" Записки по френските състезания "

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Публикувай отговор
Аватар
Markony
дал Браво: 134 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от Markony »

outsider написа:
Нед Мар 01, 2020 12:28
Събитието не дава тема за много писане , кво да се прави...щях да ти препоръчам да си допиеш кафето с вестник , ама то тогава по-добре хич да не пиеш кафе :mrgreen:

Айде две седмици останаха , и почва сезона :twisted:
Чичо дофтор ми е забранил да гледам и чета новини ;)
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info" onclick="window.open(this.href);return false;

Аватар
outsider
Риболов: състезателен фидер
дал Браво: 45 пъти
получил Браво: 2455 пъти

Мнение от outsider »

Markony написа:
Пон Мар 02, 2020 8:50
Чичо дофтор ми е забранил да гледам и чета новини ;)
И много правилно! 8) - напомня мо един брадат испански виц , в който бившият им диктатор , генерал Франко , посещава някакво селце , качва се на трибуната , и произнася реч за това колко добре върви Испания под неговото мъдро ръководство , колко магистрали , язовири и мостове са построени , и т.н. ( чудя се кво ли ми напомня :roll: :lol: ).
В първите рeдове на публиката стърчи млад мъж , който през цялото време клати неодобрително глава , и видимо е несъгласен с Генералисимуса....след митинга Франко нарежда да го доведат при него , и го пита с какво не е съгласен

-Ами... аз пътувам много по Европа , и мисля че съвсем не сме толкова добре , колкото другите страни...

-Пътувай по-малко , младеж - го потупва по рамото Франко - и чети повече вестници!
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: IIIII
2019: IIIII IIIII II
2020: I

Аватар
Markony
дал Браво: 134 пъти
получил Браво: 19 пъти

Мнение от Markony »

Ванка, как си бре човек? То че риболов ногу-ногу няма, ма драсни два реда...
Мисля си те, нищо че не се познаваме "на живо" :wink:
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info" onclick="window.open(this.href);return false;

Аватар
outsider

Мнение от outsider »

Markony написа:
Съб Май 16, 2020 15:26
То че риболов ногу-ногу няма...
Нямаше. 8)

Все още няма състезания , разбира се , и скоро няма да има. Обаче риболовният сезон беше възобновен вчера , с резултати , които ще бъдат споделени... утре :wink:

(щото и утре съм за риба! :twisted: )
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....

Аватар
outsider

Мнение от outsider »

Изображение

Здрасти , банда. Вижда ли се снимката?

koriolan
Риболов: спининг
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 64 пъти

Мнение от koriolan »

При мен - да. Както на компа /мозила/, така и на телефона /хром/.
Радвам се, че отново сте "на линия" :)

Аватар
hypperion
Риболов: 95% на щека
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от hypperion »

Идеално се вижда
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница

Аватар
outsider

Мнение от outsider »

СварИхте ли житото вече? Ползвайте го за стръв - още съм жив! :lol:

Разбира се , абсолютно нищо не вървии по план тая година ( annus horribilis , биха казали римляните ) , и през последните няkолко седмици не се чуствах много добре :roll: - никакъв риболов , с други думи, а сега съм в болнични, и се чуствам просто прекрасно , ама кога ще се ходи отново за риба, един Господ знае.
За капак , почват да се чуват слухове че предвидените състезания през октомври и ноември може и да се отменят.... :?

В светлината на тая ситуация , състезателнният уикенд 1/2 август , за който уж нямаше кво да се каже , може би си струва да се опише - някои неща без всякаква ценност , я придобиват просто защото са редки... :wink:

Събота.

Малка рекичка практически на брега на океана. Състезание без особен интерес - само щека , три часа , непознат водоем - резултатът може да се предвиди... :lol:
Обаче в неделя имам 5 или 6 часа маратон от английски тип (фидер и щека) , на 20 км оттук , и реших да се запиша и на двете състезания.

Разпъваме. Инфото е за сомчета и скимър , дълбочината е към метър и половина , духа много силен вятър срещу течението , което е съвсем слабо.

Омесвам някаква храна по-скоро като за баби - сравнително тъмна , не особено лепкава , от kоято ще хвърля 70% в самото начало , и ще дохранвам с останалата. Целия лимит жива стръв е 1/2 литър , и целия се състои от жив бял червей , който имам намерение да стрелям с прашката , с идеята да вдигна скимъра над дъното , за да се спася от сомчетата. Оглеждам терена : отляво имам Рафаел , до него е Нико. Познавачи на терена. Местни. И не са си за.бали щеките от няколко години , като мен. :oops:
Нещата значително се влошават отдясно , където се е настанил Ериk Перо. :o :(
Тоя пич , kойто не е хващал фидер през живота си е състезател от сериозно за региона ниво , и е тотално извън обсега ми - да не говорим че познава реката от стотици състезания...

Атакувам с линия от един грам , да си видиш антената във вълните е чудо някакво , обаче аз намирам сомчетата , и влизам в някакъв ритъм (отбелязвам с учудване че Рафаел се затруднява да открие ваксата) Стрелям бял , вадя сомчета , няма нищо друго. Едно място вдясно от Ериk , някакъв тарикат кепчосва вече втори скимър , сигурно има 300 грама...Ериk прави разни магии , вкарва литу с чашката , прави къси серии от скимъри - два-три, и после пак вади сомчета. Аз опитвам с полягане на дъното , хващам някой и друг скимър , и нещата вървят в този дух , докато останаха 45 минути докрая. Тука поредното сомче отиде в живарника барабар с куката , и реших да опитам нещо друго (що чак сега - ми толова си мога... :oops: ) - вдигам стръвта на най-тежката линия (1.5 гр.) на 25 см над дъното , полагам щеката на гредата , и тръгвам да сменям повода на "работната" линия. В тоя момент , плувката щръква цялата на д водата....ъъъъъ? Я пак? 8)
Кепчосвам скимър от 200 грама , повтарям операцията , и пак вадя скимър! :twisted: - "Като черни пипала се плъзгат погледи отвред..." - никой не се е сетил да стрля бял , най-вероятно , заради вятъра и сега аз влизам в ритъм - за тези последни 45 минути вадя 6 или 7 скимъра :o , и сега чакаме кантара....

....бил съм Рафаел. :o :lol:

2.430? -бил съм... Ерик Перо?!? :shock: :shock: (с 80 грама :mrgreen: ) Аз съм втори в сектора и пети от 37 човека , майтапа е пълен , дават ми плика с въпроса "на фидер ли съм ловил" , като никой не зацепва че състезанието се пeчели с малко над три кила , и можеха хептен да станат за резил , ако се бях усетил десет минути по-рано.... :lol:

Аватар
outsider

Мнение от outsider »

Неделя.

Водоемът ми е добре познат , с дребната подробност , че никога не съм ловил там след месец май - всички състезания на него се провеждат напролет. Нико ме информира , че има два нови сектора - единият бая дълбок , където може и да се спечели със...сомчета(?)

Тегля познат сектор , че и тапа. Практически целия сектор , освен мен и Фабрис , е заложил на щека. Аз разпъвам четири фидера на 32 метра , приготвил съм от вечерта тeжка , инертна , сладка храна за платика , и стартираме. Ама как стартираме! Скимъра ме налазва на секундата , катo рибата е между 150 и почти 300 грама , и след половин час вече забърсвам и първата платика от килце. :twisted:
Отдясно има само един съсед , който мога да наблюдавам , другите са скрити , и този е пълен турист , който нищо не хваща...

След това , между скимъра почват да се промъкват сомчета. В началото - редки . :roll: После , по-гъсти. :evil:
И около един час след старта , вече нямаше начин да се хване нищо друго.... :(
Тука аз:

1. Удължавам повода до почти два метра (после го скъсих малко) , и се опитах да ловя на пропадане. Резултат: сомчета :)
2. Направих второ петно , по-наблизо , и опитах да ловя само с глина , без храна. Резултат: сомчета :lol:
3. Опитах да ловя с директно олово встрани или зад петното. Резултат: сомчета.... :mrgreen:

Всъщност , с всички тези тактики аз просто хващах по-малко сомчета , макар че покрай тях забърсах втора едра платика.

Два часа и половина след старта идва паузата (един час) , и сега тука беше момента да се съберат фидерите и да се извади щеката. За съжаление , аз не се чуствах особено във форма , и ми беше ясно че за един час няма да се справя :oops: - така че подходих в границите на възможното - скъсих дистанцията до 18 метра , миах на пелет фидер , и нагласих всичко за скоростен (виж пак тва за възможностите :wink: ) риболов на сомчета. Два часа и половина лових зъбатите гадини , между които , с пелет фидера , забърсах и трета едра платика... (впоследствие се оказа че имам единствените едри платики , хванати в сектора)

Резултатът не ме изненада изобщо - сектора се печели на щека с над 30 кила , друго си е да ловиш над дъното...Има резултати от 18-19 , Фабрис е намерил някаква вакса - ще му задам въпроса при първия удобен случай , и в последния час е напипал скимъра , с което минава 17 кила. Аз се класирам предпоследен в сектора с 14.300 , като 7 кила са само сомчета ...

Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”