Пълнен шаран на фурна в тесто

Пържена, на фурна или скара и каква ли още не, рецепти разни, коя от коя по-вкусна ... ммм ...
vlado_fidera
Мнения: 152
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 22:17
Риболов: най вече практикувам риболв с фидер и пикер
Местоположение: sofia
получил Браво: 5 пъти

Пълнен шаран на фурна в тесто

Мнение от vlado_fidera »

На връх празника на рибарите и банкерите Никулден реших да приготвя един пълнен шаран печен в тесто на фурна.За целта от Хит купих един 3 кг шаран почистих го от вътрешностите,перки,хриле и го измих.Подсуших го и го натрих отвън и отвътре с рибена подправка.Оставих го да престои така 1 ч на студено след ,което го напълних със смес приготвена от следните продукти
-на котлона стопих масло,добавих шепа ориз,ситно нарязан кромид лук,гъби,маслини без костилките,натрошени на дребно орехови ядки,2 скилидки чесън,суп.л-ца горчица,суп.л-ца домат.пюре.кашкавал на дребно.
Тази смес се бърка докато продуктите поемат мазнинката.Или иначе казано 5-6 мин.След като напълних коремната кухина на шарана го заших с предварително попарени във вряла вода червени конци.Съпругата измеси едно чудесно тесто което част от него поставих в тавата за печене.Положих шарана върху него и с останалото тесто го покрих.Намазах тестото с жълтъка на едно яйце и оставих така 20 мин.През това време загрях фурната на 220 градуса и тази вкусотия я пекох 30 мин.Бялото вино бе чудесна добавка към така приготвения шаран.Приготвих и един 2 кг шаран само че него направих с много лук и домати.Стана разкошен.От мен колеги е това.Да сте живи и здрави и когато четете този форум се сещайте за мен.Когато имам възможност винаги ще пращам нови рецепти.До скоро!
"Няма значение къде ще ловиш риба, близо или далеч от дома си, ти ще намериш приятели, които никога няма да забравиш"-Джон Бейли.
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Мнение от vikik »

Добре че не пускаш снимки защото и без друго ми потекоха лигите!
Публикувай отговор

Обратно към “Как да я сготвим?”