Никулденска неволя

Пържена, на фурна или скара и каква ли още не, рецепти разни, коя от коя по-вкусна ... ммм ...
dzaekov
Мнения: 518
Регистриран на: Чет Дек 23, 2004 15:01

Никулденска неволя

Мнение от dzaekov »

Здравейте Пичове,
Доста се чудих, дали да отварям тема и къде...... Днес реших, че си засулжава....
Та: Понеже жена ми имаше имен ден и предопчете да си седи дома, трябваше да се представя някак. Към 17ч. успях да зарежа работата и рекох да купувам риба. В началото наивно се ориентирах към шарана, което по това време на деня се оказа загубена кауза. След като обиколих рибарските магазини стигнах до кварталния такъв решен да купя накаква замразена риба..... но клиент не си беше взел пастървата..... която след осторожно помирисване и поглед в очите стана моя /помирисването за познатия дъх на разпадащи се гранули, погледа в очите за "часът на смъртта"/.
Въпреки, че беше приготвена перфектно с магданозен сос /рибата се обезкостява, като филетата се пържат в масло от страната на кожата, като се поливат с врялото масло отгоре, без да се обръщат и се поднасят със сос от глава лук и вино извряло на половина, сгъстено с малко брашно или нишесте, подправено с връзка магданоз, прецизно пасиран/, не се получи това, което според мен трябваше да бъде...... Вкусът на рибата не можеше да "надскочи" възможностите на рибарника......... Слава Богу, тази работа разбрах само аз, жена ми и дъщеря ми ядоха без забележки.
Та какво исках да кажа с тази история: Хора, взимайте от време на време някоя риба от реката, паднете до нивото на дивака, окървавете си ръцете убивайки и чистейки я, след което я сгответе и изяжте...... за да разберете какво трябва да е вкусовото усещане за риба!
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Никулденска неволя

Мнение от Левака »

dzaekov написа:Та какво исках да кажа с тази история: Хора, взимайте от време на време някоя риба от реката, паднете до нивото на дивака, окървавете си ръцете убивайки и чистейки я, след което я сгответе и изяжте...... за да разберете какво трябва да е вкусовото усещане за риба!
За бога братя не го правете това нещо!!!!! Никога повече няма да си купите риба от магазина. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Митеее, да беше се обадил да ти дам някоя рибка, приятелю! Сега вече и аз нямам - по празника всичко раздадох..... :wink: :D Като не рачи да земеш жената, па да дойдеш с нас в Тино....Добре хапнахме шаранчетата с приятели.
Божидар Иванов

Мнение от Божидар Иванов »

joro_olympus написа:Митеее, да беше се обадил да ти дам някоя рибка, приятелю! Сега вече и аз нямам - по празника всичко раздадох..... :wink: :D Като не рачи да земеш жената, па да дойдеш с нас в Тино....Добре хапнахме шаранчетата с приятели.
Само хапнахте: Айде молим те пиши и колко сте ги поляли с винце бе Жоре :?: :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Божидар Иванов написа:
joro_olympus написа:Митеее, да беше се обадил да ти дам някоя рибка, приятелю! Сега вече и аз нямам - по празника всичко раздадох..... :wink: :D Като не рачи да земеш жената, па да дойдеш с нас в Тино....Добре хапнахме шаранчетата с приятели.
Само хапнахте: Айде молим те пиши и колко сте ги поляли с винце бе Жоре :?: :lol: :lol: :lol: :lol:
Божо, не му е тук мястото ама отидох в 23,00, бях на работа - чакаха ме верни приятели и пих само две ракии, колкото да се уважим. Вино не пия. Сори за офф-а и моля за корекция.
Публикувай отговор

Обратно към “Как да я сготвим?”