Макрирай като СПАМ

Книга за препоръки и оплаквания.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Макрирай като СПАМ

Мнение от Pike »

От днес вече работи бутон "Маркирай като спам" и изглежда по този начин: Изображение

Може да го откриетите във всички постинги, с изключение на тези в подфорум "РиболОФФ".

Как работи?

Много просто, без да ви ангажира по никакъв начин.
Като автора на тема или участник в нея, намирате даден постинг или постинги за такива, които се отклоняват от темата или я разводняват/развалят, за да не се случва това просто кликате на Изображение и въпросният постинг се маркира като спам.

Списък с маркираните като спам постинги се генерира в администрацията на модераторите и те лесно и бързо могат да реагират, като почистят темата.
Достъп този списък имам и аз, като също се включвам в своевременното модериране на маркираните постинги.

Ако модераторите или аз решим, че даден постинг не е спам, той отпадата от този списък. Това ще бъде правено в случаите на злонамерено и неоснователно използване на този бутон.

На база на събраната информация от този нова опция, на по-късен етап ще направя и спам рейтинг, като потребителите, които натрупат съответен брой спам постинги ще получават ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Днес си поставих за задача да прочета цялата тема на Митко Тодоров, която породи тази предполагам. Доста труд положих и според мен най-да не кажа градивен, ами иносказателен беше дългият пост на Мунчо за дебелото черво. Под сурдинка, като тесен специалист в материята ще похваля Муня за алюзията и метафорите неприсъщи за икономист. Та с две думи въпросът ми тук е :

Как е решен, или не е решен проблемът с лобизма относно временният бан? Нещо много субективно ми се вижда - "ми ние ще решим". Според мен или ще е демокрация с ясни правила или диктатура. Дали е пък необходим този бутон "Спам"? Аз самият, като надявам се вече "бивш" спамер да има полза от него ама нещо не вдявам. И на мен не ми се четат само сухи теми - "Как да си изберем спининг пръчка" или "Риболов на пъстърва" - изобщо неинтересуващи ме "Важни" постулати. Проблемите които се поставят там си ги решавам в дискусия с колегията дори в теми за "Съверт" Това което за мен не е ясно е - за чий, таквозто ни е тоя бутон? Нещо не съм привърженик на ортодоксалните и нравоучителни теми и форуми - тук имам предимно среща на раздумка с приятели. Лелей, колко неприсъщ за мен дълъг пост изпрасках. Като знам, че в нета едно кажеш - друго излиза, дано сте разбрали пичове какво съм имал предвид.
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Сериозно смесвате нещата - и тук, и в темата на Митко Тодоров...
Жоре, щом теми от рода на "Как да си изберем спининг пръчка" или "Риболов на пъстърва" са неинтересуващи те, то просто ги подмини или ги прочети по "диагоналната система", без да се задълбочаваш. Ако ти си влязъл във форума за "раздумка с приятели", то авторите на която и да е от гореспоменатите теми или подобните на тях определено не са ги пуснали със същата цел, а очакват поне малко от малко полезна дискусия, по същество. :wink:
С други думи - ти си намери "раздумката" на правилното място, остави и хората, търсещи по-сериозните и задълбочени коментари да ги получат в темите си. Така и вълкът сит, и агнето цяло. :wink:

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Съгласен съм напълно и напълно ще ги пропусна. Аз за щастие не се имам за Сабанеев, иначе свят щеше да ви се извие от мои теми. :wink: Е, те това ме радва дори и хората пишещи в синьо - демек, нещо повече от плебса разбират за какво иде реч. Г-н Скакушев има моите адмирации за вникването в проблема- който е никакъв определено. Само се дърлим за глупости. Милене, отговарът ти не импонира никак с поставеният проблем с бутончето.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Pike »

Не съм и очаквал всички да одобрят този нов бутон, които наистина е полезен, но всеки си го тълкува както иска.

Най-лесна е позицията да си кажеш, аз повече няма да пиша, започваш да си триеш постингите и тук дам да даваш злонрави оценки.

Мен ако питате това си е нормално развитие на всеки български, а може би и чужд форум, но ние сме изключение от всички. Минава време, част от старите потребители си омързват като стари гаджета и под всякакви форми се дразнят един друг и какво ли още не. Напират спомени колко е било хубаво едно време, да ама едно време сме били една шепа хора и всички се бяхме запознали съвсем скоро ;)

Времето минава, хората стават повече, възрастта на хората във форума пада, било то, че все по-млади момчета и момичета започват да пишат или пък, че ние одъртяваме, и от всички тези фактори и стилът на писане се променя. Променят се и "цената" на информация, едно време на драго сърце всеки споделяше къде е бил и какво е уловил, сега всеки крие тази информация в сейф в мазето и споделя само с най-близки, но това си е нормално, никои не се кефи да сподели нещо и на следващия си излет на мястото да намери само фасове и други боклуци.

По тези причини и сигурно още един куп подобни, част от потребителите приемат пасивната позиция и постепенно се отдръпват.

Идеята да влезеш във форума и да се изпльоскаш просто ей така, колкото да кажеш нещо, пък после модовете да се оправят, пък ако не се оправя ще настане едно групово пльоскане и става страшен купон и сейр.

Хайде стига простотии, пасивни позиции и потребители форум не правят. Затова ги има тези бутони и вие да участвате в оформянето на форума, така че да ви харесва. Имате глави на раменете, може да мислите, еми със сигурност знаете какво в една тема е приятна закачка и даваща сладък привкус на дискусията и кои постинги са просто едно безмислено чесане на клавиатурата и трябва да се махнат.

PS. Жоро няма как да не се съгласи за развитието във времето, едно време беше сред първите спамери, които изтъркваха по 2 клавиатури на седмица и сме си писали сума пъти за това, а сега е от обратната страна на барикадата ;)
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Напълно съм съгласен. Аз бях навремето - през 2005 най-големият спамер. Ама защо, защото тук първо за пръв път разбрах какво е форум. Второ сефте поведоха битки срещу мен и трябваше да се защитавам сам. После ми увря чутурата. Сега предимно чета, ама и нещата се промениха - преди две-три години бях утрепал Бат Спам по излети.... сега...... :oops: А и в " Моля подарете" участвах.... :D :wink: Я вижте моля предният ми пост - той е по темата. Тук е за бутончето.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

Сашо,благодаря за разбирането и съдействието!

Аз нещата ги разбирам така: съвсем малко желание се иска да се въздържаме от оффтопик в сериозни теми и всякакви ,,аргументи,, ,че хората,видиш ли,търсели сладка раздумка с приятели,не тежат!
Има си достатъчно теми за бъбрене с приятели,има си и лични съобщения.
Офф-ът без мярка е като да плюеш на чужд труд.

И понеже уважавам труда на колегите,а впрочем,и собственият си,
сега ще седна да пооцветя в червено това,дето ме дразни в темата за Реката.

Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Само една мъъъничка техническа забележка. Ако може да се сложи в прозорчето, което изскача едно подтвърждение, че бутончето е в опасна близост до "промени" и "цитирай"
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

А има ли брояч ...колко пъти е маркирано дадено мнение като спам.В смисъл ако има и показва че даден пост е маркиран повече от един човек или примерно трима то няма какво да му се чудим.Ясно ще е , че не е цъкнал на копчето някой с кофти ПМС
hobie revolution 13
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Pike »

fori написа:Само една мъъъничка техническа забележка. Ако може да се сложи в прозорчето, което изскача едно подтвърждение, че бутончето е в опасна близост до "промени" и "цитирай"
Не искам да му слагам поп-ъп за потвърждение, защото идеята да е бързо и неангажиращо, един клик и готово. Представи си в една тема видиш 10 спама един след друг, стават 10 клика на бутона + 10 на поп-ъпа, доста дразнещо.

Ще ги раздалеча едно от друго и ще бъде ОК ;)

RIMOHIT написа:А има ли брояч ...колко пъти е маркирано дадено мнение като спам.В смисъл ако има и показва че даден пост е маркиран повече от един човек или примерно трима то няма какво да му се чудим.Ясно ще е , че не е цъкнал на копчето някой с кофти ПМС
В момента не, но в окончателната версия съм предвидил такъв брояч
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Няма какво толкова да се умува защото е добре измислено и удобно.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Димитър Тодоров написа:Аз нещата ги разбирам така: съвсем малко желание се иска да се въздържаме от оффтопик в сериозни теми и всякакви ,,аргументи,, ,че хората,видиш ли,търсели сладка раздумка с приятели,не тежат!
Има си достатъчно теми за бъбрене с приятели,има си и лични съобщения.
Офф-ът без мярка е като да плюеш на чужд труд.
Мите, една тема досега не съм ти оспамил, че да ме цитираш. Не си падам по академичните анализи и задълбаването в теория и практика. Демек момчета носете си новите дрехи и се радвайте на живота, защото само веднъж се живее. Така че, моля пишете си каквото искате, а аз където си искам - Биг Брадър Уотчинг Он Тхе Уолл не ме кефи ич. Форума е на всички ни и който се е взел на сериозно - моля, нека си пише. Аз пък си имам свое мнение и вече съм го написал. За мен риболова е любимо преживяване споделено с приятели. Както един колега преди време каза, че тук има няколко вида рибари - техничари, бохеми и т.н. Е, аз съм от бохемите....
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

....ами идеята не е ли техничарите и бохемите да "съжетелстват " под една шапка събрани от общ интерес , макар разбиращи го по различен начин при това без да си пречат?
Първия раздел на форума не е ли именно за бохемите.Като се замисля това май е единствения форум , който следя и първия радел да е именно за БЛА БЛА работите (това не е критика а констатация ) :D
Пия за бохемите :D
hobie revolution 13
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Е, то и мен много ме дразнят футболните теми - ама ручам жабетата. Ае, стига сме преливали от пусто в празно. Сашо е овнера, както той си реши - дермокрацията, кой как я разбира - да иде и да чете правилата. :D
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Аз досега не съм виждал реалното приложение на бутона "Спам". Дали колегите се свенят да го използват, или модераторите са толкова бързи?
Ако не възразявате, ще самомаркирам този си пост, за да придобия визуална представа за действието му. :D
Ха, не виждам да се случи нещо!?
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”