липан" проведе и първа тренировка на река Партизанка при село Пъстървенци.
Изображение
Тук сме със Стани Мънков и гласим някои от мухите с които ни зареди чичо Док. Док пак благодарско много. Това е всъщност и нашият скрит коз. Другият е специалното мазило, вече поизчерпано с което мажем мухите преди състезание. Вече силно понамаляло. Има екстрат от амазонска билка и смлян лунен камък в пропорция 1:2. Има и трето нещо. Дани да кажем ли барт-Ми?
Едно две заклинания на старата шаманка от моста при Калиманци, след употребата на упояваща санданска рикия. Така се изпада в транс и магията фаща дикиш. Та за това се лови.
Ето част от тренировката:
Мънков тренира ундер-клонинг кастинг. Това не са еднотипни хвърляния. А под клонови, където най-големите липани шават с перки и чакат да падат цветове от липа. Което е и основната храна на липана, от където и името-Липа-н.
Изображение
Другите състезатели са Ивайло Иванов-Балканката и Даньо Крильов-Таймена. Имаме и кондиционен тренер в лицето на нашият колега Станил Йотов. Надяваме се на добро представяне, на това отговорно сътезание. Дано се представим добре.
Само "Липан"!
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Забавни рибарски лакърдии”