Любимата ви...

Пържена, на фурна или скара и каква ли още не, рецепти разни, коя от коя по-вкусна ... ммм ...
Аватар
spas80
Мнения: 208
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 21:02
Местоположение: София / Пазарджик
Обратна връзка:

Вино или нещо друго

Мнение от spas80 »

:lol: :lol: :lol:
Следкато поставяте въпроса така дайте да видим кой с какво пиене може да се похвали и предпочита а защо ли пък не и какво произвежда :wink:
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

И сипано от онова винце от последния бадън - удивителното букетче от неколко сорта (някой от тях забранени в ЕУто)
Колегата го е казал преди мен. Не признавам друго вино освен домашното...Особенно ако е букет от класни сортове...Особенно около нова година, когато е в силата си. Няма такъв аромат...Ако ще да е най-скъпото френско вино, не го сменям за домашното........Въпреки, че естетите ша ма бият, че мешам риба с червено вино..... :oops: ма толкоз си мога...Нека да съм проЗд... :lol:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от hobby »

Дааа... начи:
1. Бяла риба
2. Костур, толстолоб и уклей
3. Мряна и Кротушка
4. Каракуда и шаран от чист водоем
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
mbodia
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 18:53
Местоположение: ТУТРАКАН

Мнение от mbodia »

Мряна 1,5-2,5кг.разцепена през гърба.Пекната на жарта от лагерен оган.Поръсена със сосче от чесан,магданос,лимон и копар.Прекарвана с биричка.
За мен една такава
ГА БЯХ МАЛАК ЛОВЯХ ГОЛЕМИ РИБИ....
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

Над 2 кг. риба сабя, амбъджак, синагрида, риба меч
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
TRANSKI RIBAR
Мнения: 5639
Регистриран на: Вто Юни 06, 2006 19:43
Риболов: и жени
Местоположение: Дружба 2
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 17 пъти

Мнение от TRANSKI RIBAR »

Шаран над 2.5кг,Каракуда(ярловска),кротушки от Ерма,Толстолоб...
Спокойствие все по за кратко....кво да ти кажа...о батко баткоо...
Аватар
kukata
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 22:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Мнение от kukata »

Тази дето няма кости :D !Хрущялите ги приемам по-спокойно :) , другото вече е въпрос на кулинарни способности!А!Тези дни дегустирах Потасу мисля, че се казваше рибока-останах очарован!
Не винаги по-голямата риба е най-добрата!
Аватар
Gaspoud d"Ankh
Мнения: 2195
Регистриран на: Пет Апр 21, 2006 12:50
Местоположение: Монтана
получил Браво: 1 път

Мнение от Gaspoud d"Ankh »

Брей ко станало тука :lol:
Букет ли било - купаж ли било :lol:
Е една Ситуацийка.
Гледам как вали снежец и си мисля, и си спомням едни нещата.
Помниш ли колега кога беше свил големия студ, коя година бъш беше да ти кажа - шъ те излъжа. Кога Дунава беше замръзнал и от румънско, от Търну-Магуреле, беха дошли белите вълци. Те тая зима дето на офицера му замръзна сабята у канията и дето шейната дойде празна насред село. Ама то шейната е друга история - се ми се чини че тая работа наще си вълци я беха направили.
Та те тая зима, дигнах се още по тъмно, а ми се не става. Бумти кюмбето, прозорците замръзнали а дърветата на Бранището се пукат от студа. Сложих аз ватенката, нахлупих ушанката, зех един джоб джепане, фърлих пушката нарамо и фанах накъм барата. Одим си и се чудим - големия вир ще да е замръзнал. Те тоя вир къде бехме почнали да му викаме Скандинавскио. Това откога едни скандинавци беха спукали гума и скандинавеца изчезна. А он скандинавецо му със скандинавец баш те на тоя вир се забил. Забил се он и гледа биволицата на Пенко Марин. Че и един леб и зел. Седи си биволицата у водата, клекнал скандинавецо на брега, кръши и леб и и са радва. Ама они ората нали сичко при тех е бело - биволица невиждал. И жените им бели. Малиии - ма много бели и убави. Те тогава те ние скандинавката я водихме да и покажеме бостаните, ама дойдеха на ората жените и си ги прибраха. Ние жената от любезност така, от гостоприемство. Па те - аз като не съм женен барем мене да ме беха оставили да и покажем бостана, ама те. Та за вира разправях - дето му викахме скандинавския - ама то дълго за казване и престанахме така да му викаме. Та си мислим аз че тоя вир ще да е замръзнал и дали да не фанем към горния бързей. Ама дедо ми разправяше, че една зима много голем студ бил фанал. То не че тая зима не беше, ама едно време кви студове е имало. Та ми разправяше дедо, че тогава толко студено било, че патиците им замръзнали краката у вира. Одим си и се чудим и по едно време съм стигнал до чешмата. Гледам пред чешмата - Мокрио Влах. Подпрел гюма и се дзвери у снега. "Кво бе комши?" - "Стъпки" ми вика. Некой бил одил бос по снега до чешмата. Ма он си е малко у главата та много много го не слушах. Та излезнах аз на Горния бръзей, ама патиците ме видеха отдалече - дигнаха се та не се видех. Седим аз, чекам ги да завъртът - маке. А един ветър - да не ти разправям. Добре че бех зимал ушанката. Поседех, поседх, теглих му една и си фанах за дома. Гледам по пъта Мокрия Влах тръгнал накъде село. "Кво стана със стъпките бе комши?" И почна да ми разправя за некви водни караконджули дето му били откраднали гюма. Ама нали си е малко със главата, некой ден и нея ша я забрави някъде, та много много го не слушах. Та одиме ние и му разправям как една такава зима намерих аз една лисица на пъта дето се преструваше на умрела. А един от берковските цигани ми беше разправял как веднъж, така като се бил прибирал с една каруца риба, и бил намерил една умрела лисица. Та я фърлил у каруцата - ем риба ем яка за циганката. Ама лисицата се била правила на умрела - и изфърлила му рибата от каруцата - та ни риба ни яка за циганката. Ама то на циганин да не верваш - аз си го знаех тоя че каруца никога не е имал. Па и циганката си я беше зимал това лето. Та като намерих аз тая лисица дето се правеше на умрела, фанах я здраво, че и със сезал я вързах и си я отнесох дома. Вързах я със сезала за асмата - лисицата виси и се прави на умрела. Чекай че се сетих за асмата - затри се тая асма - чак до едно берковско село бех одил да я зимам - от един ловджия я зимах - ама се затри. аз па одих до тоя ловджията, ама и неговите се беха затрили. Та виси лисицата от асмата и се прави на умрела. А кучето под нея де ли лае - ама гадината си се прави на умрела. Така си я и одрах. Като я одрах я изфърлих у Падината. Одих после да видим там ли е - немаше я. И ако видиш некъде лисица без кожа да знаеш - тая лисица аз съм я драл докато се правеше на умрела.
Та си седим и си мислим аз тея работи, а на навън си вали снежеца. За винцето се бехме заговорили. Едно нещо си мисля. В цялата тая Ситуациика не мога да си представя виното да е с тапа. Шато Лафит ли нещо там било. Много добро винцето било - отлежало било, купаж си имало, букет било добило, че и некъв послевкус му били сложили. Почесвам си се аз тука по брадата и си спомням за едно винце дето го бяхме правили една година - то тогава добро гроздице беше станало. Та сложихме разните му там сортове - каквото имаше в лозето - памидче, хамбургско мискетче, отел бял и черен, неколко лози каберненце имаше, липовка, афузалия и още няколко десертни (то тогава и кардинала за първа година беше родил май). Та сложихме ги тея сортове в бурето - пък то винцето си знаеше работата. Това дето разправяш, че домашното вино не е вино щото не било контролирано - няма такова нещо. От най-ранна възраст започнахме да го контролираме, проверяваме и т.н. Няма да казвам '"дегустираме" щото като съм гледал как го дегустират - ми те само го ягмосват винцето. Та това винце леко и кротко си вършеше винената си работа, около първите снегове успешно пребуледува и както каза колегата, около Нова година вече беше в силата си. Не на голем градус, не кисело, с лека сладичка жилка - приказка. По това време по дворовете на съседите започнаха да се обаждат за последно прасенцата, а нашето такова започна да си задава някой екзистенциални въпроси и даже си мисля, че беше успяло да изгради някаква първична религиозна система. За съжаление, или за радост, но не успя да я сподели с никой. Вали един снежец, около прасето група мъже с наболи бради си подават кана със същото това винце, поглеждат към прасето и кръвта му по снега и се усмихват със странен блясък в очите. Древния ритуал е изпълнен - утре отново ще изгрее Слънцето.
То това винце вече го няма. Лозето отдавна се затри, прасетата вече живеят по магазините като котлети, вратни и други такива, качамака е "само за 10 минути". Как да не слезнеш до мазето, да не сипеш от буренцето, нищо че е от купувано грозде, да се не почешеш по брадата и да не кажеш на чист северозападен "мама му стара".
===
Сори за забавянето. То станало малко мазало в темата...
Колега - дай малко по-весело и несериозно. Обидчив нещо ми се виждаш :lol:
За рибите казвате си говориме - тея дни тествах дунавския шаран - от оня дългия. Много добро рибенце :lol:
See the little angels rise up high, all the little angels rise up, rise up, rise up high.
How do they rise up, rise up, rise up, how do they rise up, rise up high?
They rise arse up! arse up! arse up! see the little angels rise arse up high!
Д-р Дулитъл
Мнения: 2054
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Мнение от Д-р Дулитъл »

Tъй-е..м ти и работата,отивам да са нафъргам с кайсиева ракия,че се разчувствах нещо :oops:
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Майкуууууууууууууууу. Бегай маани са....Е те така е...А наздраве... :lol:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

Пробвайте карагьоз на скара,с бяло,ама изкарано от кладенеца,другата седмица пуснете лефера на скарата,виното не сменяйте.Айде наздраве.
Публикувай отговор

Обратно към “Как да я сготвим?”