Салам от скумрия

Пържена, на фурна или скара и каква ли още не, рецепти разни, коя от коя по-вкусна ... ммм ...
meronemos
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Дек 04, 2007 10:16

Салам от скумрия

Мнение от meronemos »

Взимам едра скумрия, изчиствам я и я налагам 24 в морска сол, покрита отвсякъде да престои на студено и да си поеме.
Плънка: чесън, крумид лук, чубрица, мащерка, червен пипер - всичко това - на едро.
Като и минат 24-те часа на скумрията в солта я изтръсквам та да няма големи зърна по нея и я пълня с плънката. След туй я омотавам със канапче (като салам) и я закачам да се вее на тавана поне седмица.

Някой да има по-добри идеи за подобно нещо?
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

Я предварително настържи орехи на ситно,за една риба към150-200гр,и го смеси с това твоето,после пак пиши.
meronemos
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Дек 04, 2007 10:16

Мнение от meronemos »

Това е идея ама сякаш няма да събера колкото казваш орехи, но ще сложа колкото поеме. Те двете ми риби в момента дето ги соля са общо кило и сто, та са им малки коремите...
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Това досега правил ли си го или експериментираш? Питам щот веяна съм правил и я знам, че става екстра - ама с пълнеж сефте чета, че може да се прави.
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

Жоро,ако въпросът е към мен,отговора е да.Преди години продаваха направо филета скумрия,без кокала.С комшията вземахме направо цял палет /10 кг /.24 часа в саламура,смяна на водата и още 12 часа в саламура,оставяме я да се изцеди за 2-3 часа.После я пълнихме,завързване,после в опаковъчна хартия,пак леко завързване и в хладилника за 2-3 дена.А точната рецепта за пълнежа,може би ще го дам по-късно,защото остана някъде в апартамента,дано я намеря като отида някой ден.Там имах и доста други рецепти рибарски.Вместо орехи може да се използват бадеми или лещник,става дори по добре.
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

Както обещах,Филе скумрия с пълнеж.Продукти за 10 кг.
- 800гр настъргани орехи
- 12 супени лъжици червен пипер
- 8 супени лъжици шарена сол
- 10 глави чесън /настърган /
- 1 пакетче смлян черен пипер
- 6 дафинови листа
Всичко това се разбърква добре с 50-100 гр.олио,но добре е сместта да е по-гъста,наслагва се на едната страна на рибата,захлюпваш я с другата,завързваш с конец.После се увива в хартия,като пак се завързва.4-5 дена на хладно и проветриво място,и е готова за консумация.реже се на филийки заедно с пълнежа.
Публикувай отговор

Обратно към “Как да я сготвим?”