Консултация?

Пържена, на фурна или скара и каква ли още не, рецепти разни, коя от коя по-вкусна ... ммм ...
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Консултация?

Мнение от Златев »

Привет!
Днес експериментирах с нова за мен храна, но нещо не ми се получи.
Взех от местния супермаркет охладени гадинки, озаглавени като "лангусти". На лангусти и приличаха, де.
Реших да подходя като към раци. Не установх някакъв начин за предварително изчистване като при щипещите кривчовци, затова само ги измих и ги до розово в подсолена смес бира:вода 2:1 и лющян. След това ги сотирах със зехтин, чесън, малко соев сос и ситно скълцан копър. Стана вкусно, но по-скоро от подправките, отколкото от самите гадинки. Местото сякаш беше леко безвкусно, а и не се отделяше много лесно от черупката.
Моля за съвет как се третират тези "пришълци". Къде са ми пропуските. Аз ли бъркам или това е поредният хибридизиран бройлер?
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Консултация?

Мнение от Коце »

Те никога не са били нещо специално. :)
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Консултация?

Мнение от Д-р Флекс »

Надали е хибрид. Просто са били дълбоко замразявани, преди да попаднат на витрината като "охладени"...Пробвай, ако ти се занимава, след сваряване и изваждане на опашката от черупката, да я запечеш съвсем леко с масло/зехтин/лимон... макар че, за какво да го правиш, ако можеш да купиш незамразявано свинско бонфиле... :D
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Консултация?

Мнение от Златев »

Благодаря! Значи не съм аз кривия! :D :lol:
Просто им липсваще вкусът. Все едно бях направил соеви хапки. Връщам се към класическите скариди! ;)
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
alex92
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Апр 07, 2023 16:36
Риболов: Въдица

Re: Консултация?

Мнение от alex92 »

Специално лангустите са най- сполучливи панирани..И пак вкуса е по- интензивен заради самата панировка.
Публикувай отговор

Обратно към “Как да я сготвим?”