Аватар

Книга за препоръки и оплаквания.
Аватар
Bozote
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 17:57
Местоположение: София

Аватар

Мнение от Bozote »

искам да си сложа аватарче,как става,влязох си в профила ама немога да се ориентирам :(
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Влизаш в търсачката, пишеш "аватар" и започваш да преглеждаш темите. ;)
На първо четене ми хванаха окото тези неща. Ти можеш и повече да намериш.
Успех! :)
Plat1ka написа:Значи колега след като натиснете на надписчето Профил което се намира в средата на монитора над полетата за писане на съобщения ще ви се покаже един прозорец с настройките на вашия профил !
Там най-долу се намира секцията за аватари ! Най-удобният вариант е да си изберете снимата която искате да ви е на аватара да я направите в подходящ размер( мъничка примерно 320по 280) или нещо подобно и да я качите в някой сайт ! Такива сайтове са примерно www.hit.bg ; www.snimka.bg ; www.data.bg и др.

След като се успели да си качите снимката в някакъв сайт цъкате на нея и и давате десен бутон на мипката след това натискате послето propertis там че ви се покайе един линк който трябва да копирате в секцията за аватари на форума в полето кадето пипе динамичен аватар ! Натискате потвърди и вече имате аватар на своя профил който ще излиза при всяко ваше мнение !

Ако не успеете да се справите пишете ми ЛС ! Ще се опитам да помогна !
2. Аватари. Размерът на аватарите не може да бъде по-голям от:
- широчина: 180 пиксела
- височина: 270 пиксела
- тежест: 50 Kb
Потребители с по-големи аватари от изискванията ще бъдат предупреждавани да ги смалят; в случай на отказ аватарът ще бъде премахнат.
tishovsx написа:Как се слага картинка (аватар) в профила, която ще излиза при всяко ваше мнение и ще е видима в профила ви?

1. Влизате в дадения по-горе адрес, избирате си картинка - да речем , че сте избрали 206_blue.jpg примерно;
2. Натискате в/у името (линка) и ви се появява картинката ...
Отгоре, там където пишете адресите за сайтовете, там изписва един адрес. В случая ще ви даде примерно: http://rack5.free.evro.net/free1/pafel/avs/206_blue.jpg
3. Копирате този адрес (Ctrl + C) , след което влизате в "профил" - горе при "вход";
4. Там във вашия профил, най-отдолу ви дава, "зареди динамичен аватар" и празно прозорче. В прозорчето копирате - давате Paste (Ctrl + V) на адреса и после избирате "Прати" ...
5. После вече влизате и се радвате на новия си аватар!

По същия начи може да прибавите снимка към подписа си.

1. Намирате си снимката, която най-много Ви допада и копирате адреса й.
2. Влизате в Профила си, слизате до опция "Подпис" и празното прозорче.
3. Изписвате: [img] на това място Paste-вате адреса на снимката си (става и с Ctrl+V), и след това затваряте от другия край с /img, поставено отново в прави скоби - [ ];
4. Ако искате да напишете текст към подписа си, това става по следния начин:
а) текстът да е преди снимката - написвате го и тогава изпълнявате по-горе изписания процес;
б) текстът да е след снимката - първо изпълнявате по-горе описания процес, след това написвате текста си - с натискане на клавиша Enter можете да оставите един ред разстояние между текста и подписа си;
5. Важно е, избраната от Вас снимка, да няма много големи размери най-много около 300х200 пиксела!
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
Bozote
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 17:57
Местоположение: София

Мнение от Bozote »

Мерси колега и извинявай че опитах по лесния начин,благодаря.
Аватар
Carp_Attack
Мнения: 174
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 18:55
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Мнение от Carp_Attack »

При мен нищо не ства с аватара!?Пробвах всичко описано като по ноти и пак не става.Явно ще си караме без да ме виждате :lol:

Стана с малко зор сорка за излишното спамче! :oops:
Аватар
Петър Милков
Мнения: 596
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 18:46
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти

Мнение от Петър Милков »

А аз като не ща аватар !? Кеф ми с аватар ...кеф ми и без аватар !
То никой зорлем до сега не е рекъл всички задължително да си туриме аватари , предполагам обаче , че е желателно :P :wink:
Аватар
Петър Милков
Мнения: 596
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 18:46
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти

Мнение от Петър Милков »

И още нещо :arrow:
Защо няма опция за триене на последно мнение по темата при желание от даден потребител ?
stefan
Мнения: 577
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:42
Местоположение: София

Мнение от stefan »

Заради безобразно честата употраба на тая и сходни опции главно от потребители, чийто ник съдържа букви от кирилица и латиница. :D
Виж това съобщение
Аватар
Петър Милков
Мнения: 596
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 18:46
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти

Мнение от Петър Милков »

stefan написа:Заради безобразно честата употраба на тая и сходни опции главно от потребители, чийто ник съдържа букви от кирилица и латиница. :D
Виж това съобщение
Благодаря :D Погледнах го бегло :wink: . Впечатлих се от последното изречение :


Ако се налагат и други промени ще дописвам темата. :D
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”