състезания на реки в БГ!!!

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
georgi genov
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 18:55
Риболов: sustezatelen

състезания на реки в БГ!!!

Мнение от georgi genov »

Здравейте!
Имам питане!? към всички които имат желание да се състезават на река :D ! и такива които знаят подобни места ,с подходящ бряг за 2 сектора ,поне по-150м.!
Става дума за всяка една река, която има данни, за провеждане на състезание :fish1: да неги изброявам :mrgreen:
Дунавските рибари могат да бъдат доста полезни, и се надявам да ударят едно рамо!!!
пък ние, на пук на всичко, ще спретнем едно,(а защо не и повече?) състезание на река :mrgreen: ТЪРСИ СЕ МЯСТО :fish1:
Имам впредвид, от 30 до 60 места, като може да се делят на сектори, и да не са много далече един от друг секторите :mrgreen:
Чувал съм че има такива, но незнам каде са :( ?! ще обмислим всяко предложение обстойно, и ще преценим каде да се проведе ,и кога ?(не по-малко важно!)
с ваша пмощ ,разбира се!!

Поздрави !

пп:Имаме схема за турнири и спонсор!!! Зависи от местата които ще се предложат, за това какъв ще е формата на състезанието :fish3: По двойки,или така неречените американски,отборно по 2-ма или индивидуален??!
ОЧАКВАМЕ ПРЕДЛУЖЕНИЯ :mrgreen:
а, за това място някой има ли инфо?????
http://maps.google.com/maps?daddr=43.68 ... sz=14&z=14" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Ивайло
Търговец
Мнения: 1434
Регистриран на: Нед Май 22, 2005 18:49
Местоположение: sofia

Re: състезания на реки в БГ!!!

Мнение от Ивайло »

Колега знам поне 5 вира поне ако искащ ела на личен
Иска ми се да ходя 6 дни в седмицата за риба.Луд ли сам незнам:)))
georgi genov
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 18:55
Риболов: sustezatelen

Re: състезания на реки в БГ!!!

Мнение от georgi genov »

немога да повярвам ,че никой неиска да се състезава на реки???????? :shock:
Асене можеш да истриеш темата.
Аватар
IANEKA
Мнения: 361
Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 21:38
Местоположение: Somewhere in the village
дал Браво: 3 пъти

Re: състезания на реки в БГ!!!

Мнение от IANEKA »

Кой е казал,че не иска!!?
Нито има обявено място,нито регламент,нито нищо......какво очакваш!!?
Paparaka написа: За мен всеки риболов е състезание. Ако не с тези, с които съм за риба, то със самата риба.
georgi genov
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 18:55
Риболов: sustezatelen

Re: състезания на реки в БГ!!!

Мнение от georgi genov »

IANEKA написа:Кой е казал,че не иска!!?
Нито има обявено място,нито регламент,нито нищо......какво очакваш!!?
Поисках предложения от колегите за места кадето да се проведе състезание, а никой нищо не казва!
Даже и линк с карта на едно место на дунав съм пуснал за коментар, вижго по горе .
Ако имаш идеи сподели моляте!


Поздрави!!!

пп: идеята е, да е в централната част на страната, за да е удобно за повечето състезатели :wink:
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: състезания на реки в БГ!!!

Мнение от Венелин Радушев »

На Дунав много трудно ще стане, главно защото няма риба. А колкото и малко да има, първите 2-3-ма ще я спрат и останалите ще се занимават с ситни попчета. Подходящи места има, но при определено ниво на реката, а няма как да прогнозираме нивото за след седмица или месец.
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
georgi genov
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 18:55
Риболов: sustezatelen

Re: състезания на реки в БГ!!!

Мнение от georgi genov »

ок значи дунав отпада :cry:
поне язовир на който има риба, и могат да се съберат 60 човека в 2 или 3 сектора?! Някаде около Търново да речем ,папрака спомена за яз.Кастел,(Габровско) но на снимките които видях ми се стори ,че няма как да се саберат 40-60 човека :?


поздрави :wink:
Аватар
IANEKA
Мнения: 361
Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 21:38
Местоположение: Somewhere in the village
дал Браво: 3 пъти

Re: състезания на реки в БГ!!!

Мнение от IANEKA »

Ивайло написа:Колега знам поне 5 вира поне ако искащ ела на личен
Ивчо,дай жокер на човека...
Paparaka написа: За мен всеки риболов е състезание. Ако не с тези, с които съм за риба, то със самата риба.
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Re: състезания на реки в БГ!!!

Мнение от butnik »

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 17&t=50617" onclick="window.open(this.href);return false;
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Аватар
FISH-MAN
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Мар 04, 2010 1:08
Местоположение: LUDNICATA

Re: състезания на реки в БГ!!!

Мнение от FISH-MAN »

Венелин Радушев написа:На Дунав много трудно ще стане, главно защото няма риба. А колкото и малко да има, първите 2-3-ма ще я спрат и останалите ще се занимават с ситни попчета. Подходящи места има, но при определено ниво на реката, а няма как да прогнозираме нивото за след седмица или месец.

Ми то тогава и на реката е така..първите отдолу ще спрат рибите и кво правим другите...
фен клуб -скобар
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: състезания на реки в БГ!!!

Мнение от Георги Кръстев »

До колкото съм запознат на реката правилата са малко по-други. В смисъл има наказателни точки още по места, според това колко си по-долу по течението.

п.п. Това ми е останало в главата от четене на правилника преди доста време, но може и да греша :roll:
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
georgi genov
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 18:55
Риболов: sustezatelen

Re: състезания на реки в БГ!!!

Мнение от georgi genov »

Георги Кръстев написа:До колкото съм запознат на реката правилата са малко по-други. В смисъл има наказателни точки още по места, според това колко си по-долу по течението.

п.п. Това ми е останало в главата от четене на правилника преди доста време, но може и да греша :roll:
Адаш не е така ,поне ние когато правихме репобликански кръг на р. Дунав преди години в гр.Русе , нямаше такова правило,но там се получи друго,в средните 2 сектора беше мъка ,а в крайните сектори се ловяха маздруги, шарани и платики! и от тогава никой не е правил нещо подобно :shock:

има предложение за новото хидро съоражение, водното огледало в гр. Кърджали !!!

ето тук можете да видите:http://jorogm.snimka.bg/architecture/k- ... 3.23480338
plwned
Мнения: 186
Регистриран на: Нед Ное 21, 2010 22:03
Риболов: Плувка
Местоположение: ДУНАВ -Русе

Re: състезания на реки в БГ!!!

Мнение от plwned »

Адаш не е така ,поне ние когато правихме репобликански кръг на р. Дунав преди години в гр.Русе , нямаше такова правило,но там се получи друго,в средните 2 сектора беше мъка ,а в крайните сектори се ловяха маздруги, шарани и платики! и от тогава никой не е правил нещо подобно :shock:

има предложение за новото хидро съоражение, водното огледало в гр. Кърджали !!!

ето тук можете да видите:http://jorogm.snimka.bg/architecture/k- ... 3.23480338[/quote]



Къде е било проведено състезанието (Мартен) ?
Говорещия с рибите !
Аватар
Ивайло
Търговец
Мнения: 1434
Регистриран на: Нед Май 22, 2005 18:49
Местоположение: sofia

Re: състезания на реки в БГ!!!

Мнение от Ивайло »

Здр Колеги вира на Койнаре дребна риба уклей,бабушки, скобар,муронаж -бонус шарани дължина на вира 800-900 м прав дълбочина от 1,2 на 11 м до 2,6 на 13 м
вира на староселци дължина 600-700 ама са 2 един след друг моронажи скобари платички и бели мрени

вира на Червен бряг дължина 900м дълбочина от 1м до 3м риби клен,моронаж,скобар,каракуда,мрени,

вира на Глава дължина 500м ама са 3 един след друг риби уклеи.моронажи.скобари бонус мрени и огромни шарани дълбочина от 1м до 4 м
Иска ми се да ходя 6 дни в седмицата за риба.Луд ли сам незнам:)))
Paparaka
Търговец
Мнения: 2153
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:28
Местоположение: Sofia-Plovdiv
Обратна връзка:

Re: състезания на реки в БГ!!!

Мнение от Paparaka »

georgi genov написа:
Георги Кръстев написа:До колкото съм запознат на реката правилата са малко по-други. В смисъл има наказателни точки още по места, според това колко си по-долу по течението.

п.п. Това ми е останало в главата от четене на правилника преди доста време, но може и да греша :roll:
Адаш не е така ,поне ние когато правихме репобликански кръг на р. Дунав преди години в гр.Русе , нямаше такова правило,но там се получи друго,в средните 2 сектора беше мъка ,а в крайните сектори се ловяха маздруги, шарани и платики! и от тогава никой не е правил нещо подобно :shock:

има предложение за новото хидро съоражение, водното огледало в гр. Кърджали !!!

ето тук можете да видите:http://jorogm.snimka.bg/architecture/k- ... 3.23480338
Жоро ти ходил ли си да го видиш как изглежда "огледалото" на живо? Първо когато го напълниха с вода не почистиха дъното, второ има високо бетонова стена по целия бряг, и трето от яз- Кърджали влиза вода с температура 4 градуса.
Не знам чие е предложението, но е безумно :)
http://:)" onclick="window.open(this.href);return false;
От А до Я за спортния риболов у нас и в чужбина
-------------------------------------------------------
Да работят тези, които не могат да ловят риба
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”