Републиканско на лед, І кръг, 12-13 януари, Враждебна

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Републиканско на лед, І кръг, 12-13 януари, Враждебна

Мнение от Бат Стан »

Страхотно състезание стана! Сутринта почнахме на минус 12 градуса, зловещ студ, всичко мръзнеше. После Райчо взе мерки и температурите станаха по-поносими, но дупките мрампионатътъзнеха и се обледеняваха до самия край. Лови се повече риба от вчера, имаше доста бабушки и това доведе до скок в теглото на улова. Евала на Фишмастърс, ловиха много силно и двата дни, заслужено са победители. Днес нашият тим Видракс игра много здраво, станахме втори в манша, а Ники Дончев налови рекордните за състезанието 1.8 кг риба. Аз също се представих добре, станах втори в сектора с кило и 200, основно бабушки. По едно време ми се бяха вдигнали на 2 м от дъното!
Тактиката - въпросът беше да се уцели дупка, където има риби, и да ги държиш със захранка. Аз лових с кърмушка, изработена от капачка на "Кайлъшка гроздова", която работеше екстра и днес успя да ми задържи бабушките на дупката. Такъмите - тънки влакна, 0.068 в моя случай и дребни мърмушки, аз лових днес с една на Чируза, направил я е великолепно, няма грешка.
В отборното класиране Фишмастърс са първи, пред Майсторски риболов и Остриетата. както прогнозирах, колегите от Янтра играха много силно и заслужено са четвърти. Ние от Видракс сме на пето място, което за дебют не е зле.
В индивидуалното класиране победител е Станислав Кузов от Фишмастърс, днес лових с него в един сектор и мога да кажа, че чува петлите отвсякъде. В дупката му беше направо гмеж! Втори стана Иван Контрата от Остриетата, а трети е Ивайло Христов от Майсторски риболов. И тримата са със секторни победи и двата дни, всичко се реши от грамажа на улова им. Видракс имаме човек в десятката, това е Ники Дончев, завърши седми (организаторите му объркаха класирането и не го прочетоха, ама след това коригирахме нещата).
шампионатът е много силен, видях два дни как колеги се бореха за всяка рибка и буквално един-два костура водеха до промяна на класирането. Схемата с 10 отбора е много яка, стават врътки в класирането и така.
Поздрави на всички състезатели, за мен беше удоволствие да ловя с вас!
Клуб по спортен риболов "Балканка"
ninastefanina
Мнения: 1571
Регистриран на: Нед Ное 06, 2011 23:05
Риболов: На плувка.
Местоположение: София

Re: Републиканско на лед, І кръг, 12-13 януари, Враждебна

Мнение от ninastefanina »

Честито на победителите.
I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
"Колкото повече глупости правя,толкова по-популярен ставам"
merak4o
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Сеп 24, 2008 23:09
Местоположение: SOFIA

Re: Републиканско на лед, І кръг, 12-13 януари, Враждебна

Мнение от merak4o »

Бат Стан написа:Страхотно състезание стана! Сутринта почнахме на минус 12 градуса, зловещ студ, всичко мръзнеше. После Райчо взе мерки и температурите станаха по-поносими, но дупките мрампионатътъзнеха и се обледеняваха до самия край. Лови се повече риба от вчера, имаше доста бабушки и това доведе до скок в теглото на улова. Евала на Фишмастърс, ловиха много силно и двата дни, заслужено са победители. Днес нашият тим Видракс игра много здраво, станахме втори в манша, а Ники Дончев налови рекордните за състезанието 1.8 кг риба. Аз също се представих добре, станах втори в сектора с кило и 200, основно бабушки. По едно време ми се бяха вдигнали на 2 м от дъното!
Тактиката - въпросът беше да се уцели дупка, където има риби, и да ги държиш със захранка. Аз лових с кърмушка, изработена от капачка на "Кайлъшка гроздова", която работеше екстра и днес успя да ми задържи бабушките на дупката. Такъмите - тънки влакна, 0.068 в моя случай и дребни мърмушки, аз лових днес с една на Чируза, направил я е великолепно, няма грешка.
В отборното класиране Фишмастърс са първи, пред Майсторски риболов и Остриетата. както прогнозирах, колегите от Янтра играха много силно и заслужено са четвърти. Ние от Видракс сме на пето място, което за дебют не е зле.
В индивидуалното класиране победител е Станислав Кузов от Фишмастърс, днес лових с него в един сектор и мога да кажа, че чува петлите отвсякъде. В дупката му беше направо гмеж! Втори стана Иван Контрата от Остриетата, а трети е Ивайло Христов от Майсторски риболов. И тримата са със секторни победи и двата дни, всичко се реши от грамажа на улова им. Видракс имаме човек в десятката, това е Ники Дончев, завърши седми (организаторите му объркаха класирането и не го прочетоха, ама след това коригирахме нещата).
шампионатът е много силен, видях два дни как колеги се бореха за всяка рибка и буквално един-два костура водеха до промяна на класирането. Схемата с 10 отбора е много яка, стават врътки в класирането и така.
Поздрави на всички състезатели, за мен беше удоволствие да ловя с вас!
Отбора на КСР Янтра благодари на Бат Стан за добрите думи казани от него за нас
KOITO GO MOJE SI GO MOJE
merak4o
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Сеп 24, 2008 23:09
Местоположение: SOFIA

Re: Републиканско на лед, І кръг, 12-13 януари, Враждебна

Мнение от merak4o »

ШОПА написа:Браво на момчетата от КСР Янтра.
Мерси Ванка и благодарим ти за възможноста да участваме с името на твоя отбор КСР Янтра.Поздрави от всички в отбора.
KOITO GO MOJE SI GO MOJE
NIKI1968
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Яну 03, 2008 11:23
Местоположение: София
дал Браво: 143 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Републиканско на лед, І кръг, 12-13 януари, Враждебна

Мнение от NIKI1968 »

Честито на победителите и `айде наш`те! Следващия път - първи! (Кога и къде е следващия кръг?)

П.П. От къде мога да видя пълното класиране и от втория ден, с индивидуалните резултати?
Аватар
Ники Дончев
Мнения: 1567
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 2:54
Местоположение: София

Re: Републиканско на лед, І кръг, 12-13 януари, Враждебна

Мнение от Ники Дончев »

Изображение

Заповядай :wink:
ВсЕкИ дЕн зА РиБа мИ сЕ хОди...ЛуД Ли Съм..ИлИ дА
NIKI1968
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Яну 03, 2008 11:23
Местоположение: София
дал Браво: 143 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Републиканско на лед, І кръг, 12-13 януари, Враждебна

Мнение от NIKI1968 »

Благодаря, адаш! Все така да ти върви (като в неделя). :fish7:
А следващия кръг де е ?
Аватар
Paco
Мнения: 512
Регистриран на: Пет Мар 10, 2006 11:10
Местоположение: София

Re: Републиканско на лед, І кръг, 12-13 януари, Враждебна

Мнение от Paco »

Най напред да поздравя организаторите за добре свършената работа.Честито и на победителите.Много стабилен риболов на Фишмастърс и през двата дни.Поздравления и на всички участници,както и на наште приятели от Боби Фишер,които показаха много добър риболов през вторият ден.Тази година първенството ще е много успорвано и силно. Успех на всички.

п.п.Поздравления на Контрата,който лови много стабилно и през двата дни и отнесе купите на връх рожденният си ден,жив и здрав.
В риболова и секса постоянно трябва да се експериментира
Аватар
Paco
Мнения: 512
Регистриран на: Пет Мар 10, 2006 11:10
Местоположение: София

Re: Републиканско на лед, І кръг, 12-13 януари, Враждебна

Мнение от Paco »

NIKI1968 написа:Благодаря, адаш! Все така да ти върви (като в неделя). :fish7:
А следващия кръг де е ?
Не се знае още или на Широка поляна или Веринско.До колкото знам тази седмица трябва да се реши окончателно.
В риболова и секса постоянно трябва да се експериментира
bibfish
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Яну 15, 2012 14:36
Риболов: на леко и подледен риболов

Re: Републиканско на лед, І кръг, 12-13 януари, Враждебна

Мнение от bibfish »

най вероятно ще е на широка поляна
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Републиканско на лед, І кръг, 12-13 януари, Враждебна

Мнение от Бат Стан »

bibfish написа:най вероятно ще е на широка поляна
Лошо няма. Както преценят организаторите, така ще е. Отлична организация на първия кръг, даже и ракия сипваха - двоен препек от хладните изби на Йордан Софков :D
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”