Тубертини Къп Сегет Унгария 2014 състезание с фидер

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Иво Вълов
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 19:45
Риболов: С кошничка
Местоположение: София-Видин

Тубертини Къп Сегет Унгария 2014 състезание с фидер

Мнение от Иво Вълов »

За пръв път група от няколко момчета, повечето участници в ''Джеди лига'' (риболов с кошничка)
Участват в такъв формат
До момента резултатите са следните
Божката 1 място в сектора и 7 място в генералното класиране
Иван Иванов 56 място
Калин Стоянов 74 място
Ивайло Йанков 76 място
общо участници в състезанието са близо 150 човека !
Да пожелаем успех утре на финала и нека силата бъде с тях !
Дано поне двама или трима да са в десятката !

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Тубертини Къп Сегет Унгария 2014 състезание с фидер

Мнение от hypperion »

Бравос, мачкайте наред!
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
SIM0N
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 0:45
Риболов: на щека, мач и фидер
Местоположение: Варна

Re: Тубертини Къп Сегет Унгария 2014 състезание с фидер

Мнение от SIM0N »

Успехи на момчетата :fish7:
Клуб по Спортен Риболов "ЯНТРА''
Даниел Казаков
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 13:35
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Тубертини Къп Сегет Унгария 2014 състезание с фидер

Мнение от Даниел Казаков »

Супер, давайте бойци, успех днес и после ако може да разкриете някои тайни тук в форума,че риболовът на фидер ми е един от любимите
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: Тубертини Къп Сегет Унгария 2014 състезание с фидер

Мнение от krasimir »

Супер пичове, стискаме палци! И после да разкажете как е било! :D
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Тубертини Къп Сегет Унгария 2014 състезание с фидер

Мнение от Бат Стан »

Божката е спечелил секторна победа вчера, доколкото разбрах.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: Тубертини Къп Сегет Унгария 2014 състезание с фидер

Мнение от Doktor-5 »

gloupan - Киро написа:Ето ги всички от нашите
Bozhidar Kirilov bg 103 9870 1 77 8170 4 5 18040 7
Kiril Mitov bg 129 1270 16 44 5120 4.5 20.5 6390 80
Kalin Stoianov bg 14 4900 10 50 3160 13 23 8060 89
Ivan Ivanov bg 125 3670 7 70 960 18 25 4630 107
Ivailo Iankov bg 109 4440 10 41 2420 17 27 6860 113
Nikolay Georgiev bg 79 1840 13 96 2310 16 29 4150 121
Daniel Velkov bg 120 1460 14 120 1820 15 29 3280 122
Dimitar Dimitrov bg 49 3580 14 146 3170 16 30 6750 123
Sasho Cvetanovski bg 115 2540 12 28 870 18 30 3410 129
Anton Zaprianov bg 126 1410 15 129 1540 16 31 2950 135
Браво на Божката и на всички участвали, но които това е първо състезание от такъв формат!
Страхотен български пробив в международния фидер риболов!
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Тубертини Къп Сегет Унгария 2014 състезание с фидер

Мнение от koki »

Ето и през моя поглед :D

На тренировката направих три петна на шамандурите , едно на левите, едно на десните и едно по средата.

Храните бяха сладък фиш мил , Тубертини фундо с ТТХ и глина с торен. След пробите на трите петна храната работеше най-добре.

Лових успешно сомчета и също така хванах два Шарана :D , по едно време рибите изчезнаха и влезнаха на по-близо и Божката започна да ги дърпа в добро темпо!

Изчезването на моите риби си обясних с това ,че спрях да подавам кълцан торен / грешка номер едно / просто рибите по някое време изчезват от шамандурите и минават по-наблизо!

Минах на петното на Божката и дръпнах две каракуди , дойде време за приключване и аз бях спокоен . / Грешка номер две / не проучих добре каракудите на какво кълват и т.н.

Вечерта преди първия манш забърках храните за близката и далечната дистанция ...

Черно фундо , по-светло фундо с ТТХ и аромат Ф1 на суно добавен в ТТХ са .

Другата ми беше черно турбо, Голд про , Супер куп и ТТХ - са с аромата.

Изтеглих 14 -ти номер в ляво беше някакъв / много голям дразнител/ поне за мен :D а в дясно някакъв местен Унгарец симпатичен .

Старт, напрах две петна , едно на шамандурите / тубертини / и едно на 15-16 метра / ВДЕ/. В началото лових добре Сомчета като останалите също ловиха само Сомета ....

Левия измъкна една Каракуда и така си продължахме до към втория час. Тогава вече започна да се вади и по някой Шаран, стръвта ми от първия ден торен с няколко вардеваса ми носеше само Сомчета. Минах на близо да проверя и левия измъкна два шарана от шамандурите един след друг! Полудях :lol:
Минах пак на вътре , на няколко бели и започнах да чакам , както си чаках въдицата се сгъна зверски и хоп и аз имам Шаран. Още няколко опита на вътре - нищо . Взеха да се вадят риби на по близкото, шамандурите умряха. Вече ми просветна ,че не торния е бил причината а ,че рибите минават по-към брега.

Не след дълго и при мен се събраха риби на късото . Тука обаче дойде големия проблем рибите не ми кълвяха , почукваха и оставяха мигновено !

Един час продължаха моите мъки със сменяне на стръв и т.н. Накрая набарах правилната вакса , малка кука , тънък повод и малка стръв!

В случая три пинки червени и комбинация с бяла пинка ! Остава по-малко от час до края, каракудите започнаха да влизат една след друга в живарника ми :x Преднината на левия с един шаран в повече замина :no:

Десния които ми беше дръпнал сериозно / Унгареца/ взе да се оглежда на криво :cyclops:

Резултата с всяка минута се стопяваше , но 5 минути преди края заби Шаран около кило и половина. Дойде последния сигнал. Левия го бих с около 800 гр. мисля ,че имаше 4100 , аз имах 4900 а Унгареца 6100 . Ако не му беше влезнал шарана щеше да е след мен. Разбира се заради малката кука ми се откачиха две, три риби!

Сашо ме пробои към седмо място което беше ок, след официалните резултати се оказах чак 10 -ти.

Това доста ме разочарова и втория ден реших ,че няма да се състезавам само ще се забавлявам . Разпънах само две въдици / къси / и си напрах петно на 17/18 метра. Знаех ,че рибите рано или късно ще дойдат на близкото и ще ги задърпам яко!!!

За съжаление Чеха / на Вълов идола/ дето стана 4 -ти в крайното класиране се възползва от това ,че не му преча и дърпа регулярно риби до час преди края :pirat:

Само за проба по едно време шибнах две, три кошнички и аз на шамандурите и половин час не видя риба :clown:

45 минути преди края бях все още последен в сектора , имах две Сомчета и една Платика. Тогава влезнаха пак онези ти ми Каракуди и ги наскубах яко :heart:

Чу се клаксона за 5 мин. преди края , мятам не кълве ...

Вадя след около минута две и пак мята, Онази ти ми въдица се сгъва на две / лових с Мило-дали /

Няма никакво врме за губене , напъвам яко шарана с повод 0,11 и кука 16 -ти номер .

Шарана влиза в кепа , пускам го в живарника и свирят край !

Докарал съм рибите до 3100 - 13 в сектора :evil:

Малко ме е яд ,че не можах да намеря мотивация да се състезавам както трябва втори ден. Това е от мен!

Истината е ,че Унгарците освен ,че са страшно добри и кадърни риболовци , познават канала невероятно добре!

Това ,че вкарваме човек в десетката още с първото участие е голям успех!
Аватар
patrona86
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Авг 05, 2008 21:25
Риболов: allrounder
Местоположение: Farnborough/UK
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Тубертини Къп Сегет Унгария 2014 състезание с фидер

Мнение от patrona86 »

Готин рапорт, знаеш си и грешките , значи всичко е наред ! Догодина пак ! ( Много ми се иска да кажа другата седмица пак, ама като знам .... :D )
13meters.co.uk е новият дом на Селската Касапница както и на всички статии и репортажи.
Посетете и Фейсбук страницата ми 13meters
Не претендирам за високо спортно майсторство.
Ръководя се от принципа "Риболовът е за разтоварване,а не за натоварване!"
zentex
Мнения: 107
Регистриран на: Съб Мар 12, 2011 10:45
Местоположение: София
получил Браво: 11 пъти

Re: Тубертини Къп Сегет Унгария 2014 състезание с фидер

Мнение от zentex »

На 18,19 и 20 юли на Дорипеско се играе първо издание на Trabucco cup Romania
Pro feeder.
Вече има записани 26 маймуни на клона,от БГ съм само аз.
Не знам как са правилата във форума,за това не пускам подробности.
Аватар
Pavel Minchev
Мнения: 142
Регистриран на: Сря Дек 29, 2004 11:04
Местоположение: SLIVEN
Обратна връзка:

Re: Тубертини Къп Сегет Унгария 2014 състезание с фидер

Мнение от Pavel Minchev »

zentex написа:На 18,19 и 20 юли на Дорипеско се играе първо издание на Trabucco cup Romania
Pro feeder.
Вече има записани 26 маймуни на клона,от БГ съм само аз.
Не знам как са правилата във форума,за това не пускам подробности.

дай линк моля
FRIENDS FISHING TEAM
zentex
Мнения: 107
Регистриран на: Съб Мар 12, 2011 10:45
Местоположение: София
получил Браво: 11 пъти

Re: Тубертини Къп Сегет Унгария 2014 състезание с фидер

Мнение от zentex »

Линк за сега няма,ако има мераклии да ми се обадят на 0886654466 Николай да го обсъдим,ще ви направя разпечатки за всичко,събираме парата,плащаме предварително да не стават издънки като миналата година на плувката,от 20 и нещо си БГ мераклии,половината не дойдоха,даже не се обадиха и трябваше да се червим и да се обясняваме на Джиджи че имаме грипна епидемия,при коета се наложи да затворят цял сектор и накрая нямаше и кьор софра,Джиджи се бръкна като пич да почерпи по един борш и по едно безалкохолно,още една такава издънка и адио на Дорипеско и многото шарани.
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”