Вкусно от Коце

Пържена, на фурна или скара и каква ли още не, рецепти разни, коя от коя по-вкусна ... ммм ...
Публикувай отговор
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Вкусно от Коце

Мнение от Коце »

tedy написа:Май си закъснел даже ми се струва... :D
Пазим линя! Не видиш ли кви диетични съм ги направил? :lol:
Те вчера даже ги натиснах малко!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Вкусно от Коце

Мнение от Мунчо »

Д-р Флекс написа:Бял карловски пелин (и червен също) на "Шато Копса" (оригиналдъ, демек) в магазините на Бай Генчо видех вчера...
E при вас се изсипва рога на изобилието и витрините са пълни с "безброй жадувани неща". В прованса не разполагаме с "Бай Генчо" и прочие предмети на разкоша, което налага да прибягваме до определено примитивни натурални размени от сорта интелектуален капацитет срещу гроздов дериват, както е в упоменатия случай. :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Вкусно от Коце

Мнение от Д-р Флекс »

Интелектуален капацитет срещу гроздов дериват
е игра, която и аз владея в съвършенство, мили ми приятелю - магазинът в случая ми служи единствено като транзитен склад :D

ПП пелин не пия, просто го забелязах при получаването на тубЕ каберне-мерло-сира от свиленградско...
Станимир
Мнения: 1760
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Вкусно от Коце

Мнение от Станимир »

Д-р Флекс написа:Бял карловски пелин (и червен също) на "Шато Копса" (оригиналдъ, демек) в магазините на Бай Генчо видех вчера...
Там ли дистрибутират Копса? Чудесни техни вина ми бяха донесли, но не ги виждам по магазините... Благодаря! :)
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Вкусно от Коце

Мнение от Д-р Флекс »

Там, там... има карловски мискет, чат пат има и мускат.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Вкусно от Коце

Мнение от Коце »

...много ми е на сЪрце

Изображение

и дУша

Изображение
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Вкусно от Коце

Мнение от Коце »

Честит празник на всички колеги риболовци! :D

Изображение
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Вкусно от Коце

Мнение от Д-р Флекс »

Както казваше преди много време един приятел-руснак: "самая хорошая болгарская рыба - это луканка!" :lol:
Asio
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 0:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 285 пъти

Re: Вкусно от Коце

Мнение от Asio »

Една малка закачка от мен към г-н Коцето. 9 Килограма току що заклано телешко контрафиле (рибица), и два килограма къс от бута. Запознах се случайно с един Български юнак който има ферма и коли такива 10 месечни теленца почти всеки месец. И ето го резултата , розово , крехко уникално качествено месо.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Хубав ароматен траминер.

Изображение

Почистена от ципите вече мръвка.

Изображение

Изображение

Марината от бяло вино, черен пипер, малко бахар, чесън, дафинов лист и сол.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Накрая притискам тавите и ги оставям 48 часа.

Изображение

Първопроходец съм в сферата на месните мезета. Преди 3 седмици бях взел месо от същия човек, и направих 3 килограма но от бут по същата схема. Резултата премаза всички очаквания. Сега окуражен вече от супер успеха , реших да кача летвата и направо изкупих цялото контра филе на теленцето. Скочих към домашната обработка на меса, защото ми писна да ям пресолени купешки боклуци, и такива със съмнителен вид и произход. А на всичкото отгоре идва и прескъпо.
Рецептата съм взаимствал от Иван Звездев поради нулевия си опит в тази сфера. Много съм доволен. http://www.btv.bg/video/shows/kuhniata- ... tarma.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Вкусно от Коце

Мнение от Коце »

9 кила не са закачка, драги ми Господине, ами си е удар под кръста! :lol:
Браво! Хубава трактовка на материята. Ще я пробвам.

Имам само една забележка към осоляването - някакси е неориентирано в пространството.
Аз бих разтворил солта в малко вода (150-170 гр морска/литър вода), след което бих я добавил към виното. Така ще се постигне нужната концентрация сол и няма да има нужда от обръщане и последващо ръсене.
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Asio
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 0:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 285 пъти

Re: Вкусно от Коце

Мнение от Asio »

Не смея да мръдна и на милиметър от указанията , защото това ми е втори опит. Страхувам се да експериментирам засега, за да не опропастя инвестицията случайно. Идеята ти е логична, съгласен съм с нея. Първият път стана съвършенно. А солта която ползвам е само морска но гръцка, на едри кристали като захар. Като прекарам всички предварителни процедури ,ще щракна снимка от крайния резултат.

Това домашното месо е голяма работа. Все едно от магазина досега съм ял само кучешко. А този фермер, с който се запознах съвсем случайно, е пълен табиатлия към отглеждането и месата му направо изкъртват. А цените , още повече.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Вкусно от Коце

Мнение от Коце »

Няма да се плашиш! Солта е важна. Дори се сещам за вариант целият процес да се раздели на две части - първо осоляване в саламура или сухо, второ изкисване в маринатата за овкусяване.
Домашното месо няма аналог не само заради храненето на телето, ами и поради факта, че най-вероятно човека има време да го изчака да му изтече кръвта. Това е много важно за крехкотата на месото.
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Вкусно от Коце

Мнение от babydoctor »

Послушай Коце - и двата му варианта са разумни, а за месото искрено ти завижда. Когато мама, бог да я прости се разболя, поиска да й направя телешко варено, аз съм му майстор открай време. Отидох в Била при х-л Славия, купих две пликчета, дето им пишеше - рождени дати, дати на клане, всичко. Много бях доволен, ма вкъщи като се почна едно варене, та до вечерта - сигурно с датите са били прави, нещо годините са объркали...И да, аз не бих сложил бахар, ма Коце да каже...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Вкусно от Коце

Мнение от Коце »

Не знам, и аз не съм слагал. Но все пак не го втриваш в месото, а само овкусяваш маринатата.
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Вкусно от Коце

Мнение от babydoctor »

Абе, тежка подправка е, с дафиновия лист са по-скоро за дивеч или за консерва в буркан за мезе, ама на крехко телешко... :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “Как да я сготвим?”