Среща на капитаните.

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
GEORGI GEORGIEV
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 20:51
Местоположение: SHUMEN

Среща на капитаните.

Мнение от GEORGI GEORGIEV »

На 01 ноември (петък) от 16 часа ще се проведе среща на капитаните от секция плувка на яз. Овчарица. Целта е избиране на техническа комисия към секцията, която ще избере водоемите за ДСК 2014 г. и ще направи предложения за национален отбор на европейското в Белгия през 2014г. Желателно е присъствието на всички капитани от секцията, които отбори ще вземат участие в ДСК 2014.
GEORGI GEORGIEV
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 20:51
Местоположение: SHUMEN

Re: Среща на капитаните.

Мнение от GEORGI GEORGIEV »

Резултати от срещата ще видите от тази връзка
http://bfrs.bg/sresta-na-kapitanite-no-sekciya-pluvka/
Аватар
pobeditelqt
Мнения: 540
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 13:38
Местоположение: София-Видин
дал Браво: 1 път

Re: Среща на капитаните.

Мнение от pobeditelqt »

Искам да поздравя новото ръководство за нововъведенията, вижда се желание за промяна и развитие и този ред на мисля, ми е малко непонятно, защо се повтарят водоемите от предходната година....
Хайде Канала, няма какво да го коментираме - той си е задължителен в предвид, какво съоражение е и възможното Световно 2016, ако не съм пропуснал нещо...
За Шумен какво да кажа -пълен смях или се надяваме промяната на месеца да оправи нещата....
А на тая мандра какво търсим в тея водорасли, пълна кретения...
Състезание в някакво прозорци, един чистил друг не- каквото ти се падне на жребия..
[/u][/b] Друг много сериозен момент е тапите на всеки сектор[/u][/b]
Това изключително много вдига фактора късмет и променя изцяло класирането и много моля това, че Световно или Европейско се провежда така не е никакъв критерии. Там един сектор първо е на под сектори и второ е от 25-35 и на горе състезателя....
Да като има някакво препятствие, няма какво да го коментираме, но на Мандра и при водораслите бе тотално безумие от сектор с десетина човека две тапи, двама втори, двама трети и разлика в класирането в грамчета....
Не е сериозно малко....
Ако ще е така да теглим жребии и да правим класиране по него и национален отбор и прочие.... Не омаловажавам труда на предните в класирането, но този формат не е и в тяхна полза - Видя се и на световното.....
Намалихме броя на турнирите, сложихме куп безумни ограничения, увеличихме фактора късмет, отказахме куп състезатели и намалихме конкурентната среда
Всички ходят, като луди по частни шарански турнири и след това - риболов навън с О.5 ластици и влакна....
Не писах нищо по темата за Световното, не за друго, а защото това ни е реалното място след подобно републиканско и колкото и да са напред Били и Митето, както и да тренират и работят по въпроса, няма как да стане навън....
Не случайно Панталеев не успя на Световна сцена (или поне на плувка, защото на лед не е така, но и там схемата бе друга)...
С този формат на първенството нали....
Няма лошо, ще се излагаме още някоя друга годинка, докато не подредим нещата в нашата къщичка.... Лошо е само за момчетата, които дават всичко за да се представят по-добре, които са оплювани типично по нашенски от хора, които в повечето пъти не са дали частица за по-добро класиране....
Joro_72 написа:" Титаник все някога ще изплува"...
...Но котвата му никога!!!

Кълве и малко и големо...
Наслука
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Среща на капитаните.

Мнение от Георги Кръстев »

Юрка според мен Шумен е много по-добре от Леново... както се коментираше по едно време...За Мандра не си прав, винаги има с какво да избиеш, лошото миналата година бе, че духа много силен вятър и не ставаше риболов на мач, но като свърши турнира, се оказа че може да се дръпне някой точка с риболов и на уклей...
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Аватар
pobeditelqt
Мнения: 540
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 13:38
Местоположение: София-Видин
дал Браво: 1 път

Re: Среща на капитаните.

Мнение от pobeditelqt »

Нали уж сменяме водоемите всяка следваща година
Леново - ок, а Цонево, Дъбника, за какво да изреждам още, ясно е, че е свирено....
Въпроса е, че отиваме към старата песен на нов глас...
Това, че Мандра има риба, не значи, че Цонево няма, а и като се позамислиш какво състезание става в тея водорасли....
По същата логика зачеркнахме завинаги Ковачица......
На Дъбника всяка есен стават уникални състезание, а през лятото риболова е и на щека....
Няма значение, факт е, че от сега се вижда на къде отиват нещата...
Някой хора ме оплюваха, като си отворих устата преди Световното....
Ето им сега още един повод....
За жалост в това сме ненадминати....
Искате развитие, добри класирания навън, имате огромни мераци и претенции, и накрая искате без усилия да стане чудо....
Е чудо без поне 5 турнира и ранообразни водоеми няма как да стане....
И Жорка, каквото и да ми говориш за Мандра и Шумен, при три състезания, не е редно да са те в две поредни години, за сметка на други.
Без разнообразие, няма развитие....
И на мен водоемите са ми изгодни, от сега сме подредили що-годе по две три схеми и какво, като....
Ваша работа, не случайно сме стигнали до тук и не случайно всички се отказват...
Чест и слава на всички нови мераклии, но и техния мерак ще мине, като се поусетят, какво се случва...
Joro_72 написа:" Титаник все някога ще изплува"...
...Но котвата му никога!!!

Кълве и малко и големо...
Наслука
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Среща на капитаните.

Мнение от Георги Кръстев »

Грешно ме разбираш приятелю. Аз не съм за едни и същи водоеми, и съм на мнение че Цонево или Дъбник трябва да ги има задължително. Защото като си нямаме реки, нека поне се лови на големи дълбочини с течение....
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Аватар
Мишел-Маяк
Мнения: 356
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 19:40
Местоположение: бургас

Re: Среща на капитаните.

Мнение от Мишел-Маяк »

Юрка,пиша ти за първи и последен път.Цонево не го искат много от колегите защото знаем рибите поименно и е много далече-изказвания на любим наш човек.Дъбника е страхотна мъка с носенето и затова не е за предпочитане-другото което е че всички искат турнирите да свършат преди световното-сиреч най късно август.За Ковачица не го и споменавай защото това е напълно обран отвсякъде водоем и не искат хората да си дават парите за халос.Другата глупост която е за Мандра-единствения турнир където трябва да мислиш за да избиеш защото както виждаш всяка година е различно-има риболов на щека и на късо и на мач-болонезе ако изобщо си забеляза, в което започвам да се съмнявам.А колкото за водораслите си спомни 2003 година световното на Канала и ще ти стане ясно малко от малко за риболова във водорасли.За Канала не ми се говори защото няма смисъл макар че му пообраха рибата,ама доста.
Много те моля да не пишеш повече по темата повече.
Успех в риболова.
МАЯК-ТУБЕРТИНИ
todorto6ko
Мнения: 453
Регистриран на: Чет Дек 18, 2008 18:53
Местоположение: софия

Re: Среща на капитаните.

Мнение от todorto6ko »

И не виждам каква точно промяна има от миналата година специално за Шумен,с една седмица ли? :D :D :D Пълен смях :D :D .
кой сега е номер едно?
Аватар
Ивайло
Търговец
Мнения: 1434
Регистриран на: Нед Май 22, 2005 18:49
Местоположение: sofia

Re: Среща на капитаните.

Мнение от Ивайло »

Георги Кръстев написа:Грешно ме разбираш приятелю. Аз не съм за едни и същи водоеми, и съм на мнение че Цонево или Дъбник трябва да ги има задължително. Защото като си нямаме реки, нека поне се лови на големи дълбочини с течение....

Реки има ама нямат дупе много хора беше ми приятно да се запознаем
Иска ми се да ходя 6 дни в седмицата за риба.Луд ли сам незнам:)))
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Среща на капитаните.

Мнение от Георги Кръстев »

Иво само съм чувал, че може да стане турнир на Дунав и някъде си по Струма, но дали е така нямам представа..... на мен също (13 и 14 декември пак сме там)

Ако трябва да коментирам водоемите бих казал че шумен е най-големия смях, защото там рибата също е на места, заради подводните водорасли, и няма как да избиеш освен ако не си в супер куц сектор че да хванеш 1-2 кг риба на мач :? Докато мандра миналата година си беше перфектния водоем за състезание, както каза Мишел риба има на всякъде и може да се избие, въпроса е да се ориентираш....Канала също има риби, проблема е само в това не ни правят номера с това вадене на коридорите по време на турнир!!!!
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Paparaka
Търговец
Мнения: 2153
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:28
Местоположение: Sofia-Plovdiv
Обратна връзка:

Re: Среща на капитаните.

Мнение от Paparaka »

Бях се зарекъл да не се занимавам с глупости, но не мога да се въздържа.....
Нямаме реки, където да се проведе състезание. Последния турнир на Дунава беше фарс, 12-13 души капо от 15 души сектор. Първи в сектора се ставаше с ЕДНА риба!

За съжаление нямаме водоеми и затова се състезаваме на едни и същи места.
Шумен за мен е префектен вариант, но не през пролетта. Цонево и Дъбника не ги коментирам изобщо. Няма такова безумие...
Да не говорим, че ако искаме да се представяме една идея преди последното място на Световните, трябва да мислим къде правим състезанията. С тия водорасли Мандра на мен лично не ми допада, но е факт, че е добър водоем с разнообразен риболов.
По-добре от сървайвъра с каруци на Дъбника.
http://:)" onclick="window.open(this.href);return false;
От А до Я за спортния риболов у нас и в чужбина
-------------------------------------------------------
Да работят тези, които не могат да ловят риба
Аватар
pobeditelqt
Мнения: 540
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 13:38
Местоположение: София-Видин
дал Браво: 1 път

Re: Среща на капитаните.

Мнение от pobeditelqt »

Мишка, като искаш ще си кажем нещата.....
Първо - нямам нищо против Мандра, факт е, че всяка година риболова е различен и е много интересно... Има само една малка подробност датите за провеждане последните години са в период на изключително гъсти водорасли. Много добре знаеш, че има момент, в който не са така избили и може да се проведе съвсем нормален турнир. Водоема е под терасата ти и знаеш, че това е ставало в предишни години.....
Второ за Мандра условията на риболов всеки юли месец са си еднакви и дори се забелязва тенденция, в този месец, решаващите риби да са каракудите... Всички знаем как се ловят те там в тая гора от водорасли, колко риби закачваш и колко вадиш, друг е и въпроса в коя дупка ще се паднеш и какви коридори за вадене и навлизане на риби пред теб ще има....
Е извинявай, но последното състезание на Мандра бе всичко друго, но не и състезание с хората наоколо... Почти всичко бе до жребии. Като тук слагам "ПОЧТИ" само заради факта, че ловяхме каракуди, който всички знаем как се държат...
Не е сериозно да застанеш на мястото си и да можеш да ловиш само на една точка, защото там ти била дупката от водорасли. Къде да си подложа храната за тези риби и къде да ловя, като имам дупчица дълга само 50 см и широка няма метър и половина...
И в тази ситуация в сектора ми има и чисти места, защото някой си е изчистил предния ден, има и две тапи и двама втори и т. н. Супер турнир, от ранг на републиканското, което определя и национален отбор. Няма лошо така сте решили, така ги виждате нещата, аз не разбирам...
Факт е, че тази година и изминалата условията и турнирите са еднакви....
А за Ковачица не е до рибите, риби се ловят много и са онези, които ловяхме първата година. Това, че уцелихме една година липса на едрите и ловихме само пенуги е друга тема на разговор.... И на Мандра една година ловихме дори по-дребни, но се видя, че след това си избиват и други риби.... Думата пенуги я чух за първи път в живота си на Мандра...
Не си правя уста да правим турнир на Ковачица, само ти отговарям, какво е положението на водоема..... Риби има...
И вместо да ме атакувате ми прочетете първия пост и се замислете, защото ти най-добре знаеш, каква е разликата в първенството ни от момента в който бяхме 26 отбора и имахме 5 турнира, ходихме с каруци на турнир и на всевъзможни места, каква бе конкуренцията между тези отбори и колко се работеше по въпроса...
Буча, защото не виждам НИКАКЪВ опит за вдигане на нивото на първенството....
Редехме Ивайло за това, че изкривявал нещата в негов плюс, а сега какво се получава...
Новото ръководство се Оср*, омаза се и дори не се опита да се извини и поеме отговорност....
Показва желание за развитие и затова си траеме и ги подкрепяме да си продължат опита за промяна.
Но каква промяна се прави за следващата календарна година?....
Явно нещата отиват на поредния опит едни хора да се развиват на гърба на масата....
Схеми, правила, Управителен съвет, дай ние ще си помагаме да ходим на Световно, ние ще определим половината хора.... И всичко се решава след като мине турнира.....
Е смешна и жалка история сме....
Не ме интересува какво ще ме увикате сега...
Аз това виждам и ми стиска да го кажа.....
И Мишка, не съм против Никой и да е водоем, камо ли Мандра, бих участвал на 10 не 5 или 3 турнира. Но при три турнира да са 100% същите, това не го разбирам...
Не сме ли мъже състезатели риболовци?...
Манекените са на разни сцени и не носят багаж.
Всички видяхме как измина тази година, и колко бе риболова в тях и колко останалото и сега всичко се повтаря....
Искаме да се поправи годината или да я затвърдим. Пък може и да и националния ни отбор да влезне в по-добра спортна форма и да се класира по-напред от тази....
Joro_72 написа:" Титаник все някога ще изплува"...
...Но котвата му никога!!!

Кълве и малко и големо...
Наслука
Аватар
Ивайло
Търговец
Мнения: 1434
Регистриран на: Нед Май 22, 2005 18:49
Местоположение: sofia

Re: Среща на капитаните.

Мнение от Ивайло »

Paparaka написа:Бях се зарекъл да не се занимавам с глупости, но не мога да се въздържа.....
Нямаме реки, където да се проведе състезание. Последния турнир на Дунава беше фарс, 12-13 души капо от 15 души сектор. Първи в сектора се ставаше с ЕДНА риба!

За съжаление нямаме водоеми и затова се състезаваме на едни и същи места.
Шумен за мен е префектен вариант, но не през пролетта. Цонево и Дъбника не ги коментирам изобщо. Няма такова безумие...
Да не говорим, че ако искаме да се представяме една идея преди последното място на Световните, трябва да мислим къде правим състезанията. С тия водорасли Мандра на мен лично не ми допада, но е факт, че е добър водоем с разнообразен риболов.
По-добре от сървайвъра с каруци на Дъбника.

Божка има места много :tup: :tup: :tup: :tup:
Иска ми се да ходя 6 дни в седмицата за риба.Луд ли сам незнам:)))
Аватар
ivelin66
Мнения: 529
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 21:30
Местоположение: Русе
дал Браво: 121 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Среща на капитаните.

Мнение от ivelin66 »

Ми да ви организирам един кръг от Републиканското на Сарулещи.Място бол,риба бол.Последните в сектора ще бъдат с около 15-17 кг платика.Близко е - 130 км от Русе,почти само по първокласни пътища
Team Milo - feel the difference
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”