Снимките се селектират от ВАС - ние коментираме по тях

Книга за препоръки и оплаквания.
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Снимките се селектират от ВАС - ние коментираме по тях

Мнение от Cougar »

Не си спомням скоро да съм правил лично забележка върху пусната снимка от колега в този форум, но други хора го правят често. Аз не съм изключение, обаче, и също правя забележки, да кажем в други форуми.

Считам че не трябва да има обидени за забележки върху снимки, даже когато коментарите явно са злонамерени. Защо и как така??? Прав или не, смятам че всички разглеждаме списания и виждаме какво се публикува след (явно необходимата) селекция.

Във форума селектиращите сте вие и понякога стават грешки или по незнание или по невнимание и бързане. Има и друг вид явления които наблюдавах преди време, където беше излязла мода да се пускат голи жени в рибарския форум (визирам друг форум).

Какво трябва да знаем?

1. Никой няма да направи забележка за примерно лошо фокусирана снимка (за разлика от списанията) или недобра композиция

2. Предполагам никой няма да коментира и облеклото ви (тук може и да не съм прав)

Но основните проблеми по снимките възникват според мен по една от следните причини

1. Явно умряла риба с кръв по нея или омазана с кал.

2. Риба която ще пускаме на свобода, но сме мушнали ръце в хрилете и.

3. Пъстърви извадени от водата, държани със сухи ръце които отново ще пускаме на свобода.

4. Риби които са на границата на разрешения размер (Вие - ловящия знаете че са в нормата, но ние гледащите имаме съмнения.)

5. Голям брой риби наредени изпружени една до друга, понякога аранжирани в тава.

6. Снимки показващи позната река/участък, който може да бъде нападнат и опоскан след поста.

Тези по-горните точки бяха вече обсъждани, но реших (понеже имам температура от 3 дена) пак да пусна тема.

И разбира се има съвсем млади колеги които пускат без да са прочели каквото и да било и към които трябва да сме по-снизходителни (поне да замълчим).


П.С. повод за темата ми е хумористичното описание на Мунчо на някои от възникващите проблеми, много от които почват от снимки.
Аватар
Markony
Мнения: 2008
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 196 пъти
получил Браво: 32 пъти

Мнение от Markony »

Има и друг проблем със снимките. Откакто Пайк качи ресайзера, се качват снимки по 3-4 мегабайта, които само генерират трафик. Според мене колегите, които качват такива снимки просто не проявяват неуважение към останалата част от скромното ни общество.
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 241 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

Много хубава инициатива поема Кугара. :) Наистина ще е добре да има някакви правила, пък били и те формални донякъде, по отношение на снимките във форума,защото се наблюдават доста "извращения".Аз лично се старая да правя и да качвам само снимки,отговарящи поне на някакви минимални критерии и винаги съм приемал съвети от колеги по това отношение.Дано тази тема да има положителен ефект върху някой колеги,които съзнателно или не,използват снимки пораждащи не особено приятни усешания! :wink:
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Re: Снимките се селектират от ВАС - ние коментираме по тях

Мнение от DOCTORA »

Cougar написа:5. Голям брой риби наредени изпружени една до друга, понякога аранжирани в тава.
Аз най-много обичам да показвам риби в тава, точно преди да ги изпържа, и предупреждавам че в морският, каякарският и гурбетчийският подфоруми такива снимки ще продължават да се появяват :lol: :lol: :lol: :lol:

Изображение
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Мнение от Pedro »

DOCTOR-e
Твоята снимка определено поражда приятни усещания ...или аз съм изчанчен ?? Требе се прегледам...
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Мнение от Cougar »

Докторе, ти притежаваш фотографските умения и усет да преобразуваш не дотам приятна гледка във възхитителен натюр-мор.

При други фотографи тук това трудно се постига. :D
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Доктора е извратеняк,виж само как ги е наредил :shock: :shock: :shock:


Писаното от Пумата не би трябвало да се приема като правило,а просто като сьвет какви снимки е добре да се публикуват и кои трябва да се избягват.

Примерно такива уруди кьт мен нямат работа из форума,а какво остава снимки да пускат.

Изображение


Но и на Пумата и Доктора им е ясно за какво иде реч - това е морска риба и отива за изхранването на 4 човека,а други 3 риби бяха пуснати за последния час.



Като пример може да се вкара,като правило е много категорично и на мен много крайно решение ми се вижда.
Go BIG or Go Home!
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Мнение от Cougar »

PENN написа:
Примерно такива уруди кьт мен нямат работа из форума,а какво остава снимки да пускат.
:lol:

Както писах, Вие пускате, ние коментираме, ама после да не се сърдите. :D

Това е в същност предимството на публикуване на снимка във форум - демокрацията да пуснеш кръв, кал голота и в някои случаи да не те изтрият.

Но ако се получи леко оплюване, тогава поне не се оплаквайте, защото ВИНАТА СИ Е ИЗЦЯЛО ВАША. :D

Да, Пен, тази снимка не изглежда добре. Не ми носи нищо като я видя, но усмивката ти ме кефи! Можеше същата и без рибата. :D
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Росен »

Усмивката на Пен така грабва окото в тази снимка, че аз мнооого по-късно видях нарязаната риба и разбрах за какво става дума ... изключителен кадър!

Инициативата на Cougar е повече от добра ... докога ще стават дрязги във форума заради снимките ...

А за DOCTORA ... дори и снимките с рибите за консумация си личат много неща, най-вече и огромното уважение към рибите, които ловиш ... а и те са чуждоземски и морски ... за тях някак си не ни е жал ... :wink:

Поздрави!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

...въпрос на вкус естетика и психично здраве
:twisted:
http://212.36.3.59/site_pics/183/m_1132931704_JUICE.jpg
има и още :D
ние пускаме .. вие коментирате
hobie revolution 13
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Cougar написа:
PENN написа:
Примерно такива уруди кьт мен нямат работа из форума,а какво остава снимки да пускат.
:lol:

Както писах, Вие пускате, ние коментираме, ама после да не се сърдите. :D

Това е в същност предимството на публикуване на снимка във форум - демокрацията да пуснеш кръв, кал голота и в някои случаи да не те изтрият.

Но ако се получи леко оплюване, тогава поне не се оплаквайте, защото ВИНАТА СИ Е ИЗЦЯЛО ВАША. :D

Да, Пен, тази снимка не изглежда добре. Не ми носи нищо като я видя, но усмивката ти ме кефи! Можеше същата и без рибата. :D

Нямаше да е сьщия смисьла,тук е показано колко може да се кефи човек,че няма да яде Американска консерва в средата на океана,а ще си хапне филета.В комбинация с други 3 снимки на пуснати риби обаче снимката вьрви и никой не ти скача.


Вкара ли се като правило няма да е добре.Нека всеки си преценява какво може да стане ако прекрачи сьвета за публикуване на кьрвави риби да речем.
Go BIG or Go Home!
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Асене извинявай, ама това си е баси касапницата. Виж ако кропнеш надясно от руля...
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

fori написа:Асене извинявай, ама това си е баси касапницата. Виж ако кропнеш надясно от руля...
fori, специално за теб:

Изображение


- .......... Спете спокойно деца! :lol: :lol: :lol:
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Мнение от Cougar »

PENN написа:Вкара ли се като правило няма да е добре.
Дума да не става. Въобще не ми е минавало през главата да предлагам правила за пускане на снимки.

Идеята ми е единствено тези които се оплакват от коментарите да разберат какво в същност предизвиква съответната реакция. Ако могат да я понесат и да не плачат от това, да пускат пак.

Ако ли не , да помислят следващия път какво да пускат, но да не изкарват други виновни.

Докторе, ти си НОМЕР 1 Това е не снимка а картина. "Пен подарява живота на рибата и хваща банана"
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

ДоФторе ти си ЛУД,напиках се от смях :lol: :lol: :lol: :lol:


Пумата е много прав с даденото предложение и аз го подкрепям напьлно.

Има снимки както се видя по-горе които са си сьвсем в нормата за дадена риба при дадени обстоятелства в даден район на света.Касапницата за някои е просто уловена риба за филиране на други.Това за да е крехко месото трябва да се филира почти живо и да му изтече крьвта и това горе на снимката му викат майсторльк ако за някои тук да е касапница.


Не бьркайте рибите в океана примерно с шарана в язовира.Аз мога да хвана днес 50 риби и да пусна 49 като само една отива в тигана,но тази една минава през показаното "клане".

Ако някой иска да види касапница нека да пусне тема,ще му покажа какво правим по профи лодките,там сме до коляно в риба или как викаше Питски от тая тема - аз като ходя за риба хващам по 5 ремаркета и разтоварвам с багера,ти кво ми се моташ тука с 3 куки :lol: :lol: :lol:



И в момента се пече оферта от тук до Дубровник,втора оферта от Хавай до Калифорния,Еквадор до Перу,Мексико до Калифорния,Сан Диего до Сиатьл..............и аз ако мога на такива плавания риба в консерва не ям.


Има тема в КАК ДА Я СГОТВИМ за това как се прави Севиче и ако това да дразни някои от вас АЗ ЛОВЯ И РИБА ЗА ДА ЯМ,а не само за кеф. :D :D :D



Чакайте репортаж ако кльвнат на една от тия оферти. :wink: 8)
Go BIG or Go Home!
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”