Марош къп 2013

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Марош къп 2013

Мнение от hypperion »

Догодина ще се представим по-добре, момчета! Ще ги набараме така или иначе.
Сега с тези репортажи всичко е на масата и винаги човек може да си опресни впечатленията, да се изчистят грешките, промяна и в тактиката ще има, така че...
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Re: Марош къп 2013

Мнение от butnik »

Поздравления на всички участници,поклон за споделеното и един специален поздрав за Старата морска лисица-Мишел-Браво Мишка :tup:
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Аватар
ШОПА
Мнения: 565
Регистриран на: Сря Фев 25, 2009 16:35
Местоположение: Г.Оряховица
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Марош къп 2013

Мнение от ШОПА »

butnik написа:Поздравления на всички участници,поклон за споделеното и един специален поздрав за Старата морска лисица-Мишел-Браво Мишка :tup:



Брех..... Каква морска лисица, жива цаца - и то от най дребната :lol: :lol: :lol:
Клуб по Спортен Риболов "ЯНТРА''
Аватар
Мишел-Маяк
Мнения: 356
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 19:40
Местоположение: бургас

Re: Марош къп 2013

Мнение от Мишел-Маяк »

ШОПА написа:
butnik написа:Поздравления на всички участници,поклон за споделеното и един специален поздрав за Старата морска лисица-Мишел-Браво Мишка :tup:



Брех..... Каква морска лисица, жива цаца - и то от най дребната :lol: :lol: :lol:

Каква цаца бе грозен Пор :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
МАЯК-ТУБЕРТИНИ
bobi78
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 18:46

Re: Марош къп 2013

Мнение от bobi78 »

Здравейте приятели, реших и аз да напиша два реда, защото наистина споделянето на състезания е много добър и поучителен метод не само за хората които са участвали а и за такива които не са, или тепърва ще участват на състезания.
И така организацията на тръгване и пристигане беше перфектно описана от колегите в по горните "репортажи", та и при мен нищо по различно, за това ще премина направо към риболова.
Още от тръгването ни от София аз си бях изградил някаква стратегия, за храна, активност на рибите, такъми, тактика и др. която на тренировките установих че горе долу работи, макар че риболова беше изключително труден. а именно: - бях се подготвил с добро количество храна Сенсас която се състоеше от Gardons 2kg,kanal gardons,karasin, и дребен шаран, принципно за риболов на каракуда аз съм привърженик на канала и гардонса, но поради наличието на бонус шарани я подсилвам с шаран и каракуда, такъмите които бях направил са 0.18/0.14 или 0.16 - поводи, куки камасан B611 - 12;14, плувки 1,1.25,2,2.5,3gr.поводи 25см, утежнение - дропер 10ка,и основно на 40 см като в разтоянието от дропера до основното утежнение слагам дропер 9ка и 8ца - прогресивно.
и така за тренировката си забърках от по-горе описаните храни по 1 пакет или 5кг общо, увлажних я и я разделих с братми, залепих бял с камъни, бях си взел малко дандробена за стръв / мисля че това е холандски земен червей, ако не се лъжа / и малко торен, при старта подадох храната на 11,50м / мисля че около 7 топки, а на 13тия 3 топки лепен и 3-4 стиски храна с много малко торен и дандробена накълцани в нея, и стартирах с 2гр. плувка и понеже времето беше страхотно и учудващо за там нямаше голямо течение, след около 30 мин минах на 1.25гр. която да усеща по добре кълванетата, като разбира се това е почти минумума за грамаж за там, и се почна едно ловене на сомчета ама каракуди и шарани няма, тук-таме някоя каракуда ама рядка, и понеже е тренировка реших да си поиграя малко с болонезата, или тоест малко по-навътре / 5гр сръбска плувка, подвижна оливета, вирбел, междинно вклакно 40 см с три дропера 10ка вирбел и повод / и започнах и там да ловя сомчета като през това време не дохранвах нарочно щеката, Мишел беше до мен и тои ловеше от време на време по някоя каракуда, мисля че и шаран хвана, та както и да е, лових, лових и реших пак да се върна на щеката, направих 7-8 стиски абе бяха си таман топки, и ги избухах от ръка е така за пробата, и нещеш ли риболова тръгна каракуди по 0.500гр. и отгоре, 2 шаранчета по 1,5 - 2кг. като разбира се им дохранавах с къпиране на стиски и бял лепен, и лових на 5 бели, и тромбата изсвири за краи на тренировката.
Изводи;
храната работи, просто след тежката трябва да си изчакаш рибите, лепения бял също, по-малки топки тип орех на къпиране на често, торния и дандробената поне при мен не работеха.
1-ден състезание - всичко като на тренировките храна/ 12 портокала / на 11,50м, дохранаване стиски храна и бял лепен с къпинг - риболов като песен старт с 2 изпуснати шарана на топ сет/ 1 откачен и 1 скъсан / но за сметка на това гъсти каракуди и 4 шарана - резултат 6 в сектора.
Вечерта сбор и разбор с бутилка Джак-Даниелс и тактики, и така до краините изводи, а те бяха за мен; - понеже Мишел беше станал 2ри с дохранване на стиски глина с торен и беше ловил и каракуди и шарани, та и аз взех решение да се подготвя с глина и торен и помолих Мишел да ми поръча 1 кг./ а там торния им е уникален / а именно старт с 20 топки храна на 11,50м и дохранване само с глина с торен, да ама не.
2-ден гореописаната тактика в деиствие, и резултат бомба от каракуди, почти без пауза 3гр плувка защото течението беше огромно, но за съжаление от България смених ластиците на мачовите сети от 1мм на 1,2мм и изобщо не мина през акъла че този ластик като се намокри вече трудно ще върви през втулките на върховте които бяха за максимум 1ца и разбира се резултата беше мачовите топ сети - вън от играта, да ама на шаранските при тези финни взимания каракудата се раздира и се откачва и така от 3 закачени 1 вънка, и сега можеби аз си внушавам за глината с торен но освен каракуди нямах дори и закачане на шаран, и накрая цял манш изпускане на риби, без шаран, килограми малко под 8 и класиране 12ти в сектора - катастрофа, ама нормално рутина подготовка и др. и след като пътувхме обрато към Бг. и си мисля защото изобщо ми трябваше работеща тактика аз да я тунинговам, като повечето от състезателите си ловяха с храна и бял, но както и да е, аз съм от хората която обичат да експираментират като хем си знам че 90% са ми рязали главата, ама както и да е.Та това от мен относно риболова. Сега искам да споделя видяното от мен за организацията и за хората там - а то може да се опише с една дума "Уникално"
1/ Страхотно съоражение е този канал чисто удобно, окосена тревичка, алеи, абе направо мечта и супер много риба за място с естествен прираст на рибите.
2/ Страхотна организация купи награди теглене награждаване жребий - всичко прекрасно, последните години ходих многократно в Румъния на състезания, и си мислех че там е меката на топ-турнрите, и докато не доидохме тази година пролета на Валтер Томаш пак тук - просто цивилизована европеиска работа, представям си по Англя, Франция,Италия за какво става въпрос, ама и до там ще стигнеме.
3/Наи хубаво впечатление ми направи добронамереноста и положителноста в хората там, говоря за унгарците та дори румънцие и другите разбира се - няма го това криене да си бъркаш храната зад коли, кошове за боклук, в стаите, на терасите, под колата, на покрива на хотела - няма братко, усмихнати комуникират си, дават си съвети, смеят се, прегръщат се, а не като състезателна подготовка у нас - като на воина, пушки, автомати, пистолети, боксове, ножове, гледане на кръв, с гарнитура от словесен репертоар предимно касаещ майките - няма такива неща там, и затова смея да твърдя че са с светлинни години пред нас, и затова като отидем някаде винаги сме в г....за, да сега някои ще кажат, че имат по-големи бази за тренировки, места за риболов, средства и др - да така е, ама имат и манталитет.
Абе както и да е, и така, това беше мойто виждане, сполуки и несполуки в Унгария, надявам се да не съм отегчил никои с този разказ, даже ще съм доволен ако съм помогнал, и също така се надявам тези подробни разкази да станат постоянство в обявяването на състезания и техния коментар.
Между другото имам и малко снимки, ама апарата сега е на ремонт, защото втория ден баш на вин-феста се сдуха, и в него е картата, та ще видя да пусна някоя - друга, като го направят.
Чао.
Аватар
outsider
Мнения: 2665
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4570 пъти

Re: Марош къп 2013

Мнение от outsider »

bobi78 написа: наистина споделянето на състезания е много добър и поучителен метод не само за хората които са участвали а и за такива които не са, или тепърва ще участват на състезания.
***********************************
надявам се да не съм отегчил никои с този разказ, даже ще съм доволен ако съм помогнал, и също така се надявам тези подробни разкази да станат постоянство в обявяването на състезания и техния коментар.
Благодарности за репортажа , брат - на теб и на всички участници по-горе. :tup:
Позволих си да отделя два реда от текста по - горе , които смятам за жизнено важни : само така ще съживим форума "Състезателен риболов" , и ще спомогнем за популяризирането на нашия спорт. Eй -сега като потекат едни репортажи след състезанието на канала в Пловдив... :wink: :lol:

..you may asy I,m a dreamer - but I'm not the only one..
:lol:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
ШОПА
Мнения: 565
Регистриран на: Сря Фев 25, 2009 16:35
Местоположение: Г.Оряховица
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Марош къп 2013

Мнение от ШОПА »

Мишел-Маяк написа:
ШОПА написа:
butnik написа:Поздравления на всички участници,поклон за споделеното и един специален поздрав за Старата морска лисица-Мишел-Браво Мишка :tup:



Брех..... Каква морска лисица, жива цаца - и то от най дребната :lol: :lol: :lol:

Каква цаца бе грозен Пор :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ОООООле оле, оле, оле само Маяк :lol: :lol: :lol:
Клуб по Спортен Риболов "ЯНТРА''
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: Марош къп 2013

Мнение от krasimir »

Поздравления на Българската група посетила мероприятието и тези подробни репортажи. Евала момчета. Пожелавам ви все по-големи успехи, а дай-боже и аз да мога да си позволя един ден да дойда. :tup:
bobi78 написа:...бях се подготвил с добро количество храна Сенсас която се състоеше от Gardons 2kg,kanal gardons,karasin, и дребен шаран, принципно за риболов на каракуда аз съм привърженик на канала и гардонса, но поради наличието на бонус шарани я подсилвам с шаран и каракуда
Колега, тази рецепта с какво я/смяташе да я подсилиш за течаща вода? :) Питам от чисто любопитство. Лятото ползвах няколко пъти финия шаран и ми направи впечатление, че е доста лек.


М/у другото никой от другите не спомена каква храна е ползвал. Мишел? понеже ти си имал крайно най-добър резултат? Предполагам храна тубертини или марош? И двете фирми имат страхотни шаранджийски храни...

И не на последно място имаше ли значение цвета на храната - боядисвахте ли или светла храна?


Поздрави.
bobi78
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 18:46

Re: Марош къп 2013

Мнение от bobi78 »

bobi78 написа:...бях се подготвил с добро количество храна Сенсас която се състоеше от Gardons 2kg,kanal gardons,karasin, и дребен шаран, принципно за риболов на каракуда аз съм привърженик на канала и гардонса, но поради наличието на бонус шарани я подсилвам с шаран и каракуда
Колега, тази рецепта с какво я/смяташе да я подсилиш за течаща вода? :) Питам от чисто любопитство. Лятото ползвах няколко пъти финия шаран и ми направи впечатление, че е доста лек.

И не на последно място имаше ли значение цвета на храната - боядисвахте ли или светла храна?
[/color]

Значи там дълбочината е не повече от 3 метра или 3/5 коляно от щеките на даива, а и течението не е буквално като на река, като се цитира течение го смятайте като течение на плитък водоем които завихря и се получава обратно на посоката на вятъра течение, така че не е задължително да ползваш супер тежка храна, просто трябва да е по бързо работеща, то и без това къпираш пред теб или малко вляво а ловиш рибите на 1м. в дясно.Относно шарана и карасина го слагам за посилване на храната откъм едри частици и компоненти за задържане на по едра риба, иначе в така направената комбинация аз мисля че не е необходимо добавянето на боя - храната си става кафява не много тъмна но не и светла.
Да там ловиха предимно с тъмни храни.
Аватар
Мишел-Маяк
Мнения: 356
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 19:40
Местоположение: бургас

Re: Марош къп 2013

Мнение от Мишел-Маяк »

krasimir написа:М/у другото никой от другите не спомена каква храна е ползвал. Мишел? понеже ти си имал крайно най-добър резултат? Предполагам храна тубертини или марош? И двете фирми имат страхотни шаранджийски храни...

И не на последно място имаше ли значение цвета на храната - боядисвахте ли или светла храна
Аз работих с Марсел защото имах останала много храна,но голяма част от унгарците работеха с микс между Тубертини,Марош и Сенсас,включително и отбора на Томаш Валтер.Цвета е тъмен на всички заради гадните сомета,които ако хвърлиш нещо светло няма отърване от тях.Такъмите бяха от 1гр. до 3гр.,поводи не повече от 0.12,ластиците който най добре работеха бяха 1-1.2 на 3 коляно
МАЯК-ТУБЕРТИНИ
bogof
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 7:16
Местоположение: Plovdiv

Re: Марош къп 2013

Мнение от bogof »

Поздравления за представянето и отразяването му. Може ли да попитам кои са точно тези куки "Оунър 3та серия (или 4та )"
Професионален клуб по спортен риболов "КОЛМИК БЪЛГАРИЯ" - Пловдив
Аватар
Мишел-Маяк
Мнения: 356
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 19:40
Местоположение: бургас

Re: Марош къп 2013

Мнение от Мишел-Маяк »

Серията е 10048,а номера е 0.3 и 0.4.Куките са стара серия ама много са добри и евтини-2лева 25 парчета.Има ги в магазините на Видракс.
МАЯК-ТУБЕРТИНИ
vinkel05
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Юни 19, 2013 21:50
Риболов: състезателен

Re: Марош къп 2013

Мнение от vinkel05 »

koga pak shte ima
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: Марош къп 2013

Мнение от Doktor-5 »

Изображение
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”