Национални рекорди

Книга за препоръки и оплаквания.
Аватар
ЖоретО
Мнения: 968
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 12:35
Риболов: фидер, мач
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 10 пъти

Национални рекорди

Мнение от ЖоретО »

Една идея ми се върти в главата от известно време.

Т.к. няма официална (или поне аз не знам за такава ) статистика/ класация на улавяните рекордни екземпляри от различните видове риби, обитаващи нашите водоеми, реших да ви предложа да си направим такава!

Предлагам да направим нещо подобно на класациите "Най- голяма риба" на различните риболовни издания. Нашата класация, обаче, няма да бъде годишна, а вечна- като ще се обновява периодично.

Няма да играем за награда, а по- скоро за престиж!

Като задължителни условия за участие предлагам:
- снимка на рибата с документирани килограми и/ или дължина;
- място на улавяне;
- начин на улавяне.

Надявам се да се получи дискусия и разбира се да има желание за подобно начинание. Идеята ми е това да не бъде точно състезание, а някакъв вид статистика :idea:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Национални рекорди

Мнение от babydoctor »

ЖоретО написа: Идеята ми е това да не бъде точно състезание, а някакъв вид статистика :idea:
Ми то за распера вече има, с любезното съдействие на Роската, комуто благодаря и за блесните - ако искаш, хващай някой вид риба и...давай...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
ЖоретО
Мнения: 968
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 12:35
Риболов: фидер, мач
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Национални рекорди

Мнение от ЖоретО »

babydoctor написа: ако искаш, хващай някой вид риба и...давай...
Идеята ми е това да е статистика по видове. Например- хващаш каракуда 0.5 кг, снимаш я, казваш къде и как- и докато някой не качи снимка с каракуда 0.510 кг, ти си притежател на рекорда за каракуда на България.

И по този начин за различни видове риби...
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Е, за 112-килограмовия мустакат уклей на Краси от Пловдив всички знаем.... :)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
ЖоретО
Мнения: 968
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 12:35
Риболов: фидер, мач
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от ЖоретО »

Явно идеята ми не се оказа удачна, необходима и полезна за форума, то нека бъде изтрита, пък аз ще търся други начини, за да я реализирам.
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Жоре,идеята принципно не е лоша,но понеже живеем в България,мога да ти разкажа точно как ще се развие сценария-взаимни обвинения в раздуване на реалността,стигащи до истерия,разпадане на групички на принципа "чий куен е по-гоуем",нападки,обиди,псувни и закачки.

И така........
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Национални рекорди

Мнение от Бат Стан »

ЖоретО написа:Една идея ми се върти в главата от известно време.

Т.к. няма официална (или поне аз не знам за такава ) статистика/ класация на улавяните рекордни екземпляри от различните видове риби, обитаващи нашите водоеми, реших да ви предложа да си направим такава!

Предлагам да направим нещо подобно на класациите "Най- голяма риба" на различните риболовни издания. Нашата класация, обаче, няма да бъде годишна, а вечна- като ще се обновява периодично.

Няма да играем за награда, а по- скоро за престиж!

Като задължителни условия за участие предлагам:
- снимка на рибата с документирани килограми и/ или дължина;
- място на улавяне;
- начин на улавяне.

Надявам се да се получи дискусия и разбира се да има желание за подобно начинание. Идеята ми е това да не бъде точно състезание, а някакъв вид статистика :idea:
Здрасти Жоре,

специално за кефала съм чувал, че има регистриран един републикански рекорд от 70 иповече санта и некли люти кила, който едва ли може да бъде подобрен някога. Твърди се, че е било мента - амур е представен за кефал, това е преди 25 години примерно. Сега ходи го подобрявай. Но може да се направи форумен регистър.
Мунчо ще кандидатства с най-голяма кротушка.
Аватар
ЖоретО
Мнения: 968
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 12:35
Риболов: фидер, мач
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от ЖоретО »

Coarseman написа:разпадане на групички на принципа "чий куен е по-гоуем",нападки,обиди,псувни и закачки.

И така........
Тва е ясно, ама като има снимка със сантиметрите и килограмите проблема е решен, донякъде.... :lol:
Бат Стан написа:Но може да се направи форумен регистър.
Те за това иде реч. Извадката ще е достатъчно представителна.

Бат Стане, а знаеш ли къде могат да се видят официално регистрираните рекорди? Някъде в СЛРБ или както се казва сега?! Щото помня, преди години, разглеждайки едни списания "Лов и риболов" от 80-те, съм срещал данни, че се е водел такъв регистър с рекорди.
Не знам защо си наумих, че искам да ги намеря пустите рекорди. Не, че съм хващал екземпляри, които биха могли да се борят за приз, или пък че ще хвана някога, просто ми е любопитно.
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

ЖоретО написа:ама като има снимка.
Програмата се казва Photoshop.....
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jazzmena »

Привет Жоре,

Добра е по принцип идеята, но се искат доста усилия, коите не знам дали ще имате желание да положите.

Предлагам малко да се поразшири диапазона - не рекордни риби, а трофейни риби. Тоест големи екземпляри от всеки вид, каквито виждаме да се хващат. Например клен 40 см си е трофеен, въпреки че не е национален рекорд. Заслужава да е в галерията. Същото е и за распери, шарани, скобари и всякакви други риби..... и за кротушки също 8)
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Pike »

Идеята е интересна и си струва да се опита. Няма да е във форума, а като ново рубрика към портала.

Сещам се за няколко проблематични аспекта:

- мястото на улов: голяма част от хората, които ще участват или няма да искат да посочат мястото или няма да посочат истинското място

- ако добавя опция за коментари, веднага ще се намерят един куп критици, но това се оправя с триене

Заслужава си да се опита, ще пиша, когато имам нещо готово.
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”