Световното на лед в Украина

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Публикувай отговор
Isakov
Мнения: 371
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 12:14
Местоположение: Кюстендил

Мнение от Isakov »

А после се чудите защо хората не пишат във форума и правите разни там анкети!?!? Сами си отговорете защо е така!
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

Не ме разбирайте погрешно, не обвинявам никого персонално, а обвинявам всички които са били отзад и са имали за задача да подават своевременна, точна и ясна информация на състезателите по време на състезанието. Това, че някой си е поел разходите, по никакъв начин не го оправдава, че не си е свършил работата.
Значи не може Вальо да е капо 2 часа и за това време никой да не коригира схемата му на ловене поне няколко пъти, докато не се намери правилната, при положение че околните около него ловят риби...
Просто за мен тия хора не са си свършили работата! Аз незнам кои точно са били те и кой каква персонална задача е имал, но това тепърва ще се разбере като се върнат.
Например разбрах, че Калоян е бил в някакво жури и е участвал при меренето и не е имал възможност да ходи по секторите - това ОК - евала, лошо няма - поел си е разноските сам човека, ами нека си върши работата за която е отишъл или изпратен там, но не и да се бърка в тактиката и схемите на отбора щом не е отишъл конкретно и само заради това там! Същото се отнася и за Божо.
Мисълта ми е, че като се праща национален отбор - трябва да е ясно кой какъв е и за какво е там, а не всеки да се бърка!

Пак казвам - нищо лично към никой, но просто е крайно време нещата да се правят по правилния начин. И е крайно време всички слепци да видят, че нещата вървят към все по-зле.

И другото нещо - относно селекцията на отбора: моето лично мнение е, че трябва да има ИЗБРАН национален Селекционер, който да прави селекцията от национални състезатели, както и щаб от помощници(поне 1-2 човека), които заедно да взимат решенията, но и да са отговорни след това, а не като е сега - пълна анархия и няма виновни за нищо...
Всички състезатели би трябвало безпприкословно да го слушат и абсолютно точно да изпълняват тактическите му схеми - просто трябва да има респект към един такъв човек!
Fish friendly
Аватар
tintarelius
Мнения: 435
Регистриран на: Пон Дек 10, 2007 12:59

Мнение от tintarelius »

kriki написа:. И е крайно време всички слепци да видят, че нещата вървят към все по-зле.

И другото нещо - относно селекцията на отбора: моето лично мнение е, че трябва да има ИЗБРАН национален Селекционер, който да прави селекцията от национални състезатели, както и щаб от помощници(поне 1-2 човека), които заедно да взимат решенията, но и да са отговорни след това, а не като е сега - пълна анархия и няма виновни за нищо...
Всички състезатели би трябвало безпприкословно да го слушат и абсолютно точно да изпълняват тактическите му схеми - просто трябва да има респект към един такъв човек
!
:wink:
team fish masters
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

kriki написа:обвинявам всички които са били отзад и са имали за задача да подават своевременна, точна и ясна информация на състезателите по време на състезанието. Това, че някой си е поел разходите, по никакъв начин не го оправдава, че не си е свършил работата.
Е, ква работа да вършат бе, човек, много ми е чудно... Кой каква рбота им е поставял. Значи аз, ако си бях платил и отишъл с отбора да зяпам около секторите, в един момент трябваше да нося отговорност за представянето на отбора. Нито един от цялата група кибици не е виновен, че сме се класирали назад. Вие искате да се изпикаем срещу вятъра. Как да стане, като онези са професионалисти, толкова напред с материала, че няма накъде повече. Тва е все едно да искате да спечелим световната купа по ски алпийски дисциплини, ми няма начин. Айде да не плюем, докато не се върнат да разберем кое как е било.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от VARHARA »

Крики....

................ но просто е крайно време нещата да се правят по правилния начин. И е крайно време всички слепци да видят, че нещата вървят към все по-зле.
.................................................................................................................................................................................................

Аз това от кога ви го казвам ,че нещата не вървят на добре въобще в състезателния риболов ,с изключение на пастърваджийте.
Последно промяна от VARHARA на Пон Фев 07, 2011 15:21, променено общо 1 път.
50cent
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 219
Регистриран на: Вто Яну 25, 2011 11:47

Мнение от 50cent »

VARHARA написа: Аз това от кога ви го казвам ,че нещата не вървят на добре въобще в състезателния риболов ,с изключение на пастърваджийте.
Защото са интелигентни хора и имат пълното право да се наричат -Джентълмени !
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Мнение от MapuaH »

Много лошо представяне ! Здраве да е - другия път, както сме свикнали да казваме :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

Абе ще се оправят нещата - важно е да има виновни, нали требва да си го изкараме на някой :)
Fish friendly
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от VARHARA »

Няма да се оправят Крики няма. Докато няма ясно финансиране нищо няма да стане .Ще си ходим така кой извади и кой може да извади и това ще е. Няма ли пари и треньор нищо не става.Като те прати федерацията на световно ,треньора коли и беси ,а не като сега -ти ли ще ми кажеш бе та аз сам сам си платил масрафа .Не визирам никой ,просто такъв ни е манталитета.Иска ми се най накрая да намерят спонсор за всички национални отбори и ще видите как ще се събудят всички и риболова ще тръгне нагоре.
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Мнение от stoev »

kriki написа:Абе ще се оправят нещата - важно е да има виновни, нали требва да си го изкараме на някой :)
Това ми звучи много по Съветски :wink: . Не е ли по-разумно вместо непременно да изкараме някой виновен - пальцом показать а потом наказать - да се потърсят причините и да се помисли как да се избегнат за в бъдеще.

Желая кураж и скорошни успехи на отбора.
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
Аватар
ARKADI
Мнения: 349
Регистриран на: Чет Окт 30, 2008 0:03

Мнение от ARKADI »

50cent написа:
VARHARA написа: Аз това от кога ви го казвам ,че нещата не вървят на добре въобще в състезателния риболов ,с изключение на пастърваджийте.
Защото са интелигентни хора и имат пълното право да се наричат -Джентълмени !
Ми аз не мисля че те са единствените интелигентни хора в риболова,ама просто конкуренцията там е доста по слаба отколкото в другите дисциплини,неискам разбирасе да умаловажавам успехите Им.Относно представянето на националите неможем да искаме кой знае какво тъй като момчетата имат много малко практика този сезон поради липса на лед.Поздравления за усилията които са положили,за да ни представят все пак в Украйна.Успех за в бъдеще и особено в по-престижни дисциплини.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

Според мен в тази тема компетентно може да се изкажат най-вече хора, които са участвали в състезания по подледен риболов, имат познания за развитието на нашите съперници и знаят за какво иде реч. Това не означава, че и останалите колеги нямат право да си кажат мнението, но специално в този риболов нещата са малко по-сложни. От една страна ние сме много назад като състезателен риболов на лед. От друга състезателите от повечето страни са професионалисти в риболова, самите те разработват мърмушки, техники и тактики. Ние тук нямаме и никакъв набор от водоеми за провеждане на републиканското първенство, въртим се между Широка поляна, Веринско и Алино. Това са три до болка известни водоеми, с едно и също поведение на рибите, особено първия и третия гьол. Разбира се, има възможност при люта зима да се прави и на други места, като например Огняново, където преди години се проведе едно много специфично състезание по риболов на 200-300 костурчета за три часа. При това положение няма начин да сме чак толкова добри и се залага на случайности - ако ти тръгне, ако седнеш на риби, ако те изпуснат нещо и т.н. Освен това ние практикуваме състезателен риболов с по-малко дупки и повече висене на тях. А онези бият дупки като луди. Това е нещо, което тук никой не го прави на състезанията, понеже секторите са по-малки. И ред други такива. Да не говорим, че риболовът с микроскопични мърмушки е почти непознат.
Пешо Тинтарелиуса не е прав да критикува начина на съставяне на националния отбор. Каквото е било за момчетата, това е било и за него. Нещата може да се пооправят, ако вземем домакинство за световно на лед и го организираме на Широка поляна или Батак. Хем ще видим хората как ловят, хем и си познаваме нашите риби.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Zander »

kriki написа:
....... затова искам да попитам - с какво помогнаха и къде дремаха (спаха) всички тия 7 човека отзад, 12 човека са заминали, нали???? Или просто както винаги отиват хора само заради купона и да си пишат статийките... Нима не осъзнават, че отивайки на едно световно и те поемат тежеста и отговорността наравно със самите състезатели и всичко зависи и от тях?!

Какво направиха всички те по време на тренировките, за да се РАЗУЧАТ и АНАЛИЗИРАТ схемите на водещите отбори? Та нима не се знаеше, че Украйна, Латвия, Полша, Литва и Русия са основните претенденти и са на светлинни години от нас ??? Или живеем с мисълта, че сме много велики, както винаги ?
.
Тука Крики е много прав!
Прочитам мнения, че на Широка поляна и Батак, ако имаме домакинство ще си ловим нашите риби, които ги познаваме. Това няма да ни направи конкуренти на Украйна, Латвия и Полша...Само дето те ловят 7-8 пъти повече риба от нас на състезанието, и за да ги стигнем трябват усилия, треньорски щаб, подготовка, тренировки, финанси, дисциплина....Все неща дето при нас ги няма.....
Аватар
Митю
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 8:46
Местоположение: Все още в BG

Мнение от Митю »

50cent написа:Тук най - точен отговор ще ти даде ..........Папииии !
Епа кой друг, ако не той :?: :!: :roll:
...малкия човек с големия Бастун :shock:
Той ке ни нахрани и ке ни рече оти е било невъзможно да сме първи и на софрата и у магазину и на леда :evil: :evil:

Не, не, и не трябва да си заравяме главо у пясъко и да мълчим :!:

Они си били отишли на техни разноски - хубаво, ама дали е точно така :roll:
Мое ли малко повече инфо за това колко автомобила отидоха и по колко човека имаше в тях и т.н.(да не задълбаваме :roll: ) , не че е от значение, ама нека не се пишат за Левски и Ботев :idea:

Изобщо хубаво е преди да се тръгне на подобен форум да се анализира къде сме ние и къде са ТЕ... и какво можем да очакваме :!: - а и разбира се като се вземат пред вид всички подробности от нашата действителност и спортен календар :!: :!: :idea: :idea: :roll:
Съвършенството е достигнато не когато няма какво повече да се прибави, а когато няма какво да се премахне...
Но природата никога и нищо не създава без да помисли, включително и глупаци.
the catfish
Мнения: 758
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 11:58
Местоположение: София, Дружба 2
Обратна връзка:

Мнение от the catfish »

Колеги, зимата във въпросните държави, които са първи и които гоним, продължава доста повече от напиканата зима в БЪлгариа. Днеска на плаж, утре на лед.... :lol:
Иначе трябва да се почне отнякъде. Не става само с критикуване. Ако някой мисли, че може да помогне на отбора, да отиде на следващото световно :)
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Бяла Моска ще закича, на вратата на москвича...
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”