Черноморски миди за зимата

Пържена, на фурна или скара и каква ли още не, рецепти разни, коя от коя по-вкусна ... ммм ...
Моряка
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 23:43
Местоположение: Варна

Черноморски миди за зимата

Мнение от Моряка »

От извесно време се мъча да съхраня миди от лято за зима във фризера,но винаги стават леко тричави.Последната рецепта ,която ползвах е като се отворят на пара се почистват и в голям съд ги бъркам с много вода бавно да паднат песъчинките и ги слагам в стъклени буркани със соса от варенето на пара,който си пускат.Покривам ги със соса уж да не ги изсмуква фризера.,но след месец два пак са тричави,някой да знае нещо по-добро.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Мидата е възможно най-опасният за домашно консервиране продукт, по-добре се откажи и зимата си купувай консерви.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Моряка
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 23:43
Местоположение: Варна

Мнение от Моряка »

Абе за консервиране не се замислям изобщо и мен ме е страх,но пресни миди и веднога замразени не са опасни ,ям ги от години зимата ,но са тричави.Това ако може да се оправи при замразяването ще е добре.
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

Та какво открих в стария тефтер.
Мидите се сваряват докато се отворят.В друга тенджера се сипва 15см вода и ядките се хвърлят там,с цел ако има пясък,той да падне на дъното.Водата където са се варили мидите се прецежда и се сварява на нормален огън 40-50мин.Пуска се 1-2 връзки копър.
Мидите след като се извадят от водата,престояват в оцет за час и половина.Запържва се олио и се оставя да изстине.
В един буркан / от конфитюр /,се наливат 6 супени лъжици олио,нареждат се ядките на мидите,10-15 зърна черен пипер,1 дафинов лист,и най отгоре се залива със сварената вода,като трябва да има най-отгоре 1-2см течност.След 10 дена са готови за консумация.За по-продължително съхранение,можете да сварите бурканите,но не по-малко от час.
Изпробвана от мен рецепта.
Публикувай отговор

Обратно към “Как да я сготвим?”