Публикуват снимки без ваше съгласие

Книга за препоръки и оплаквания.
Аватар
Boci
Мнения: 4886
Регистриран на: Вто Фев 21, 2006 22:43
Риболов: Feeder,carp, ICE fishing and spining
Местоположение: Sofia
дал Браво: 261 пъти
получил Браво: 1622 пъти

Мнение от Boci »

maver13 написа:
Boci написа:
..едно е ти да го направиш друго е някой друг да ги публикува....без твое знание...ако си доволен да те има по вестниците не при всички е така...има хора които дори ми отказват да ги снимам....всеки има право на личен избор и ако на това викаш преиграване значи си доста далече от истината....

....некоректен е този начин на публикуване,който го практикуват някой хора...
Сори Боци, ама гледам, че се засягаш. Аз не казвам, че е законно публикуването на снимки и каквото и да било, без знанието на автора. Просто при наличието на такива недобросъвестни журналисти, съм посочил няколко начина за предпазване :roll: И за съжаление достъпа на снимки само до определен кръг приятели е един от начините :cry: Макар, че и аз цъфнах веднъж в един весник и то със снимка, която пратих само един приятел :shock: Той я пратил после на друг да я види и..............Така, че нали знаеш -" Покритото мляко котките не го лочат" Сори още веднъж, но това е жалката действителност :(
...не се засягам чак толкова...но просто този начин на работа е неприемлив и некоректен и крайно време е тази практика да се престане....

...и пак ще подчертая, едно е сам да пуснеш снимките си някъде и друго е някой друг да го направи без твое знание...
Последно промяна от Boci на Сря Яну 09, 2008 1:23, променено общо 3 пъти.
2007-2009(15) 2014-2015(16) 2020-2021(10) L(51) L2(25)
2009-2010(25) 2015-2016(11) 2021-2022(16)
2010-2011(14) 2016-2017(23) 2022-2023(1)
2011-2012(19) 2017-2018(11) 2023-2024(3)
2012-2013(17) 2018-2019(16)
2013-2014(14) 2019-2020(10)
Аватар
razor
Мнения: 556
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 18:30
Местоположение: По гьоловете и реките :)
получил Браво: 1 път

Мнение от razor »

Gone fishing... ><((((º> ><((((º> ><((((º> ><((((º>
Dimo_Rusev
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2005 18:45
Местоположение: Русе

Мнение от Dimo_Rusev »

Аз предлагам да се даде под съд maver13 понеже ползва в подписа си патентованото име на известен Русенски клуб.........
Как може такова нещо не те е сраммммм :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: 8)
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Такаааа... Ето ни пак на пангара... Пиша това не защото ми пука за някакъв хонорар от някакъв смрадлив вестник, а защото за пореден път се изумявам до къде може да стигне простотията и беззаконието българско...
Обади ми се днес един колега и ми вика "Айде, ще почерпиш за снимките..." Та от дума на дума се оказа, че никой от тримата участници на тези снимки не е давал разрешение на тоалетната хартия, наречена "Къде кълве", а просто са си грабнали оттук-оттам някоя и друга снимка, понаписали някой текст и... voila! Започваш да черпиш, че те имало и на първа, и на втора страница...
Опитах да звънна на "отговорния" редактор Иван Вулев /0887740332/, ама нещо не ми вдига... Ей така, просто да го попитам някои нещица... Примерно какво значи "Снимки - архив на вестника." Тихо, кротко и мило...
Ама както е казано - кучето си лае... и т.н.
Нямам време и нерви да се разправям с разни издания. Ако някой беше звъннал и попитал - и репортажче можех да му спретна... Е, не съм Мунчо, но все пак имам претенции за правилен изказ и будна мисъл, ама както и да е...
Та така, мили ми другарчета, пак завъртяхме старата грамофонна плоча - докога ще ни Изображение безнаказано...?
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Наскоро четох тема в един руски форум по същият въпрос. Тогава фотографа беше леко избеснял, беше завел дело за нарушаване на авторски права и изданието си отнесе глоба около 1000$ + разноските по делото, които бяха малко повече.
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Мнение от krasimir »

Т'ва, да знаеш, има много нагли издатели. Не са само те! :twisted: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


Хващай някой познат и ги съди до дупка :evil:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

има си закон за авторското право и сродните му права,има вариянт дори деяниянието да се криминализира , а юридическите лица могат да се жалят и при нас в Комисията /КЗК/.само че никой не иска да се занимава по лесно е да пише по форумите един като осъди списанието и другите ще спрат сами :wink:
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Значи снимката била архив на вестника.Много интересно.........Момицата им :twisted: Журналистическа така им е по лесно и хонорар няма да дават.Но както каза не става въпрос за хонорара.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

Marco Polo написа:Такаааа... Ето ни пак на пангара... Пиша това не защото ми пука за някакъв хонорар от някакъв смрадлив вестник, а защото за пореден път се изумявам до къде може да стигне простотията и беззаконието българско...
Обади ми се днес един колега и ми вика "Айде, ще почерпиш за снимките..." Та от дума на дума се оказа, че никой от тримата участници на тези снимки не е давал разрешение на тоалетната хартия, наречена "Къде кълве", а просто са си грабнали оттук-оттам някоя и друга снимка, понаписали някой текст и... voila! Започваш да черпиш, че те имало и на първа, и на втора страница...
Опитах да звънна на "отговорния" редактор Иван Вулев /0887740332/, ама нещо не ми вдига... Ей така, просто да го попитам някои нещица... Примерно какво значи "Снимки - архив на вестника." Тихо, кротко и мило...
Ама както е казано - кучето си лае... и т.н.
Нямам време и нерви да се разправям с разни издания. Ако някой беше звъннал и попитал - и репортажче можех да му спретна... Е, не съм Мунчо, но все пак имам претенции за правилен изказ и будна мисъл, ама както и да е...
Та така, мили ми другарчета, пак завъртяхме старата грамофонна плоча - докога ще ни Изображение безнаказано...?
Що бе баце ще му заведеме едно делце в районния съд ,ще пуснеме едно сигналче и до ГДБОП те са наши хора Яворчо Колев много мрази некой да бара авторските права на други пък може и още нещо да измисля и ще му смъкнеме гащите на човечеца до коленете и после -плащай на Марко авторските правца.
Ето зато ни постват снимките баце без да питат щото на това разчитат че няма кой да се занимава и да си къса нервите.
Обаче ние може и да се занимаеме и тогава
Аватар
toko
Мнения: 3277
Регистриран на: Съб Май 28, 2005 9:41
Местоположение: София (иначе от Казанлък)
получил Браво: 3 пъти

Мнение от toko »

Тцъ, тцъ, тцъ. И всичко това щото Марко не иска да почерпи. А га те снимаха по телевизията платиха ли ти а? Шапки ще показваш :twisted:

Оставете ги дребните душици, разните му там отговорни редактори. Те толкова си могат.
20 and counting.
...Ferguson is a fucking warrior. Fucking warriors don’t especially care if you like them or not. They care about winning...
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Предложиха ми бе, Токо, питаха хората... И пари не дадоха, и шапка не донесоха... Аз иначе съм добра душа, ама... :evil:
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
venci72
Мнения: 1999
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 19:06
Риболов: на леб...

Мнение от venci72 »

:shock: епа това е моя снимка от неделя и не е на въча а на искъро и това са мойте хора :lol:

Изображение

Изображение

тия са ебати и ебалниците що лажат хората не ми пука че ми използват снимките ама защо ебават хората .

а това за съд и подобни работи са пълна глупост . в интернет всичко е общо
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

venci72 написа: В интернет всичко е общо
И жените ли, бе???????? :D :D :D Марко, не се нерви, брато... :oops:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
venci72
Мнения: 1999
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 19:06
Риболов: на леб...

Мнение от venci72 »

епа що не ли общо ,некой требе да е малумен да плаща нещо каде може да го земе без пари.

пример -въпрос ,кога че одим да си купим лицензиран уйндолс за 200 или 300 лв не знам колко е точно като че си го свалим от замундата примерно безплатно

отговор - никога нема да го купим
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

babydoctor написа:
venci72 написа: В интернет всичко е общо
И жените ли, бе???????? :D :D :D Марко, не се нерви, брато... :oops:
Как да не се ядосва.И моя снимка веднъж бяха публикували във вестник но преди това ме питаха.
Чудя се не може ли да се измисли нещо да се направи така ,че качените снимки в галерията и форума да не могат да се използват на друго място и ли автоматично да им се изписва логото на сайта.
Последно промяна от TRAP на Пон Юли 14, 2008 21:11, променено общо 1 път.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”