Суши

Пържена, на фурна или скара и каква ли още не, рецепти разни, коя от коя по-вкусна ... ммм ...
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Суши

Мнение от Коце »

Хахахахахх Това не е добре! :lol:

Азиатски нож /за зеленчуци/, острие 17 см
Изображение

Нож Янагиба /за рязане на суши и филетиране на риба/, острие 24 см,
едностранно заточен
Изображение

И двата ножа са общо около 90 лв. Кажи на жена ти да не гледа "ония" ножове, щото те са за самураи! Познавам един суши готвач дето реже с 38 см острие...
Може да ги намериш тук - http://fiskars-bg.com/knives.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Чинийките, паничките и поставките за клечки са комплект. Има ги по китайските магазини и тези са сувенири. Дървената постелчица, с която се завива сушито също е от там. Самите листа /казват се "нори"/ са от Фантастико - 4,80 лв някъде бяха. Дървената формичка "ошибако" сам си я направих с матрял от Бриколаж.

Най-съществен проблем е намирането на листата нори. Тези които купувам аз според мен са перфектни. Същите ги има и по 9-10 лв. Не знам в Шумен дали има как да се намерят, но има сайтове които доставят материали за суши. Куриозен случай в Разград - влизам в Кауфланд и гледам: ориз за суши, оризов оцет....обаче листа/кори за суши няма! Извиках на помощ персонала и познай...накрая ме заведоха при корите за баница!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
Lemuria
Мнения: 683
Регистриран на: Пон Фев 12, 2007 10:09
Местоположение: София

Re: Суши

Мнение от Lemuria »

Коце написа:Най-съществен проблем е намирането на листата нори.
Гледах неотдавна в един китайски магазин рехаво пресовани кори нори под формата на микропорест блат за торта - диаметър около 17-18 см, дебелина около 2 см. Бая се зачудих за какво ли ще са :roll:
Коце написа:Дървената формичка "ошибако" сам си я направих с матрял от Бриколаж.
Чудесно е, че си майсториш сам, Коце!

Задобряваш :D
http://www.youtube.com/watch?v=2SaFL1ss80k" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Суши

Мнение от Коце »

Lemuria написа:Гледах неотдавна в един китайски магазин рехаво пресовани кори нори под формата на микропорест блат за торта - диаметър около 17-18 см, дебелина около 2 см. Бая се зачудих за какво ли ще са :roll:
Най-вероятно не са за ползване в това им състояние. Знаеш какви неща плуват в техните супи. Може би се ползва на парчета... Ако ти е направило впечатление и оризовите кори са кръгли с такъв размер.
И в този ред на мисли, очаквайте фитнес суши...
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1085
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 470 пъти

Re: Суши

Мнение от Павлин Калайджиев »

Коце написа: И двата ножа са общо около 90 лв. Кажи на жена ти да не гледа "ония" ножове, щото те са за самураи! Познавам един суши готвач дето реже с 38 см острие...
Може да ги намериш тук - http://fiskars-bg.com/knives.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Чинийките, паничките и поставките за клечки са комплект. Има ги по китайските магазини и тези са сувенири. Дървената постелчица, с която се завива сушито също е от там. Самите листа /казват се "нори"/ са от Фантастико - 4,80 лв някъде бяха. Дървената формичка "ошибако" сам си я направих с матрял от Бриколаж.

Най-съществен проблем е намирането на листата нори. Тези които купувам аз според мен са перфектни. Същите ги има и по 9-10 лв. Не знам в Шумен дали има как да се намерят, но има сайтове които доставят материали за суши. Куриозен случай в Разград - влизам в Кауфланд и гледам: ориз за суши, оризов оцет....обаче листа/кори за суши няма! Извиках на помощ персонала и познай...накрая ме заведоха при корите за баница!
Благодаря много за изчерпателния отговор! Аз днес се разходих из Шуменския Кауфланд и за моя изненада намерих почти всичко! Ориз и листа "нори", оризов оцет, хубави рибни филенца. Сега като се замисля, там съм виждал и доста ножове на "Фискърс", но ще проверя тези конкретно дали ги има! Иначе за "Ошибакото" и аз мисля да подходя майсторски (хей ръчички, хей ги две)! Още веднъж мерси, ще трябва да почерпя, но ако може не със "саке", а с българска люта ракия..... :D
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Суши

Мнение от Коце »

Павлин Калайджиев написа:Още веднъж мерси, ще трябва да почерпя, но ако може не със "саке", а с българска люта ракия..... :D
Че кой пие саке? То е за жълтите лигльовци дето не са помирисвали ракия :lol: :lol: :lol:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Суши

Мнение от Коце »

Оши-суши!

Измайсторих и едно малко ошибако 2х2 см...

Изображение

Та сега вече може да си дойдем на квадратната дума

Изображение

Изображение

Изображение

Хам-хум

Изображение

п.п. днес положих жената за официален оризо-варяч! направи страхотен ориз!
п.п.2. вече влизам в кухнята като главен да го еВа...само свивам и сипвам ракията!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Суши

Мнение от joro_olyмпус »

Изображение

Тва е по скоро свинско филе. Под пастърма аз разбирам козя или говежда такава
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Суши

Мнение от Коце »

От къде пък се сети? Аз така наричам всичко дето виси у се суши с идеална цел! :lol:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Суши

Мнение от joro_olyмпус »

Не съм се сетил, ами гледах влакната на мускулите и цвета на месото. Това е доста мазничко, което навежда на мисълта че е сушено свинско а не пастърма. Има и голяма разлика в сушенето на месо и правенето на пастърма. Пастърмата, независимо от какво месо е задължително се притиска с тежест и изглежда различно. Едно време прабългарите и хуните са слагали месото под седлата си. Сори за спама - това е вън от контектста и само допълвам някои пропуски в темата.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Суши

Мнение от Мунчо »

:lol:
Коце, това изглежда като клавиатура!

Изображение

Розовите късчета месО, които са по двечки, ролца от раци ли са?
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Суши

Мнение от Д-р Флекс »

Коце, два такива сета за откриването на "секретния гьол" искам ! :D Белото саке от мен!
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Суши

Мнение от Коце »

Мунчо написа::lol:
Коце, това изглежда като клавиатура!
Розовите късчета месО, които са по двечки, ролца от раци ли са?
Мунчо,
1. Не съм поглеждал от този ъгъл! Другия път ще гледам да предизвикам у теб други асоциации...
2. Отгоре -> надоле: рачешко рулце + морков, краставица, круша, рачешко рулце + краставица
Д-р Флекс написа:Коце, два такива сета за откриването на "секретния гьол" искам ! :D Белото саке от мен!
Диъл!

Жоре, приемам ти забележките с особено мнение! :lol:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Суши

Мнение от waglerbg »

Коце написа:...]

Изображение

Изображение

Изображение
Човече,..... Ти си престъпник! :mrgreen:
...read between the lines...
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Суши

Мнение от Коце »

Не знам колко от вас имат оризоварки, но аз ползвам редовно.
Ето едно много добро упътване за работа с тях:

http://www.wikihow.com/Cook-Rice-in-a-Rice-Cooker" onclick="window.open(this.href);return false;

А тук един клип как точно да се подготви ориза. Измиването му е критична точка за последващото качество.
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
pana
Мнения: 293
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 13:53
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Суши

Мнение от pana »

Коце мерси за хубавите снимки и за уреда който си измайсторил - ще се постарая и аз като теб да направя някоя вкусотия!
Публикувай отговор

Обратно към “Как да я сготвим?”