морски кефал на скара

Пържена, на фурна или скара и каква ли още не, рецепти разни, коя от коя по-вкусна ... ммм ...
sokingr
Мнения: 80
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 9:15
Местоположение: Пловдив

морски кефал на скара

Мнение от sokingr »

колегиа от години живея в Гърция иникога не съм отдавал значение на качествата на морския кефал при нас /има много и различни мнения по този въпрос/ На 12 и 13/11 отидох до нашето кейче/Нея Каликратия-- Халкидики/ и се получи повече от успешен риболов на кефал/става въпрос за миксини-на капачето на главата си имат жълта точка/ с тегло 500-1200 грама и решихме да хвърлим 3 броя на скарата.Как постъпихме 1-почистване/нормално/ 2- посоляване/нормално/ 3-Оставяме рибата да престои вечерта в хладилника за да поеме солта 4-час , два преди печене правим 3-4 напречни резки върху кожата, поливаме с малко зехтин и сокче от лимон и оставяме пак в хладилника 5-хвърляме върху скарата за 8 минути от едната и 8 от другата страна и после да ви е вкусно / само ще кажа , че жената не иска да яде кефал от тук на татък по друг начин/
Даниел Казаков
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 13:35
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Мнение от Даниел Казаков »

Здравей колега бях студент в Варна 5 години и поработих тук таме като сервитьор включително и на 2 рибни ресторанта ял съм морски кефал на скара но най вкусният начин е на пара с зелени подправки- пресни направо си облизах пръстите но морския кефал от тогава е една от топ рибите за мен
Публикувай отговор

Обратно към “Как да я сготвим?”