Европейско в Нови Сад

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Аватар
diavolo666
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Май 15, 2012 9:59
Риболов: плувка
Местоположение: Стара Загора

Re: Европейско в Нови Сад

Мнение от diavolo666 »

Е браво на нашите,достойно все пак :) Наби ми се на очи индивидуалното класиране...33.Бирджан...38.Шон Ашби :D
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Европейско в Нови Сад

Мнение от hypperion »

Едно голямо браво за достойното представяне на нашите момчета!

Статистически погледнато втория ден е изиграл лоша шега на нашите, иначе можеше да сме и с по-малко наказателни точки. Въпреки това се трупа опит, предполагам се правят и анализи - другия път ще сме още по-напред в класацията.
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Европейско в Нови Сад

Мнение от waglerbg »

Много добре! Били е успял да чукне миналогодишният световен Шон Ашби и Анреа Фини, който изобщо не е случаен :)
Супер!
...read between the lines...
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Европейско в Нови Сад

Мнение от VARHARA »

Bravo mom4eta .Evala
Аватар
pobeditelqt
Мнения: 540
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 13:38
Местоположение: София-Видин
дал Браво: 1 път

Re: Европейско в Нови Сад

Мнение от pobeditelqt »

Здравейте и благодаря за подкрепата....
Не зная какво точно да ви кажа за провелото се Европейско първенство в Нови Сад, в което и аз участвах....
Първо бих искал да се извиня за не доброто си представяне, оправдание нямам, трябваше да питам Szilárd Szilvási - Европейския шампион, който лови до мен втория ден, как се ловяха тези риби на щеката..... :oops: :oops: :oops:
Нямах никаква идея какво да правя. Бях събрал рибите пред мен и хващах случайни риби, всичките по различен начин - така и не открих закономерност....
Първия ден се представих по-добре, но всичко бе защото в първите 15 човека от сектора нямаше силен риболов на щека....
Сърбите организираха брутално и изпипано до всеки един детайл Първенство - Истински празник на спортния риболов... Такава организация не бях виждал...
Бих искал специално да поздравя на всички приятели, които ми помогнаха да се докосна до всичко това - научих, видях и разбрах ужасно много...
Благодаря специално на Денислав Димитров, Койчо Арнаудов, Страхил Иванов - Спиди-нет, Иван Мочков, Ганчо Ганев - Видракс...
Както и на много други те се знаят кои са.....
Атмосферата в отбора бе добра, щаба даде всичко от себе си. Специално бих искал да благодаря на Ивайло Христов, който изнесе огромна част от черната работа на плещите си, освен всичко останало за което се знае...
Оставам с много смесени чувства и от представянето си и организацията и схемите на провеждане на тренировки и т.н... Важното е, че желание има и се работи, но трябва да се тръгне от тук, от вкъщи..... С това първенство и с тази работа- класирането ни е повече от отлично, въпреки амбициите и мераците ни....
Не зная какво повече да кажа, ако някой му е интересно и иска нещо да знае да пита.... :wink:
Поздрави!
Юри Анатолиев
Joro_72 написа:" Титаник все някога ще изплува"...
...Но котвата му никога!!!

Кълве и малко и големо...
Наслука
Аватар
Боян Шушлин
Мнения: 297
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 22:35
Местоположение: София
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Европейско в Нови Сад

Мнение от Боян Шушлин »

Браво Юрка, добър коментар с уговорката че твоето и на отбора представяне съвсем не е лошо.
Поздрави за всички пътували до Сърбия!!!
Gunner40
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Май 20, 2005 20:36
Местоположение: Blagoevgrad
дал Браво: 53 пъти

Re: Европейско в Нови Сад

Мнение от Gunner40 »

Поздравления и от мен за цялостното представяне на отбора. Юри, би ли могъл да опишеш как протече риболова и двата дни, какви риби са се ловили, с какви размери, и много ще ми бъде интересно ако си успял да видиш по какъв начин е ловил световния шампион до теб. Като линия, темпо на захранване, имало ли е някакви течения, че абсолютно нищо не знам за това европейско освен класирането. Благодаря предварително :)
Аватар
pobeditelqt
Мнения: 540
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 13:38
Местоположение: София-Видин
дал Браво: 1 път

Re: Европейско в Нови Сад

Мнение от pobeditelqt »

Мога да кажа само как протече при мен....
За да не разводнявам темата ще опиша само двата последни дни.....
Имах изградена стратегия за риболова на щека , но за 5 дни тренировка бях хванал само 8 каракуди, 4 сомчета и една бабушка на тази дистанция и за целта си бях решил да заложа основно на късото и къса щека /6-то коляно/....
Имаше три шкарпа и единия бе именно там на 6-цата, с дълбочина около 2 метра....
От 12-стия метър напред започваха камъни, които не бяха особено големи и можеше да се лови върху или между тях / в зависимост от мястото/....
Подложих си тежка преди тях, така че ако се търколят напред да стигнат до камъните а върху тях къпирах лепен хурономус и кастери -целта ми бе да насоча рибите към стръвта ми.....
Флуила събираше попчета и затова го къпирах при храната....
На късата щека си къпирах 6 топки стегната храна с кастери флуил и малко късцан, акто и 4 топки глина с кълцан торен и едър хурономус....
Единственото, което бях отработил добре на тренировките бе как да отсея дребните уклейки и да пробирам малки шаранчета / колкото 10 и повече уклейки/, хубави слънчаци и червеноперки / не бабушки/ с размера на шаранчетата....
Паднах се на Б3, от ляво ми бе състезател на Франция, а от ляво на него тапата - Италианец....
Масово стартирахме на късо, като следях изкъсо човека от дясно, който ловеше в най-добър ритъм дребните уклейки, но аз пробирах само десеторно по-големи риби, но в малко по бавен ритъм. Сметките ми ме държаха спокоен и си ги ловях добре, като на всяка 15 мин имах време да къпирам по една стегната топка храна на късата щека и едно топче лепен хурономус с няколко кастера на 13-я метър....
Зад мен имаше момчета от България и им бях казал да ми кажат ако видят, че започнат да ловят на щеки каракуди...
Това се случи само при Италианеца, а през няколко човека от дясно се извади един шаран над кило и половина един около 800 от същия човек и няколко каракуди....
В един момент риболова на късо ми спря и реших да проверя какво съм си строил на щеката...
С подаването хванах една много красива платика /около 300, може и отгоре грама/, но след нея имах само попчета, което бе знак, че няма други риби....
Проверих отново късото, но рибите бяха много редки / около 4 мин нямах пипане/...
Влезнах на късата щека и там нищо само една малка платичка около 25 грама....
Огледах се никой, нищо около мен - само десния продължаваше да бродира...
Знаех, че ако се отвися на щеката ще ме отнесат и реших, че мога да си съсипя кусата дистанция с не до там прецизно хранене, с надеждата са се опитам да хвана някое скобарче, което бях видял, че ина на последната тренировка....
Започнах само аз единствен да цопал малки стиски от ръка и да стрелям по 3-4 бели в ритъм... След около 3 мин хванах един, след нехо три подавания още три и от двете страни ме засипаха.... :twisted:
Стана ми ясно, че няма да има скобари и продължих на късото...
Направих още два опита с щеката, но нищо не хванах....
Оказа се, че тактиката ми се е получила добре, но само до 15-ти номер, след него почти всички ме бият.... :oops:
Втория ден имах късмета да се навря в шамарите и късото ми не сработи....
Бях, като на тенис на корт между Немеца и Унгареца.....
Бях събрал риби, но и така не ги напипах....
Хващах много редки риби, без какономерност, закосих ужасно много. Вадин 7-8 пъти люспа. Знае, че са там и ми реагират на храненето, но така и не успях да ги разбера...
След края на турнира не издържах и си поговорих с Унгареца, оказа се , че съм уцелил храненето, но рибите са били половин метър отгоре, което не бе ми се случвало до сега никъде при токова течение...
Той ловеше сомчета, шаранчета и каракуди, с тежка плувка на пълно задържане....
Мойте риби ги хванах на близалка Кралузо торпедо 2 гр. и няколко пъти влизах с лек такъм отгоре, но така и не срещнах риба.....
Опитах всичко, което се сетих, но нищо не сработи....
След купиране си проверявах късото, но имаше само малки уклейки, а нямах време да избивам с тях.....
И така, премина Европейското за мен.....
Направих си и аз обичайните изводи, относно смена на подготовка, първенство, организация и затвърдих и допълних плана си за подготовка за подобни форуми....
За мен бе огромен празник - 7 дни живях в мечтата си за което искам отново да благодаря на всички, който ме подкрепиха.....
Joro_72 написа:" Титаник все някога ще изплува"...
...Но котвата му никога!!!

Кълве и малко и големо...
Наслука
Gunner40
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Май 20, 2005 20:36
Местоположение: Blagoevgrad
дал Браво: 53 пъти

Re: Европейско в Нови Сад

Мнение от Gunner40 »

Благодаря много за страхотния репортаж. :) За миг си представих че съм на състезанието. Унгареца с тежката плувка дето задържал на едно място по дънното ли лежеше или е бил малко над дъното? Защото от казаното разбрах че рибите били половин метър над дъното и ми чудно как се ловят такива риби в силно течение.
Аватар
pobeditelqt
Мнения: 540
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 13:38
Местоположение: София-Видин
дал Браво: 1 път

Re: Европейско в Нови Сад

Мнение от pobeditelqt »

Да и аз това не можах да измисля....
Така ми каза, че ги е ловил, а след това си отговорих на въпроса, защо не хващам, а ги кося..... :oops:
Joro_72 написа:" Титаник все някога ще изплува"...
...Но котвата му никога!!!

Кълве и малко и големо...
Наслука
Gunner40
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Май 20, 2005 20:36
Местоположение: Blagoevgrad
дал Браво: 53 пъти

Re: Европейско в Нови Сад

Мнение от Gunner40 »

Случайно да си видял колко му беше дълъг повода на унгареца, и дропера на какво разстояние беше от куката? Чудя се дали е възможно да е ловил на пълно задържане ама да не е лежал на дъното а малко над него?
Аватар
pobeditelqt
Мнения: 540
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 13:38
Местоположение: София-Видин
дал Браво: 1 път

Re: Европейско в Нови Сад

Мнение от pobeditelqt »

като моя... :oops:
Повод около 20-24
дропера от основното около 30.... с един дропер може би деветка.....
Joro_72 написа:" Титаник все някога ще изплува"...
...Но котвата му никога!!!

Кълве и малко и големо...
Наслука
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: Европейско в Нови Сад

Мнение от outsider »

Gunner40 написа:Случайно да си видял колко му беше дълъг повода на унгареца, и дропера на какво разстояние беше от куката? Чудя се дали е възможно да е ловил на пълно задържане ама да не е лежал на дъното а малко над него?
Ако е ловял с пълно задържане , куката е лежала на дъното , няма друг начин.

Юри , благодаря за репортажа - такива работи да можеше да чете човек след всяко състезание, и от всички участници! :wink:
Представянето ви е добро , като гледам какви имена има назад в списъка , явно работата е била много сложна. Класирането на англичаните също подсказва труден за "разгадаване" водоем.Поздрави.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Европейско в Нови Сад

Мнение от hypperion »

Репортажа е супер! Изчетох го с огромно удоволствие 8)
outsider написа: Класирането на англичаните също подсказва труден за "разгадаване" водоем.Поздрави.
Ингилизите втория ден са усетили нещо - всички са се представили доста добре с изключение на единия от тях (взимам за база класирането им от 1я ден).
Gunner40
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Май 20, 2005 20:36
Местоположение: Blagoevgrad
дал Браво: 53 пъти

Re: Европейско в Нови Сад

Мнение от Gunner40 »

Outsider, да и аз знам че при задържане се лежи на дъното, но както знаем, в риболова винаги има изключения. Юри от това което е написал за повода и дропера, ако правилно съм разбрал, излиза че дропера е бил на около 50 см от куката. Точно толкова колкото са били рибите над дъното, възможно ли е течението да е повдигало и отпускало стръвта над дъното до нивото на дропера и по този начин да е провокирало кълването на рибата? С каква кука и стръв е ловил унгареца ако си забелязал?
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”