Щука?

Пържена, на фурна или скара и каква ли още не, рецепти разни, коя от коя по-вкусна ... ммм ...
blader2
Мнения: 1245
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 59 пъти

Щука?

Мнение от blader2 »

Здравейте колеги, намира ми се една щука 1кг, как е най-добре да се приготви? Ако никой не даде съвет до довечера, ще бъде изпържена и изядена по класически начин :lol:
Аватар
chirusa_bg
Мнения: 848
Регистриран на: Сря Фев 16, 2005 12:58
Местоположение: Sofia

Мнение от chirusa_bg »

Да ти е сладка пържената щука :wink:
Goat Food!
blader2
Мнения: 1245
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 59 пъти

Мнение от blader2 »

chirusa_bg написа:Да ти е сладка пържената щука :wink:
Мерси за пожеланието :lol: След малко отивам да я готвя :wink:
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

blader2 написа:
chirusa_bg написа:Да ти е сладка пържената щука :wink:
Мерси за пожеланието :lol: След малко отивам да я готвя :wink:
Ако все още не си я изпържил:

Пържи я на тънки колелца и я препържвай. Иначе ще плюеш малки костички.
mAnTi
Мнения: 207
Регистриран на: Сря Юли 25, 2007 11:41
Местоположение: София

Мнение от mAnTi »

тва с колелцата е добро пробвал съм го иначе последната щука от зимата майка ми ми я филетира и я зави в фолио и я изпече в фурната доста добре се получи
Божидар Иванов

Мнение от Божидар Иванов »

mAnTi написа:тва с колелцата е добро пробвал съм го иначе последната щука от зимата майка ми ми я филетира и я зави в фолио и я изпече в фурната доста добре се получи
Добра рецепта :idea:
Аватар
cecko
Мнения: 781
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 10:24
получил Браво: 1 път

Мнение от cecko »

Няма я сега жената да каже рецептата за соса, но беше некво френско чудо с много бяло вино и чесън и колиандър. Щуката се пържи както казват колегите на тънки колелца и се полива със соса. Разкош !!! Малко ти е дребничка щукичката но с повече пържени картофки ще удари каса бира че и отгоре. :lol: :lol: :lol:
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Мнение от wertus »

cecko написа:Няма я сега жената да каже рецептата за соса, но беше некво френско чудо с много бяло вино и чесън и колиандър. :lol: :lol: :lol:
Я бързо питай жената за тоз чуден сос, че ми потекаха лигите, и се сетих че у фризера имам една 2.5кг.
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
cecko
Мнения: 781
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 10:24
получил Браво: 1 път

Мнение от cecko »

Утре ще е. Тази вечер няма как да стане. Сажалявам за възбудения апетит!!! :lol:
hi65
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Авг 05, 2007 18:41
Местоположение: Пловдив

Мнение от hi65 »

Колеги,щуката единствено и само панирана,в противен случай губим прекрасните и качества!.Понеже цялото и месо е еднородно-няма мазни места се реже на 4 или 6 квадратни парчета(маха се средната кост) по дължина,овалва се в бирено пане и 3-4 мин. на силно нагорещено олио-от вън хваща златиста коричка,а от вътре става сочно и крехко.Ако се пържи без да се панира става сухо.
Въпреки това-всичко зависи от индивидуалните предпочитания на всеки,но..опитайте и така :wink:
..Между другото-къде ги хващате тези щуки?..Аз вече близо 2г. не съм хващал-преди ходех на р.Стряма-сега там няма вода,съответно и щуки,или пък са много малки-по 400-500гр.
Аватар
Stefko
Мнения: 1361
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 9:31
Местоположение: София/Видин/
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 45 пъти

Мнение от Stefko »

Изчистваш рибата, махаш гръбнак, глава, перки и кожата :!: (демек одираш я :wink: ). Остават едни чудни филета, които нарязваш на подходящи по размер парченца и панираш.
Отделно изчакваш Цецко да пусне информация за френското сосче (много е добро, макар и аз в момента да не се сещам точно рецептата) и го забъркваш като притурка към панираната щука. Получава се малка фантазия, след която домочадието трудно ще те остави да си релийзър за дълго време :lol: :lol: :lol:
Ако Цецко се забави много, а на теб вече ти текат лигите предлагаме по-прост вариант на сосче за панирана хищна риба:
Една или 2 опаковки майонеза (в зависимост от броя хора и количеството риба) разбъркваш със сока на съотв. 1/2 или 1 лимон (приблизително). Подправяш със солчица и задължително слагаш 3-4 скилидки чесън. Можеш да добавиш и съвсем ситно нарязан магданоз. Изпробвал съм го - много бирица поема, въпреки киселия привкус :lol: :lol: :lol:
Внимавай все пак с лимоновия сок :!: Слагай по малко и пробвай от време на време за да не овапцаш нещата :idea:

Айде, че се окапах и аз вече :oops:
Не задавай въпроси, на които не си готов да научиш отговорите!
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Росен »

Само лекичко да се вмъкна и аз ...

Към сосчето на Стефко може да добавите няколко лъжици кисело мляко, малко горчица и ситно нарязан копър...
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Росен написа: няколко лъжици кисело мляко, малко горчица и ситно нарязан копър...
Е, това вече е приказка :D А щуката става много добра и запечена с масълце във фолио, след това - пак сосче.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
chirusa_bg
Мнения: 848
Регистриран на: Сря Фев 16, 2005 12:58
Местоположение: Sofia

Мнение от chirusa_bg »

Ама го няма сосчето, къде се дяна тая жена :?: :lol:
Goat Food!
Аватар
cecko
Мнения: 781
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 10:24
получил Браво: 1 път

Мнение от cecko »

Ей леко с бирите момчета :lol: :lol: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Как да я сготвим?”