България тръгна на Световното по риболов с амбиции за рекорд

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Публикувай отговор
Иво Вълов
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 19:45
Риболов: С кошничка
Местоположение: София-Видин

Re: България тръгна на Световното по риболов с амбиции за ре

Мнение от Иво Вълов »

Словакия 2005

Пламен Панталеев (Вижън)
Петър Петров (Маяк)
Георги Божилов (Пирани)
Красимир Костадинов (Номиком)
Мариян Димитров (Маяк)

Португалия 2005 Световно
Краси Върхара
Любомир Куздов /Риконото/
Марян Димитров
Георги Генов
Мишел от Маяк

Унгария 2007 световно
Мариян Димитров Маяк
Петър Петров Маяк
Валентин Колев Вижън Сенсас
Димитър Петров Колмик
Румен Витков Биг Фиш
Юлиян Йорданов Видракс

2008 Италия
Юли Цирка -
Краси Върхара -
Пламен Панталеев -
Люси Митничаря -
Пламен Петров -

2010 Изпания
Родан Цанев - Русе
Марио Ненов - София
Георги Георгив - Шумен
Тодор Чонов - Варна
Румен Витков - Монтана (капитан)

2013 не я намерих маа му !

и сега 2014
Прави ми впечатление , че имаме много утвърден отбор, свикнал вече с косурите си :)
Така нема да стане !
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: България тръгна на Световното по риболов с амбиции за ре

Мнение от hypperion »

Боян Шушлин написа:
hypperion написа:Г-н Шушлин,
Боян Шушлин написа:Като състезател и капитан на отбори с над 10 години стаж....

бихте ли обяснили по какъв критерий Вие бихте избрали кой да е резервата в националния отбор?
Кой пита?
Един от многото, който нито има твоя опит, нито стаж и питам точно поради тази причина човек като теб.
Далеч съм от мисълта, че приложения начин на определяне на първите 5 е най-оптималния, за това недейте критикува само, а давайте и предложения.
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Иво Вълов
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 19:45
Риболов: С кошничка
Местоположение: София-Видин

Re: България тръгна на Световното по риболов с амбиции за ре

Мнение от Иво Вълов »

Ами те Сърбите са го измислили.

Ето ви идея, базирайки се на републиканското първенство за избор на национален отбор по риболов на плувка , нещата не отиват никъде !

За това все си мисля, че е най удачно и преди съм го писал да се оформи един постоянен отбор.
Как ще стане това, като се погледне хронологията 10 години назад, и се разгледат всички участващи във всички републикански първенства, от 1-во до 10-то място .

Е за 10 години все има 10 човека дето да са били най много в челната десятка :)

Сформира се отбора. Веднъж сформиран този екип не се дели, освен , ако на някой му се налага или просто не може от каквато и да е гледна точка , финансова морална и каквато му скимне!
Този отбор трябва да има състезатели еднакво добри както на реки така и на затворени водоеми ,
Няма как Андрейката , който има 50 състезания на мелниците, и е много добър шаранджия на паткарник да иде да се състезава на канала в Литва дето се ловят платики и мрени с близалка буренце и другите му там наречия и подобни дето хич не са ми познати.
Няма как аз като фидерист да ида да ловя пъстърва с мухарка , просто нема как да стане !
И от там на татаък процедирате като Сърбите, тива се на място прави се едно мини състезанийце и се сформира 5 членният състав , който ще лови в дните на състезанието. Техният избор се базира на показаното от тренировъчните дни и техните показатели , пример Ванката Йоско Мартинчо и Дългия имат най много уловена риба и най бързо се ориентират към пасажа , ама уклей !
Докато Средко Тачко Николай , имат съвсем друг подход , който им донесе последните места .
10 човека , малък турнир лесен избор !
другите 5 хем са резерва хем са рънъри, хем са помагащи.
Има възможност един от вси1ки да се качи в 10-ката еми другите му помагат като пречат на останалите . екипност отбор , (споделяне след мини турнира) !
Аватар
pobeditelqt
Мнения: 540
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 13:38
Местоположение: София-Видин
дал Браво: 1 път

Re: България тръгна на Световното по риболов с амбиции за ре

Мнение от pobeditelqt »

Иво Вълов написа:Ами те Сърбите са го измислили.

Ето ви идея, базирайки се на републиканското първенство за избор на национален отбор по риболов на плувка , нещата не отиват никъде !

За това все си мисля, че е най удачно и преди съм го писал да се оформи един постоянен отбор.
Как ще стане това, като се погледне хронологията 10 години назад, и се разгледат всички участващи във всички републикански първенства, от 1-во до 10-то място .

Е за 10 години все има 10 човека дето да са били най много в челната десятка :)


!
То супер, но такива хора вече не останаха - всичките ги отказаха...
Joro_72 написа:" Титаник все някога ще изплува"...
...Но котвата му никога!!!

Кълве и малко и големо...
Наслука
Аватар
Боян Шушлин
Мнения: 297
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 22:35
Местоположение: София
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: България тръгна на Световното по риболов с амбиции за ре

Мнение от Боян Шушлин »

hypperion написа: .............
Давайки ти отговор, ще отговора и на Дофтора от Бургас.
Първо, винаги титуляри са били предните 5 човека в класирането, а следващия по ред е тръгвал от България, като РЕЗЕРВА.
Кратко и ясно!
Поне, и 2та пъти когато аз се класирах за националния беше така , Дофторе!
По този начин изначално се намаляват до минимум вътрешноотборните конфликти, дрязги, конкуренции и коалиции.
Мишка, заеби спонсорите, аз знам че те и Иван Костов са виновни за всичко, просто моля те направи си изводите поне за себе си, и за в бъдеще премисляй нещата по-внимателно.
Поздрави на всички!
Аватар
Marian
Търговец
Мнения: 624
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 16:27
Местоположение: Н. Загора/София

Re: България тръгна на Световното по риболов с амбиции за ре

Мнение от Marian »

Бояне, ще повторя специално за теб. Всички решения се взимаха от състезателите!!!! Спри да търсиш под вола теле!!!! Конфликти не е имало между нас.
The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural.
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: България тръгна на Световното по риболов с амбиции за ре

Мнение от dunavski »

От няколко дена ви чета коментарите и имам един въпрос.
Добре де всички реват за спонсор, щом си отишъл на световно било то чрез спонсор или самоспонсор от там нататък какво ти пречи да напипаш тактиката и да ловиш риба. Спонсора няма да дойде да ти забърка захранката или да ти държи щеката. Ако се намери генерален спонсор какво, изведнъж наще национали ще станат някакви супер виртуози в риболова ли?
До колкото виждам аз ние нямаме национален отбор, а имаме национален сбор. Все си мисля, че не спонсора ни е проблема, а нещо друго.
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: България тръгна на Световното по риболов с амбиции за ре

Мнение от Doktor-5 »

Ех Шуши, като кон с капаци си френд. :D :D :D
Трудно се контактува с теб....... :lol:

Дунавски, чети по-внимателно постовете и ще разбереш. Въпроса не е в самото състезание, а много време преди това!
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
пламенхимекс
Мнения: 315
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 23:23
получил Браво: 3 пъти

Re: България тръгна на Световното по риболов с амбиции за ре

Мнение от пламенхимекс »

1Никой не отговори по какви критерии са избирани 4,5,6 състезател ,кой ги определи критериите и кой избра състезателите?
2Имало е състезател спонсориран от Фирма и аз видях снимки от световното състезателя беше с екип на спонсора си ,не ми е ясно той кого представляваше там България или спонсора си?
3 Не стана ясно още по какви критерии втория ден беше сменен резервня състезател и кой го
реши?
Аватар
chirusa_bg
Мнения: 848
Регистриран на: Сря Фев 16, 2005 12:58
Местоположение: Sofia

Re: България тръгна на Световното по риболов с амбиции за ре

Мнение от chirusa_bg »

Мариански, мина време, отминаха и емоциите. Насили се да ни разкажеш, как минаха тренировката и състезанието.
Goat Food!
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: България тръгна на Световното по риболов с амбиции за ре

Мнение от Doktor-5 »

Ами нали имаше пост, че от последните няма нужда от споделяне. В прав текст, няма какво да научиш от провалилия се.
Аз като бивш ветеринар мога да ти кажа че прости животни няма, това е приоритет единствено и само за човека. :oops:
Иди в магазина му и го разпитай, той не пие, но яде много, вземи нещо там! :lol:
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
Marian
Търговец
Мнения: 624
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 16:27
Местоположение: Н. Загора/София

Re: България тръгна на Световното по риболов с амбиции за ре

Мнение от Marian »

Утре ще пусна снимки и моето виждане за състезанието.
The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural.
Аватар
Marian
Търговец
Мнения: 624
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 16:27
Местоположение: Н. Загора/София

Re: България тръгна на Световното по риболов с амбиции за ре

Мнение от Marian »

Ще Ви разкажа накратко преживяното през моите очи, макар и накратко.
Първо ще кажа, че Федерацията си свърши перфектно работата, осигурени бусове, осигурени екипи, платени такси, резервации, нямаше нещо което да не е както трябва, не можем да ги упрекваме за нищо, само ще кажа че е свършена много работа.
Второ да поясня, че всички решения се взимаха изцяло от състезателите!!! Никой не е налагал каквото и да е, имахме цялата помощ и подкрепа на хората зад нас. Искам да благодаря на Мишел, който отдели време и средства да дойде да ми помага лично на мен, на Гошо от Шумен, Калин, Тяната и Красен, тези хора дойдоха със собственни средства да помагат на отбора.
Това е може би първото първенство за което имахме толкова много информация и се подготвихме много добре за този вид риболов. Всички състезатели се бяхме подготвили перфектно, знаехме къде отиваме и какво ще е нужно.
С пристигането в неделя, взехме решение да направим квалификации в четвъртък и петък, за това кои петима състезатели ще започнат в събота, като в неделя резервата заменя най-слабо представилия се от събота. Отидохме да разгледаме и самия канал.
В понеделник на канала, времето беше идеално даже топло, там се запознаваме с шампиона на Хърватска, който подробно ни разяснява риболова до най-малките подробности. Падаме се в бокс тапа, най-близо до ВЕЦ-а, очаква се там водата да е най-бърза, затова монтирам близалки Cralusso Torpedo от 50 гр. Реших да пробвам да ловя на 9 м. с мини удължител, ластик 2,6 кух, основно 0,24, повод 0,20. Топсета е на 5-то коляно, което при мен е на 6,50 м. Храната която ползвах всички дни беше:
Tubertini Matrix 2 кг. – тежка база
Tubertini Laska Saveta 2 кг. – сирене
Аромат на сирене
4 кг. камъни
Храната трябва да е чук и да пада бързо на дъното. Залепяме и червеи, като пропорцията е 2 кг червеи с 12 кг камъни, получи се нещо като бетонен блок ☺ В последствие разбрахме как да лепиме червеите, използвахме 2 вида лепила и нещата ставаха перфектни.
В понеделник направихме добра тренировка, като имах 7-8 риби основно скобари и морунажи. Вторник и сряда лових също добре, като почти не променях нищо по риболова, лошото е, че в сряда започна да вали, което продължи и в четвъртък и риболова стана още по тежък. Този вид риболов е толкова силов, че за 4 часа се скапваш тотално. Говорих със Скотърн, който каза, че който издържи до края ще спечели. В сряда Англетата бяха близо до нас и отидох да им видя резултатите, бяха плачевни. Райсън беше бесен с 2 рибки. Скотърн с 4-5, единственно младият Калъм Дикс беше добре от отбора. В четвъртък треньорът им Марк Дауни ми каза “Това ще е състезание на бели мрени” и се оказа прав. От друга страна Италианците правиха уникален риболов, особенно Фалсини, който изнасяше лекция на този вид риболов и си личеше че е класи над всички. Уникално водене, уникално хранене, за първите 5 дена си беше “Световен шампион”, но времето си направи лоша шега с него...

В четвъртък и петък бяха нашите квалификациите, всички играхме с еднаква храна. Лових отново на 9,50 м. с 50 гр. близалка, хванах доста риби, като имах и 1 мряна 3,100. В петък нещата се повториха, като пак извадих бонус мряна 4,100. И така след двете квалификации Дани Василев остана резерва, а останалите започвахме в събота.

Времето в събота се смили над нас и беше идеално за риболов. Единственния проблем се оказа водата, започна бързо вдигане на нивото, което обърка повечето отбори.
Падам се на D33. Реших да започна отново на 9,50 м., влезнах с 50 гр. близалка, но се оказа че не е подходяща и свалих на 30 гр. Явно бяха спрели ВЕЦ-а, но вода си влизаше свободно. Хванах може би първата риба в сектора, което ме успокои много, макар че не беше голяма мряна. Успях да извадя още един морунаж и една мряна около кило. И тогава закачих товарния влак, държах рибата 5-6 секунди и се откачи. След около 20 минути отново закачих едра риба, този път успях да я задържа малко повече, но направи силен рън и последва късане. С една от двете едри риби щях да спечеля сектора, но не ми беше писано. 8-ми в сектора беше добре на фона на останалите от отбора. Вляво от мен Поляка и Белгиеца бяха капо, вдясно Исландец с една дребна мрянка. Изовиде ми са, че на световно първенство шансовете трябва да се релизират, сега като чета че Холандците са ловили с плетени поводи ги разбирам напълно. Ако бях с такъв повод може би щях да спечеля сектора....

Неделята тегля Е13. Но вече нещата бяха други, водата беше почти до ръба, всъщност ловихме там където седяхме първите дни, рибите станаха по трудни и скобарите и морунажите изчезнаха, остана само мряната като вариант. Отново играх на 9,50, но заложих основно на белия червей. Успях да хвана общо 3 риби, но бяха дребни, откачих една едра риба и така завърши и този манш. Над мен беше англичанина Калъм Дикс, който хвана 1 малка рибка и закоси 1 мряна, това си беше жива трагедия.

Като извод мога да кажа, че опитахме всичко, единственния извод до който стигам е, че явно толкова си можем и засега това е нивото ни.... Радвам се че имах шанс да участвам, направих всичко по възможностите си. И последно ще кажа, че дори и да бях извадил бонус рибите, това нямаше да ме направи по-добър или по-слаб риболовец.

Ето и малко снимки:

Първа среща с канала:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Лепеният червей и храната:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Зверско течение:
Изображение
Изображение
Изображение

Тъжният Райсън 2 рибки:
Изображение
Изображение

Селфи на откриването
Изображение

Риби :)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Първи ден:
Изображение
Изображение
Изображение

Втори ден, забележете нивото на водата!!!!!
Изображение

Изображение
Изображение
The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural.
Аватар
ШОПА
Мнения: 565
Регистриран на: Сря Фев 25, 2009 16:35
Местоположение: Г.Оряховица
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: България тръгна на Световното по риболов с амбиции за ре

Мнение от ШОПА »

Браво Марияне :!: От всичко което виждам, оставам със впечетление че всичко е било перфектно. Така, че всички професори и мрънкачи в риболова да го ду.......т :idea: :idea: :idea:
Клуб по Спортен Риболов "ЯНТРА''
Аватар
BOROOO
Мнения: 1228
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 13:42
Местоположение: гр. София
получил Браво: 12 пъти

Re: България тръгна на Световното по риболов с амбиции за ре

Мнение от BOROOO »

Marian написа:.... ще кажа, че дори и да бях извадил бонус рибите, това нямаше да ме направи по-добър или по-слаб риболовец.
Точно така, но щеше да те направи по-добър състезател, защото когато си на състезание трябва да използваш всеки шанс, който ти се дава. Това е разликата между най-добрите и останалите състезатели.
Успех на отбора следващата година.

П.С. Заглавието на темата яко ме дразни.
Връщайте маломерните риби обратно във водата.
Като ме погледнете трябва да знаете, че аз гледам през вас и се виждам на реката как подавам, водя и ми кълве ...
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”