Световно по фидер 2013

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Световно по фидер 2013

Мнение от Doktor-5 »

Ивка, надявам се не ми се сърдиш!
Ивката Вълов написа:
Тайните на Състезанието
10-част- Тайните на Унгария на третото световно първенство по Фидер риболов в Южна Африка

Доме габор:
здравейте от Африка, третото световно първенство !
В това престижно състезание участват 16 нации.
Ще се проведе на езерото в Блоемхоф на 23 и 24 Ноември 2013.
Днес е понеделник  е първата официална тренировка.
Опитваме се да трнираме всеки ден от седмицата, за да можем да извлечем максимума .
Всеки ден обсъждаме техники и тактики приложени в тренировката която сме правили, и се питваме да измъкнем най полезното от нея.Вървим крачка по крачка на пред до финалният резултат.

Ердей Атила
В сутрешното теглене истеглихме крайните номера, а тук не е лесно.
На всякъде . е пясък и закъсахме с колата. За нас това е проблем .
Очаквахме първите кълванета да са редки поради липсата на храна , но никой не очакваше да е толкова зле !
Днес и утре искаме да изпробваме различни видове стръв и вкусове, и да ги сравним, за да разберем , кой аромат коя стръв да се исползва в последствие ! Това е горе долу което ще се опитаме да направим !
Имахме два вида захранка и стръв на която кълвеше всеки път, с другите , които приготвихме нямахме кълване !
Днес уловихме един шаран, няколко жълти рибки, но за съжаление , не можахме да уловим повече шарани !
Отборът , който е до нас започнаха риболова на дистанция 60-70 метра , уловиха няколко шарана, но като цяло риболовът беше зле !
Холандците за отчаяни. Преди официалната тренировка, правеха по 30 килограма на ден, сега и при тях риболовът е отчайващ !
Надяваме се , че в следващите дни риболовът ще се засили в този сектор в следствие на захранката която сме хвърлили до този момент и ще можем да доизгладим тактиката, стръв куки, дължина на повод и аромати  за да можем да с е представим добре в края на седмицата !

Новак Янос
Днес е Вторник и 5 часа от тренировката минаха .
Задава се буря, за това предпочетохме да съберем , екипировката и да се скрием .
Днес имахме две задачи  на които търсехме отговорите. Мисля , че всичко беше супер добре.
Едната задача беше на каква дистанция да ловим Вчера понеделник ловехме на 20 и 40 метра , стигнахме до извода , че на 20 метра няма смисъл да се лови ! За това минахме на 60 метра дистанци и оставихме тази на 40 .на €0 метра нещата придобиха съвсем различен вид и се обърнаха към положително !
Когато дойдохме сутринта , водата беше спаднала видимо доста. Това оже да се види по Платформите, които са във водата. Вчера бяха на около 10 метра на вътре, но сега водата е малко зад тях !
За това започнахме да ловим по навътре, защото мислехме, че рибите са се дръпнали на там. Тази теория се потвърди днес !
Тези 60 метра бяха достатъчни и днес уловихме много повече риба в сръвнение от вчера .
Също така имаше опити и за риболов на дистанция 80 100 110 метра и там също се ловеше риба много добре !
Това е едното
Другото което се чудехме е вкусовете. Започнахме с 4 в последствие свалихме на два. Мисля че днес разбрахме кои са двата вкуса които ще ползваме .
Базирайки се на днешният риболов темата с ароматите вече е ясна !
Както се вижда бурята идва на сам и екипът ще се прибере в къщичката, ще се видим утре , чао !

Валтер Томаш
здравейте, днес е сРяда и започваме както винаги със забъркване на захранка. Вече имам опит от предните дни и знаем , че е нужно около 2 килограма на глава . Сега ще прибавим и атрактанти овесена каша царевично брашно и сладко-люта царевица. На първо място искам да добавя , че цвета , никога не съм виждал по агресивен цвят по силен и съм сигурен че нее за риболов. Толкова е концентрирано, че няма какд а добавя във всички кофи за това прибавям в 6-тата кофа малко и това е достатъчно за 5 човека !
Нищо не се вижда докато я разбъркваме, но вижте какво се получи около кофата !!
Сега ще вземем една купичка за червеи и ще распределени захранката с боята в другите 5 кофи !
Сега вече можем да добавим вода !
За да демонстрирам коло е силен този оцветител , не си заслужава да ръсна във водата малко , за това ще си натопя пръста по който има малко от боята . Този жълт неонов цвят е абсолютно същият като онези чстички които плуват по повърхноста на водата близо до брега ! ( Миенето е голям проблем !)
Увлажнихме храната колкото е нужно и цвета започна да работи !
(Тука превеждам по смисъл и логика)
Не прибавяме мног вода понеже царевицата и овесена каша са достатъчно влажни и допълнително спомагат за увлажняването !
Вече след като сложихме цвета ще прибавим ето тези  смляни парченца царевица по две кутийки , но всъщност сме смляли 3 !
Изсипваме в кофите и смесваме добре !
След като вече сме прибавили цвета и смляните царевични зърна идва ред на Зготвента овесена каша и царевица в големи количества. Няма шаран на който да не му харесва това !
Последната добавка е жълта троха която потъва. Исползваме окол0.5 кг за да сме сигурни че ще излязъ на вън.
Вятъра носи това зелено нещо а водата е доста бистра. Нашата захранка се вижда и имитира всъщност зелените частички които се носят по повърхността.
Захранката е готова, приготвихме я за около 30 минути и сме готови за старт . Заслужава си д апогледаме момчетата които са 5 на брой, но всъщност сме 12, така е на всякъде, всеки има нужда от помощ !
Ако поискат нещо винаги им се дава. Това е голям + за нас пред другите 5 6 7 8 държави. Благодаря на момчетата , които дойдоха на собствени разноски !

Видо Ференк
Тренировка в сряда завърши. Следвайки стратегията на Отбора аз ловях на дистанции 40 и 60 метра !
на дистанцията от 60 метра вкарвах по малко храна , докато на тази от 40 ползвахме много царевица и захранка, около 10 топки !
Тук в Южна Африка риболовът на шаран , не е толкова резултатен на царевица, както в Унгария !
Пробвахме с два аромата днес единият е чесън и бадем а другият е плодов !
Мисля че чесъна с бадем е уникален !
Имах 3-часов риболов със сладък аромат , но на рактика нито едно кълване !
След като прибавих аромат на чесън и бадем в храната започнаха и кълванетата !
от сутринта имам два шарана по 1,5 и 2 кг и няколко жълти риби .
Съотборниците ми , които ловяха на дистанция 90-100 метра, уловиха по голями шарани по 3 4  на човек !
Все пак ние се състезаваме отборно и всеки от нас ще изложи днешният улов, и на базата на това ще градим тактика !

Сивак Матияс
Днес е Четвъртък. Тренировката свърши . Намираме се в сектор 5 от дясно са ми отбора от Беларус а от ляво са отбора на Украйна .
Украинският отбор , хванаха повече риба от нас. Самото място може да е о различно , както и да е по голяма дълбочина !
Колега украинец в дъното е полу гол защото просто трябваше да доплува до платформата си !
Всеки от нас хвана по 3 4 5 риби  на своята дистанция !
Повечето риби дойдоха от дистанцията на 70-8- метра а и от там извадихме по големите такива над 2 килограма !
Опитах се да хвана шаран и на 40 метра, успях , въпреки че не беше повече от 2-те кила !
На тази дистанция може да се ловят жълтите риби, които са от порядъка на 250 гр.
Работим върхо идеята , как да ги ловим по добре !

Доме Габор
За нас е огромна чест да кажем, че един от главите спонсори на това световно е Халдорадо !
Плаката  може да се види на влизане в града !

Доме Габор
Петък е ! Тренировачната седмица свършва тук. Първият етап от надпреварата е утре сутринта а финалът в неделя !
Днес ловехме в първи сектор (Тапи са били)
Мога да кажа, че в зависимост от местото дето се паднем ще зависи и крайният ни резултат.
В тази част има много повече риба от която и да е друга част от състезателната ивица !
Днес улових повече от 30 риби, като 15 от тях бяха шарани ! направих 30 килограма всъщност .
Екипа е готов, намерихме дистанцията , техниката, монтажа, стръвта !!!
Всъшност екипа ще се радели и едните ще ловят на 50 метра другите на 80 !
И двете са улов на шаран на голяма дистанция за което е нужно голяма прецизност особено с тези метерологични условия като днешните !
Сутринта имаше много вълни , които пречеха на прецизният риболов ! Общо казано, хващахме риби само и тогава, когато хвърляхме на едно и също място !
Много експериментирахме , защото състезателната ивица е много различна, и не говоря за брега а под водата, и тъй като няма как да видим  какво е положението от долу, стигнахме до факта, че от 5 силни състезателя ,3-ма ще се паднат на хубави места другите двама ще им бъде трудно с риболова ! Разбира се , се надяваме всички да се паднем на хубави места и да успеем да приложим всички техники и тактики, и да се представим добре !


Истеглих 2 номер сектор А. Доме Габор е бил там вчера , което е много добре !
за жалост обаче б сектор е лош а Атила ердей е на Б11 , в първата част на сектор Б има много риба а в тази дето е той няма, но все пак е Световен шампион и ще се справи със ситуацията ! Видо Ференк е на Ц6 , там нещата са горе долу добре ! Сектор Д е много лош сектор Новак Янус е там , лош жребии както винаги  :lol: 
Интересно е при него че той е истеглил Д15 от 16 номера. Между сектор ц и д има много голямо разстояние а той е в дъното на сектора !
Обаче Сивак Матиаш е изтеглил Е9 Много добро място ! Има много риба в този сектор !
Тоест са 2 добри 1 приемливо и две лоши места !

Яни след като външнта част на секто Д е отворена, единственият който ще е зле там е Д16.

(Следват укоражителни думи на Доме Габор от рода на : Много работехме много видяхме надяваме се че ще направими невъзможното, в къщи всички очакват да сме непобедими , давайте момчета давай Унгария )

Измина първата част от състезанието и съм много доволен защото сме на 3-то място . И не защото се съмнявам в Унгарският тим , а защото се подготвихме много добре, знаехме във всеки един сектор къде са рибите  , миграцията им от сектор в сектор и това ни доведе до 3-тото място , както и уменията на отбора, за което съм много щастлив !
Може да се каже че имахме горе долу добър жребии, освен този на Атила Ердей, той се мъчеше първите 2 часа, и бе между 10 и 16 място, но си извоюва 5 място в сектора. Радвам се че всички от отбора са в челната 6-ца в секторите си. Това ни даде 2- то място и сме само на 3 точки от златният медал !
Така, че всичко е възможно, ще се борим за златният медал и ще оставим и направим исторя която ще напишем в книгата на това състезаниие .

Сектор Д и Е чувате ли ме , Атила сложи 0.14 повод и 14 кука и от тогава вади вече 3-ти Шаран !

Доме Габор. Днес улових 18 риби , по малко от вчера. Имах 23 риби вчера, но днешните 18 са почти 27 килограма !
Томаш Валтер
Момчета Взимаме сРеброто отборно и бронз за Мати индивидуално !

Награждаване.
3 място Сивак Матияс Унгария
отборно 2 място за унгария с 48 точки и най много риба !!!!!

Ивката Вълов !








Благодарности за превода! :tup:
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Иво Вълов
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 19:45
Риболов: С кошничка
Местоположение: София-Видин

Re: Световно по фидер 2013

Мнение от Иво Вълов »

Докторе, за мен е чест !
Аватар
patrona86
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Авг 05, 2008 21:25
Риболов: allrounder
Местоположение: Farnborough/UK
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Световно по фидер 2013

Мнение от patrona86 »

Вълов, мерси за отделеното време и за превода !



П.П.
От тея 379 прегледа на темата, два са мойте, и поне 2 са твойте, значи имаме точно около 375 фена на фидера в Бг ! :D :D :D :D
13meters.co.uk е новият дом на Селската Касапница както и на всички статии и репортажи.
Посетете и Фейсбук страницата ми 13meters
Не претендирам за високо спортно майсторство.
Ръководя се от принципа "Риболовът е за разтоварване,а не за натоварване!"
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: Световно по фидер 2013

Мнение от Doktor-5 »

Раздели на две и извади 48! :lol:
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
dako71
Мнения: 61
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 16:34
Местоположение: провинцията слава богу

Re: Световно по фидер 2013

Мнение от dako71 »

Ивка този превод ми е убягнал. Респект за труда.
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”