Пицаааааааааааааа

Пържена, на фурна или скара и каква ли още не, рецепти разни, коя от коя по-вкусна ... ммм ...
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Пицаааааааааааааа

Мнение от Коце »

Сдрафейте преатели на ядинету!

Днес ще Ви представя...

Пица на камък

Малко странно заглавие, но това е положението. Камикъ /pizza stone/ бе наскоро закупен от мен, благодарение на моите италиански приятели от канал Дискавъри и на щателното ми разследване и обследване на това къде се продава у нас!
Нещото представлява специална керамика, като я гледам нещо като гранитогрес от висок клас, която е специално направена за печене на пици и тестени работи в домашна електрическа фурна. Загрява се 10-15 мин на 180-200 градуса, долен реотан и вентилатор и слагате пицата да се пече около 10 мин. Толкова просто, лесно, бързо и чисто не съм готвил отдавна!!!

КамъкЪ

Изображение

Тестото минава през точилката и се слага върху хартия за печене. След това се реди. Аз ползвам прясно тесто от Била.

Изображение

Изображение

Изображение

Идея си немате колко вкусно става.....

Изображение

п.п.....и бухнало и хрупкаво! Мммммммммммммммммм
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Пицаааааааааааааа

Мнение от joro_olyмпус »

Супер изглежда, браво! Нашите сач-ове май могат да свършат същата работа ми се струва.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Пицаааааааааааааа

Мнение от Д-р Флекс »

Баси, Коце, като гледам, в мъртвия сезон можеш спокойно да си партия с Теди :D Аз, както и преди съм го писал, съм готов да заготвям всякаквите зеленчуци... :D
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Пицаааааааааааааа

Мнение от Коце »

joro_olyмпус написа:Нашите сач-ове май могат да свършат същата работа ми се струва.
Не, няма да свършат. :wink:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
С.Върбанов
Мнения: 240
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 23:22
Риболов: и пържоли !
Местоположение: Стара Загора
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Пицаааааааааааааа

Мнение от С.Върбанов »

Евала за труда който си половил , не се и съмнявам ,че е вкусна .
КСР - Стара Загора
Аватар
koragroup
Мнения: 1435
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 21:52
Местоположение: Русе
дал Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: Пицаааааааааааааа

Мнение от koragroup »

И от мене 2-3 пици :D

Изображение

Изображение
Красота и спокойствие.
http://www.pepelina.com

http://www.starividri.org

"Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора
Аватар
Lemuria
Мнения: 683
Регистриран на: Пон Фев 12, 2007 10:09
Местоположение: София

Re: Пицаааааааааааааа

Мнение от Lemuria »

Коце,
На тва му се вика "мексиканска вълна" - и ние снощи бяхме със същия формат и десен пица :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=2SaFL1ss80k" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Пицаааааааааааааа

Мнение от Коце »

Lemuria написа:Коце,
На тва му се вика "мексиканска вълна" - и ние снощи бяхме със същия формат и десен пица :lol:
Нека нека! Аз вече имам жокер за моцарела на едро, така че скоро ще има пак!
Иначе за да отговоря на Жоро - сач-овете са от друг материал. Този камък е с уникалната способност да абсорбира бързо влагата от тестото. В случая съм сложил хартия за печене и съм блокирал тази му функция. Иначе миналия път стана много хрупкава коричка от долната част на пицата. Ще питаш как точно я абсорбира? Ами направих пицата, след това измих и подсуших камъка и го прибрах в кутията. Като го отворих след това от едната страна си беше мокър - всичката поета влага беше от долната му страна!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Пицаааааааааааааа

Мнение от Коце »

koragroup - какво е тестото, добре изглежда?!?
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
zampo
Мнения: 1117
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:57
Риболов: спининг , тролинг
Местоположение: Враца
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Пицаааааааааааааа

Мнение от zampo »

А от къде може да се закупи такъв КамИк ?
Вярвай само на писмени документи,защото в един момент нечестивците се отмятат!!!!!!!!
Матей Преображенски(Миткалото)
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Пицаааааааааааааа

Мнение от Коце »

От магазина :lol: http://www.baumatic.bg/aksesoari_4_2019.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Иначе има и на Bosch, Gorenje, Teka ама струват макяси и бащаси!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Пицаааааааааааааа

Мнение от joro_olyмпус »

Коце написа: Ами направих пицата, след това измих и подсуших камъка и го прибрах в кутията. Като го отворих след това от едната страна си беше мокър - всичката поета влага беше от долната му страна!

Баси...Направо ме впечатли! Инак гледам, че фурната ти е Горенье - баш, кат мойта. Ама направо ще взема да пробвам дали си прав и то без да се заяждам, ами да сравним резултата и дали истината е някъде другаде. Чакайте продължение - пица на сач! Няма друг матриял и едното и другото е от глина, пръст или камък - все тая според мен.Изпеченият теракот има всички свойства на камъка. :wink: :D
Аватар
koragroup
Мнения: 1435
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 21:52
Местоположение: Русе
дал Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: Пицаааааааааааааа

Мнение от koragroup »

Коце, тестото е универсално ето я рецептата (писах я наскоро на една позната и пускам барабар с жокерите :lol: )

Тесто:
1кг брашно, кубче мая, чл сол и захар, 6-7сл олио, 2-3 сл кис. мляко (може и без), 300-350мл вода.
Маята със солта и захарта. Като се разводни с хладката вода и олиото в кладенче на пресятото брашно. Бъркаш, после 20 мин. месиш. Оставяш да втаса и си готова.
Тоже преди да втаса да го сложиш в намаслен плик и в хладилника. така трае 3-4 дни.
Тестото е универсално, става за пици, мекици, маруси, милинки, рогчета и всичко което се сетиш.
Да ви е сладко!
За пицата един "хинт". доматите с малко чушка, лук, чесън и подправките и малко олио или зехтин, ги минаваш през пасатора. Слагаш соса най отдолу и после останалите гарнитури. Ако ти е по воден соса първо запичаш без кашкавала и го добавяш за 1-2 минути на края. Цялото печене е за 10-12 минути на 275 градуса.
Красота и спокойствие.
http://www.pepelina.com

http://www.starividri.org

"Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора
Аватар
koragroup
Мнения: 1435
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 21:52
Местоположение: Русе
дал Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: Пицаааааааааааааа

Мнение от koragroup »

Ето какво още може да се направи от тестото:

Изображение

или милинки:

Изображение

Ама пробата с керамичния съд не излезе добра идея и допичах накрая...
Красота и спокойствие.
http://www.pepelina.com

http://www.starividri.org

"Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1095
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 473 пъти

Re: Пицаааааааааааааа

Мнение от Павлин Калайджиев »

Тези дни, четейки форума, аз и жена ми се запалихме на тема пица и тъй като редовно си правим "традиционна пица", решихме да пробваме нещо ново и нестандартно, пък макар и постно!

Картофена пица

Необходими продукти: 1кг. картофи, 1 глава лук, 3-4 с.л. зехтин, 300г. стерилизирани домати, 1/2 ч.л. сух босилек, 1 щипка сол, 1 щипка захар, 3-4 с.л. галета, 50-100г. маслини, 2 кисели краставички, 150г. кашкавал.

Начин на приготвяне:
Картофите се измиват, обелват се, нарязват се на кубчета и се сваряват в кипнала подсолена вода.

Лукът се обелва и нарязва на колелца и се запържва в 3 с.л. зехтин за около минута. Доматите се пасират и след като лукът се позапържи, се прибавят към него. Варят се на тих огън 15 минути и се подправят с босилека, солта и захарта. Варенето продължава още 2 минути и плънката се оттегля от огъня.

Сварените картофи се пресоват, овкусяват се със сол и 1 с.л. зехтин и се размесват.

Тавата за печене се намазнява и се поръсва с галета, като се покриват и част от стените. Картофеното пюре се разстила в тавата, върху него се изсипва доматената плънка и се гарнира с почистените от костилките и нарязани маслини, киселите краставички и настъргания кашкавал. Пече се в силно загрята фурна около 20-30 минути при температура 220 градуса.

Ето това е резултата, като гарантирам, че камерата на скромния ми телефон, не може да улови невероятния аромат, който се разнася в кухнята.....

Изображение

Изображение

Това е от нас за сега! Очаквайте включване скоро!
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Публикувай отговор

Обратно към “Как да я сготвим?”