Един променен Форум....

Книга за препоръки и оплаквания.
Заключено
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Един променен Форум....

Мнение от Бачо Илия »

След продължително отсъствие ( точно 1 година), открих че съм попаднал в един много променен Форум- по толерантен, може би и по-уморен от дежурните противоречия и конфликти; но във всички случаи- много по-добър от "предишния". Много колеги от "ония времена", пишат... много и не пишат- въпрос на личен избор и специално тук, той се зачита и уважава!

Поздрави и Успех на всички колеги!!!
laplandeca
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 986
Регистриран на: Пон Фев 04, 2008 21:16

Мнение от laplandeca »

Жив и здрав ИДА, дълги години да се радваш на риболов и щастие.Тука е само един фоум, не сме това което сме в реалния живот и там в реалното е важно да постигнем щастие и мир.
Бог с теб !
„Значи зъболекарят за себе си плаща 400 лв. а за „Киата” си 2000. лв., сиреч, пет пъти му е по-мила „Киата” от неговото здраве. Това нормално и справедливо ли е”, попита премиерът.
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Като гледам как двама-трима осраха тази хубава тема:

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 32&start=0

явно има още за променяне. И при най-малкия повод, следва незабавно "зацепване" и няма спиране, независимо от молби и предупреждения от страна на модератори и на съфорумници :idea: :?
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Мнение от Pedro »

IDA,
Какво и е хубавото на темата ?
Темата явно подтиква към нарушаване на закона - риболов с повече от 3 пръчки и нощем.И такива неща няма защо да се афишират във форума, където уж сме за закона, хубавите...хуманни ...некървави снимки и т.н...
И аз не съм съгласен с много закони щото не ми изнасят ама ...
И Модератора требе такива теми да ги дялка и да праща предупреждение на ЛС.Така би било най-коректно.И точка.
TRANSKI RIBAR
Мнения: 5639
Регистриран на: Вто Юни 06, 2006 19:43
Риболов: и жени
Местоположение: Дружба 2
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 17 пъти

Мнение от TRANSKI RIBAR »

Бачо аз си късах нервите близо 6 месеца да се усират мойте теми и вече не пишав Риболовни излети и ми е по добре да си призная :wink: Чакам промяната на модераторите за да започна пак :wink:
Спокойствие все по за кратко....кво да ти кажа...о батко баткоо...
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 241 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

Pedro написа:IDA,
Какво и е хубавото на темата ?
Темата явно подтиква към нарушаване на закона - риболов с повече от 3 пръчки и нощем.И такива неща няма защо да се афишират във форума, където уж сме за закона, хубавите...хуманни ...некървави снимки и т.н...
И аз не съм съгласен с много закони щото не ми изнасят ама ...
И Модератора требе такива теми да ги дялка и да праща предупреждение на ЛС.Така би било най-коректно.И точка.
Нямам какво да добавя!Педро е казал истината!
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Един променен Форум....

Мнение от Коце »

IDA написа:След продължително отсъствие ( точно 1 година), открих че съм попаднал в един много променен Форум- по толерантен, може би и по-уморен от дежурните противоречия и конфликти; но във всички случаи- много по-добър от "предишния". Много колеги от "ония времена", пишат... много и не пишат- въпрос на личен избор и специално тук, той се зачита и уважава!

Поздрави и Успех на всички колеги!!!
Колега, аз от няколко месеца цъкам във форума, някои неща не ми харесват ама като цяло е добре, учат се много неща!
Както другите колеги писаха по-горе - ако и в живота сме толкова готини като тук всичко ще бъде прекрасно!!!:)

Поздрави и наслука!

Костадин
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Прави сте колеги, за недопустимите за рибарски форум постове и теми с отклонения в броя на ползвани въдици, куки, "светло" време, количество риба и т.н. за което се извинявам ако съм засегнал някой колега :oops: :idea: Наистина, би трябвало модераторите да трият такива теми още в "зародиш" или да ги модерират за да няма после предпоставки за такива коментарии :idea:
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Понеже вече за n-ти път се засяга този въпрос...
Явно има доста хора във форума, които бидейки автори на теми не търпят никакви негативни мнения и критики в тях. Разберете, че няма начин всички да са съгласни с вас, всички да споделят вашето мнение и вашето "разбиране" за закона и това е съвсем нормално, съответно е напълно в реда на нещата да не получавате само и единствено одобрения, поздравления и аплодисменти преминаващи в овации. А форумът затова е форум - място, обединяващо много и различни хора, и даващо им свободата културно да споделят собственото си мнение по дискутираните въпроси.

Та, в този ред на мисли, имам един апел - отучете се от навика да слагате под общ знаменател всички коментари, които по един или друг начин се конфронтират с вашето! Да, във форума има и "колеги", за които основното занимание е да дразнят и да се заяждат нарочно, има и такива, чиято запазена марка е едноредовия оффтопик, има и други - любители на спаменето във всичките му форми и т.н. и т.н, такива има във всеки форум, но те далеч не са всички.

Вместо въпросните автори на теми да се правят на ощипани госпожици и да обявяват презглава, че напускат форума, щото са много обиден, егото им е наранено и темата им е "осрана" /любимият изтъркал се вече лаф, вместо това си поемете дозата критика, не боли/, нека да преосмислят написаното от тях и сами да си направят изводите защо се стига до подобни ситуации. Нали се сещате, хората отдавна са го казали - на каквото си постелеш, на това ще легнеш...
Далеч съм от мисълта, че това е правилния начин, но когато си прекрачил закона, поне не го обявявай на всеослушание и не давай лош пример на четящите. Ако никой не ти направи забележка, а всички кимат одобрително, какъв ще е възпитателният ефект от този форум? Или да не ни пука, можем свободно да пропагандираме нарушаването на закона, колкото и нелишен от недостатъци да е той?! Ако пък не си могъл на водоема да нащракаш хубави снимки, а си снимал рибата на терасата, в мивката или в банята, по-добре си ги запази за лична консумация, отколкото да ги пускаш във форума. Ние, четящите, няма да загубим много, ако само ти прочетем описанието на излета и не видим тези снимки... и така нататък, много примери могат да се дадат в тази насока.
И като обобщение - защо да не се стремим винаги към позитивното, правилното и красивото, въпреки че това без да се критикуваме и да поспорим няма да мине?! Или с други думи казано, защо да не направим каквото трябва, пък да се получава каквото ще...
:wink:

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Мнение от Веско »

Браво Майсторе,подкрепям напълно написаното от теб :wink:
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

И аз го подкрепям майстора. Добре го е написал.
За въпросната тема не виждам нищо осрано. Просто някои колеги са изказали мнение по доста възпитан и коректен начин. Понеже темата е вече заключена ще кажа тук, че една ръка държаща сомчето здраво във водата за мен лично не е никакъв релийз.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Стискам ти ръка, Милене :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Заключено

Обратно към “За форума и сайта”