" Записки по френските състезания "

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Публикувай отговор
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Наздраве , компaнията. Поредния епизод от неравната битка с мотиките - денят е събота , действието се развива на един добре известен канал , участниците са 62-ма , бойният дух е висок , теглим жребия и тръгваме към секторите.

Изображение
Изображение

Състезанието тоя път е сериозно , и присъства каймака на организираната престъпност от три департамента - в моя сектор седи вечния ми противник Микаел , до него е Доминик , а аз съм затиснат от двете страни от Жил и Даниел , все от новия клуб на Доминик. Нивото на сектора като цяло е средно , и ако риболова се развие както се очаква , фактически Микаел е най-сериозния противник. Ако се развие в неочаквана посока , има други играчи , които ще ни pазкажат играта. Щото играта на тоя канал е следната:
а) Ловиш на 18-22 метра , скубеш дребосък , с някой евентуален бонус , но без да го търсиш
б) Ловиш на 48-52метра според ширината на канала пред теб , и търсиш едрите тави.

Нали няма нужда да обяснявам надълго и широко коя тактика избрах? 8)

Изображение

...баси откога не бях монтирал толкова тояги ! Патерностер , подвижни монтажи с дълги и къси поводи , симетричен клуп , и даже един пелет фидер. Даже имах една пръчка с монофил , че знае ли човек...
Кухнята:

Изображение


Тъмна храна , фуил , вердевас. Имам торен за кълцане , бял , пинки. Фишмийл за някакви отчаяни действия ако нищо не работи. Всичко е отмерено на 50 метра , канала е като огледало -обаче с наближаването на старта започна да се надига лек ветрец , към сигнала за тежка вече си духаше сериозно и делово .

"Тежката" в моя случай се състоеше от 4 средни по обем кошници с глина и храна , БЕЗ жива стръв , и две с глина и фуил преди старта.

И се почва. На третото презамятане вадя изсмукан вердевас. Кълване? Никаква индикация! :evil: - почвам да въртя монтажи - незабележимо чукване с патерностера , още по-незабележимо с подвижния монтаж , ситно скимърче - без да съм видял кълването , с дългия повод..Докато аз се правя на идиот , Микаел докарва до кепа първата дърта платика , която се откачва секунда преди да я кепчоса. Почвам да кълцам по един торен във всяка кошница , увеличавам размера на куката , обаче работата не върви - рибата ми е на петното , но силното течение , създадено от вятъра в плитката вода , натиска върха много яко , рибата усеща съпротивлението и плюе. Минал е един час , аз съм с две скимърчета , Микаел вече е кепчосал една тава , Даниел е капо , Жил е капо. Тактиката им ми е тотално непонятна: и тримата (с Доминик) , са избрали да ловят на 30 - 35 метра. Като се има предид , че са тренирали групово (целия клуб) миналата седмица , че и ДВА дни(!!!) , мого ми е интересно как са се спрели на дистанция , прекалено далечна за скоростен риболов на ситнеж , но прекалено къса за търсене на едрата риба?

"Този който знае тези неща , и в боя прилага това знание на практика , ще спечели битките си. Който не ги зне , и не ги прилага , със сигурност ще бъде победен"
Sun Tzu, "Tne art of War"
:wink:

И така , аз съм извъртял всичките си монтажи , правя фитка след фитка - добрите новини са че съм събрал рибата на петното , и сега ми остава само пелет фидера.Обаче преди да стигна до пелет фидера , решавам да опитам нещо друго - така и така съм монтирал два фидер арма , обръщам пръчката надолу по течението. Тая работа може да ви звучи малко като старокитайски диалект , и понеже не се сетих да щракна снимка :oops: , надрасках една груба скица.Те:

Изображение

Изображение

Изображение


Както виждате , при ловене с пръчка нагоре срещу течението , върхът се сгъва , и явно рибата се мръщеше на изопънатото влакно. Приобръщане надолу , върхът се разтоварва напълно , и си мислех , че няма да виждам кълвaнетата , ама се оказа че бъркам тотално - резултатът беше ясно и отчетливо кълване , и скимъра тръгва към кепа. Втори , трети , и оттам - първата дърта тава. 8)
Микаел отговаря с още по-дърта , и после - с огромна баба. Аз вадя същата баба със следващото замятане. Даниел е капо. Жил е капо. Доминик влиза навътре - много по-навътре , отколкото трябва , и почва да закача камънаците отсреща... :roll:

Минават три часа. С Микаел сме начело на сектора , без идея кой има повече риба , и в тоя момент сектора "се изключва" Че като се почва едно баене....бои , мътилки , кълцани лакомства , и кво ли още не се вкарва във водата , опитва сe с дълги изчаквания , обаче рибата я няма. На всичко отгоре , на петното ми се е появила закачка - внезапно почвам да задирам в нещо , губя и една едра риба...Жил влиза навътре , Доминик се връща на късото , Даниел е намерил някакви риби , и сега вади по нещо от време на време...
Един час преди края , Съдбата , която ми беше обърнала гръб , решава да се наведе :twisted: ...вятърът спира за три минути - ей-така , все едно някой дръпна шалтера , канала се изглади за секунда , и сега се оказа че има течение. Не причиненото oт вятъра ,а истинско! :o
Обръщам фидера надясно , срещу течението, вдигам пръчката високо , сменям хранилката от 35 грама , с такава от 50 (закачка , а? Не можа ли да се сетиш по-рано че течението ти завлича кошницата в драките бе братО? ) - и за oставащия един час правя 4 риби , две от които бяха някакви платикообразни хибриди от 300 и 600 грама съответно. За този последен час Микаел няма риба , и аз почвам да си мисля , че може и да го бия :)

Кантара - теглим двамата с Даниел , който е наваксал двата часа капо , и тегли едни скромни 1.200 кг.

Аз тегля също скромно - но от сърце! 8) , 8.350.

Изображение

Изображение


Жил си е останал капо , сега остава Микаел - знам от рънърите че останалия сектор е зле.

...7.040

8) :D

С Микаел се споглеждаме - от сектора се класират двама и ние сме класирани. :D
Щото от разсеяност не се сетих да спомена че тва беше квалификационно първенство за Купата на Фрация.Която тая година ми е на домашния водоем - на река Мен... :wink:

Оттам сектора е пълна скръб , с най-добър резултат до края , 3 кила.

Отиваме да пием по бира , и да видим кой как е ловил , и кво е вкарал във водата - Фреди е вкарал всичкия разрешен фуил - 500 грама. Микаел - половин кило торен. Аз си мълча. Нe бе , не пазя тайни. Ма кой щеше да ми повярва , ако кажех че съм вкарал 100 грама торен , 100мл. фуил и двеста грама храна? :roll:

Докато тече разговора ( и бирата), организаторите идват да ме поздравят - спечелил съм не само сектора , а и цялото състезание.

Ако сте добри и послушни , утре ще ви разкажа ква я свърших в неделя... :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

И такаааа...за всички послушни дечица - приказка за лека нощ. Останалите - марш в леглото , и без десерт! :mrgreen:

Неделя.

Сътезанието в началото ми се стори безинтересно - няма награден фонд , сума ти километри път , непознат водоем.. Обаче инфото от организатора ме накара да потрия ръце като канибалски вожд при новината че племето ще бъде посетено от мисионери :twisted: : водоемът бил населен почти изключително с дребни шаранчета - между 200 грама и кило , и се разрешават пелети , топчета , монтажи на косъм... 8)

Изображение

Цветът на водата просто ме уби - баш като езерата и реките от репортажите на Жельо... :shock: :shock:

Изображение

Инфото е че няма нужда от далечни дистанции , решавам да ловя на 26 метра , и приготвям разнообразни монтажи , накисвам топчета в дип , кълцам царевица...

Изображение
Изображение
Изображение

Стартираме , като кой знае защо няма десет минути за предварително захранване - детайл , на който не обърнах внимание. Дeсeт минути съвестно засипвах петното с микс от пелети , царевица , жито , изпънати бели , и храна , и сега само оставаше да клъвне....

Един час по-късно.
'Всички сме първи" - няма кьорава риба , в сектора сме 6 човека , всеки бае нещо , има един , който се е засилил да лови на 70 метра , нищо че духа свеж ветрец , Фабрис е на 55-60 , съседът ми отляво е на 30 , тоя отдясно - на 22-23...

Час и половина след старта:
Фабрис вади шаранче. Аз вече съм стигнал до извода , че съм направил минимум една , а най-вероятно - ДВЕ капитални грешки: дистанцията ми вероятно е недостатъчна , и най-вече , масивното захранване в началото беше нечовешка простотия. :oops:
Очертава се риболов на случайни , епизодични риби - минавам 15 метра по-навътре , и почвам да храня с бомб и с чист бял червей , при това - малко червеи , и с дълги изчаквания , по 8-10 минути. На третото мятане отбелязвам рязко отпускане на върха , очевидно от закачане на риба по влакното , без тая работа да прерасне в нещо сериозно. Опитвам на метод , с торен на куката - същия резултат - риба явно се завърта - по една на двайсе минути , обаче не кълве.
Почвам да въртя топчета , пелети , жива стръв , метод , пелет фидер...съсeдът отляво вади шаранче. И този отдясно. Тапите са капо и двамата.

Три часа след старта.
Фабрис е сдве риби , съседът отляво - с три. Вятърът се е засилил сериозно. Аз виждам как ще се капотирам , ако не направя нещо . Имам две идеи - едната , да мина на 50-60 метра. Другата - да мина на десет метра от брега. Докато се чудя , комшията от дясно подхвърля на десет метра. Екстра! Ще чакам да видя дали ще хване нещо :D , а междувременно , вадя дебелата гаубица , закачам метод 45 грама , и решавам да видя как ще стигам 50-те метра. Ми , стигам ги. Така ги стигнах всъщност , че кошницата се върна десет метра назад от удара в клипса. :roll: Удължавам още десет метра. Ми , стигам ги. Още десет....сега кошницата беше прекалено лека за тая пръчка. Разкарвам метода , минавам на 60 грама далекобойна кошница , и опитвам с нея. Аааа! Иска още! :twisted: - удължавам , клипсовам , обирам с броене на оборотите , и констатирам че съм на 92 оборота. И че по някаква причина , с дебелия монофил (0.25) , се мята без проблем във вятъра , без да остава корем. И доста точно , освен това. Добре де...сравнително точно. :wink:

Остава малко повече от час. Храня с чист фишмийл с живи бели червеи в кошницата. Презамятам през пет минути , с цел да вкарам нещо на петното , а и евентуално шумът да привлече рибата от тръстиките отсреща. След двайсетина минути в такива експерименти , решавам че си губя времето , а и имам проблем с монтажа - от няколко поредни преправяния на монтажи , шок-лидера е окъсял яко , и кошницата виси на 50 см. под върха на фидера , което затруднява мятането. И съм с монтаж , който няма да издържи дълго мятане с такава кошница. Време е експериментът да бъде признат за неуспешен , и за да прекарам оставащите 40 минути на първото петно , пък да ста кавото ще...откачам влакното от клипса , тръгвам да обирам , и ...установявам че имам риба на другия край! :o 40 минути преди края , вече не съм капо! :lol:
Ма не само че не съм капо - ми имам почти половината от улова на повечето хора в сектора , и двойно повече от тапите! Аааа? Сега кво правим? Продължаваме да се мъчим с кофти монтаж и къс шок? Тцъ. 8)
Ставам , разкарвам монтажа , отмервам си нов шок от по-дебело влакно , вързвам патерностер , сменям върха с по-твърд , и минавам на по-тежка , и още по-далекобойна кошница. С това мятам още няколко метра по-близо до тръстиките - мисля че вече бях минал 90-те метра. (Никога нямаше да повярвам , че в умерен вятър може да се направи това с тоя монофил , ма явно можело.)
На второ мятане , върхът рязко отскача назад , и подкарвам към кепа втора риба - същото хилаво и рахитично , но борбено шаранче. Остават 20 минути.
Знам къде е рибата. :)
Знам какво да вкарам в кошницата. 8)
Имам нужния монтаж. :twisted:
И с всяка риба минавам едно място напред в класацията. Още една риба , и съм втори в сектора!

....и в тоя момент забелязвам , че от макарата ми се е отмотала намотка влакно. :wink:
Тръгвам да вадя влакно от шпулата , с идеята че намотката е близо до ръба , а не е някъде дълбоко. Не , не закачам кошницата някъде , а аз да тръгна рачешката назад , като държа влакното изпънато - просто вадя влакно и го пускам да падне пред мен. В тревите. Да си играе вятърът с него.... :lol:

Когато стигам до въпросната намотка , съм извадил от шпулата метри и метри влакно , и чак сега се сещам да погледна за кво става въпрос... :o - опитвам да навия влакното обратно - остават още цели десет минути! - и след няколко секунди свивам рамене , усмихвам се - не може секи ден да се печели , и тръгвам да ровя за ножица.... :mrgreen:

Изображение

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Скромния ми улов явно нямаше да ме качи кой знае колко нагоре...

Изображение

Изображение

....обаче не бях осъзнал колко беше зле риболова , при това по целия водоем - има почти десет капота , сума ти народ с по една риба...Класирам се 12-ти от 37 , прибирам някакви предметни награди , осигурени от Матрикс , и сега имам тренировки за провеждане на тема "дистанция с монофил".

Следващия епизод: с бай Доминик сме се записали в ролята на пушечно месо или жертвени агънца на състезание по двойки , организирано от един тарикат , с конкретната цел такива като него да скалпират такива като нас. :mrgreen:
Чуствам че ще падне голям смЕх...
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Георги_Н
Мнения: 62
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 9:35
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от Георги_Н »

outsider написа:
... организирано от един тарикат , с конкретната цел такива като него да скалпират такива като нас. :mrgreen:
Чуствам че ще падне голям смЕх...
Абе и ти имаш някой и друг тарикатски скалп на колана :mrgreen:
koriolan
Мнения: 198
Регистриран на: Съб Авг 09, 2008 19:02
Риболов: спининг
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 694 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от koriolan »

whatthefu.jpg
whatthefu.jpg (12.28 KiB) Преглеждано 3797 пъти
Скалпове? Пликове? ... Мотики? :roll: :lol:
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

koriolan написа:whatthefu.jpg

Скалпове? Пликове? ... Мотики? :roll: :lol:
Ox , ox.... - ако ще си смятам мотиките , червените чертички ще се налага да ги вдигаме на четвърта степен , зА.би... :mrgreen:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от Doktor-5 »

Еееех Ванка, топлиш ми душата! :11:
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

И такаааа...от къде да започнем? Преди два месеца Доминик ми звъни да ме пита дали съм навит да ходим заедно на някакво ново , двудневно състезание , организирано от Йoaн на река Вилен. Друга информация не получих , щото Йoaн (Йo ) ползва като единствено средство за комуникация Фейсбук , и аз така и не разбрах къде се набутваме...

Значи. Йo , елитен състезател (нац. отбор) , и човек със съответните връзки и контакти , е създал нов клуб , и организира амбициозен нов турнир. С приличен награден фонд - гаранция за привличане на сериозни "клиенти" , на изключително техничен терен - река Вилен , и сега само остава да се види откъде ще дойдат парите за победителите....е как откъде? :wink:
За кво се записват такива като нас с Доминик.... :lol:

Изображение


Тираж. Има 29 отбора , като местните твърдят че номерата от 25 до 29 са най-добрите. Няма проблем - ние теглим 27. 8)

Изображение


И на 28 - ей там , вдясно , седят Рафаел и Фреди .

Изображение

Решаваме да храним две петна - аз ще ловя на 30 метра , Доминик на 20 , понеже и на двете дистанции има почти 8 метра дълбочина ; впоследствие , ако на късото не ще , Доминик ще мине на моята дистанция - и кво петно ще захраним двамата , не ми се мисли.. :lol:

Стартираме - храня яко , през кошница добавям фуил , вкарвам бял червей , редувам храна с глина - а бе , всичко необходимо за събирането на рибата възможно най-бързо. И я събирам! :twisted:
Рибата се нахвърля на петното , и сега остава да се намери начин да се хване. Щотро рибата е най-вече бабки , които могат да изкарат от релсите и светец. Тръгвам да налучквам поводи , куки и монтажи , като в хода на тая работа хващам по някоя и друга риба. Доминик прави фитка след фитка , и хваща значително по-малко от мен. Викам го да мине на 30 метра , като му се разрешава да храни само с глина , да не направим беля. И тука верния ми съотборник сериозно ме изненадва - копеленцето трябва да е тренирало сериозно , щото се оказва че храни доста точно. :o Изключително точно , всъщност! :D Обаче с фитките нещата не се подобряват - сравняваме поводи и куки , оправяме монтажи. До този момент аз вече бях разбрал че патерностера днес е най-добрия монтаж , и че късия повод не работи. Вързвам на Доминик нужния монтаж , и ги почваме. Тоест , аз ги почвам. Доминик не само че прави фитки - по някаква причина , му кълве много по-малко :roll:

Както и да е - идва паузата , ставаме с Рафаел да пийнем по бира и да видим кво става из другите сектори , и за половин час Фреди има 5 риби , а Доминик - една...
Оттам почвам да вкарвам торен червей , Доминик решава да се върне на късата дистанция , докато при мен нещата бавно започват да се подобряват - рибата наедрява , фитките намаляват , почвам да правя стабилен риболов. Викам Доминик , и до края ловим и двамата на 30 метра , като сега , вече успокоен от точността на Доминик , решаваме да храним и двамата , и в последния час нещата действителлно се подобряват - всъщност , аз хващам повече риба от Фреди или Рафаел. Е , Доминик хваща пет пъти по-малко от мен , ама по тоя въпрос нямаше кво да се направи , и няма да тръгна да се ядосвам за глупости...

Идва кантара , и Доминик вади първи живарника си - а бе , аз знаех че е хванал малко. Ама..ТОЛКОВА малко?!? :shock: :( Не знам дали имаше кило и половина , и с добавянето на моя улов стигнахме 10.900. Фреди и Рафаел имат 21 кила , и са 4-ти в сектора. Щото има и 25 , и 26... :roll:
Е - има и един отбор с 11кила , един - с 12 , един - с 13....Явно като отбор толкова си можем. Последни в сектора , с отличен тираж. И утре като изтеглим някъде в кен.фа ( има резултати от 4 кила и половина , и сектор спечелен с 15 кила) - кво ще правим?

Ще видим утре...
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

...."настане вечер , месец изгрее..." - и най-коравите мъже от тая страна на рeка Вилен 8) - в случая , ние с Доминик , + Нико и Фабрис , се каним да нощуваме на брега на реката. Кaто се има предвид че сутринта беше 2°С , сереиозно се подгряваме с течно гориво преди лягане :twisted: , докато обсъждаме стратегии , поводи , храни и други такива детайли. Нико и Фабрис са спечелили сектора си с 15 кила , като са ловили също като нас на две петна. Ние решаваме да играем на едно , само да видим къде ще се паднем...

Неделя. Бъркам в торбата и вадя... 29 ! :D Тапата вдясно , едно от най-добрите места (теоретично...) Баси , с нашия късмет , един отбор от хора с поне по една дясна ръка , щяха да влязат в тройката бе! :mrgreen:
И така: почваме да храним - аз правя цялото хранене с подхранка и жива стръв , докато Доминик вкарва чиста глина за мътилка , и за сверяване на точността. И оттам почваме да ловим , като вече храним и двамата. Всичко е същото като вчера - храната , живата стръв , дистанцията. Има само една промяна..
Доминик. :o :lol:

Сега внезапно някой е подменил вчерашния ми съотборник с друг човек! Тоя пич ( новия) мята в чаша от уиски на 30 метра , вече не губи по пет минути да си напълни кошницата , не си закача куката по гащите , и прави пет пъти по-малко фитки! Доминик , братО - тоя дето беше дошъл на сериозен турнир без вердевас , без да си навърже поводи от 0.12 , и без да си смени шок-лидерите - тоя същия , сега се е превърнал в състезател , и си вади риба та пушек се дига! "А бе" - не се сдържам аз по едно време - "ти вчера къде беше?" :lol:

Точността ни е безупречна , по едно време взехме да си подмятаме "Опитай два сантиметра вляво" , или "извинявай , трябваше да метна 14 милиметра вдясно" :mrgreen: , както и "хора с нашата прецизнот би трябвало да работят в НАСА" 8) .
И риболовът вървеше...до края на първия час.

Оттам нещата рязко се сговниха. Първо , всякакаво кълване се отряза като с нож , и не видяхме пипване поне 10 минути , докато в това време комшиите извадиха една платика от кило , което ние оценихме като крайно неспортсменска проява. Връщането на рибата на петното беше "купено" с цената на яко хранене с фуил , и когато рибата се върна , тя беше двойно по-ситна , и ужасно проклета - сега като се почнаха едни фитки , едно чудо...след ДЕСЕТ фитки :evil: , и три сменени куки , изкопах от класьора една нова кука , купена от любопитство , и - без да се счита за реклама , с тва чудо на японския научно-технически гений , направих серия от ШЕСТ риби без фитка!

Изображение

Оттук до края на състезанието беше борба и надлъгване с рибите , и най-измъчения възможен риболов - разбихме се да сменяме всякаква стръв , размери куки , да вкарваме торни , фуил , пинки , да сменяме храна с глина , да въртим монтажи....най-много кълвеше на вердевас , но и най-много фитки се правеха с него , като аз повече лових на вердевас , а Доминик повече експериментираше с друга стръв ( извода след края на турнира беше , че уловът ни щеше да бъде по-голям , ако бяхме ловили през цялото време само на вердевас).

Рибите на брояча се приближаваха до вчерашната цифра (37) , но като че ли нямаше да ги стигна...свирят 5 минути , правя фитка , презамятам , остават 3 минути , 2...ЕДНА , и ми кълве - засичам , и рибата е от по-едрите бабки. 300-400 грама. :roll:
Дa става квото ще! - навивам на пълна скорост , както се вади празна кошница , рибата минава на водни ски над шибаните треволяци , които ни скъсаха нервите цял ден , вдигам я на гърди - да бе , с 0.12! :lol: , хващам повода в ръка , той се къса и рибата пада в живарника в момента в който свирят края.
Бием съседите със 120 грама. :wink:

И така , кантара показа че сме били и следващия отбор вляво. Ние сме с 10.580 , като тоя път улова на Доминик трябва да гонеше 3-те кила , при много по-дребна риба от вчерашната.
С тва се класирахме 23-ти от 29 отбора - представяне , което отговаря до милиметър на нивото ни като отбор а турнир от тоя калибър....
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
joco
Мнения: 685
Регистриран на: Сря Юни 08, 2005 19:10
Местоположение: София
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от joco »

От години ползвам черните на "Гамакацу",всякакъв размер и са безупречни. :oops:
1.Безплатният секс развращава,платения-озлобява!
2.Идеалната жена е като хлебарката-виждаш я или само нощем или само в кухнята!
esoxx
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 21:09
Местоположение: plovdiv
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 114 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от esoxx »

Удоволствие е да се четат репортажите ти, майна. Ако имаш възможност пробвай серия 1100 на Гамакацу. Мисля, че ще ти хареса. :D
xxx
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Добрутро! След двойното капучино от вчера - трима души , три храни , три дистанции два различни водоема , нито едно кълване :roll: ...мисля че ще минем без репортаж :lol: , и ще се върнем директно на събитията от миналата неделя , 14 април.

Състезание по двойки от тип "оупън" , като в различните сектори печелившите стратегии са различни - има два сектора , където фидера е с огромно предимство - плитка вода , недостатъчно количество дребна риба , риболовът на дистанция обикновено печели , не са редки и бонусите. Един сектор , в който нещата са на кантар , и не може да се предвиди печелившият вариант. И два сектора , където дребосъка е безброен и се лови на късо , и щеките играят с огромно предимство - ние се падаме точно там. :?

Изображение

Отляво имаме за съседи Дилан и Антоан - безспорните фаворити в нашия регион , щом стане дума за скоростен риболов на ситнеж , като Антоан е тренирал в събота и провежда психоатака : обяснява ни с подробности всички детайли от тренровката , и даже ни показва снимки - над 200 ъммм..."риби" , с размер от 40 до 60 грама , с общо тегло към 11 кила...с такива съседи от едната страна , и три двойки от дърти щекари от другата , тактиката се налага от само себе си : няма да пия Кока-Кола , няма да слушам сръбско , и няма да ловя дребосък! 8)

Проблема е че зад нас има гаден храст , придружен от още по-гадно дърво , така че само един от нас може да лови навътре , и то с доста предпазливост. Следователно , Доминик ще лови на 30 метра.

Изображение


Другата новина , която ни съобщи Антоан , тва е че навътре е имал само сомчета , а скимърчетата са били на 30 метра... :roll:


Изображение


Храната - платика на Рив , смесена с ТТX , е овлажнена от снощи , и се надявам да отсее поне най-ситния ситнеж. Докато ние приготвяме всичко , вятърът се усилва сериозно , стартираме , и се оказва че сомчетата са на 30 метра - Доминик просто няма никаква друга риба на петното си , и нищо от това , което опитва , а опитва всичко , не променя нещата. Аз имам само скимър - при това не е планктонната форма на живот , предпочитана от Антоан , а скимъри от стотина грама средно , и влизам в ритъм. Естествено , при положение че моя ритъм е една риба на всеки три , които вади ВСЕКИ ЕДИН от двойката щекари отляво , резултатът не е етрудно да се предвиди - освен ако не напипам дъртите тави. За целта режа торен, опитвам с големи парчета от него на куката , с гроздове от 8 вердеваса , опитвам с чиста глина , с мътилки , с фиш мийл...НЯМА. Няма едра риба бе! САмо губя ритъм с дребната...връщам се на работещата стратегия , ловя още един час , като ритъма ми си е просто отличен , само ваденето на рибата от 50 метра забавя процеса иначе мяташ , полагаш фидера на стойката , и кълве (определено обръщането на фидера "надолу" - по посока на вятъра , е много по удачно ).

Час и половина преди края , Дилън ни казва че неговите съседи , които са тапа , имат две яки платики , и след десетина минути и той вади една. Ей! Така не сме се разбирали! :evil: :lol: Вие сте майсторите на дребосъка , ловете си го , и оставете едрата риба на мен! Да , ама не - при мен няма и помен от едрата платика , докато Дилан хваща втора , и след нея - трета , малко по-ситна. Един час преди края , пред Доминик най-после се завърта скимър (при това - по-едър от моя) , но пет часа ловене на ужасно ситни сомчета не се наваксва с един час читава риба , и приключваме с резултат от 6.780 , докато Дилан и Антоан имат над 10 кила (10.300 , мисля) Три едри платики... :roll:
Големият майтап , тва е че без платиките , аз имам повече дребна риба от всеки един от тях поотделно , и като им казах че имам 43 риби се спогледаха много красноречиво...лицето на Антоан , който няма 3 кила риба, си беше цяла поема 8)

Естествено , щеките разцепват сектора с резултати от 17 , 15 и 13 кила , всички други сектори се печелят на фидер...

"Има пътища , по които не бива да се напредва , армии ,с които не трябва да се влиза в бой , градове , които не бива да се обсаждат , позиции , които не трябва да се атакуват , заповеди , които не бива да се изпълняват"
Sun Tzu, "The art of War"
:wink:

Мда. Цялата работа е че в събота , баш на тоя терен се провежда квалификационен кръг за финала Матрикс. Само фидер. 8)
И някои изводи вече са направени...е , при положение че фуила е разрешен , Антоан и другите любители на планктонните и безгръбначни форми на живот ще играят с предимство... и все пак ,може да се получи интересна борба.

P.S: Прибирам се , и поръчвам стръвта на Рафаел - торни , фуил , вердевас , пинки , бял червей. И получавам следния СМС :

"Фуил ще ти продам само ако обещаеш да го ползваш другаде.В събота е забранен!"

:twisted: :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Финала Матрикс тая година ще се проведе в Нормандия , през октомври.
Да видиш ти - миналата година се класирах и отказах участие (крайно неблагоприятна смяна на състезателния терен от страна на организаторите). Тая година ми се ходи та две не виждам - обаче се налага да се класирам , и работата няма да е лесна - 23-ма главорези и хиени бяха дошли с точно същите намерения , и за финала се класират само трима.


Изображение

За капак , се падам в непознат сектор , където не съм ловил никога. Времето е хладно , та чак студено , облачно , и не вали само щото духа зверски вятър.

Изображение


Вятърът ни е в гърба , и тва ме кара да си задам въпроса къде да търся рибата , обаче отговора се налага автоматично , когато откривам че съм се паднал до Тери Теодан. :o
Тери , приятели , съседи и роднини - елитен състезател , виден деец на френската федерация , от щаба на националния отбор , и просто ненадминат майстор на ловенето на дреба риба на късо. Кво се прави в такива случаи?

"В битката трябва да се избягва силната страна на противника , и да се атакува слабата"
SunTzu , The art of War
:wink:


Следователно , след констатацията , че всичко живо се кани да лови на 25-30 метра , аз оставям лайтовете в калъфа , и подготвям артилерия за избраната дистанция от 45 метра. Теорията на английските специалисти гласи , че платиката следва вятъра , и при вятър от към брега , се изнася нъвътре. Дали 45 метра щяха да ми стигнат? :roll:

Изображение
8) :twisted:

Стартираме. Тери , който е върл привърженик на вкарването на максимално количество храна , и на целия разрешен лимит жива стръв , буха някакви зверски саксии :shock: :lol: , аз съм значително по-дискретен и икономичен , и сега остава да видим кой е прав...

Минават двайсет минути. Тактиката на Тери е да лови с презамятания през 4-5 минути , с идеята че масивното захранване в началото е достатъчно. Аз презамятам през минута и половина-две , като с напредването на турнира започвам да разреждам. И да се притеснявам... :?
Половин час след старта няма хваната риба в цялата лява част на сектора (по- куцата ) , от номер 2 до номер 7 (аз съм на ном. 4) В дясната , Себ има две-три ситни сомчета , и един дъртак , който няма хабер от фидер , но има 40 години стаж като състезател по плувка , кепчосва втори скимър.

Минали са 35-40 минути , когато аз разбирам че нещо съм сбъркал , ама страшно. Много храна? Неправилната такава? Дистанцията? Тери е капо. :o
Значи , ако дистанцията ми е грешна , минаване по-наблизо не е решение. Ставам , отклипсвам един фидер , и минавам на 68 метра. Тука е моментът да отбележа че мятането със силния вятър в гръб е някакъв таш.к и подигравка с термина "мятане" :mrgreen: - можеше да се лови на сто метра с кошница от 20 грама , за.би! Аз ловя с 35-40-50 , и с вcичките е детска игра. На третата кошница - презамятам през две минути , тръгвам да презамятам , и усещам че имам риба , без да съм видял кълване. Скимър от 300 грама.
Презамятам , регистрирам - почти веднага! , практически незабележимо кълване , и сега вадя платика от близо кило! :D - ма мое ли да си такова говедо бе пич...как не ти стигна акъла да захраниш второ петно от самото начало?!? :evil:
Жоел , оня старчок вече кепчосва втора едра платика , Рафаел , който се е паднал на най-жестоката тапа , номер 13 , бил подкарал дребна риба във весел ритъм, и сега аз трябва да си реша задачите БЪРЗО , и най-вече , ПРАВИЛНО !
И така: вятърът е в гръб , но течението е странично. Върхът се свива на обръч , като от всичко , което съм монтирал , най-твърдия ми връх е две унции (заплес!). И почват едва видими , късички подръпвания , като вадя вердеваса сдъвкан , без да хващам нищо. Не кълве на нищо друго.

Удължавам поводи. Сменям куки. Опитвам с кви ли не монтажи. Даже метнах с монофил! :lol:
Не става и не става , и каквато и да беше правилната схема , не я намерих , и докато я търсех , рибата просто се изнесе...Приключвам състезанието с 3.020 , и се класирам 5-и или 6-ти в сектора. Съседът отляво е с 400 грама. Тери е с 920 (!!!) , като след два часа капо , мина на 52 метра , и хвана всичката си риба там.. Лоран , друг сериозен състезател , е с кило и триста. Оттам надясно нещата се подобряват значително - има резултати от 5 , 6 кила , Жоел е с девет кила(?!) , и Рафаел печели сектора и целия турнир с 10 кила и нещо.
Клаисрам се 11-ти , а Доминик - (6-ти в неговия сектор ), 12-ти. Имаше десет плика, ама майната им на пликовете - билет за Нормандия искам , не плик!

Следва нощуване на брега - Доминик , Фабрис и моя милост , трезво обсъждане на ситуацията - поне в началото беше трезво :wink: :lol: , стратегии за състезанието в неделя , кво трябва да се прави във всеки един сектор , такива работи. Фабрис беше рънър , така че ни информира кой , къде , и как е ловил , дистанции , и т. н. Заключението е , че в моя сектор трябва да се лoви навътре в лявата част - от 1 до 6 , да речем , и по-накъсо в дясната (където всички искат да се паднат). В отсрещния сектор , с вятър в лицето , всичкия риболов е на 25 - 30 метра , Фреди е спечелил със 6 кила и половина.
Фабрис вади някакъв убийствен канадски ликьор за лека нощ , и всички се засилавме към спалните чували - И утре е ден , мачът не е свършил!
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

И така. До къде бяхме стигнали? - студена , влажна утрин , сърбаме кафе и чакаме тиража. Рафаел вече е класиран , Фреди също ( и днес не играе) , обаче към вчерашната агитка сега се присъединяват Микаел , Матю и Дилан. Къде ще ни прати тиража? И дали Съдбата няма да се смиили малко над мен - малко ли се изгаври вчера? , и да ми направи някое малко подаръче за юбилея?
Къф юбилей ли? - е как бе :wink: :

350

8)

Идва моя ред , бъркам с лявата ръка (!) , и....

Изображение

...упс! :shock: :mrgreen:

Мммм...печелившото от вчера , и захранено на 33 метра ? Представяте ли си сега като взема да се капотирам или да се класирам предпоследен , къф резил ще е ? :lol: :lol:

Изображение

Тоя път се монтират само къси пръчки:

Изображение

И три от четирите са с монофил...обаче до старта оставаше време , и нещо ме зачовърка , така че взех че монтирах и един Вайпър , и като свириха тежката , освен на 33 , метнах и две-три кошници на 56...знае ли човек? :)

Рибата се завърта почти веднага , дребна ,но в тая криза и на дребна сме доволни. След 5-6 дребни , зашивам платика от 800-900 грама. :D
В края на първия час съм с 8 риби - целия ми вчерашен улов , след което петното умира. Десет минути нямам кълване - вадя непипнат вердевас , и решавам да опитам навътре. Кълве ми веднага: фитка. Презамятам , кълве веднага - фитка! Сменям монтажа , презамятам , и вадя скимърче от 80 грама...

"Ако имаш полза от това - мини в настъпление. Ако не , стой там , където си"
SunTzu , The art of War


В духа на тоя мъдър съвет , се връщам на късото петно , където рибата също се е върнала - сега започвам да ловя в сравнително стабилен ритъм , макар и със значително количество фитки , и освен това паркирам втора платика . В края на втория час имам 17 риби - в тоя момент минава рънъра , и ми съобщава че в сектора е пълна скръб , с някоя дребна риба тук - там , като Матю е хванал една от едрите , и влиза в ритъм с дребосъка.
Матю - регионалният шампион , е много опасен , когато стане дума за ловене на дребни риби на късо , и се е паднал на вчерашното място на Тери тоест , има два литра жива стръв метнати пред него. По тоя въпрос не мога да направя нищо - напълно би ми стигнало да си реша въпроса с фитките. Щото фитките се увеличават постепенно и прогресивно , и в един момент вече май правя повече фитки , отколкото хванати риби. :roll:
Тръгвам да опитвам с дължини на поводи - дългия не работи , много късия (пелет фидер , 10 см) отсява рибата със страшна сила: отсява платиките , и хваща само сомчета! :lol: Опитвам с патерностер , всичките тези манипулации се съпровождат с въртене на всички възможни номера и модели куки...хващам риба , не е без хич , обаче фитките просто ми късат нервите. Другото нещо , което ми къса нервите е шибания монофил , с който кълванетата жестоко се размазват и стават едва ли не невидими. Решавам да си удължа повода на единcтвената пръчка с плетеняк , с който кълванетата са значително по-видими , но и фитките са значително повече. В тоя момент минава Фабрис , да ме "зарадва" с новината че сега Матю е напипал рибата и лови в ритъм както и че има вече няколко извадени едри платики в сектора - Макс , Дилан и Тери са се паднали в рибната част на сектора , и са наточили гoлеми зъби...
До края остава малко повече от час и половина , аз съм с 24 риби , имам 2 или 3 едри риби , три скимъра от 300-350 грама , и останалото е ситнеж. И тръгвам да удължавам повода , обаче докато трае операцията , мятам един фидер , като внасям една промяна в монтажа : сменям кошницата от 20 грама с такава от 45. :wink:

Вадя ролката влакно за удължаване , клъцвам 50 сантиметра , тръгвам да вързвам клуп , и забелязвам как върхът трепва , и след това решително се сгъва - още една от едрите!

Кепчосвам , презамятам , вързвам удължителя на другия фидер , вадя повод от класьора , и в тоя момент пак кълве - ясно , отчетливо кълване , почти като с плетеняк. Дребен скъмър влиза в кепа , презамятам , закачам си повода на фидера с плетеняка , и пак ми кълве - и пак имам хваната риба... а бе , кво стана с фитките? :roll: Фитките , както се оказа , бяха останали в далечното минало , като велосипедите с две различни по размер колела , джобните часовници и носенето на цилиндър. :lol:
С тежката кошница (която все пак смених с 35 грама за проба , и се оказа достатъчно) , почвам да ловя риба след риба , и при следващото минаване на Фабрис , вече имах 34 риби , и новината че на петното на Матю са влезли сомчета , и че му се налага да лови навътре (а той мрази!) , никак не ме натъжи. 8)

Ha всеки 5-6 дребосъка се завърта едра риба , и към края трябва да имам поне 6 , плюс няколкото средни , плюс дребсъците - общо 44 риби. Оценявам улова си на 8-10 кила , и Фабрис ми казва че такъв улов в сектора няма. Идва кантара , теглим на два пъти. Първо теглене:

Изображение

Второто даде две кила и нещо , и общ резултат от 10.380.

Матю е втори в сектора със седем кила и нещо , аз печеля сектора , и чакам да видя кво са хванали в сектора отсреща - първия е с малко над 4 килограма. :D

Плик , билет за Нормандия , бира. 8)
Компанията за Нормадия си я бива - Рафаел , Фреди , Нико , Фабрис , Тери (който е пети днес в крайното класиране) - очертава се люта битка. 8)
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Георги_Н
Мнения: 62
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 9:35
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от Георги_Н »

outsider в една друга тема написа: В събота (18-ти) дългът ме зовеше на последна тренировка преди състезанието тази неделя (26-ти май).
И кво викаш стана, на тва състезание? :D
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Георги_Н написа:
outsider в една друга тема написа: В събота (18-ти) дългът ме зовеше на последна тренировка преди състезанието тази неделя (26-ти май).
И кво викаш стана, на тва състезание? :D
:wink: - мда , май е време да се поразкаже тва-онова. Значи , сезонът аха-аха да започне - истинският сезон , имам предвид , съзтезанията дотук бяха загрявката. 8)
Обаче до страшната битка , планирана за 8-9-10 юни , се налагаше да се изтърпи някое и друго състезанийце , и да се изяде мало бой. Или МНОГО бой , всъщност.. :roll: :lol:

Неделя , 19 май. Някъде в департамент 85 (Вандé)

Изображение

Във Вандето има редица водоеми , където през лятото се правят сериозни количества риба , и където на състезания от тип "Ореn" , фидерът трудно конкурира щеката. Тая мотика я настъпих миналата година , на същия водоем , и по същото време на годината , като се класирах 7-ми или 8-ми в сектора с пет кила сомчета (115 броя!) , докато на щеките имаше резултати от 7-10 кила , и с доста повече скимър...

Изображение

Така че тая година съм решил да си припомня от коя страна се държеше тоя уред :lol: , и фидерите (5 броя) , си седят в колата...засега:

Изображение


Старт , сичко живо мята топки - практичсеки не се вижда фидер из целия сектор , няколко човека хранят и на двайсетина метра за ловене с мач.

Изображение

В първите десетина минути хващам сомче , съседът отляво (тапа) вади сомче , отдясно се вади сомче. Сега тука се очаква следния ход на нещата: сомчетата ни налазват - "хиляди , маса , народ" , и следва бесен скоростен риболов на тая гнус , освен ако евентуално не се намери начин да се селекционира също така многобройния и доста по-читав скимър. За тая цел аз храня с бял червей с прашката , по малко , но редовно - идеята е да се вдигне скимъра над сомчетата , и да се лови на пропадане.
И както беше казал някой ," при първия залп , даден в една битка , първата жертва тва е грижливо подготвеният план..." :wink:

Кълването се разрежда. С всяка измината минута има по-малко риба ...в края на първия час имам ШЕСТ сомчета(!!!) , и почвам да се чудя дали не бях избрал единствения ден , в който трябваше да се лови на фидер , за да се правя на идиот със щеката? :mrgreen:
В тоя момент , тапата почва да храни на четири метра от брега , а Hико , който е през едно място вдясно , вади фидера...
Аз продължавам да въртя линии , да къпирам топки с Литу , да стрелям бял червей , и..да държа Нико по око , щото след три кошници на 25 метра , той почва да вади сомчета оттам , и след третото сомче вади скимър от половин кило! :roll:

То бива да си тъп , Иване , то може да си загубен , ама чак толкова :evil: :oops: ... скачам , вадя фидера , вкарвам три кошници , и на четъртата вадя първото сомче , което е нагълтало толкова дълбоко , че първо го поглеждам от...другия край , да видя дали куката не се показва оттам. :lol:
Дълъг повод , щото...скъсявам , вадя следващото , което пак е нагълтало , скъсявам още , вадя трето , вадя втори фидер , минавам на пелет фидер с къс повод , вадя две сомчета и един скимър , и ..рибата изчезва. Тотално. Почвам да въртя разни монтажи , имам някоя фитка , хващам някоя риба , поглеждам към Нико , и констатирам че се е върнал към щеката. Старчокът на тапата сега влиза в ритъм , като вади както сомчета , така и скимър. СЕГА кво правим? - ясно ми е че нaй-тъпата стратегия на турнир от тип "опън" , тва е да редуваш различни техники , и да не разбереш до края кво да правиш. Нико се връща към фидера , и хваща нещо между едър скимър и дребна платика...на мен вече тотално не ми кълве.
Остава час и половина , когато си поглеждам брояча , установявам че имам някакви 12 или 13 риби , че съм се о.рал тотално , и се връщам на щеката. :lol:

Тук е моментът да уточня , че докато се развиваха тези събития , тихият ден , с който осъмнахме , се беше превърнал в умерено ветровит ден , като вятърът духаше отдясно наляво - към стената , разположена на 100 метра вляво. Съответно , установявам че сега се е породило обратно течение в дънния слой , което позволява прилични изтичане , и че рибата се е изместила на метър и половина встрани от петното. И сега почвам да вадя риба - сомчета и скимъри , ама просто красота - бях забравил колко е техничен риболовът на щека в такива условия , деа!
Уловът ми нараства , комшията oт дясно , който не беше намерил рибата през целия ден , мига на парцали , даже тапата почва да ме поглежда под око , Нико лови успешно на фидера , и аз приключвам състезанието с улов от 2.200 ( половината е xваната в последния час) , и се класирам 6-ти в сектора и 24-ти от 40 човека...заааплеeeссс!
Тапата , който бях сигурен че ще извади пет кила , има 2.750 , тоя отдясно тегли 600 или 800 грама (...) , и Нико печели с 3.5 кила , и с убеждението , че аз съм сбъркал като съм се върнал на щеката. Аз приключвам с убеждението , че 'ко си бях седял на задника , щяx да спечеля сектора , ама си мълча - победителите не ги съдят...

ПъСъ: Доминик , който си продаде щеката миналата година , беше избрал стратегията да лови само на фидер , само на една дистанция - 17 метра , и с резултат 3.6 кг. е трети в неговия сектор...no comment.

(ще продължа по-късно)
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”