България тръгна на Световното по риболов с амбиции за рекорд

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Публикувай отговор
Аватар
ivelin66
Мнения: 529
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 21:30
Местоположение: Русе
дал Браво: 121 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: България тръгна на Световното по риболов с амбиции за ре

Мнение от ivelin66 »

Marian написа:Върнахме се живи и здрави, ще напиша всичко подробно, и ще отговоря на всички въпроси само малко да си събера мислите. Мога да ви кажа че имахме цялата информация и подготовка, колкото и да ни упреквате фактите са на лице. Ще ви кажа че не беше никак лесно 7 дена много тежък риболов в жега и дъжд.
Мариянски това че ви упрекваме значи че не ни е безразлично.По-добре ли щеше да бъде да няма нито един коментар пък бил той и като упрек в темата?И между впрочем разбрах че типично по български пак не сме били отбор, а сбор от различни характери.
Team Milo - feel the difference
todorto6ko
Мнения: 453
Регистриран на: Чет Дек 18, 2008 18:53
Местоположение: софия

Re: България тръгна на Световното по риболов с амбиции за ре

Мнение от todorto6ko »

hypperion написа:
Ивайло Христов написа: Сърбите правят квалификации от 2 дни с по два манша на близък терен по качество, като на световното, между първите си 30 човека! И резултатите им са видни. Нямат нужда да минават на комисия :)
Доколкото знам унгарците са на същия принцип с тази разлика, че квалификацията се провежда на водоема, където ще е световното от първите 16 или 17 човека в индивидуланото им класиране като спазват схемата на самото световно - тренировки и 2 дни състезание за определяне на националния!
Ех Пепи ,някои имат и акъл ,не само едното желание.
кой сега е номер едно?
zentex
Мнения: 107
Регистриран на: Съб Мар 12, 2011 10:45
Местоположение: София
получил Браво: 11 пъти

Re: България тръгна на Световното по риболов с амбиции за ре

Мнение от zentex »

Иво,ма ти съмняваш ли се бе брат,традицийте са си традиций,трябва да се спазват навсякъде :mrgreen:
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: България тръгна на Световното по риболов с амбиции за ре

Мнение от Бат Стан »

Според мен един от големите проблеми е липсата на тим-мениджър не само в плувката, ами и в спининга да речем. Федерацията трябва да обяви конкурс и да се кандидатства с концепция за работа за една година напред. Работата на тим-мениджъра е да състави програма за подготовка за конкретното световно, което предстои, да набира информация за мястото, да сформира евентуално екип от консултанти за самото световно измежду колегите, които и без това ходят да гледат. Ето, Ивайло е бил готов да помогне с каквото е видял, но никой не го е попитал. Да определи състава, тактиката на риболов, захранката и др. Съответно да носи някаква отговорност, ако нещо се издъни (друг е въпросът, ако планът му не се осъществи по една или друга причина). Например видях в календара на ФИПС, че сме кандидати за световното през 2017 на лед. Има два ледени сезона напред, ами нека отсега да се реши кой ще е този човек, и той съответно да се занимава с това. Не съм много в час с плувката, но очевидно една част от нещата и там опират до това. Подобно нещо се получи в спининга за световното в Асеновград тази година. Колкото до това кой отишъл на световното и кой не отишъл, като гледам класирането на нашите състезатели, най-добре се е класирал Мариан, който на републиканското май не беше сред първите пет. Така че има някакъв резон в този начин на подбор на състезателите. Не е речено да сме напред в класирането, ама поне в първите 20 на плувката да влезем.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Marian
Търговец
Мнения: 624
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 16:27
Местоположение: Н. Загора/София

Re: България тръгна на Световното по риболов с амбиции за ре

Мнение от Marian »

Всеки, който е искал да помогне беше добре дошъл, място имаше, но никой не изяви желание, не може да дойдеш в петък и да ми направиш тактика, няма начин това да се случи. След като е минало всичко е много лесно да се пише, аз лично като участник все още не мога да си направя правилния извод за състезанието, гледах и говорих с Италианци, Англичани, Унгарци, Сърби, Хървати и съм взел максимума от информацията, която може да ми помогне. Условията по време на тренировките бяха едни и в един момент за състезанието стават други, това грам не ме оправдава, аз грешката си я знам. Ако не бях я допуснал в събота щях да съм първи в сектора и тогава какво, това щеше ли да ме направи супер риболовец, една хваната риба и съм супер герой, смешно е. Тактиката ни беше правилна, който твърди обратното да го докаже. Само ще кажа, че всички решения се взимаха изцяло от състезателите!!! Никой не е налагал каквото и да е, имахме цялата помощ и подкрепа на хората зад нас.
Искам да благодаря на Мишел, който отдели време и средства да дойде да ми помага лично на мен, на Гошо от Шумен, Калин, Тяната и Красен, тези хора дойдоха със собственни средства да помагат на отбора.
Ще напиша в един пост всичко което се случи. Аз няма да се оправдавам за нищо, толкова мога!!! За мен това е първото ми Световно и видях, че ние не сме лоши риболовци, но се иска много работа, щаб и още нещо....
The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: България тръгна на Световното по риболов с амбиции за ре

Мнение от Д-р Флекс »

Marian написа:Всеки, който е искал да помогне беше добре дошъл, място имаше, но никой не изяви желание, не може да дойдеш в петък и да ми направиш тактика, няма начин това да се случи. След като е минало всичко е много лесно да се пише, аз лично като участник все още не мога да си направя правилния извод за състезанието, гледах и говорих с Италианци, Англичани, Унгарци, Сърби, Хървати и съм взел максимума от информацията, която може да ми помогне. Условията по време на тренировките бяха едни и в един момент за състезанието стават други, това грам не ме оправдава, аз грешката си я знам. Ако не бях я допуснал в събота щях да съм първи в сектора и тогава какво, това щеше ли да ме направи супер риболовец, една хваната риба и съм супер герой, смешно е. Тактиката ни беше правилна, който твърди обратното да го докаже. Само ще кажа, че всички решения се взимаха изцяло от състезателите!!! Никой не е налагал каквото и да е, имахме цялата помощ и подкрепа на хората зад нас.
Искам да благодаря на Мишел, който отдели време и средства да дойде да ми помага лично на мен, на Гошо от Шумен, Калин, Тяната и Красен, тези хора дойдоха със собственни средства да помагат на отбора.
Ще напиша в един пост всичко което се случи. Аз няма да се оправдавам за нищо, толкова мога!!! За мен това е първото ми Световно и видях, че ние не сме лоши риболовци, но се иска много работа, щаб и още нещо....

Мариане, :tup: за теб и останалите от отбора !!!
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: България тръгна на Световното по риболов с амбиции за ре

Мнение от Doktor-5 »

Искам на свой ред да поздравя момчетата за положения труд и отделените финанси.
И за миг не съм се усъмнил в това, че не са дали всичко от себе си.
Лошото е, че наистина по време на тренировките не са ловили по-зле от другите отбори, просто липсата на опит при променените условия са влошили нещата, но това важи не само за нас.
Бил съм на състезание при такива условия и знам от личен опит, колко тежки са и как се избива капо.
За да се постигат добри резултати на международни състезание е нужно много повече отделено време и финанси за тренировки на место.
За сега аз лично не виждам, как това може да се случи.
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Ивайло Христов
Вносител
Мнения: 248
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 10:16
Риболов: щека, мач, спинниг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 10 пъти
Обратна връзка:

Re: България тръгна на Световното по риболов с амбиции за ре

Мнение от Ивайло Христов »

Някак си не се четат правилно думите които съм написал. Повечето състезатели от Националните отбори си плащат сами или си търсят индивидуални спонсори за разходите по престой и пътуване. Говоря за Румънци, Руснаци, Беларуси, Македонци, Южна Африка и т.н. Някак си коментарите във форума се тълкуват, като лични нападки и обиди. Ние бяхме зрители и коментирахме мача от нашата гледна точка и от 10м дистанция.
Сега коментираме и мача Ливърпул - Лудогорец. Не знам дали им е правилна тактиката, но те паднаха с 2:1, а ние с правилна тактика сме 45 от 47. Питам се, а къде щяхме да се класираме с неправилна тактика????
Аз не питам Мариан за неговите индивидуални грешки, те са си негови. Аз съм българин и ме боли да гледам къде сме. 2013 - последни, 2014 - пред, пред последни. Смешно е да се говори, че Вальо бил Фалсини. Фалсини може да ни даде по 1-2 часа аванс на всеки от нас и да ни бие на финала. Тези отбори имат желязна дисциплина. Казано е от капитаните, ще се прави така, прави се така. После капитаните носят отговорност и много често ги сменят. А до колкото си спомням Италия също ни е била на това световно. Биха ни Южна Африка, Швеция и десетки други отбори, които никога не са виждали подобни риби и хал хабер си нямат понятие, как се ловят. Това е трагикомичното в нашето представяне. Тук визирам целият отбор, щаб, шофьори и делегати, а не Мариан, Аркади или Вальо.
На световно никакви разговори с конкурентни или братски отбори не помагат. Защото всеки е дошъл за победа и никога няма да сподели, нещо което открил за себе си и своя отбор, за да го подари на конкуренцията. Това няма нищо общо с това да поискаш някаква стръв, захранка или да се почерпите по бира.
А по отношение на финансирането, искам да кажа, че всички картотекирани състезатели и отбори с платени членски вносове сме дали принос в общият бюджет. Въпросът е в това, защо се харчи по този начин за реализацията на подобни класирания. Искам да направя едно сравнение с другите секции от последните години.
Риболов на лед 2014г - 8-ми от 14
Риболов на шаран 2012 - 2-ри от 21
Риболов на пъстърва с естествена стръв 2013 - 2-ри от 10
Риболов на хищници с изкуствена стръв 2014 - 5-ти от 17

Класиранията на плувката за 2013 и 2014 ги знаете :(

Няма лошо и грозно да се търси сметка за нерационалното израсходване на средствата. Говоря за таксата за участие , бусовете и за червените анцузи платени от БФРС. Все пак сме публично дружество с идеална цел и трябва да се дават обяснения на членовете и членската маса от които се събира бюджета.
Поздрави на всички. Всички сте ми добри другари и приятели и се състезаваме на едни и същи състезания. Разбирам неудобството на състезателите, но аз и другите във форума не сме виновни за това.
Мастер Фишинг, София
http://www.masterfishing.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
SIM0N
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 0:45
Риболов: на щека, мач и фидер
Местоположение: Варна

Re: България тръгна на Световното по риболов с амбиции за ре

Мнение от SIM0N »

В събота вечер точно пред хотела попитах Господин Ивайло Христов и думите ми бяха; (кажете Господин Христов какви са вашите виждания) отговорът беше; ( какви да са, аз бях през цялото време при Монтанеца, той имаше три калванета и трите риби си хвана за другите не знам, това са моите виждания). От всички които бяха дошли да гледат самото състезания от България, единствено МОМЧЕТАТА от КЪРДЖАЛИ ни дадуха кураж и информация от другите отбори за начин на дохранване, дистанция на хранене, дистанция на щеката, подредба на утежнение и всичко необходимо без да съм ги питал за това. Тъка че който иска да е от полза и да помага сам си предлага услугите си а не чака да го поканят защото изтърва влака. Искам да благодаря на всички които бяха с нас и до нас и които ни помогнаха физически и морално и на последно място специални благодарности на Тяната от Айтос, това момче си скъса задника 10 дена да мъкне багаж на равно с нас.
Клуб по Спортен Риболов "ЯНТРА''
Аватар
Боян Шушлин
Мнения: 297
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 22:35
Местоположение: София
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: България тръгна на Световното по риболов с амбиции за ре

Мнение от Боян Шушлин »

Като състезател и капитан на отбори с над 10 години стаж бях шокиран от факта, че на първата тренировка (понеделник), някой "умник" е дал идея за вътрешноотборни квалификации (четвъртък и петък).
За тези които не разбират, пояснявам: "отборът" тренира "заедно", като всеки състезател старателно крие ВСИЧКО важно от "съотборницити" си, за да може в пресявката да ги бие и да е титуляр в събота!!!
Според мен с такова предложение още на първата тренировка тотално е обезсмислено явяването на отбора като такъв на това Световно.
Предсавям си как някой хваща риба-две и веднага променя нещо за да не го усетят съотборниците -конкуренти, или като го питат:"как ги ловиш, бе?" отговаря "ба ли му маата, сигурно е от местото".....СМЕХ!!!
п.п. а на ум същия си мисли: "ше видиш как ги ловим в четвъртък и петък ,балък такъв!"
Ивайло Христов
Вносител
Мнения: 248
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 10:16
Риболов: щека, мач, спинниг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 10 пъти
Обратна връзка:

Re: България тръгна на Световното по риболов с амбиции за ре

Мнение от Ивайло Христов »

В Събота вечер Симо, влака беше заминал.
Мастер Фишинг, София
http://www.masterfishing.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мишел-Маяк
Мнения: 356
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 19:40
Местоположение: бургас

Re: България тръгна на Световното по риболов с амбиции за ре

Мнение от Мишел-Маяк »

Doktor-5 написа:Искам на свой ред да поздравя момчетата за положения труд и отделените финанси.
И за миг не съм се усъмнил в това, че не са дали всичко от себе си.
Лошото е, че наистина по време на тренировките не са ловили по-зле от другите отбори, просто липсата на опит при променените условия са влошили нещата, но това важи не само за нас.
Бил съм на състезание при такива условия и знам от личен опит, колко тежки са и как се избива капо.
За да се постигат добри резултати на международни състезание е нужно много повече отделено време и финанси за тренировки на место.
За сега аз лично не виждам, как това може да се случи.


Браво Докторе.Колко много истина,с много малко думи.
За да имаме отбор по стандарта на всички тези отбори за които говорите трябва да разберете че трябва да има Генерален спонсор както всички други.Спонсора заедно с ръководството определя екипа,състезатели и т.н..Пишете как е в Сърбия и др. държави,ами защо не кажете че от всеки риболовец се отделят по е 1 евро в Сърбия и тези отбори работят заедно от много години.Отбора на Холандия са заедно от повече от 10 години и работят заедно като екип затова имат успехи.По този въпрос може да се говори много но няма смисъл да се пише във форума зашото не му е мястото.
А колкото за екип,щаб и всичко друго е смешно да се говори защото когато един човек си плаща не е прието да му даваш акъл как ди си хвърля парите и къде.Всеки един от тези които бяха отзад си плаща от джоба така че не сте вие хората да им търсите смвтка за това какво правят.
А за това колко пари е дала Федерацията за фланелки и анцузи да ви кажа право не знам,но ми е много интересно да ми се изясни за една сума от 9000 лева за едни фанелки и екипи от преди 2-3години, и какво стана с наградата на Монтанеца.Не че не съм питал ама отговор нямаше.

И за последне-паднал човек се рита много лесно.Продължавайте ама не забравяйте че всичко се връща рано или късно.
Успех на всички.

И сега за последно-
МАЯК-ТУБЕРТИНИ
Аватар
Боян Шушлин
Мнения: 297
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 22:35
Местоположение: София
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: България тръгна на Световното по риболов с амбиции за ре

Мнение от Боян Шушлин »

Я, Мишел! :shock:
Та, кой "ръководен гений" даде това гениално предложение с пресявката, което безвъзвратно торпилира отборната игра на "Националния Отбор"???
Mi6a
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 14:50

Re: България тръгна на Световното по риболов с амбиции за ре

Мнение от Mi6a »

Мишел-Маяк написа: А колкото за екип,щаб и всичко друго е смешно да се говори защото когато един човек си плаща не е прието да му даваш акъл как ди си хвърля парите и къде.Всеки един от тези които бяха отзад си плаща от джоба така че не сте вие хората да им търсите смвтка за това какво правят.

Защо да не им се търси сметка :?: Нали защитават името и престижа на България. Това че се самофинансират не е оправдание. Тях никой не ги помни след това състезание, но хората помнят че България е сред последните. Като им се ходи по световни да се състезават под флага на Боркина Фасо и никой няма да им търси сметка. Напълно подкрепям Ивайло Христов. Като не могат да се дават парите на другите секции, където риболовците постигат добри резултати.
Аватар
Мишел-Маяк
Мнения: 356
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 19:40
Местоположение: бургас

Re: България тръгна на Световното по риболов с амбиции за ре

Мнение от Мишел-Маяк »

Боян Шушлин написа:Я, Мишел! :shock:
Та, кой "ръководен гений" даде това гениално предложение с пресявката, което безвъзвратно торпилира отборната игра на "Националния Отбор"???
Боян Шушлин написа:Като състезател и капитан на отбори с над 10 години стаж бях шокиран от факта, че на първата тренировка (понеделник), някой "умник" е дал идея за вътрешноотборни квалификации (четвъртък и петък).
За тези които не разбират, пояснявам: "отборът" тренира "заедно", като всеки състезател старателно крие ВСИЧКО важно от "съотборницити" си, за да може в пресявката да ги бие и да е титуляр в събота!!!
Според мен с такова предложение още на първата тренировка тотално е обезсмислено явяването на отбора като такъв на това Световно.
Предсавям си как някой хваща риба-две и веднага променя нещо за да не го усетят съотборниците -конкуренти, или като го питат:"как ги ловиш, бе?" отговаря "ба ли му маата, сигурно е от местото".....СМЕХ!!!
п.п. а на ум същия си мисли: "ше видиш как ги ловим в четвъртък и петък ,балък такъв!"


Аз я дадох Бояне,защото големите отбори го правят така.Копирам а не викам Америка като видя земя.Англичани Италианци и кой ли не пускат само най добре нагодилите се за съответните условия.Затова са големи,ама при нас е по лесно да се плюе защото там сме много напред. :tup:
МАЯК-ТУБЕРТИНИ
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”