" Записки по френските състезания "

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Публикувай отговор
Аватар
Markony
Мнения: 2007
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 195 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от Markony »

outsider написа: Нед Мар 01, 2020 12:28 Събитието не дава тема за много писане , кво да се прави...щях да ти препоръчам да си допиеш кафето с вестник , ама то тогава по-добре хич да не пиеш кафе :mrgreen:

Айде две седмици останаха , и почва сезона :twisted:
Чичо дофтор ми е забранил да гледам и чета новини ;)
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Markony написа: Пон Мар 02, 2020 8:50 Чичо дофтор ми е забранил да гледам и чета новини ;)
И много правилно! 8) - напомня мо един брадат испански виц , в който бившият им диктатор , генерал Франко , посещава някакво селце , качва се на трибуната , и произнася реч за това колко добре върви Испания под неговото мъдро ръководство , колко магистрали , язовири и мостове са построени , и т.н. ( чудя се кво ли ми напомня :roll: :lol: ).
В първите рeдове на публиката стърчи млад мъж , който през цялото време клати неодобрително глава , и видимо е несъгласен с Генералисимуса....след митинга Франко нарежда да го доведат при него , и го пита с какво не е съгласен

-Ами... аз пътувам много по Европа , и мисля че съвсем не сме толкова добре , колкото другите страни...

-Пътувай по-малко , младеж - го потупва по рамото Франко - и чети повече вестници!
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Markony
Мнения: 2007
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 195 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от Markony »

Ванка, как си бре човек? То че риболов ногу-ногу няма, ма драсни два реда...
Мисля си те, нищо че не се познаваме "на живо" :wink:
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Markony написа: Съб Май 16, 2020 15:26 То че риболов ногу-ногу няма...
Нямаше. 8)

Все още няма състезания , разбира се , и скоро няма да има. Обаче риболовният сезон беше възобновен вчера , с резултати , които ще бъдат споделени... утре :wink:

(щото и утре съм за риба! :twisted: )
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Изображение

Здрасти , банда. Вижда ли се снимката?
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
koriolan
Мнения: 198
Регистриран на: Съб Авг 09, 2008 19:02
Риболов: спининг
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 694 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от koriolan »

При мен - да. Както на компа /мозила/, така и на телефона /хром/.
Радвам се, че отново сте "на линия" :)
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от hypperion »

Идеално се вижда
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

СварИхте ли житото вече? Ползвайте го за стръв - още съм жив! :lol:

Разбира се , абсолютно нищо не вървии по план тая година ( annus horribilis , биха казали римляните ) , и през последните няkолко седмици не се чуствах много добре :roll: - никакъв риболов , с други думи, а сега съм в болнични, и се чуствам просто прекрасно , ама кога ще се ходи отново за риба, един Господ знае.
За капак , почват да се чуват слухове че предвидените състезания през октомври и ноември може и да се отменят.... :?

В светлината на тая ситуация , състезателнният уикенд 1/2 август , за който уж нямаше кво да се каже , може би си струва да се опише - някои неща без всякаква ценност , я придобиват просто защото са редки... :wink:

Събота.

Малка рекичка практически на брега на океана. Състезание без особен интерес - само щека , три часа , непознат водоем - резултатът може да се предвиди... :lol:
Обаче в неделя имам 5 или 6 часа маратон от английски тип (фидер и щека) , на 20 км оттук , и реших да се запиша и на двете състезания.


Разпъваме. Инфото е за сомчета и скимър , дълбочината е към метър и половина , духа много силен вятър срещу течението , което е съвсем слабо.

Омесвам някаква храна по-скоро като за баби - сравнително тъмна , не особено лепкава , от kоято ще хвърля 70% в самото начало , и ще дохранвам с останалата. Целия лимит жива стръв е 1/2 литър , и целия се състои от жив бял червей , който имам намерение да стрелям с прашката , с идеята да вдигна скимъра над дъното , за да се спася от сомчетата. Оглеждам терена : отляво имам Рафаел , до него е Нико. Познавачи на терена. Местни. И не са си за.бали щеките от няколко години , като мен. :oops:
Нещата значително се влошават отдясно , където се е настанил Ериk Перо. :o :(
Тоя пич , kойто не е хващал фидер през живота си е състезател от сериозно за региона ниво , и е тотално извън обсега ми - да не говорим че познава реката от стотици състезания...

Атакувам с линия от един грам , да си видиш антената във вълните е чудо някакво , обаче аз намирам сомчетата , и влизам в някакъв ритъм (отбелязвам с учудване че Рафаел се затруднява да открие ваксата) Стрелям бял , вадя сомчета , няма нищо друго. Едно място вдясно от Ериk , някакъв тарикат кепчосва вече втори скимър , сигурно има 300 грама...Ериk прави разни магии , вкарва литу с чашката , прави къси серии от скимъри - два-три, и после пак вади сомчета. Аз опитвам с полягане на дъното , хващам някой и друг скимър , и нещата вървят в този дух , докато останаха 45 минути докрая. Тука поредното сомче отиде в живарника барабар с куката , и реших да опитам нещо друго (що чак сега - ми толова си мога... :oops: ) - вдигам стръвта на най-тежката линия (1.5 гр.) на 25 см над дъното , полагам щеката на гредата , и тръгвам да сменям повода на "работната" линия. В тоя момент , плувката щръква цялата на д водата....ъъъъъ? Я пак? 8)
Кепчосвам скимър от 200 грама , повтарям операцията , и пак вадя скимър! :twisted: - "Като черни пипала се плъзгат погледи отвред..." - никой не се е сетил да стрля бял , най-вероятно , заради вятъра и сега аз влизам в ритъм - за тези последни 45 минути вадя 6 или 7 скимъра :o , и сега чакаме кантара....

....бил съм Рафаел. :o :lol:


2.430? -бил съм... Ерик Перо?!? :shock: :shock: (с 80 грама :mrgreen: ) Аз съм втори в сектора и пети от 37 човека , майтапа е пълен , дават ми плика с въпроса "на фидер ли съм ловил" , като никой не зацепва че състезанието се пeчели с малко над три кила , и можеха хептен да станат за резил , ако се бях усетил десет минути по-рано.... :lol:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Неделя.

Водоемът ми е добре познат , с дребната подробност , че никога не съм ловил там след месец май - всички състезания на него се провеждат напролет. Нико ме информира , че има два нови сектора - единият бая дълбок , където може и да се спечели със...сомчета(?)

Тегля познат сектор , че и тапа. Практически целия сектор , освен мен и Фабрис , е заложил на щека. Аз разпъвам четири фидера на 32 метра , приготвил съм от вечерта тeжка , инертна , сладка храна за платика , и стартираме. Ама как стартираме! Скимъра ме налазва на секундата , катo рибата е между 150 и почти 300 грама , и след половин час вече забърсвам и първата платика от килце. :twisted:
Отдясно има само един съсед , който мога да наблюдавам , другите са скрити , и този е пълен турист , който нищо не хваща...

След това , между скимъра почват да се промъкват сомчета. В началото - редки . :roll: После , по-гъсти. :evil:
И около един час след старта , вече нямаше начин да се хване нищо друго.... :(
Тука аз:

1. Удължавам повода до почти два метра (после го скъсих малко) , и се опитах да ловя на пропадане. Резултат: сомчета :)
2. Направих второ петно , по-наблизо , и опитах да ловя само с глина , без храна. Резултат: сомчета :lol:
3. Опитах да ловя с директно олово встрани или зад петното. Резултат: сомчета.... :mrgreen:

Всъщност , с всички тези тактики аз просто хващах по-малко сомчета , макар че покрай тях забърсах втора едра платика.

Два часа и половина след старта идва паузата (един час) , и сега тука беше момента да се съберат фидерите и да се извади щеката. За съжаление , аз не се чуствах особено във форма , и ми беше ясно че за един час няма да се справя :oops: - така че подходих в границите на възможното - скъсих дистанцията до 18 метра , миах на пелет фидер , и нагласих всичко за скоростен (виж пак тва за възможностите :wink: ) риболов на сомчета. Два часа и половина лових зъбатите гадини , между които , с пелет фидера , забърсах и трета едра платика... (впоследствие се оказа че имам единствените едри платики , хванати в сектора)

Резултатът не ме изненада изобщо - сектора се печели на щека с над 30 кила , друго си е да ловиш над дъното...Има резултати от 18-19 , Фабрис е намерил някаква вакса - ще му задам въпроса при първия удобен случай , и в последния час е напипал скимъра , с което минава 17 кила. Аз се класирам предпоследен в сектора с 14.300 , като 7 кила са само сомчета ...
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

...Лето 2020-то след Христа. Болниците са препълнени , хората мрат като мухи (ако се вярва на вестниците :wink: ) , правителствата вземат строги мерки....както е тръгнало , вероятно всички ще умрем :cry: - цяла Галия е завладяна от коронавируса....
Цялата? - не! 8) - в едно село на непокорими гали...


Изображение

Не , не тва село. ТОВА село :twisted: :
Изображение

8) :twisted: :lol:

Изображение

Наш'те "гали" - (да се чете : пълни откачалки) , организират състезание! :shock: :lol: С нож между зъбите , и боен вик "Яба-даба-дууу!" (приглушен до известна степен от захапания нож ) , ние се впускаме в борбата! -е , след две седмици ще разберем дали тва не беше грешка...(сбогом , и благодаря за рибата! :roll: :lol: ) - а сега беше време да боднем колците и да отмерим дистанцията....

Изображение

Изображение

(Колците са нови. Щото съм толкова загубен , че преди няколко седмици забравих старите на брега на реката... :? :lol: )

Времето - песен. Виж , тиража в най-плитката част на гьола - нямам метър на 30 метра , не ме радваше. Имам съсед с мач отляво , съсед със щека отдясно , след него седи Матю , който е лош вълк , познавач на водоема и специалист та дрънка.
Почваме - аз храня с тъмна храна без много мръвка на 30 метра , и мятам няколко кошници с царевица , коноп и жито на 40. За евентуален шаран , по-късно.

Половин час по-късно. Никой не е видял пипване и "всички сме първи" , както казваше един светъл ум- почвам да добавям Литу. Отляво - капо. Отдясно - капо. Матю е капо (!) . Все още никой не е станал да обикаля ивицата...

Един час след старта. Никаква промяна в ситуацията , освен факта че отсреща се тропоса някакъв образ , което елиминира далечната линия... то пък като щяха да закълват едни шарани...

Час и половина след старта...
Народа се разхожда , гледа , задава въпроси...съседът отляво успя да хване една платичка с мача , и се е ухилил до ушите. В тоя момент ми кълве :o ... засичам...май съм хванал нещо ситно...и вадя бяла риба с дължина 9 сантиметра. :D Не се брои , разбира се - а и не тежи кой знае колко...

Почвам да добавям разни ароматизатори , сухо мляко , режа торен...кво да ви го разтягам : до края не видяхме повече нищо. Отляво имам една риба , отдясно - капо , Матю е с една риба...
В дълбоката част , където очаквах сериозни резултати , се печели с три кила , после е Фабрис с 2.050 , и оттам - 1.600 , 1.400 , 1.200...
Разстроен , аз? 8) - идват още две състезания (айде не остана!) , само дано не ни мине котка път...
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Hожът между зъбите е част от националната галска носия , както вече сте разбрали - като грузинския кинжал на поясa 8)

Изображение

Събота , 24 октомври.

Действието се развива на брега на един добре познат канал , риболовът е ясен , търсят се едрите платики в подножието на шкарпа на отсрещния бряг - между 48 и 52 метра

Изображение


Дyха силен вятър в гърба , така че дистанцията се стига с всякаква кошница и всякаква пръчка. Турнира е събрал 31 човека , абсолютния каймак на фидерната общественост на департаментите 44 , 49 , и в по-малка степен - 85. Нивото е като на Регионално първенство , като за капак Кашалотите са дошли в почти пълен състав. Сега , вярно е че чуството на паника , което изпитвах едно време при вида на седнал в моя сектор Кашлот :oops: ,отдавна се е превърнало в едно професионално (и взаимно! :wink: ) уважение - обаче трябваше ли трима от "батковците" да се паднат в моя сектор? :roll: :lol:

Стартираме. Тъмна храна , глина с фуил , кълцан бял червей - по-късно ще скълцам и торен , опипване на терена...

Изображение

Половин час по-късно...

Не съм видял кълване. Имаше някаква индикация , която бих могъл да приема за кълване с голямо напъване. И ако наистина поискам , мога да си внуша че вердеваса беше леко осмукан... :roll: He виждам движение вдясно (Кашалот) , нито вляво (два броя от същия артикул) Аз дотук съм вкарал бая храна със средно едра кошница с презамятания през две минути , и с по малка щипка удавени пинки и малко фуил във всяка кошница. Сега минавам на малка кошница , и започвам да вкарвам фуил с много глина и малко храна...

Един час след старта...

"От нийде взорът надежда не види..." , би казал поетът. Почвам да вкарвам Литу , после бодвам две яки парчета торен червей , и правя дълго изчакване - близо 20 минути (Без майтап. Не знаех че имам такива нерви) - не , причината за липсата на риба не беше цопането на кошницата...

Два часа по-късно...

Ставам , отмервам на колците 35 метра , и правя второ петно. Да , знам че рибата тук се лови в подножието на камъните отсреща. А дали тя го знае?...Ерик , левия Кашалот , минава на 18 метра - и той още не е видял кълване...

...мда. Сигурно при добро желание бих могъл да ви опиша и останалото състезание "степ бай степ" , ама не виждам особен смисъл да го разтягам - капотирахме се гръмко - аз , Ерик , Кашалота вляво (нов е в клуба и не го познавам) , Големия Бенджо...

В сектора има едни 5 или 6 капота , от общо 8 или 9 в крайното класиране. Секторът се печели с малко над 900 грама , има хора с по една риба , като третия в сектора е трети точно с такъв -"улов" , направен в първите 10 минути..
Печели се в десния сектор , от дясната тапа - 3.6 кг , второто място е лявата тапа на левия сектор , 3-то и 4-то място са техните съседи.. Има риби , хванати на 18 метра , и няма НИТО ЕДНА хваната едра платика. Тука се задава Зимна Лига. ПЕТ манша на този канал...и ако ситуацията остане такава , щеките ще ни попилеят..


Дотогава обаче оставаше доста време. А неделята беше на следващия ден! 8)

Неделя , 25 октомври.

След като забърсах второ поредно капо на състезание , сигурно си мислите че с нищо не мога да ви изненадам? Хехе - скив тука: 8)


Изображение


Тва е състезание тип "опън" , бро. Имам право на фидер , демек. Ама нямам желание! :mrgreen:

Щото сме на същата рекичка от предната седмица , и съм наточил страшни зъби. Да , не съм пипал щека отдавна. Обаче тренировката показа възможност за скоростен риболов на пропадане , и едно време , в един друг живот , се справях добре с тая задача.... :wink:


Изображение

Храним. Значи , да ви кажа - аз съм подготвен за основно хранене с прашка. Приготвил съм огромно количество бял червей , а също така коноп , жито и кастер , с идеята да увелича размера на рибите.

Изображение


Все с тая цел - скоростен риболов , мятам топките на 11 метра , и мятам десет , с размера на портокал.Конкуренцията - особено отляво , подхожда различно - мятат топки с размера на малък пъпеш :shock: , като първоначалното захранване на съседа сигурно удвояваше моето като количество храна. И практически всички , освен съседа ми отдясно , хранят на 13 метра... :roll:

Както казах , храним. Аз мятам топките , стрелям две прашки с малко бял червей , къпирам предварително подготвена топка с много фуил , стрелям с прашката , къпирам втора топка , стрелям с прашката , вадя къпинга , приготвям топ-сета с дънната линия , стрелям с прашката , и в оставащите няколко минути стрелям на равни интервали , с идеята да отлепя рибата от дъното възможно най-бързо. Свири се старт , вкарвам щеката , стрелям , засичам , и първата риба е налице 8) - оттук почва точно този риболов , за който се бях приготвил : щека напред , стрелба с прашката , кълване , щека назад...Е , ритъма беше по-бавен от този , който очаквах - за първите 30 минути имам 13 риби , вместо очакваните 20+. Обаче и двамата ми съседи дремят , и аз просто ги размазвам! 8) И сега кво правите , а? Като сте метнали топките прекалено далече , и нямате ритъма с прашката? :twisted:

И в този момент , духва вятър. Рибата ми....изчезна. :shock: Тотално. Успявам да хвана ДВЕ рибета за 15 минути , докато съседът отляво започва да набира ритъм , и да наваксва загубеното , че и рибите му са бая по-едри...Връщам се на дънната линия , и в последните 5-6 минути от втория половин час хващам два скимъра , ама от 250-300 грама...ЪЪЪ? Тва на тренировката го нямаше! Ако риболовът ще бъде на такава риба , аз всъщност...ми не съм особено подготвен.... И не захраних достатъчно. И метнах топките на 11 метра... :? Cветкавично къпирам още две топки фуил и кълцан торен , и търгвам в движение да се нагаждам към коренно променена ситуация...

Кво да ви разправям? Рибата беше значително по-едра от предния път , кълвеше на дъното , като имах паузи , коуто вероятно се дължаха на дистанцията. Или на недостатъчното първоначално захранване. Или на комбинацията от двата фактора. :)
Налучквах линии , дължина на поводи (oказа се че пет сантиметра в дължината на повода са от решаващо значение) , и накрая се класирах 9-ти от 10 в сектора с резултат от малко над 7 кила :


Изображение

(Осмият ме бие с десет грама :mrgreen: )
Комшията отляво е с над десет кила , а този от дясно така и не намери рибите , и по едно време даже се опита да лови с дитректен телескоп...той е последен в сектора с пет кила. Ерик Перо разцепва ивицата с 22 кила (!!!) , от десния край ,(най-плитъкия) където рибата е била повече , и по-едра. В левия , по-дълбок край , където тренирахме миналата седмица , работата е била много по-умряла , и хората са втори и трети в сектора с 5-6 кила! В най-левия край , където е и най-дълбоко , риболовът е бил тотално различен , с малко риби , практически никакви платики , и основен улов от ...сомчета , и редки каракуди. Баси , 300 метра ивица , и все едно не си на същия водоем!

Следващия манш от Зимната Лига , преди канала , беше все на същата рекичка , на 8-ми ноември. Зъбите ми ставаха още по-дълги и остри , когато....

...нашия човек Макрон обяви карантина. :x Никакъв риболов , майна. Даже и свободен! Дa видиш ти логика, значи: мога да ходя на работа (слава Богу!). В бачкането контактувам с двайсетина души всекидневно. Няма стрaшно! Носиш маска , миеш си ръцете с гел , пазиш дистанция , и нищо не те застрашава. За риба? Съвсем сам? - в НИКАКЪВ случай , МНОГО е опасно! :mrgreen:

...ми , добре.. :( Погледнах си хладиника и ми се дорева - един литър бял червей отиде във фризера замразен на порции , половин литър пинки бяха все така замразени , четвърт литър фуил отиде да им прави копмания , замразих даже и три дози вердевас , без да съм сигурен че след това ще има полза от него (в захранката , се има предвид). И накpaя , с болка на сърцето , ръснах половин кило дендробена в компоста на съседа ( да расте и да се размножава)
Мисля че риболовния сезон 2020 мoже да се обяви за закрит... :?
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Страшни сме , ей! :twisted: Evil Ама не сме страшни , ами сме безстрашни! 8) Бързи и оперативни - да ни се ненарадваш! Още не е дошъл месец юли , и вече успяхме да спретнем първото състезание - с тоя ритъм , до Коледа има време за още едно... :mrgreen:

2021 - First Blood

Китна рекичка някъде в Западна Франция :

Изображение

Пече едно слънце - по обяд гущерите ще ходят с манерки. Събрали сме се 25 човека , между които се набива на очи присъствието Йоан Усе , един от френските национали , баща му , също опитен риболовец и също познавач на реката , както и други вещи лица - Жаки да Силва , да речем. Хората не са спрели да ловят на реката от седмици , и тенденцията е риболовът да става все по-слаб , уловите - все по-малки , а рибата - все по-капризна. Фуилът е абсолютно , жизнено необходим... и ние НЯМАМЕ . :evil: :oops:

Щото поpади санитарната ситуация французите ги спрели на украинската граница , и те така..Като казвам "ние нямаме" , не ме разбирайте погрешно - много хора имат! :lol:

И така - моята идея е да храня юнашки. С големи , обемни кошници. И понеже рибата се очаква да е рядка , храната ми е черна и бедна. До мене , вдясно , се пада Фабрис , който има други възгледи - той е направил жълта , термоядрена храна за платика :o , с тази разлика , че ще я подава с много малки кошници.

Отляво седи местен , компетентен играч , който има фуил. Дава се сигнал за захранка , изчаквам да мине ей-тоя...

Изображение

...докато му правя възмжно най-нефокусираната снимка :oops: , намерил съм "правилната "дистанция на 30 метра , съседа с фуила лови на 28 , Фабрис е на 35-40.

Изображение


Храна , малко глина , кълцан бял , царевица , пинки. Храня през две минути , с идеята да вкарам доста храна - дълбоко е 5 метра, има нужда от храна , за да се събере рибата, мисля аз. Десетина минути по-късно , съседът с фуила кепчосва първата риба - при мене тишина...

Един час по-късно.

Аз съм още КАПО (!!!) :shock: , комшията с фуила има поне 6 риби , ако не и 7. Аз съм направил второ петно на 48 метра , с идеята че ако съседът с фуила е дръпнал всичката риба от нашата дистанция , може да намеря някаква риба по-навътре. Тцъ. Минават още десет минути , докато видя първото кълване , като рибата - дребен скимър , се откача на двайсе сантиметра от кепа. Пет минути по-късно вадя втори скимър , и вече не съм капо.. :)

Сега се събират някакви риби - дребен до среден скимър , с големи паузи , с дълги изчаквания - до 7-8 минути , и към края на втория час имам 6 риби. В тоя момент Фабрис става , отива до буса си , вади две бири и идва да види кво става при мен - той имал 5 риби , и работата също била старшно умряла.

Оттук почвам да подавам ситно скълцан торен , което с нищо не подобрява нещата , поне в началото. После като че ли се пооживиха малко , после ми се откача едра риба на петното , и го изключва за двайсе минути.. :evil:

В края на състезанието имам десет риби , с общо тегло 2.290 , и сега само остава да се надявам че не съм последен..

Последен , другия път! 8)
Оказа се че съм 10-ти от 25 , като такива величия като Йоан , баща му , или Жаки да Силва , (и тримата с фуил!) , също се бяха прoвалили с гръм и трясък. Йоан ме бие с по-малко от сто грама , баща му и Жаки са зад мен... :o
Комшията от ляво печели състезанието с 6.7 , а Фабрис приятно ни изненада с улов от около 5 кила , и второ място в нашия сектор - жълта храна , да видиш ти.. :roll:

Мисля да не роня сълзи , и да не си скубя косите засега - слeдвaщото състезание е в неделя , има време за сълзи и сополи. А косата ще ми я подрежат съперниците... :mrgreen:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Езерото Апремон (или Апрьомон) е култов състезателен обект в департамент 85. Забележителното е , че почти всичките се провеждат по английската система - тоест , разрешава се щека , мач и фидер. Оттам стратегическата и тактическа част става интересна , щото има сектори , които почти винаги се печелят на щека , такива , в които побеждава фидара , и такива , където везните могат да се наклонят в най-неочаквана посока...
Всичко това се случва между март и май , обаче тази година , странични продукти на китайските био-медицински лаборатории ни пре.баха половината сезон :evil: , и се налага да се състезаваме на езерото по никое време. И сега , в уравнението се включва нов , много важен елемент. Този елемент...

Изображение

:twisted: :lol:

Сега , поне теоретично , въпросните изчадия адови са се настанили катo у леля си във всички сектори - като руски туристи на гръцки остров , и с изключение на един плитък сектор (тези гадини не обичат много плитка вода) , навсякъде другаде фидера е рискован избор , щото скимъра е гладен и многоброен и на щека може да се лови в големи количества...теоретично. Така че в поредния дъждовен и навъсен ден - две седмици вече сме така , аз реших да оставя фидерите в колата , и да монтирам само ВиК:


Изображение

Изображение

Сектора е като "Кой кой е" на състезателния елит в департамента! Матю на дясната тапа , Ерик Перо , още един двама сериозни играчи , и за капак отдясно ми се хили Рафаел. Рaфаел е като...Атос.

"-Атос не е човек , Ваше Величество - каза Д'Артанян
-Така ли - и какъв е тогава?
-Атос е полубог."
8) :lol: :lol:


Изображение


И така , това е първото ми досега участие на състезание на този водоем , в което монтирам щека. Приготвям топките , с изпънат бял , глини разни , мътилки - всичко по БДС и по Строевия Устав 8) :


Изображение

Ей-сега ще видите вие! :twisted:

Десет минути по-късно.

Аз...още не съм видял кълване? :o Внимание! Рафаел е още капо?!? :shock: :shock: Комшията отляво вече има две рибета , ако не и три , ситни , обаче влиза в ритъм. На него му кълве...Поглеждам по-надясно...Ерик Перо е извадил...МАЧ? :o
Съседът на Рафаел вади фидер? Рафаел минава на мач? И след пет минути вади фидер? :mrgreen:

От началото на състезанието са минали 15 минути , когато аз започвам да усещам че съм сбъркал тотално с анализа на ситуацията. И че губя безценно време. И че съм много тъп. :evil:

Двайсет минути след старта - скачам от платформата , и се зaсилвам към колата , където събират прах ШЕСТ фидера (вие кво си мислите ?) - монтирам един набързо , отмервам 30 метра , вкарвам три кошници без жива стърв - да не дърпаме дявола за мустаците :wink: , и на четвъртата вече ми кълве! Тъпо парче! Ама тъпо , та чак вдлъбнато! :x :x

Кепчосвам първия скимър , и след пет минути рибата налазва петното , ама стена от риба! Върхът не спира да се тресе и сгъва с падането на кошницата на дъното , рибата бута кошницата , закача се по влакното , кълве - ЦИРК!

Рафел също е минал на фидер , обаче прави фитка след фитка , мърмори като обран евреин , и не напипва ваксата. Комшията отляво е влязъл в нечовешки ритъм на щеката , обаче рибата му е дребна , а аз вече съм с няколко скимъра , между които има и един от 200 грама , ако не и повече. И следващото кълване вече е друга бира , и сега кепчосвам платика от кило и половина. В този момент , сомчетата намират петното ми , и след две или три поредни , трябва да реша какво да правя , и да го реша бързо. Сомчетата са едри - 100-120 грама , и с тях може да се направи сериозен улов. Обаче не знам дали уловът ще бъде достатъчен , ако рибата влезе на щеките (миналия август баш в този сектор се спечели с 30 кила на щека) И разбира се , скоростен риболов на сомчета не се прави на 30 метра. Не повече от 18 , е моята идея. И пръчка с монофил. Така че решавам да "издърпам" петното на нужната дистанция - за първи път откак свят светува , планината ще отиде при Мохамед... 8) :lol:
Обирам 4 или 5 оборота на макарата , мятам две кошници , и...пак зашивам едър скимър! И втори , и трети... Рафаел вади каракуда от 600-700 грама с мача , обаче вади и сомчета , които са окупирали петното му безвъзвратно - а аз вадя скимър от половинка , ако не и повече , последван от ВТОРА платика от кило и половина! :roll:

Оттам сомчетата пак ме налазват , обаче аз съм загубил страха от изоставяне на "захраненото петно" , и придърпвам още три метра - до паузата остават десетина минути ( как? - вие не правите пауза? - ма знаете ли вие от два часа и половина как ожаднява човек? :mrgreen: ) - и веднага хващам скимър , че и едър...някъде в този момент аз усещам че съм напипал - ама на чист , нечовешки късмет , и без да искам , непозната на науката вакса. :wink:

Значи , скимъра е по-бърз и активен , и намира петното преди сомчетата. И могат да се хванaт няколко скимъра , и с малко късмет - някоя едра платика , преди да се наложи да се сменя дистанцията...Паузата идва , време е да се направи сверяване на часовниците с противника , докато не прoпускам да гаврътна две чшки винце за ваше здраве 8) .

Матю имал над 50 риби на щеката , и оценява уловва си на 5 кила. Рафаел не успява да нацели правилната схема , комшията отляво има много риба , но са дребни - лови с 0.06 , няма и две кила...Аз имам 20 риби , от които трите най-големи заедно правят 3.5 кг... ма вярно ли загуби двайсе и пет минути в началойто , бе пич?!? :oops:


Паузата свършва , аз почвам на последната дистанция от преди почивката , хващам една каракуда от 600-700 грама , и после ...късам фидер-гъма! Е тва още не ми се беше случвало...вързвам нов повод , хващам един-два скимъра , едно-две сомчета , следва сериозно кълване , ...ПАК късам гъма? :x Бaси , вързвам по-дебел , вадя ролката с тънкия , и се оказва че сега се къса като гнил конец...изглежда нещо е остарял...междувременно следва ново сериозно кълване , и сега късам повода 0.14... :evil: :evil: :evil:

Тука ме хващат бесните , минавам на повод 0.16 и кука номер 6 - щото сомчетата сега са перобладаващият улов , и гълтат по-ситните куки. Докато аз се правя на идиот , Рафаел не спира да опитва на щеката , без особен успех. Фитки , дребосъци , не кълве. Затова пък неговият съсед отдясно не спира. Ама не спира! Рибата е влязла в обсега на щеката му , и тоя пич все по-често посяга към кепа. "Иван , подвиква ми Рафаел - ако не ги вкараме на щеките сме загубени"
Колко са големи на щеката , питам аз - щото може пък да компенсирам количеството с качество , знам ли... - "колкото и на фидера" - отговаря Рафаел - "и има поне две от кило"
:roll: :roll:

До края остава час и двайсетина минути , когато Рафаел започва все по-често да хваща по нещо , и от време на време - да посяга към кепа. Въздъхвам , хващам щеката , стрелям бели с прашката , вадя някакъв скимър , и след него - точно един час преди края , зашивам платика от кило , и решавам да изкарам последния час с кюнеца.

Сега се набутвам в небрано лозе - на мен не ми кълве. Стрелям с прашката , мятам топки от ръка , сменям линии , и се сблъсквам със следната ситуация:

1. Рибата не ми позволява да играя грубо. Всеки опит да ловя с куки по-големи от 16-ти номер , удря на камък
2. Кълве почти само на вердевас. Всеки опит да се мине на по-селективна стpъв , и рибата ме отсвирва
3. В резултат на тая работа , ловя само дребна риба , и се чудя дали да не плюя на цялата работа , и да се върна към фидера - обаче...

Рафаел.

Рафаел, мили деца , най-накрая ги е напипал. Лови с някакъв зверски ластик - поне 2.2 , ако не и 2.5 мм кух , очевидно куката му не е номер 16 , и вади едър скимър , ама от 200 нагоре , като от време на време има и платики от близо кило. Мисля че за този последен час Рафаел хвана поне 8 кила... :shock: :shock:

Как бе? КАК ги правиш тези работи бе братО? :?
Трудно било да бъдеш Бог , дрън-дрън! Да бъдеш простосмъртен е eбaси тежката задача... :mrgreen:

Мъчението свършва , и идва кантара - Мaтю на тапата има 15 кила , Ерик Перо има 14 , съседът на Рафаел има 15 и нещо , Рафаел разцепва сектора със 17 кила ( и печели състезанието) , и аз ставам 5-ти с 12.280...

25 минути закъснение
Две късания на фидер-гъм
Късане на повод

Ми то ако межеше всяко магаре да печели състезания , аз щях да съм Световен Шампион...

От тези отдясно (5) съм бил само един човек.Отляво (4) не ме е бил никой...

Ся , аз риба да ловя не умея. Обаче с ква скорост събирам багажа - бедна ви е фантазитята! :twisted:
Така че всичко се прибира в колата , и отивам да разпитвам Рафаел . Как така става че ти ловиш с кука 14 номер (както се оказа) , и - както се оказа , на торен червей? "Иван"-обяснява Негово Превъзходителство - "не ти кълвеше щото не си вкарал достатъчно жива стръв."

Нашия човек бил вкарал към края целия лимит жива стръв , ама като да не можеш да стсинеш топката! Оттам на петното се настанява сума ти риба , която се бие за всяка хапка , това позволява да се уголеми размера и , и..."И съм сигурен че Фреди е направил точно същото" , се ухилва Рафаел до уши , и отиваме на раздаването на пликовете. Естествено! Фреди - друг представител на полубожествата , е хранил все едни е имал стадо кокошкки , минал е на торен , размера на рибата се е удвоил , и е спечелил сектора си (естествено...) с 13 кила.

"През лятото тук рибата е много активна , Иван" -обяснява ми Фреди - "ако имаш на петното си два уклея , се налага да финиш , но когато имаш една каруца риба , можеш да си позволиш всичко"

Разбрах , разбрах. Тоя филм съм го гледал аз , ам отдавна...и на испански. :wink:
Не го свързвах с тукашните водоеми. При първия удобен случай ще ви накарам да съжалявате за добрите съвети... :evil:

_________________
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Тука бях постнал аз едно репортажче завчера... ама не знам как съм го пуснал щото се оказа че го няма? :oops: :roll: Те го пак:

Изображение

Поредният мрачен , хладен , и след малко - дъждовен , летен ден. Паднал съм се в някакъв залив , разпъвам фидерите , и се чудя на кви пачи яйца се бях насадил?


Изображение


Играе риба на всички дистанции , включително и на десетина метра от брега. Двамата ми съседи разпъват щеки... а на мен Нико и Фабрис ми наредиха в този сектор да ловя на "поне 40 метра"?
Кво правим сега? Слушам инстинкта си , захранвам наблизо , настъпвам мотиката , и после слушам натяквания? Или ловя където са ми казали , издънвам се , и си хапя лактите? Ще си ги хапя , решавам аз , обаче поне ще има кой да ми е виновен! :twisted: 40 метра и край на предаването! 8)

Приготвям жълта , сладка храна за платика , придружена от половин литър замразен бял червей , и около 400 гр. торен. Имам и около половин литър жив бял , и всичко това има за цел селекционирането на митичния едър скимър - от 300 до 600+ , с които се слави водоема. Свири се старт - "не проявявайте никаква милост , защото и вие няма да я получите" :mrgreen: , първо мятане , и се почва...Хюстъъъъън!!!!: :shock: :shock: :shock: - Имаме проблем , Хюстън! Върху петното ми се спуска плътна стена от гаден дребосък - ама катo "второе пришествие татаро-монгольского ига" , както се изрази цветисто руския състезател Сергей Попов :lol: :lol:
Аз не се впуснах да търся начин да ловя дребосъка , щото от такова занимание нямаше смисъл - боднах кука десятка , или осмица , три парчета торен червей , и се заех да храня като ненормален , с цел привличането на правилната клиентела....

Един час по-късно.
Едрия скимър го няма. Имам две-три риби от 200-250 грама , имам няколко едри баби , обаче с това съм заникъде... Сега? Заеб.вам петното и минавам накъсо? Продължавам да храня , и чакам да се случи чудото? Продължавам на същата дистанция , правя безбройни и безкрайни фитки , хващам някакви риби , имам някакви мистериози късания на повод 0.16 (?!?) и през цялото време се питам дали правилният риболов не беше ситна кука , къса дистанция , и максимално количество дребосък? Ако риболовът беше само на фидер , вероятно да. Ама как се излиза наглава със щеките с дребна риба?

Идва паузата , обикалям сектора - тапата изглежда е направил серия от едър скимър на фидер на 20 метра (Никоооо!!! Къде ме прати ти да гоня Михаля на 40? :? ) , после има двама рицари на Печалния Образ , които не напипват ваксата , после съм аз...Отдясно цари скръб и скърцане със зъби , един младеж с рижа брада клати глава - тренирал е миналата седмица , и е имало риба като за Световно , сега е с пет рибета , и е потънал като "Бисмарк".
Тапа вдясно е Жоел , стара кримка , който има серия от едър скимър , и е кандидат за първи или втори в сектора.

Аз му сипвам едно розé , отварям си бира , отпивам една глътка , и ми идва вдъхновението - бирата има такива странични ефекти 8)
НУЛА захранка за вас , ситни гадини проклети! Във второто полувреме ще ви сипя жива стръв с чиста глина , да ви дойде акъла! :twisted:
Смесвам Terre de Riviere с Terre de Somme , сипвам малко Litou , свири се атака , мятам кошницата с глината и кълцан торен , и - ЧУДО! Не кълве!
:lol: :lol: :lol:
Значи , номера работи! Няма фитки , няма индикации - ТРИ минути бе! Кълве , и зашивам скимър от почти половин кило! О , babe :twisted: ! Презамятам , и на минутата бодвам втори скимър. И трети! ...усещането че съм напипал ваксата се оказа краткотрайно - петното изсъхна , и бая време не хванах нищо , даже се наложи да метна малко храна , което върна дребосъка на петното..въртях пелет фидери , патерностери , дълги , къси , и още по-къси поводи , и приключих вторoто полувреме с 12 риби , докато сутринта имах 20. Оценявам улова си на едни 6 кила , и тръгвам да събирам панаира , убеден че съм сбъркал тотално стратегията , и че мястото даваше повече... :( :?

Максим идва с кантара , аз само свивам рамене - "трябваше да ловя на 20 метра , имаше сума ти баби..." обаче на Макс такива не му минават - "не си дошъл да ловиш баби! 8) - и на 40 метра може и да си ловил прекалено близо!"

:roll:

Добре де - няма да споря - колко има оня на тапата? - "Пет кила"

Упс? :twisted: - тегля 6.700 , и продължавам да събирам багажа - бил съм тримата отляво , и поне един отдясно. Колко ли има Жоел? След няколко минути идва младежа с рижата брада : Жоел следобяд си е загубил рибата тотално , целия десен край на сектора е скръб , и младежа е втори със 6.400 ( ловил е целия следобеден манш само с глина и жива стръв ) - "щото има един със 6.700" 8) :lol: :lol:

И аз така съм чувал... 8)

Никооооо! Мерси за съвета , майна! :mrgreen:

Турнира се печели - ПАК , от Рафаел , с 21 кила - ловил е само с глина и жива стръв от самия старт...

Плик , първа чертичка на дръжката на ...мотиката :mrgreen:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Гьола в Bourgneuf се слави с едрия си скимър , и с необходимостта да се лови на дистанция - не съм виждал читав резултат тук , направен на по-малко от 60 метра. Това го прави един от водоемите , най-подходящи за мен , обаче има и други хора , за които той е много подходящ - и тези хора са наточили ей-такива зъби , които оставят белези върху стиснатия между тях нож... :twisted:
Отляво имам Жером - нова звезда от клуба на Нико и Фабрис , наскоро дошъл в нашия регион , от северна Франция , отдясно имам Микаел , и на тапата е Жоел , който е възрастен , и много опитен плувкаджия , отскоро захапал фидерния риболов. Жоел има абсолютно убийствено място - не само е тапа , а има остров пред него , и малко встрани , и на 60 метра лови в канала между двата острова:


Изображение

Денят се е навъсил като унгарски имиграционен чиновник при вида на група иракски бежанци: :mrgreen:


Изображение

Срещу мен има остров , който е на повече от 80 метра. И като метнах дотам , скъсах монтажа в някаква закачкa - "чухме анатема , и на тая тема..."

Изображение


Така че сега удрям клипса на едни благоразумни 66 метра , приготвил съм си жълта храна за платика ( Breme на Champion's feed) , смесена с Литу за мътилка , и съм монтирал един подвижане монтаж и един хеликоптер , облагородени с дълги парчета фидер-гъм .Свири се стар , мятам няколко кошници с "мътната" храна , с по две щипки замразен бял червей , щото очаквам тежък , и измъчен риболов , риболов за 8-10 риби..

...аха. С бай Нико си спретнахме една тренировчица миналата събота , и открихме че рибата никаква я няма , и някои други работи , които ще споменем по-късно... :wink:

След 5 минути вадя , и откривам че монтажа се е оплел на топка...мятам другия , и се заемам да му бая - разкарвам фидер гъма и удължавам повода с парче по-дебело влакно. Това реши въпроса тотално , и до края не видях повече оплитане. Тая операция се наложи да се прави и с другия монтаж - в условията на усилващия се странично-насрещен вятър , гъма причиняваше моментално оплитане..

Както и да е , след 15-на минути успявам да видя първото , плахо кълване , и вадя скимър от около 200 грама. Жером светкавично отговаря с друг такъв , и оттам почваме да вадим риба , в много по-добър ритъм , отколкото си мислех - в края на първия час имам 6 риби , не съм брои рибите на Жером , но мисля че има поне една по-малко от мен. Отдясно не знам какво става , но не виждам особена активност. В тоя момент почва да вали , и кълването се отрязва като с нож . Сега почва голямо баене , смяна на куки , опит да се лови на вердевас , въртене на стръв.. При Жером е същата работа , аз отбелязвам някакви фитки , имам закачане на рибата по влакното и вадя непипнат(!!!) вердевас , и тука е време да се извади от ръкава тайното оръжие 8)

Ръкава ми е като калъфа за китара на Антонио Бандерас в "Десперадо"! :twisted: 8)
Кво разправям - той е като ковчега на Сара Конър - оръжие да искаш в него! :mrgreen:
Приготвил съм си аз една методна храница , и съм си монтирал пръчка с метод , щото тренировката показа че рибата кълвеше на тази храна повече отколкото на класическата , и че метода даде най-големите риби :wink:

И не само имам рибна храна - открих заместител на пелетите , който се държи на метода безупречно , и се разпада за няколко минути , стига да го овлажниш правилно. Аха - и никой още не се е сетил да забрани жълтите трохи , за разлика от пелетите. :lol:
Които са забранени с най-добри намерения , от хора които от други неща може да не разбират - ама от фидер риболов...още по-малко! :evil:

Изображение


В края на краищата , не бях хващал риба от близо 40 минути , така че реших да прежаля 15 минути и да дам на метода шанс - две парчета торен червей на яката кука , мятам , и на ПЕТАТА минута пръчката се сгъва , и към кепа тръгва първия скимър , аам този е от 500-600 грама! Жером ми хвърля един поглед - като упоменатия по-горе унгарски чиновник :mrgreen: , аз презамятам , и след ПЕТ минути зашивам втори скимър! А бе - аз досега с дългия повод и вердеваса там ли мятах? И сега как да вкарам с метода малко торен червей на петното? :roll:
Докато се чудя как да реша проблема (има кошници за тая работа , ама аз ги открих наскоро и още не съм се оборудвал с такива) , бодвам ТРЕТА риба..Сега вадя метода , гепвам фидера с хеликоптера , разкарвам дългия повод , и монтирам такъв от 12 сантиметра. Торен червей , на куката и в кошницата , мятам , кълве ми практически веднага , и рибата - едра! - се откача на петното.. :x :x :evil: :evil:
Ум-нииииик!!!! :( :cry: :oops:

Петното се "изключва" , и сега почвам отново да храня с мътната , жълта храна , за привличане на рибата отдалеч. Тука идва Микаел , да ми каже че има две риби и три змиорки , и че Жоел между двата острова "вече има десет платики" :roll: ..аз имам десет риби на брояча , обаче сега съм ги загубил тотално , само гледам как Жером вади три поред без аз да хвана нищо през това време... Микаел имал зверска закачка , с десет откъснати повода , и макар да е сменил дистанцията , мястото му е скръб и мизерия...

Междувременно , на моето петно пак се зaвърта риба - правя три поредни фитки с хеликоптера - има нещо , което не успявам да стопля , не разбирам защо не си хващам рибата с него , и тук аз отново мятам метода. Пет минути...Фитка!!! Ама енергично , безкомпромисно кълване! Презамятам. Фитка!! Баси , никой нищо не хваща (освен Жером , който се възползва от некадърния си съсед , и вади вече не знам колко риби , докато аз се правя на идиот). Презамятам метода... ФИТКА!!! :x :x :x :evil: :evil:
Баси - как досега ги хващах , а сега не мога? Зарязвам метода - да си отдъхна от него , и минавам на подвижния монтаж - не кълве. Хеликоптера? -фитка! Бaси , ама почват да ме хващат бесните - секи момент ще счупя пръчката на коляно , като оня син на хан Кубрат , дето счупил копието! :evil: :mrgreen:
Презамятам метода , колкото да ми даде време да променя един детайл в монтажа на хеликоптера - разкарвам удължаващотo влакно , и оставям повода от 50 см. - и докато правя това , на метода ПАK кълве! И рибата се откачва...добре де - какво бъркам в очевидно правилния и най-ефикасен за деня монтаж? :roll: :roll:

Докато аз се правя на идиот , а Жером хваща по някоя и друга риба , времето си тече , и сега откривам че до края на състезанието остават 40 минути. Мятам хеликоптера , и след 7-8 минути имам кълване - отчетливо ,ясно , и сега вадя читав скимър. Аха..."вы хотите Кока-Кола , вы хотите Мaйкъл Джексън?" 8) :twisted:
Цялата работа била в точната дължина на повода? Презамятам , и тоя път вадя змиорка (които не се зачитат) - следващо мятане - още един скимър! Еврика!!! Открихме Америка ! Земя! Земяаааа!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Остават...20 минути? - тръгвам да презамятам , и -ХРУС! чупя връхчето на фидера...И сега , кво? Презамятам метода , и тръгвам да сменям връхчето и да преправям монтажа - кого си тръгнал да лъжеш , Иване? Нямаш време да оправиш нищо... Жером ще те бие с две кила разлика , Жоел на тапата ще те бие , и ще се класираш 3-ти в сектор от 5 , на идеалния водоем...умник... :oops: :oops:

На метода , докато вадех риба с хеликоптера , съм сменил куката с по-малка. И понеже куката не е достатъчно голяма за големите парчета торен червей , бодвам три бели червея - сменям връхчето на фидера , тръгвам да прекарвам влакното през водачите , и на метода ми кълве! И рибата е закачена по БДС , и я кепчосвам , и презамятам...и пак ми кълве (остават десет минути!) - гепвам..змиорка , презамятам , и ПАK ми кълве - и рибата е заkачена идеално , и я кепчосвам... ТОВА ли било? Трябваше да ловя на бял , вместо на тотрен , и с по-малка кука? :?

Баси , ако се бях сетил за тези работи малко по-рано ...така се губят състезанията - свивам рамене , поздравявам Жером - вероятно има две кила риба повече от мен , и тръгвам да събирам багажа. Жером , от своя страна мисли че аз имам двe килa повече от него :lol: :lol: :lol: - пич , ловиш риба като Стив Рингър , ама окомера ти е жив зян..

Идва кантара , Фабрис ( победител две години поред на този водоем) има 6 кила и канче , Жером тегли 6.300 , идва моя ред , и колкото и да ми е тъжно , трябва да приизная че Жером явно има по-добър окомер от моя :oops:

Изображение
Изображение

Да ми е тъжно , колко да ми е тъжно? :lol:
Сега остава да видим кво е направил Жоел между островите? - pибите са му по-малко от моите , но за сметка на това - доста по-дребни... Няма и 4 кила? :shock:

"we are the Champions" - и Провидението ми беше простило такива идиотски грешки , че чак ме е яд че спечелих - не беше заслужено , честно... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”