Има ли в този форум правила и важат ли те за всички?

Книга за препоръки и оплаквания.
Аватар
Владимир
Мнения: 10384
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Има ли в този форум правила и важат ли те за всички?

Мнение от Владимир »

Искам да попитам с какво право се трие тема без да бъде предупреден автора и.
Когато аз или някой от потребителите нарушиме правилата си носиме последствията,и това е нормално,защото правилата трябва да се спазват.Не важат ли те и за модераторите.Драги ми "богоизбрани",защо триете тема в която съм вложил изцяло добри чувства,не беше ли по-лесно да бъде модерирана и заключена?
Моля да ми отговорите,какъв беше повода да се свали темата?Какви норми,правила или закони бяха нарушени с нея?

пп.Моля да пишат само отговорните за станалото хора или иначе казано МОДЕРАТОРИТЕ или АДМИНА.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Pike »

Темата е изтрих аз, защото ми писна. Доколкото видях вече е била модерирана веднъж от Зандера, то не може да се модерира до безкрай.

А и не може да олепя целия форум в картони, защото не те харесват. Разправиите покрай теб нямят край, аз през седмица давам на някой жълт картон, защото те е обидил, ти си просто като магнит.

Казвал съм ти няколко пъти, че толкова години вече не може да намериш общ език с хората и винаги някой ще те закачи за нещо и е по-добре да не пишеш въобще. Просто откак го има форума няма друг такъв случай, имало е проблемни хора, ама от един - два пъти се оправят нещата. При теб обаче нестава, през седмица се връщаме в изходна позиция.

И тази тема сега, пишеш че темата ти била изтрита без предупреждение и един вид модераторите или аз сме нарушили правилата, че модераторите са "богоизбрани" и т.н.

Дори това не е така, защото в правилата на форума си пише:

5. Лични спорове и конфронтации се уреждат САМО чрез "лични съобщения". Абсолютно е недопустимо постването им във форумите, като такива постове или теми ще бъдат отстранявани без предупреждение.

За мене темата дори сме едно модериране отново беше преминала в личен спор.
Barni написа:Драги ми "богоизбрани" ...
Цитирам отново правилата:

16. Гласуване за модератори. Всеки от подфорумите на FM може да има един или двама модератора, които се избират от потребителите на форума. Право на глас за модератори имат всички регистрирани потребители на сайта. ...

Модераторите се избират от вас, вие сте тези "богове", които ги избират.
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Мога само да се съглася със Сашо.
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Има ли в този форум правила и важат ли те за всички?

Мнение от Zander »

Barni написа:Искам да попитам с какво право се трие тема без да бъде предупреден автора и.
Когато аз или някой от потребителите нарушиме правилата си носиме последствията,и това е нормално,защото правилата трябва да се спазват.Не важат ли те и за модераторите.Драги ми "богоизбрани",защо триете тема в която съм вложил изцяло добри чувства,не беше ли по-лесно да бъде модерирана и заключена?
Моля да ми отговорите,какъв беше повода да се свали темата?Какви норми,правила или закони бяха нарушени с нея?

пп.Моля да пишат само отговорните за станалото хора или иначе казано МОДЕРАТОРИТЕ или АДМИНА.
Барни, колко пъти твои теми и постинги стават причина за разправии и безмислици, триене, картони, банване, а?
И това е откакто си потребител тук. Години наред все си № 1.
Така беше и когато беше със стария ник D_A_M_Y_A_N_O_V, така продължава и сега с ника Barni.

Колко пъти съм ти писал лични съобщения, колко пъти сме говорили и като се видим, ужким се разбираме, извиняваш се, а после я подкарваш както си знаеш...

Послушай Пайк - по-добре не пиши, явно не можеш да намериш общ език с останалите потребители. Защо е така? Отговори си и на този въпрос.

Темата я модерирах, изтрих няколко заядливи поста в нея и написах - ТЕМАТА Е МОДЕРИРАНА. НЕ СЕ НАИГРАХТЕ!
След това започнаха нови разправии и заяждания и Пайк я е изтрил. Добре е направил...И аз щях да сторя същото. Има правила, и той е действал съобразно с тях.
Барни, не разбра ли, че този форум е за споделяне на опит и за набавяне на инфо между потребителите. Не е детска градина, не е безмислена говорилня...Ако имаш нещо лично към някого - пиши му на ЛС...Как не ти увря главата...?
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Aз не съм никой, за да се обаждам в случая, но не мога да не изтъкна, че от известно време темите ти (а и всеки пост) са определено провокативни. Ако ги разгледаме по същество, обикновено виждаме една снимка с няколко аранжирани риби, а после, когато колегите питат за подробности, се отпуска оскъдна информация с капкомера. Последната тема имаше и един допълнителен интригуващ момент, като форма на гъзария един вид, с упоменаването на 1263-те лв за бензин само тази година, съчетани с измъчен вопъл, че обикновено се налагало да ходиш сам за риба. Оставям на теб да прецениш защо се налага това нещо...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Мнение от Cougar »

Мунчо написа: упоменаването на 1263-те лв за бензин само тази година
...
Аз се чудех що не дойде тук тази година, а то ето къде отишъл билета. :D

Според мен другите пишещи (в темите на Барни) също носят голяма вина в случая. Няма нужда да се спори за това че на човека рибата била 2см над разрешения размер, че не знам какво бил направил и казал, че ботушите му били малки или въдицата къса.

Може да се пошегуваме и посмеем, но в края на краищата всички сме обединени от идеята да прекараме малко време на чист въздух без напрежение и спор.
Хариус
Мнения: 2409
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Хариус »

Ми и Аз ще се обадя не много на място, но искам да кажа някои неща.

Най-гадното според мен е, че "покрай сухото гори и мокрото". В смисъл, покрай всички заяждания и простотии се казват и съществени неща. Ей това е лошото! Моето мнение във въпросната тема на Владо беше напълно сериозно и все още стоя зад писанията си, но за съжаление и то отиде в небитието. Човек вече не знае на сериозно ли да приема някои теми или на майтап.

В интерес на истината има хора, които знаят, че Владо е податлив на заяждания и умишлено го провокират. После в един момент се оттеглят и гледат сеир. Не оправдавам и не обвинявам никого, но наистина неможе така да продължаваме.

Трябва да се намери някакво решение от админа как да продължат нещата, и съм сигурен, че то ще е в полза на всички.
Аватар
koragroup
Мнения: 1435
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 21:52
Местоположение: Русе
дал Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от koragroup »

Бай Генчо написа:...Трябва да се намери някакво решение от админа как да продължат нещата, и съм сигурен, че то ще е в полза на всички.

На мене админа няма какво да ми измисля...
Просто чета теми и мнения само на хора, които познавам и уважавам. Въпреки това, нямам нищо против никого. Ето с Барни на ЛС си приказвам без проблеми, ама в темите му даже не влизам. Просто не намирам смисъл. Разни хора - разни интереси...

И точно в цитата по-горе ( Бай Генчо това не нападка ) е истината за проблема на Нашия форум. Все някой друг трябва да е "мотора на прогреса".

- Не прави на другите това, което не искаш другите да правят на теб.
- Ако все пак някой ти бръкне отзад ... или Убий глупака с мълчание... или Йеби му пичка материне ама на ЛС.

Това е ... други правила не са необходими. Поне така ги виждам аз нещата.

Поздрави,
Жоро
Красота и спокойствие.
http://www.pepelina.com

http://www.starividri.org

"Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Мнение от MapuaH »

koragroup написа:
Бай Генчо написа:...Трябва да се намери някакво решение от админа как да продължат нещата, и съм сигурен, че то ще е в полза на всички.

На мене админа няма какво да ми измисля...
Просто чета теми и мнения само на хора, които познавам и уважавам. Въпреки това, нямам нищо против никого. Ето с Барни на ЛС си приказвам без проблеми, ама в темите му даже не влизам. Просто не намирам смисъл. Разни хора - разни интереси...

И точно в цитата по-горе ( Бай Генчо това не нападка ) е истината за проблема на Нашия форум. Все някой друг трябва да е "мотора на прогреса".

- Не прави на другите това, което не искаш другите да правят на теб.
- Ако все пак някой ти бръкне отзад ... или Убий глупака с мълчание... или Йеби му пичка материне ама на ЛС.

Това е ... други правила не са необходими. Поне така ги виждам аз нещата.

Поздрави,
Жоро
Жоро, подкрепям изцяло написаното от теб !!!

Аз засега нямам пробелем с когото и да било, но ако някой ми се опъне за нещо ще му тегля един бой и готово :)
Шегувам се, разбира се :) Тук сме се събрали, за да споделяме едно хоби, един спорт !

Какви са тези нападки и глупости не знам ?!?!?
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Хариус
Мнения: 2409
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Хариус »

koragroup написа:Все някой друг трябва да е "мотора на прогреса"
Здрасти, Жоро!
Незнам за какъв прогрес говориш, ама тук в случая става въпрос за ПРОБЛЕМ, който трябва да се реши! Едва ли има някой по-подходящ от Сашо за тази работа. Някак си, не е много добре когато много хора да дават акъл, защото всеки си има мнение. То и политиците и на футболистите все им даваме акъл, ама файда никаква, нали? Нали знаете приказката, че ВСЕКИ българин разбира от политика и от футбол. Нека да не добавяме към тази смешна фраза, че всеки вече разбира и от правене на форуми.

Ето, ти си представил своята рецепта, аз съм изказал мнение, Муня също и все си мисля, че решението ще изникне от самосебе си.

Пайка е доказал, че в това го бива, така че..... :D

Поздрави!
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Барни си е Барни. Аз що нямам проблеми с него, а? Защото не му се връзвам. Абе в нета кажеш едно - излиза друго, ама Господ на бодлива крава рога не дава. Правилата важат за всички и за модове и за админи. Затова ни е хубаво тук нали? Откак открих форумите, нета и риболова - манията е единственото място, където съм намерил приятели и съмишленици и от неотдавна в Хоппелес. Там даже и с Пол, с който се дърляхме тук преди три години за ваш сеир станахме приятели.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Мнение от MapuaH »

joro_olyмпус написа:Барни си е Барни. Аз що нямам проблеми с него, а? Защото не му се връзвам. Абе в нета кажеш едно - излиза друго, ама Господ на бодлива крава рога не дава. Правилата важат за всички и за модове и за админи. Затова ни е хубаво тук нали? Откак открих форумите, нета и риболова - манията е единственото място, където съм намерил приятели и съмишленици и от неотдавна в Хоппелес. Там даже и с Пол, с който се дърляхме тук преди три години за ваш сеир станахме приятели.
Мдам :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Администрирал съм форуми още преди ФМ да съществува (поне съдейки по датата на регистрацията на Пайк) Напълно нормално е конфликти, като този с Барни да съществуват. При достигане на определен "обем" на форума подобни истории са неизбежни. Лекарство за такива случки не е измислено. Някой ще се нацупи, някой ще обяви че напуска форума, но троли винаги ще има :) Нещата от живота :)
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Мълча...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Мнение от sestrata »

Извинявай Владо, че ще пиша в темата.

Момчета, всички знаем основните ТРИ причини за бурни препирни и скандали.
1. Грозни снимки с риби, демонстриращи небрежно или садистично отношение към законния улов.
2. "Съвети" да се пуска рибата, която иначе си е в законната норма.
3. Даване на мнения за такъми на основание притежаване, без необходимия опит в ползването им.

По отношение първите две, нещата са строго регламентирани.
Първото е по-често "грях" на нови членове на форума.
Второто е по-често дело на старите кучета.
Ще цитирам:
pike написа:След последния спор относно рибите и снимките, допълних правилата на подфорум "Риболовни излети" с този текст:

Снимки, на които си личи грубо отношение към рибите, кървища, улов многократно над нормата и други подобни, ги запазете за личните си архиви. Подобни снимки не се толерират във форумите на Fishing Mania. Ако желаете да публикувате снимката си в нашия форум, моля постарайте се, направете е я хубава, за да бъде удоволствие за всички да е разглеждат.

Понеже ще има хора, които ще го пречетът по диагонал и ще пишат просто да се заяждат ще го доуточня.

Според действащия закон всеки риболовец може да задържи част от улова си, която отговаря на нормата. Съответно никой упражняващ "Кеч анд релийз" не може да се заяжда с останалите колеги, за това, че са си взели риби.

Всеки може да се снима с улова си и да публикува снимките си, стига да отговарят на описаното по-горе.

Fishing Mania форумите не са гладиаторска арена за кървища, зрелища и препирни.
Защо тогава не се налагат МОМЕНТАЛНИ наказания за това нарушение? Отговорът е, че за жалост се прилага двоен стандарт. Причината за това е, че нарушение № 2 се извършва от авторитетни и утвърдени колеги и често от членове на клуба, с добро чувство, но дразни силно, защото посягат върху правото на човек сам да взема решения в рамките на нормативната уредба.
Призовавам колегите с личен пример, а не със съвети и забележки да утвърждават тенденция да се пускат дребните мерни рибки, като това се документира по подходящ естетичен начин със снимки, а не само на думи за да стимулира повече колеги към подобно поведение и да не предизвиква съмнения за "шменди капели".

Сега по въпроса за жълтите картони. Мисля, че трябва картоните да са придружени с БАНН за да има ефект предупреждението, като червения с БАНН форевър. И без оглед на стаж и авторитет във форума.
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Заключено

Обратно към “За форума и сайта”