Прясно, рибно и вкусно . . .

Пържена, на фурна или скара и каква ли още не, рецепти разни, коя от коя по-вкусна ... ммм ...
Публикувай отговор
Asio
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 0:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 285 пъти

Re: Прясно, рибно и вкусно . . .

Мнение от Asio »

Има в тоя форум пич един
Сам се пише Бат.Галин
С негова благословия
Имам допир с тая чудесия
Ще използвам тук момента
От сърце да му благодаря
с асортимента


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Ще те очаквам на платика в тесто и разбит хайвер с много ракия. Да си жив и здрав Бат Галине. Тия сирена ухаят божествено.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Прясно, рибно и вкусно . . .

Мнение от quietriot »

Аз ще донеса от оня зехтин, надявам се ти хареса, Асене?

Sent from my C6902 using Tapatalk
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Прясно, рибно и вкусно . . .

Мнение от stancom »

Asio написа:Морковите са за рибената чорба от остатъците на сьомгата и едно трупче от ХЕК . Те не влизат в доматения сос.
А аз чакам за рецептата за чорбата, че ми се намират някакви изрезки от сьомга и парчета от бяла риба, та ще те замоля да я публикуваш !
Аз не мога да ловя риба !!!
Asio
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 0:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 285 пъти

Re: Прясно, рибно и вкусно . . .

Мнение от Asio »

Станко имаш го чорбето в скоро време.
Иначе аз днес пекох един неизвестен като вкус за мен ЗВЯР . ФАГРИ му е името ( поне според рибната витрина ) . Супер, супер вкусен изрод. Направо ми се разкапаха лигите докато му осмуквах тлъстата и пълна с месо глава. Препоръчвам на всеки който види това чудовище да го тества . Ей така за кефа . Този екземпляр беще кило и шестстотин , но има и доста по дребни . Като ципурата е но се храни с ракообразни и затова му е така червеникава кожата. Месото обаче се различава от ципурското. Ще го помня дълго време . Поразително вкусен изрод . Напекох го класическата без подправки , за да му усетя по добре вкуса и аромата. Насолих го с морска сол предният ден и на другия го накъпах с домашен кипърски зехтин ама мъжката , направих същото и с картофите (много на едро) и го положих отгоре им. 70 минути на 220 градуса но БЕЗ вентилатор. Бавна и мазна опечка , без агресивен поток от нагорещен въздух. Изтекоха му се хубаво соковете по картофите и стана нещо страаашно на масата. Ето го и батко.

Изображение


Изображение


Изображение


Изображение

Поет с добро количество бял хубав траминер. Животът е прекрасен.
Поздрави.
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1094
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 472 пъти

Re: Прясно, рибно и вкусно . . .

Мнение от Павлин Калайджиев »

Що тъй напрай...сега не мога да заспя и отивам да хапна!
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Прясно, рибно и вкусно . . .

Мнение от empar »

Тази тема, колкото и да е хубава, не е добре да се чете от хора с празен стомах... :mrgreen: Усещам френската революция в стомаха си!
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Asio
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 0:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 285 пъти

Re: Прясно, рибно и вкусно . . .

Мнение от Asio »

Сельодка под шубой


Наскоро си правихме у дома една също много уважавана салата от Руския традиционен раздел. Подобна е на онази салата-торта няколко страници по-назад, но тази тук е без яйца и обилно е използвано задушено домашно цвекло. Мога да кача и нейната направа в подробности занапред в темата. Сега само ще засиля няколко снимки да видите какъв цвят, каква текстура, каква прелест... Сладникава на вкус и изключително сочна.

Изображение

Фото със светкавица за по жив цвят.

Изображение

И снимка, неоразмерена, с повечко пиксели , за да се види отвътре какво чудо е ... какъв цвят с това домашно , сладко, мастилено цвекло... кликнете върху нея.

Изображение

Поздрави на всички.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Прясно, рибно и вкусно . . .

Мнение от Д-р Флекс »

Асьо, ако намериш време, напиши моля те рецептата за "сельодка под шубой"...
Asio
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 0:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 285 пъти

Re: Прясно, рибно и вкусно . . .

Мнение от Asio »

Към Флекса: Качвам сельодката скоро. Чакам само ми заредят от тази, която е най-близко до истинската.

А сега искам да отклоня вниманието към един уникалез ИЗРОД . Просто не се стърпях да не го снимам и да го публикувам тук.

Изображение

Аз преброих 17 Е-та. 17 Е-та в скапан, скапаняшки, прост, сандвич. Освен дето почти няма месо а и го обсипали с брутална химия. И за капак, като го облъчиш едно хубаво в микровълновата мърша и готово, първокласен канцероген. Не го възприемам нормално това нещо. Все пак, някъде може да го ядат и деца. Внимавайте какво ядете и винаги , абсолютно винаги прочитайте етикетите, особенно ако ще се консумира и от деца. Ще се обадя на този производител (не че ще постигна нещо) но просто от сърце ще го наплюя, както си знам. Пълен безпредел в хранителната "индустрия".
Поздрави.
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: Прясно, рибно и вкусно . . .

Мнение от Doktor-5 »

Приятелю, Е-тата винаги ги е имало, работил съм в месодобивно предприятие. Просто преди не ги изискваха на етикетите. :D
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
njoyz
Мнения: 73
Регистриран на: Сря Фев 26, 2014 18:03
Риболов: Spinning
Местоположение: Пазарджик
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Прясно, рибно и вкусно . . .

Мнение от njoyz »

Баси, ми то и грешка има "CHEES", хахаха.
Legenda si bio, legenda ostao
Hrabrosti i postenju primer si postao
Narod ti vjeruje, narod ti se divi.
Asio
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 0:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 285 пъти

Re: Прясно, рибно и вкусно . . .

Мнение от Asio »

Doktor-5 написа:Приятелю, Е-тата винаги ги е имало, работил съм в месодобивно предприятие. Просто преди не ги изискваха на етикетите. :D
Осъзнавам, че Е-тата в днешно време, са като данъците и смърта - неизбежни. Всъщност, за данъците в България, не съм много сигурен. Но като един любител на изпипани сандвичи по риболовни излети, не мога да си обясня и възприема количеството химия заложено в тази никаква питка, при условие, че обикновен домашен сандвич в станиол, трае 5-6 дни в хладилник. Добре, добавете му 2-3 Е-та за да трае 10. Все пак това е евтина закуска. Каква е нуждата от 17 ? Преброявал съм по 10-12 на разни по-скъпи боклуци, но тая евтина мърша да има 17, за мен е потресаващо. Да се дава това на дете е престъпление.

Аз докато клекна да сложа един калиев сорбат на киселото ми зеле, какво чудо беше ... мерих с електронна везна до последния милиграм, намалена с една трета от необходимата доза. А тук в една умирисана питка, шляп, 17 химии.

И като стана дума за химия, един съвет от мен. Масова и груба грешка е да се пресича кисело зеле с натриев бензоат. Калиевият сорбат е най-доброто нещо. Поддържа го хрупкаво и свежо до последната зелка.
NIKI1968
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Яну 03, 2008 11:23
Местоположение: София
дал Браво: 143 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Прясно, рибно и вкусно . . .

Мнение от NIKI1968 »

Asio написа:Станко имаш го чорбето в скоро време.
Иначе аз днес пекох един неизвестен като вкус за мен ЗВЯР . ФАГРИ му е името ( поне според рибната витрина ) . Супер, супер вкусен изрод. Направо ми се разкапаха лигите докато му осмуквах тлъстата и пълна с месо глава. Препоръчвам на всеки който види това чудовище да го тества . Ей така за кефа . Този екземпляр беще кило и шестстотин , но има и доста по дребни . Като ципурата е но се храни с ракообразни и затова му е така червеникава кожата. Месото обаче се различава от ципурското. Ще го помня дълго време . Поразително вкусен изрод . Напекох го класическата без подправки , за да му усетя по добре вкуса и аромата. Насолих го с морска сол предният ден и на другия го накъпах с домашен кипърски зехтин ама мъжката , направих същото и с картофите (много на едро) и го положих отгоре им. 70 минути на 220 градуса но БЕЗ вентилатор. Бавна и мазна опечка , без агресивен поток от нагорещен въздух. Изтекоха му се хубаво соковете по картофите и стана нещо страаашно на масата. Ето го и батко.

Изображение


Изображение


Изображение


Изображение

Поет с добро количество бял хубав траминер. Животът е прекрасен.
Поздрави.

Здравей майсторе! Звяра без капак и в предварително загрята фурна ли го печеш? ...И само със сол и зехтин? Моля, да споделиш, ако има още тънкости, че искам да пробвам туй кулинарно чудо! :D

Поздрави!
Asio
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 0:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 285 пъти

Re: Прясно, рибно и вкусно . . .

Мнение от Asio »

NIKI привет ! Без капак задължително, предварително загрята на 200-220 градуса фурна без вентилатор, защото лично аз обичам да има запечена коричка и леко да хрупа. Да усещам запеченото. Мое лично убеждение също е ,че на сладководните риби зехтин не им отива. Затова сладководните с хубаво олио а соленоводните само с екстра върджински зехтин. 24 часа престой в хладилника подсолено (на вскус) с морска сол и омазано с малко зехтин. Малко казвам защото това фагри си е сочна и средно мазничка риба.
Отделно съм на мнение ,че 2 пъти еднакви картофи трудно може да си купиш. Аз вземам на чувалчета от търговията Български. Отвътре са жълти , "малаени", както им вика бабата. Остава да си намериш едро ФАГРИ , което си е рядка находка. Освен по рибните витрини на МЕТРО никъде другаде не съм го виждал. Това на снимката беше около кило и триста. Мога само да кажа ,че това е една изключително вкусна риба с уникално бяло (като сирене) месо. Засища за много дълъг период от време без да оставя чувство за тежест или подуване. Абе ... уникат е. Ако намериш и опечеш, пусни един фотос.
NIKI1968
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Яну 03, 2008 11:23
Местоположение: София
дал Браво: 143 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Прясно, рибно и вкусно . . .

Мнение от NIKI1968 »

Благодаря за подробния отговор! Мисля, че може да има такава риба в магазин "Солунска риба". В София има няколко такива. По Никулден имаше какви ли не риби, включително и това, което си презентирал по този изключителен начин! :D Ако сега няма, ще дебна в "Метро". Все някой ден ще уцеля доставка. За снимките - задължително, каквото и да се получи... :oops:
Публикувай отговор

Обратно към “Как да я сготвим?”