По-едра щука

Пържена, на фурна или скара и каква ли още не, рецепти разни, коя от коя по-вкусна ... ммм ...
mAnTi
Мнения: 207
Регистриран на: Сря Юли 25, 2007 11:41
Местоположение: София

По-едра щука

Мнение от mAnTi »

Здравейте,
днеска си хванах новия личен рекорд 2 килограма на платено и си я зех само нея от всички и се чуда как да я сготва :roll:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Тц - във фолио с масълце и подправки...Във всяка готварска книга ще видиш рецептата, а и в темата ще намериш, на Владо Фидера в постовете...Трябва да остане повече като задушена - пържена й се губи смисъла, иначе, верно, е най-лесно - аз така си направих последната... :oops: :oops: :oops:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Kriss »

"EDIT - писна ми от разбирачи, нема ги открехвам (04.11.)" леко я посоляваш, поставяш в сравнително разлат съд и поливаш със сока от 2 лимона и малко зехтин. Слагаш я в хладилника. На 5-6-7 часа я обръщаш. След 24 часа е готова за печене. Целта е лимона да проникне и стопи дребните костици, които са доста неприятни. Можеш (всъщност е задължително) да я печеш с маринатата на слаба фурна. Сложи 10-15 зърна черен или зелен пипер. Ако ти се занимава (или на майкат ти) я пълниш със сушени домати и заливаш със сметана и копър.
Вервай ми, така е най-добре. Това мое прекрасно тяло не е изваяно от сух хлеб със сирене. :wink:
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
Публикувай отговор

Обратно към “Как да я сготвим?”