Създаде се секция за риболов на фидер към БФРС

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Публикувай отговор
SaSho-Sensas
Мнения: 554
Регистриран на: Чет Дек 31, 2009 19:31
Риболов: Риболов на шаранови риби.
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Мнение от SaSho-Sensas »

М 50 cent е прав до някъде нали Божидар -Папарака нямаше да се меси във тая секция изведнъж той вика в отбор ще са по 5 човека нали нямаше да се меси.
Модерен риболов на шаран.
50cent
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 219
Регистриран на: Вто Яну 25, 2011 11:47

Мнение от 50cent »

Да изчакаме нашия репортер , да се завърне от СССР за да продължим в негово присъствие . Ясно е за всички какво се е случило , но искам и Божидар да го потвърди / отрече , дали е така !
50cent
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 219
Регистриран на: Вто Яну 25, 2011 11:47

Мнение от 50cent »

До тогава ето един поздрав за всички - http://www.vbox7.com/play:d3ad442c
Аватар
Ивайло
Търговец
Мнения: 1434
Регистриран на: Нед Май 22, 2005 18:49
Местоположение: sofia

Мнение от Ивайло »

Който иска правилника на лично меил и ще му го прата
Иска ми се да ходя 6 дни в седмицата за риба.Луд ли сам незнам:)))
stich
Мнения: 100
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 13:29

Мнение от stich »

http://dl.dropbox.com/u/7677162/%D0%9F% ... %D0%A0.doc

Само някой да драсне дали бачка линка!
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от koki »

stich написа:http://dl.dropbox.com/u/7677162/%D0%9F% ... %D0%A0.doc

Само някой да драсне дали бачка линка!
Работи :D
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Doktor-5 »

Всичко е точно! Благодарности!
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
50cent
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 219
Регистриран на: Вто Яну 25, 2011 11:47

Мнение от 50cent »

Работи :D
Аватар
chirusa_bg
Мнения: 848
Регистриран на: Сря Фев 16, 2005 12:58
Местоположение: Sofia

Мнение от chirusa_bg »

Винаги съм смятал, че за административна работа, пък била тя и във федерацията по риболов, трябва да се избират / назначават хора с поне минимален опит в администратрацията, някакво образование и елементарна грамотност. :?
Goat Food!
stefan
Мнения: 577
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:42
Местоположение: София

Мнение от stefan »

От федерацията са превели и предоставили на секцията международния правилник. Няма никаква конспирация и опит за налагане. На първата среща на секцията е добре да обсъдите български правилник, датите и водоемите за вътрешното първенство.

Промени и допълнения в международния правилник от ноемврийското заседание на ИК:
- от 2012 световното първенство ще се провежда през предпоследната седмица на м. юли
- 5 дни тренировки
- два състезателни дни
- Drawing lots will be carried out with one grid during the 1st competition day and by competitors drawing lots carried out by captains in the 2nd competition day, just considering tail-enders and pre-tail enders.
- Ranking lists will be linear in competition with no more than 25 participating countries, and with two under-sectors when countries are more than 26.
- в случай на състезание с по-малко от 20 национални отбора, секторите трябва да са неделими или разделени на възможно най-малък брой зони
- в шампионати с повече от 20 участващи страни секторите задължително се разделят поне на три зони
- тренировките в четвъртък и петък ще са с лимит 5 часа риболов максимум
- церемония по откриването: четвъртък от 18 часа с продължителност максимум два часа
- контрол на дължината на живарниците: по-малко от 4 м – предупреждение, жълт картон за сътезанието, дори да се използват два дни. В случай, че същият спортист се окаже с по-къс живарник на друг шампионат, ще бъде дисквалифициран.
- един състезател от сектор, избран чрез жребий, ще бъде проверяван за дължина на живарника и на пръта
- ще бъде разрешен риболов без прекъсване
- максимален размер на кошничката 5 см в диаметър и дължина 7 см
- измерване на дълбочината преди началото на състезанието е разрешено само с тежест (използването на кошнички е забранено)
- тежка захранка не е разрешена преди началото
- на състезателите не е разрешено да напускат ринга по време на подготовката
- минималният размер (ширина) на ринга е 15 м. 25 м е оптималният размер. Максималният разрешен размер е 50 м.
- разрешени максимум 12 л захранка и 2.5 л стръв, половината от която фуил и/или вердевас
- хранилката трябва свободно да се плъзга по линията или клупа с оглед лесното освобождаване на рибата при късане
- максималният разрешен размер кука е № 10
- когато е уловена риба, тя трябва да се постави в живарника, преди линията да се използва отново за риболов
- нацията-организатор заплаща разходите за антидопингов контрол
- в случай на метереологична обстановка, която не позволява нормални условия за протичане на състезанието, журито може да прекъсне състезателния тур. Прекъснатият тур не се взема предвид. Класирането се изготвя въз основа на състоялия се тур. Прекъснатият тур не се преиграва.


За световното в Италия изключенията от тези промени са продължителността: 3 дни тренировки и два състезателни дни; количеството вердевас: 0.5 л.
Затруднявам се с превода на две промени и затова съм ги оставил с английския текст.
П.П. Допълних пропуснатото изискване за безопасен монтаж
Последно промяна от stefan на Пет Фев 04, 2011 9:34, променено общо 1 път.
Paparaka
Търговец
Мнения: 2153
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:28
Местоположение: Sofia-Plovdiv
Обратна връзка:

Re: fider

Мнение от Paparaka »

50cent написа:
velev написа:Колеги, нямам фидер, но:
- запознах се с международните правила за провеждане на фидер състезания и смятам, че трябва да ги приемете едно към едно.
мотиви:
- ако някога се състезавате на такъв форум ще трябва задължително да се съобразявате с тях.
- много по-лесно е да се научат тези правила, отколкото да измисляте нови, още повече, че официални такива в България няма.
- побългаряването на каквото и да било не води до прогрес.
Забравете за световното първенство, защото още няма републиканско.
Точно така ! Ама вече при Иво имало правила дадени му от Папарака , които пък са от тяхната секция !!! Е как да станат нещата ??? Никой не си прави труда да гледа международно приетите правила ,а е по лесно да се напишат подобни на тях ( за да се каже , че е направено нещо ) То няма отбори за републиканско ние на световно ще пращаме отбор ходи .... ! Много държа да чуя отговора на Папи като се наговори на руски език ....защото аз няма да храня секция плувка !
Ти и да искаш не можеш да храниш секция Плувка, защото за момента това е секцията с най-много хора - това първо.
Второ стига сте се ръфали и се вземете в ръце и решете нещо конструктивно най-после. Тия правила, които са у Иво не съм си ги измислил аз, а са от Международната федерация. Аз намерих просто човек да ги преведе на български.
Така че просто ги прегледайте и се определете за себе си. Джедаи ли ще ставате или състезатели, защото нещата са доста различни.
И не ми намесвайте името и тук, аз бях човека, който повдигнах въпроса за създаването на такава секция в България, не ме карайте да съжалявам за това.
Успех ви пожелавам. Като се "наговоря на руски", :wink: :wink: , т.е другата седмица се прибирам
http://:)" onclick="window.open(this.href);return false;
От А до Я за спортния риболов у нас и в чужбина
-------------------------------------------------------
Да работят тези, които не могат да ловят риба
50cent
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 219
Регистриран на: Вто Яну 25, 2011 11:47

Мнение от 50cent »

VARHARA написа:vladimirdimitrov


Пуснато на: Пет Яну 28, 2011 6:42 am Заглавие: |
VARHARA написа:
Кой каквото реши ,ние сме съгласни защото не се знае ще играем ли ганкеното оро


Много си зле бе Върхи - затова сме на този хал. По лошо е да сгрешиш, отколкото да нямаш мнение.
_________________
човек се учи докато е прост...



Виж сега приятелю. На мен ми омръзна да се бия с вятърни мелници 10 години, и не само на мен.Виж колко отбора останаха само 20 ,другата година ще са 15 и така докато останат 2-3 .Мишел още не се е отказал да си търси правата и то само защото е мазохист хахах ,но на мен ми писна и ми е все тая вече.В момента в който подкарате друг вид риболов и на вас ще ви стане безразличен състезателния защото вместо да се оправим ние вървим все по на зле.Докато няколко човека променят правилата в тяхна изгода няма се оправим и все повече момчета ще се отказват.За едно си прав, да вече съм безразличен към спортния риболов което е лошо. Ще ти кажа защо , защото в последните години се състезавах само за да вляза в национала и да отида вън и да науча нещо ново от ония извънземните.От както миналата години ни отнеха и това право ми стана безинтересен и безсмислен спортния риболов :wink:
Ето тук Върхара точно и ясно е обяснил какво се случва !
Аватар
bolo7m
Мнения: 323
Регистриран на: Сря Дек 05, 2007 21:01
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 2 пъти

Мнение от bolo7m »

kozeboy

Регистриран на: 22 Юни 2009
Местожителство: София

Пуснато на: Чет Фев 03, 2011 10:19 pm Заглавие: |
bolo7m-Регистриран на: 05 Дек 2007
Ти като дрът форумджия, не ти ли прави впечатление, че изведнъж някой се регистрира, избухват всички теми с негово мнение, и то не нещо положително, ами само скандали???
Айде малко по-сериозно!
Както е казал Венци72 - покажи ти какви риби ловиш да видим?
п.п. спирам по тази тема, аз състезател няма да ставам

Последната промяна е направена от kozeboy на Чет Фев 03, 2011 10:22 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти

Ще ти отговоря направо момко,но спри алкохола.От кога си тук във форума и стана голям разбирач (виж си постовете).
Какви риби ловя си е моя работа,не е нужно тук в в форума да позирам ,както правят някои ГОЛЕМИ .Ловят от паткарниците , снимат се и после елате ни вижте.

Сега по въпроса:

Хубаво е това с нова федерация,похвално даже.

-Добре е да има първа среща на желаещите да се състезават в този вид риболов,но да бъде на приемливо място (зависи най-вече от изминато разстояние до срещата).
-Ето защо в Стара Загора или Казанлък е най-удобно за всички желаещи.

Колегата VELEV е много прав:

Колеги, нямам фидер, но:
- запознах се с международните правила за провеждане на фидер състезания и смятам, че трябва да ги приемете едно към едно.
мотиви:
- ако някога се състезавате на такъв форум ще трябва задължително да се съобразявате с тях.
- много по-лесно е да се научат тези правила, отколкото да измисляте нови, още повече, че официални такива в България няма.
- побългаряването на каквото и да било не води до прогрес.
Забравете за световното първенство, защото още няма републиканско.
Споровете за място на първа среща са безсмислени, защото не е ясно кой трябва да участва. Моят съвет е да се организирате на местно ниво, примерно от Пловдив, Варна и т.н. и да излъчите неформален представител от вашия град. Когато това се случи, ще стане ясно от кои региони на България има сериозен интерес към участие в бъдещо Републиканско първенство. Тези представители могат да влязат във връзка с Иво и да уточнят къде и кога да се проведе такава среща.

И за последно помни ,че със стари к---и нов бардак не става.
Нужни са нови лица.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Коце »

bolo7m написа:Ще ти отговоря направо момко,но спри алкохола.От кога си тук във форума и стана голям разбирач (виж си постовете).
Какви риби ловя си е моя работа,не е нужно тук в в форума да позирам ,както правят някои ГОЛЕМИ .Ловят от паткарниците , снимат се и после елате ни вижте
:lol: :lol: :lol: :idea:
Аз съм в този форум за забавление! Пишкомеренето отдавна го минах! Запалил съм доста хора по риболова, на които им харесва и го правят с усмивка, а не философстват! Айде жив и здрав и не ми се спори нито с теб нито с някой друг.
Каня те на Паткарника с щеката да ловим лесни шарани и да пием бири! :wink:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

50cent написа:Коце ми само аз го казвам на глас бе батинко ! !
АМА БАТИНКО ПРОБЛЕМА ТИ Е, ЧЕ ТИ ОЩЕ СИ НИКОЙ ТУКА И ТВОЯ ГЛАС ЗВУЧИ СМЕШНО И НЕСЕРИОЗНО....

как да ти го напиша малко по разбираемо като за теб за да се усетиш и да се спреш малко. Да смениш тактиката и да започнеш с едно 'Колеги... аз съм еди кой си от еди къде си и искам да ви кажа това и това защото така смятам...."

Че тая половин България на която скачаш с всеки твой пост ако ти тегли по една майна ще те сърби задника до другата година март месец. Ама не ти си по тъп и упорит и от тези срещу които плюеш и колкото и да се опитват някои колеги да ти дадът съвети ти ни приемаш ни предаваш а си знаеш твоето.

Ти си вятърната мелница БАТИНКО а не някой друг тук спроед теб.
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”