Турнир Чевермето на Дядо Мраз

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
dobromir_
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Юли 02, 2006 18:34
Местоположение: varna

Re: Турнир Чевермето на Дядо Мраз

Мнение от dobromir_ »

Стана много хубаво състезание честито на победителите :) КСР ЯНТРА взе купите :tup: браво и на Били Доктора :tup:
КСР ТРАБУКО
Аватар
Боян Шушлин
Мнения: 297
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 22:35
Местоположение: София
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Турнир Чевермето на Дядо Мраз

Мнение от Боян Шушлин »

Браво, Шопе! :tup:
И ако обичаш, давай го по-лекичко на Канала!
п.п. ти си втория ми най-добър ученик (веднага след Дани) :!: :wink:
Аватар
ШОПА
Мнения: 565
Регистриран на: Сря Фев 25, 2009 16:35
Местоположение: Г.Оряховица
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Турнир Чевермето на Дядо Мраз

Мнение от ШОПА »

Ветрооооовееее ...................... Лили Иванова. :lol: :lol: :lol:
Клуб по Спортен Риболов "ЯНТРА''
superfisherman
Мнения: 46
Регистриран на: Вто Юни 14, 2005 19:03
Риболов: ВСИЧКО БЕЗ МУХА И ТРОЛИНГ
Местоположение: СЛИВЕН

Re: Турнир Чевермето на Дядо Мраз

Мнение от superfisherman »

Браво на Дядо Мраз и за организацията и за класирането и за ентосиязма въпреки годините.Това неминуемо ще му даде криле за в бъдеще. :fish15:
:fish2: Честито на победителите :tup:
Дай Боже по-често такива състезания и спонсорски хъс за тях. :tup:
БЪДИ КОРЕКТЕН И РАЗУМЕН!НИКОГО И НИЩО НЕ ПОДЦЕНЯВАЙ!МИСЛИ ЗА КРАЯ!
Аватар
ШОПА
Мнения: 565
Регистриран на: Сря Фев 25, 2009 16:35
Местоположение: Г.Оряховица
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Турнир Чевермето на Дядо Мраз

Мнение от ШОПА »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Клуб по Спортен Риболов "ЯНТРА''
nkolev
Мнения: 499
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 16:36
Местоположение: Бургас
дал Браво: 44 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Турнир Чевермето на Дядо Мраз

Мнение от nkolev »

Браво Шопе, Браво Пламене, Браво Симоне отсрамихте източна България. Шопе броя те и теб към източна, но нали до скоро беше Гларус.
НДК
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Турнир Чевермето на Дядо Мраз

Мнение от hypperion »

Апо, огромни благодарности за организацията! С удоволствие бих участвал винаги при възможност. Риболова си беше специфичен, поздравления на победителите.
stelco
Мнения: 60
Регистриран на: Сря Юли 20, 2011 9:16

Re: Турнир Чевермето на Дядо Мраз

Мнение от stelco »

Нямам думи страхотна организация Апо,състезанието беше един великолепен празник.
Честито на Били Доктора и подгласниците му.
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Турнир Чевермето на Дядо Мраз

Мнение от Георги Кръстев »

Честито на победителите. Браво на организаторите. Кажете малко повече за риболова. :)
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
to10or
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 13:10

Re: Турнир Чевермето на Дядо Мраз

Мнение от to10or »

Георги Кръстев написа:Честито на победителите. Браво на организаторите. Кажете малко повече за риболова. :)
Получи се страхотно състезание и като организация и като заряд и като интрига.Водоемът предлага страхотни условия за спортен риболов и държи много добра популация от риба.Всичко беше на много високо ниво-от теглене на жребий,кетъринг със закуски и минерална вода,до същинското чеверме,осигурено ни любезно от Бай Йордан Момчев-Дядо Мраз.Големи благодарности и на Апо,който беше навсякъде и успяваше да изглади и най-дребните детайли на организационно ниво,което не му попрече да обърне внимание на всеки един участник и да отговори на възникнали въпроси-браво Апо,имаш страхотна дарба за организатор! :tup:.Сега за самия риболов от моята гледна точка.След падналите дъждове през седмицата,язовирът бе доста повишил нивото и се беше замътил,като част от бреговата ивица беше залята.Явно това беше причината в повечето от секторите риболовът да протече на къса дистанция от 7-10 метра.Най-ефективни за този начин на риболов,разбира се бяха директни телескопи от четири до пет метра както и къси щеки-седем-девет метра.За да се спечели секторна победа си трябваха резултати от порядъка на 5-6 килограма минимум,което обуслови според мен и тактиката на повечето от участниците.За да се достигнат тези килограми имаше два начина-или бърз риболов на късо,на уклеи и бабушки, с изчакване на някой бонус каракуда,или изцяло залог на каракуди,с полягване 6-7см и по-голяма стръв и къпиране редовно на кълцан торен червей с глина.Като такъми според мен най-оптимални бяха плувки от 0,6 до 0,8грама,с карбонов или метален кил и фибър антена,за максимална чувствителност на кълванетата,поводи-от 0,08 до 0,10,с дължина 14-18см и куки 16-20 номер в зависимост от предпочитанията.Аз лично лових с Drennan fine match 16 и нямам за бележка за откачена риба или изправена кука.Самата захранка според мен трябваше да е една идея по-лека,с тъмен цвят,и в съотношение 50 на 50 с глина.Като стръв-за мен и на торен и на бял и на пинки си взимаше добре,като ден преди състезанието,колеги ловиха прекрасно и бабушки и каракуди на едно зрънце царевичка от консерва.Задължително според мен храната трябваше да се къпира-просто на този водоем рибата е свикнала по този начин.Още един път честито и от мен на заелите призови места-заслужиха си го напълно!Надявам се,че с този кратък очерк съм задоволил представата какъв в общи линии е бил риболова.Поздрави от мен на всички участници и до нови срещи!
дядо мраз
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Юни 23, 2009 21:45
Местоположение: Сливен
получил Браво: 1 път

Re: Турнир Чевермето на Дядо Мраз

Мнение от дядо мраз »

Получи се отличен турнир,благодаря на всички приятели,които ме почетоха със своето присъствие.Искам с няколко думи да разкажа за самия турнир.Още от началото на състезанието се разбра,че няма да е много леко.Водата в язовира беше много покачена и леко размътена.Аз специално започнах състезанието на щека на 13 м.Бях подготвил захранки с черен и жълт цвят.Започнах със захранката с черен цвят с добавена глина.Първите два часа хванах десетина червенопери.След втория час захраних със жълта захранка на дистанция за директен телескоп 5 метров.Директния ми телескоп беше оборудван с плувка 0,75 гр.,основно влакно 0,12 с повод 0,08 и кука уонър 14 номер.След 15 мин. започнах да ловя риби гол след гол.На всеки 5 извадени 5-6 риби захранвах с хранилка и една ластика бял червей. Това ми помогна да се класирам в десятката.За мен грешката ми беше,че не потърсих по рано рибата на по малка дистанция.За мен жълтата захранка беше по удачна от черната защото водата беше замътена.Доволен съм от това че се класирах в десятката.Наистина дойдох на този турнир за да бъда с приятелите,макар че ден преди състезанието бях в болница.Надявам се ,че почерпката ви е харесала.Още веднъж искам да благодаря на Апо,който организира това състезание и на всички мои приятели които почетоха състезанието Чевервето на Дядо Мраз.До нови срещи приятели!

ДЯДО МРАЗ
Аватар
Pavel Minchev
Мнения: 142
Регистриран на: Сря Дек 29, 2004 11:04
Местоположение: SLIVEN
Обратна връзка:

Re: Турнир Чевермето на Дядо Мраз

Мнение от Pavel Minchev »

Поздравления.Честито на победителите. :tup:
FRIENDS FISHING TEAM
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”