Публикуват снимки без ваше съгласие

Книга за препоръки и оплаквания.
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 241 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

Boci написа:
Извинявам се,но ако наричате това,което правите много извисено искрено ви "съчувствам"!
Колега,кой беше ти ,че не мога да се сетя...
Ами явно съм някои по-трезво мислещ и по-малко озлобен на живота от теб,например. :wink:
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Хайде, ако обичате, малко по-спокойно!

Безплатен обяд няма и не виждам защо пък трябва да има такъв точно за подобни издатели. След като смятат да ползват за лично облагодетелстване нещо, което не е тяхно и за което не са си мръднали пръста, в реда на нещата е поне да попитат и поне да упоменат от къде е взет ползвания материал. Само че за това се иска малко съобразителност, малко уважение към тоя, чиито неща ще "експлоатираш" и много повече професионална култура, които явно липсват...

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
Vincent Hanna
Мнения: 1427
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 12:47
Местоположение: Пазарджик
дал Браво: 99 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Vincent Hanna »

Глупост-кое наричаш глупост Юрка?Това че ти си отделил средства да си купиш фотка,че си отделил време да направиш снимки и да ги качиш ЗА ДА ГИ СПОДЕЛИШ с колеги?Това ли е глупост?
Или е глупост това че някой си седи пред компа и го мързи да си размърда задника за да си заслужи парите и понеже му е по лесно с "copy" си взима на готово твоя труд.Дори има наглоста да сложи"всички права запазени".Това ли е глупост?
Обясни!
Ако се разсъждава по този начин,че е глупост май скоро няма да виждаме снимки из форума.Ти искаш ли това?
Или може би не ти пука че някой си изкарва пари за твоя сметка?
Този някой поне може да сложи под снимката твоето име и да ти пише ЛС че ще я използва,нали?
Имам познат който имаше проблеми със снимки -негови и публикувани някъде:във вестници и "Шоуто на слави".Без неговото име ,без неговото съгласие.
Довечера ще пусна линк и към неговата страница и към ЛИЦЕНЗИТЕ за снимките в нета
Нека тогава и юристите тук да си кажат мнението а също и pike като админ
Но определено трябва да се направи нещо зада не остане постен форума
nase_to
За рибаря лошо време,луда жена и силна ракия няма!!!
Mi6a
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 14:50

Мнение от Mi6a »

Глупост-кое наричаш глупост Юрка?Това че ти си отделил средства да си купиш фотка,че си отделил време да направиш снимки и да ги качиш ЗА ДА ГИ СПОДЕЛИШ с колеги?Това ли е глупост?
Или е глупост това че някой си седи пред компа и го мързи да си размърда задника за да си заслужи парите и понеже му е по лесно с "copy" си взима на готово твоя труд.Дори има наглоста да сложи"всички права запазени".Това ли е глупост?
Обясни
плаче за КАРТОН момчето :arrow:
Аватар
Vincent Hanna
Мнения: 1427
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 12:47
Местоположение: Пазарджик
дал Браво: 99 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Vincent Hanna »

Mi6a написа:
Глупост-кое наричаш глупост Юрка?Това че ти си отделил средства да си купиш фотка,че си отделил време да направиш снимки и да ги качиш ЗА ДА ГИ СПОДЕЛИШ с колеги?Това ли е глупост?
Или е глупост това че някой си седи пред компа и го мързи да си размърда задника за да си заслужи парите и понеже му е по лесно с "copy" си взима на готово твоя труд.Дори има наглоста да сложи"всички права запазени".Това ли е глупост?
Обясни
плаче за КАРТОН момчето :arrow:
Колега ще се уточниш ли за кой става въпрос?
nase_to
За рибаря лошо време,луда жена и силна ракия няма!!!
Mi6a
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 14:50

Мнение от Mi6a »

Yuri Varbanov написа:Аз не мога да ви разбера...Като не искате да ви взимат снимките,не ги публикувайте във форума.И мои работи са взимали,но никога не съм правил такава пародийна наказателна акция по простата причина,че е Абсолютната Глупост.В крайна сметка щом си решил да направиш нещо обществено достояние как може да се сърдиш,че същото е станало точно такова... :roll: :shock: :roll: Та така де не мога хич да ви вдяна защо пак се озлобявате за нищожни неща.Хеле всичко друго ви е наред или пък сте си такива по природа не знам...Със здраве! :!:
е за този симпатяга
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Yuri Varbanov написа:Аз не мога да ви разбера...Като не искате да ви взимат снимките,не ги публикувайте във форума.И мои работи са взимали,но никога не съм правил такава пародийна наказателна акция по простата причина,че е Абсолютната Глупост.В крайна сметка щом си решил да направиш нещо обществено достояние как може да се сърдиш,че същото е станало точно такова... :roll: :shock: :roll: Та така де не мога хич да ви вдяна защо пак се озлобявате за нищожни неща.Хеле всичко друго ви е наред или пък сте си такива по природа не знам...Със здраве! :!:
И аз не съм съгласен с теб.Като пуснеш дадена снимка е пускаш на публично достояние но само във форума.Това не означава ,че даваш съгласието си да е открадне някой от форума и да е пусне във вестник или списание и да си прави кинтите на сметката на други и то без хонорар.Според мен правилно то е да те попита даден издател да ли разрешаваш да ти вземат снимката и да е публикуват в дадено издание и още по правилно е да ти даде и хонорар защото нали се сещаш безплатен обяд няма никъде и като идеш да си вземеш даденото издание няма да ти го дадат без пари.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
TRANSKI RIBAR
Мнения: 5639
Регистриран на: Вто Юни 06, 2006 19:43
Риболов: и жени
Местоположение: Дружба 2
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 17 пъти

Мнение от TRANSKI RIBAR »

Mi6a написа:
Yuri Varbanov написа:Аз не мога да ви разбера...Като не искате да ви взимат снимките,не ги публикувайте във форума.И мои работи са взимали,но никога не съм правил такава пародийна наказателна акция по простата причина,че е Абсолютната Глупост.В крайна сметка щом си решил да направиш нещо обществено достояние как може да се сърдиш,че същото е станало точно такова... :roll: :shock: :roll: Та така де не мога хич да ви вдяна защо пак се озлобявате за нищожни неща.Хеле всичко друго ви е наред или пък сте си такива по природа не знам...Със здраве! :!:
е за този симпатяга
Tи пък с десетте поста как реши кой за кво плаче :?: :!: :wink:
Спокойствие все по за кратко....кво да ти кажа...о батко баткоо...
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 241 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

ОК,уважавам ви мнението,всеки има право за себе си.Аз изхождам от това,че нито съм професионален фотограф и не си изкарвам с това хляба,нито ми пука,че ще мис ложат снимките или инфото във вестника.Пак казвам щом съм писал тук значи искам да помогна на колегите,нали затова сме все пак хора и личности,а това че някой ми слага инфото във някакъв вестник,не е някакъв проблем.Най-малко ми е за някакви 5 лева.Разбира се,че ще е хубаво,ако взимат снимки или инфо от сайта издателите да упоменават това,но това по-скоро зависи от Пайк,а не от нас.На личностно ниво аз нямам нищо против.
Аватар
Boci
Мнения: 4886
Регистриран на: Вто Фев 21, 2006 22:43
Риболов: Feeder,carp, ICE fishing and spining
Местоположение: Sofia
дал Браво: 261 пъти
получил Браво: 1622 пъти

Мнение от Boci »

Yuri Varbanov написа:ОК,уважавам ви мнението,всеки има право за себе си.Аз изхождам от това,че нито съм професионален фотограф и не си изкарвам с това хляба,нито ми пука,че ще мис ложат снимките или инфото във вестника.Пак казвам щом съм писал тук значи искам да помогна на колегите,нали затова сме все пак хора и личности,а това че някой ми слага инфото във някакъв вестник,не е някакъв проблем.Най-малко ми е за някакви 5 лева.Разбира се,че ще е хубаво,ако взимат снимки или инфо от сайта издателите да упоменават това,но това по-скоро зависи от Пайк,а не от нас.На личностно ниво аз нямам нищо против.
Много мило колега,но май малко късно се усети ,че си се посрал... продължавай все така,ще успееш.

п.с.нищо лично.. и другият път като изказваш мнение мисли преди това
Последно промяна от Boci на Вто Юли 15, 2008 12:52, променено общо 1 път.
2007-2009(15) 2014-2015(16) 2020-2021(10) L(51) L2(25)
2009-2010(25) 2015-2016(11) 2021-2022(16)
2010-2011(14) 2016-2017(23) 2022-2023(1)
2011-2012(19) 2017-2018(11) 2023-2024(3)
2012-2013(17) 2018-2019(16)
2013-2014(14) 2019-2020(10)
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 241 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

Boci написа:
Yuri Varbanov написа:ОК,уважавам ви мнението,всеки има право за себе си.Аз изхождам от това,че нито съм професионален фотограф и не си изкарвам с това хляба,нито ми пука,че ще мис ложат снимките или инфото във вестника.Пак казвам щом съм писал тук значи искам да помогна на колегите,нали затова сме все пак хора и личности,а това че някой ми слага инфото във някакъв вестник,не е някакъв проблем.Най-малко ми е за някакви 5 лева.Разбира се,че ще е хубаво,ако взимат снимки или инфо от сайта издателите да упоменават това,но това по-скоро зависи от Пайк,а не от нас.На личностно ниво аз нямам нищо против.
Много мило колега,но май малко късно се усети ,че си се посрал... продължавай все така,ще успееш.

п.с.нищо лично.. и другият път като изказваш мнение мисли преди това
Kakъв пък ти е на теб проблема?Аз каквото съм казал си държа на него.Това,че ти се мъчиш да ме провокира по незнайни за мен причини си е лично твой проблем.! :evil:
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Да наистина пишат,че било архив на вестника.Или въобще не споменават снимката от кой е.А и сега се сетих,че два пъти бях пращал стотии за един вестник няма да го споменавам кой е и хонорар даже не дадоха от тогава не пращам нищо хем ми бяха казали че в края на всеки месец го изплащат.При положение ,че те ми предложиха да пиша и да пращам за техния вестник просто не ми е за хонорара ами въпроса е за постъпката.Поне да правят годишен безплатен абонамент за хора които им пращат материал.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Аватар
Boci
Мнения: 4886
Регистриран на: Вто Фев 21, 2006 22:43
Риболов: Feeder,carp, ICE fishing and spining
Местоположение: Sofia
дал Браво: 261 пъти
получил Браво: 1622 пъти

Мнение от Boci »

казах ти да не се бъркаш там ,където не ти е работа...това е,обиждаш хората по тоя начин,както мен така и другите
2007-2009(15) 2014-2015(16) 2020-2021(10) L(51) L2(25)
2009-2010(25) 2015-2016(11) 2021-2022(16)
2010-2011(14) 2016-2017(23) 2022-2023(1)
2011-2012(19) 2017-2018(11) 2023-2024(3)
2012-2013(17) 2018-2019(16)
2013-2014(14) 2019-2020(10)
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 241 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

Boci написа:казах ти да не се бъркаш там ,където не ти е работа...това е,обиждаш хората по тоя начин,както мен така и другите
Виж сега спамим и двамата дай да се разберем на ЛС,че да не доосираме темата.ОК
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

Ех Юри, незнам какво учиш, но правиш доста лаишки изказвания и наистина обиждаш Марко и другите решили да си търсят правата!!!
Та като специалист в тази и някои други подобни области да ти разясня на тебе и на още един двама, които си мислите че като е публикувано в интернет и е общо и всеки си прави каквото си иска с него.Само че дълбоко грешите когато е публикувано и авторът изрично не е посочил че го пуска за свободно ползване всички права са си негови, той пуска нещото с разрешението да се гледа само.Схващаш ли разликата само да се гледа!!!Не да се ползва,променя да се добавят коментари като в случая и други манипулации.
Та в случая има закон за авторското и сродните му права, има и криминализация на деянието по НК.Те всички пазят автора да не го крадат , друг въпрос е колко успяват и колко дела има.Ако Марко беше юридическо лице вече щях да съм му завел производство в комисията поне по два члена от ЗЗК ,но не е и затова има друг начин който сме обсъдили с неги и ще го направим по натамако претенциите му не бъдат удовлетворени.
Така, че не умаловажавайте труда на другите и собствения си труд, някой хора на това разчитат за да изкарват пари на ваш гръб.
Търсете си правата и нещата ще станат по добри!!!
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”