" Записки по френските състезания "

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Аватар
Георги_Н
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнениеот Георги_Н » Пет Сеп 06, 2019 0:48

outsider написа:Идеята е да се влезе в първата половина - сега имаме 103-ма разбойници , и ако много , ама много ми провърви с тиража , да се опитам да се вмъкна в първата 1/3...[/i]

outsider написа:... аз съм следващия , 20-ти (даже прибрах скромен плик 8) ) , останалите ca след мен , включително и много сериозни играчи от нивото на Гуенаел и големия Бенджо.

Е не ти провървя с тиража и пак се вмъкна в първата 1/5. Айде, в Нормандия по-нагоре!

Аватар
outsider
Риболов: състезателен фидер
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 1867 пъти

Мнениеот outsider » Пон Сеп 09, 2019 21:44

Наздраве!

Накратко , щото състезанийцето беше ей така, приятелски тип.
Канал , не съм ловил там от година и половина, в петък следобяд си спретвам бърза разузнавателна тренировчица - откривам че дъното е застлано със ситни сомчета , 5-6 сантиметра и предполагаемо тегло около 2-3 грама. :shock:
Опитът да се отсее тая гад с много обемна стърв , показа че има адски рядка риба (хванах ЕДНА) , от порядъка на 700 грама , на която не можеше да се разчита. Затова пък на пропадане с дълъг повод се обозначи скимър от калибър 40-80 грама , и за събота реших да заложа всичко на него...

Събота. 21 човека се строяват на паркинга , разделяме се на два сектора , сега трябва да се направи подходящата храна. Искам от нея:
а) да прави стълб от потъващи частици , които , след като паднат на дъното , да не мърдат на никъде
б) да мъти много , без мътилката да се отнася от течението (ветрово , дънно няма)

..обаче: искам още храната да може да се преувлажни , за да се търси едра риба по дъното , че знае ли човек...

За целта , смесвам черен Гардон 3000 с малко Етанг , добавям препечени трохи , ръсвам малко жълта платика , и след увлажняване , разделям смеската на две. Едната я смесвам с 50:50 глина ( Terre de Somme+Litou) , в другата ръгам подсладен ТТX , без глина.

- оставаше да се пресеят червеите , да се изкопаят от хладилната чанта пинките и катстерите , да се скълца царевица и варено жито , да....а бе , не остана време за снимики. :oops:

Стартираме. От всички страни почват да цопат тежките кошници , аз храня точно както смятам да ловя - малка , отворена кошница -метална , от едра мрежа , която да с изпразва в момента , в който удря водата , товаря по малко кастер , пинки и зърно , стигам до дъното (2 метра) , броя до двайсе и презамятам. И така , десет минути. Свири се старт , слагам повод , мятам , броя до двайсе - не си играя да гледам върха , с повод метър и седемдесе не се вижда грам кълване дърпам , и ситния скимър виси на куката. :) И пак , и пак , и пак... 8)
След половин час Себ , който седи зад дърво от ляво , и не се виждаме , ме пита дали съм видял кълване , щото той още не...поглеждам брояча : 8 риби.

Тва продължава един час , сега е време да се види дали на дъното вече не се е завъртякла някаква риба. Завъртяла се е ! Бодли , мустаци , пет сантиметра , два грама... :mrgreen:
Опитвам с много голяма стръв , докато си изям сандвича , никакъв резултат , и се връщам към броенето, още час и половина. Ситни , ама новините са че никой нищо не хваща (съседът отляво има едно шаранче около кило , обаче... :roll: ) , и аз продължавам. Когато остава час и половина , рибата вече не ще да кълве на бройка "20" или "25" , и сега броя до трийсе и пет - тоест , тя се спуска надолу. И сега хващам скимърче от поне 70-80 грама (досега беше някакъв ужасен ситнеж) - опитвам с по-къс повод и бял червей - дотук беше само вердевас , и хващам една едра баба и два скимъра от тези по-тежките , обаче за тая работа ми отиват двайсе минути , и усещам че с дребосъка май правех повече риба. Връщам се на броенето с дългия повод , докато свърших вердеваса половин час преди края , и оттам на пинки криво-ляв хванах няколко рибета , но без вердевас си беше скръб.

Като цяло , тва ми е май първо състезание реално проведено с риболов на броене. Имам 58 риби на брояча , не съм видямл повече от 10 кълванета. Сега да видим...тегля 2.640

Изображение

...обаче се оказва че имало хора с по 3...5...че и 7.5 кила! :o
(потъвам , потъвам...)

..обаче се оказва , че тези хора били в другия сектор , където в края имало по-едра риба . (Седемте кила и половина са направени с 24 риби) И се оказва че аз всъщност съм си спечелил сектора , и съм втори в крайното класиране. И че нелепия 'улов" по-горе все пак ми носи плик...кога е най-зле , така да е :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: IIIII
2019: IIIII IIIII

Аватар
VDP
дал Браво: 323 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнениеот VDP » Чет Сеп 26, 2019 9:03

Monsieur, quelque chose de nouveau sur le front occidental? :roll:
Спининг клуб "Софийско кап0чино"

Аватар
outsider

Мнениеот outsider » Чет Сеп 26, 2019 18:20

Затишие пред буря! 8)
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....

Аватар
bendy
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнениеот bendy » Пет Сеп 27, 2019 19:00

Сериозна буря очакваме!
Стари видри
Лукавия

Аватар
outsider

Мнениеот outsider » Пет Сеп 27, 2019 19:39

bendy написа:Сериозна буря очакваме!

:twisted: - "с дъжд и урагани, бурна страшно, огненометежна.." , би казал поетът. 8)
По разни нелегални квартири се точат ножове , леят куршуми , дестилират се ароматизатори с гарантиран резултат 8) , и се вързват хиляди поводи - майтап ли е - имаме Финала Матрикс и Регионалното първенство (два поредни уикенда) , и после за отпускане , едно състезанийце в любимия формат "платики на дистанция" - ей така , да изразходваме останалата от големите турнири жива стръв.. :D

Аватар
hypperion
Риболов: 95% на щека
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнениеот hypperion » Пон Сеп 30, 2019 20:14

outsider написа: имаме Финала Матрикс и Регионалното първенство (два поредни уикенда) ...

Ох лелеее, ще пада четене и съм заредил цял стек бира ,чакаме :).. :fish15:
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница

lk
дал Браво: 1 път

Мнениеот lk » Сря Окт 09, 2019 22:11

?

Аватар
bendy
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 3 пъти